Jméno pro holčičku, české. Pomožte vybrat

lordicka
23. zář 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit, v prosinci budeme mít holčičku a chtěli by jsme nějaké české jméno, máme totiž příjmení Źitníková, ale Eliška, Terezka, Barborka, Adélka,Markétka, Viktorka, Natálka a Nikolka - tyto dát nemůžeme jsou to holčičky co jsou u nás v blízkém okolí. Děkuji za pomoct, já chtěla Rozárku a nebo Dorotku, ale nebyla mi povolena tak už nevím ☹

myska
23. zář 2010

@jakoubka jj, Klaudie i Agáta jsou taky moc pěkný 😵

gtver
23. zář 2010

no jak to tak sleduju, mám štěstí, že jsme se s manželem shodli na všech variantách, jinak nevím, jak by to dopadlo 😀

marinka
23. zář 2010

@sayast Julie se mi taky líbí, kamarádka má Julinku a úžasně to k ní sedí, taková blondýnečka s modrýma očima, prostě celá Julinka 😀

lordicka
autor
23. zář 2010

@marinka manžel chce Hanku a Terezu

lordicka
autor
23. zář 2010

Já snad dneska neusnu 😀

kristi
23. zář 2010

@marinka tezko rcit u nas....se to furt meni...ale na kluka jedine Nathan (Natan) a na holku fakt nevím - Lea, Ella, Zoe, Evelyn, Ava

kristi
23. zář 2010

@lordicka ja asi taky ne

markytkaaa
23. zář 2010

U nás v rodině ... hlavně děda když žil ... používal některá dívčí jména jako takovou nadávku 🙂 takže pro nás byly absolutní tabu jména Dorota, Rebeca, Blažena ... ale proti gustu 😉

marinka
23. zář 2010

@kristi Nejvíc se mi líbí ta Lea a Ella. Ella je fakt boží! 😵 A Nathan taky super!

lordicka
autor
23. zář 2010

@kristi my taky na kluka měli hned, u těch holčiček je to vždycky složitější jako se vším 😀

marinka
23. zář 2010

@lordicka Jj, na kluka jsme taky měli vždycky hned a bylo nám to prd platný 😀

sayast
23. zář 2010

julie je nadherne jmeno a k nasi taky vyslovene sedi 😀. a tech zdrobnelin 😵 . juli, julisek, julinka, julicek nebo poanglictuju 😀 /dzuky, zul/, kdyz zlobi, tak julie. navic se to moc hezky rika i tem mensim detem 🙂
jinak mezi moje dalsi favority, mimo rozarku patrila ema, justyna, jolana, melanie, melisa...
manzel chtel dianu nebo denisu. ale i linda se mi zacala libit 🙂
mam rada kdyz na pisku zavolam a otoci se jen jedna holcicka a ne dalsich 5 😝 . i kdyz julie se zacali taky davat ☹. ale neni to takova hruza nastesti 🙂

myska
23. zář 2010

U nás se právě Rozárka/Rozára říká neučesaným holčičkám, já to teda taky hodně často používám u Nikis 😅

berynka
23. zář 2010

Jak jsem to tady pročetla, tak se s řadou jmen budu opakovat, ale líbí se mi právě Blanka, Hana, Markéta a když u nás další potomek bude zase holka, jsme se už s manželem kupodivu shodli na Evelíně 😉 .

markytkaaa
23. zář 2010

Ella a Zoe 😵 😵 😵

izina
23. zář 2010

Maruška je pěkné, ale mladší brácha na mou spolužačku pokřikoval: Marie kus ku-vy je. My dali Karolínku po přítelovo tátovi, který nežije a navíc se nám stejně líbí. Původně jsem chtěla Evelínku, ale to neprošlo

kristi
23. zář 2010

@marinka bud rada, ze mas dve krasny holky, co bych ja za to dala.....nam se to nepovede

lordicka
autor
23. zář 2010

@markytkaaa mě doma děda jako nadával mě a mamce (a ta je Blanka) velká máňa, malá máňa a babičce která je Marie říkal stará máňa to jsme vždycky všichni tři byly jak balón nafouklé 😀 😀

gtver
23. zář 2010

my měli kluka i holku, problém by byl asi v případě druhé holky 😀

berynka
23. zář 2010

Jo a jinak se mi zdá třeba lepší Dora než Dorotka, páč to je od dorota a to bývala nadávka 😒 .

marinka
23. zář 2010

@kristi To víš, že jsem ráda 😵 Proč myslíš, že vám ne?? 😉

kristi
23. zář 2010

doprdele, takovejch krásnejch jmen a já nejsem těhotná 😉

kristi
23. zář 2010

@marinka já ti hevím, myslím, že čím víc si to budu přát, tím míň to vyjde

lordicka
autor
23. zář 2010

@kristi držím palečky 😉

izina
23. zář 2010

Jinak Dorota se dřív říkalo povětrným ženám 🙂

marinka
23. zář 2010

@kristi Já věřím, že je to naopak, že když si něco moc přeješ, tak se to splní 😉

kristi
23. zář 2010

@lordicka dekuju,ale je to predcasne

kristi
23. zář 2010

@marinka u nas z unorovek 2007 ma uz treti holcicku,dneska se ji narodila......

dlouhovlasa.evzenie
23. zář 2010

@lordicka my měli vybranou Matyldu 😀 muž neměl šanci mi to vymluvit.... 😎 v porodnici z toho jména byli všichni odvaření 😀 no nakonec máme chlapečka, ale se jménem jsme bojovali do poslední chvíle.. celý těhotenství to byl Vendelín a pak už jsme si na to tak zvykli, že nezbylo nic jinýho než ho pojmenovat Václav a je to pořád Venda.. teda říkáme mu Vencáne 😅 😀
jinak já jsem Zuzana a teda na škole jsem byla všude jediná, teda na gymplu jsme byly dvě 😉 a mě se teda nejvíc líbí Klára 😉 já jaksi na ty rádoby novodobý jména nejsem 😉 jo a manželova babička byla Rozina, ale to by u manži asi taky neprošlo, viď? 😀

marinka
23. zář 2010

@kristi Téda, ta je dobrá, to stihla rychle 🙂