Jméno pro holčičku, české. Pomožte vybrat

lordicka
23. zář 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit, v prosinci budeme mít holčičku a chtěli by jsme nějaké české jméno, máme totiž příjmení Źitníková, ale Eliška, Terezka, Barborka, Adélka,Markétka, Viktorka, Natálka a Nikolka - tyto dát nemůžeme jsou to holčičky co jsou u nás v blízkém okolí. Děkuji za pomoct, já chtěla Rozárku a nebo Dorotku, ale nebyla mi povolena tak už nevím ☹

lordicka
autor
23. zář 2010

@beruskaveruska Moje maminka je Blanka, mě se to líbí ale ona je hrozně proti ☹

beruskaveruska
23. zář 2010

já jsem se jako malá prý chtěla nechat přejmenovat na Veroniku 😀 a je fakt, že veronika je krásné jméno a měkkčí než Věra 😀

beruskaveruska
23. zář 2010

@lordicka Blanka byla moje spolužačka a pak gynekoložka jinak je to asi ted ojedinělé jméno co??? taky se myslím moc nedává.jinou Blanku ani neznám ani tady z MK 😲

lordicka
autor
23. zář 2010

A taky je varianta i v cizině Blanca nebo Bianca to je hezký je to neobvyklé i to naše česká Blanka, Blanička

peroli
23. zář 2010

@beruskaveruska tak Lindě taky takhle párkrát řekli ale ona je v tomhletom naštěstí v pohodě.. 😉 jsem ji už odmalinka připravovala na různý posměchy kvůli příjmení (má jiný než já) takže tohleto naštěstí zvládá 🙂

beruskaveruska
23. zář 2010

@peroli stejně je to od jiných hnusný vi´d??? já si nějak ze školy nepamatuji, že bysme se někomu takhle smáli

beruskaveruska
23. zář 2010

@lordicka už tě vidím jak v noci nespíš 😀 a budeš mít sny o jménech

beruskaveruska
23. zář 2010

@lordicka koukám, že chlapeček by byl Martínek a co holčička Martina??

kristi
23. zář 2010

@beruskaveruska mne rikali Kryso Vasiliso, nesnasela jsem to....ale postupem casu diky me mame, ze si tohle jmeno prosadila, zase tolik 30-ti leteych Kikinek není 😀

lordicka
autor
23. zář 2010

@beruskaveruska no já už jsem vydeptaná z toho jak se nás furt každej ptá jak se ta naše holčička bude jmenovat, za tuhle otázku bych dávala 100 kliků 😀 tak jím říkám, že je to zatím holčička Žitníková a je to, ale vím, že za chvilku budu muset něco vybrat ale co to je dilema 😲

gtver
23. zář 2010

No, co si vzpomínám, tak posměchy a zkomoleniny jmen byly snad vždycky 🙂
Martina, nevím, mně osobně se moc nelíbí u mužská a ženská varianta jednoho jména u sourozenců 🙂

kristi
23. zář 2010

@lordicka kliiiiid, jeste furt mate nejakych 10-12tt. casu dost

lordicka
autor
23. zář 2010

@beruskaveruska Martinu nechceme chceme si Martina nechat do zálohy kdyby druhé jednou byl třeba chlapeček 😉

gtver
23. zář 2010

@beruskaveruska omluva, já se přehlédla 😉

lordicka
autor
23. zář 2010

a mě říkali supermarket bylo to taky trapný a nebo mi do dneška říkají faustice - jako markéta od fausta chjo

beruskaveruska
23. zář 2010

@kristi no to si děláš srandu né??? 😀 no je fakt, že mě ségra říkala Věrunice palice rozkousala zajíce 😠 , ale ve škole ne tam v poho 🙂

gtver
23. zář 2010

@lordicka nelámejte to teď přes koleno, ono se něco vyloupne 🙂

lordicka
autor
23. zář 2010

Zatím má pracovní jméno špendlička, ale už by jsme jí právě chtěli říkat jménem aby si zvykla 😀

lordicka
autor
23. zář 2010

@gtver nelámáme ale pár rad se hodí 😉

beruskaveruska
23. zář 2010

@lordicka tak to jo a co Michalka ? ty jo holky jsem moc ráda, že už se nás tohle vybírání netýká 😀
@gtver 😉

marinka
23. zář 2010

Já si pamatuju, jak mi nadávala ségra, když jsme byly malé, nejhorší nadávka byla Maričizno (jsem Marika), nebo Mariko papriko 😀 😀

beruskaveruska
23. zář 2010

@lordicka od 13 týdne jsme věděli, že to bude holčička takže jsme na bříško mluvili jako na Karličku, ale kolem 36tt jsme začala mít sny, že to bude kluk a to byla sílá to vám povím 😀

marinka
23. zář 2010

@beruskaveruska Jindřich je krááásné jméno 😵

kristi
23. zář 2010

@marinka taky dobryyyyyyyyyyyyy

@beruskaveruska nedelam si srandu, takhle mi fakt rikali celou zakladku......ale pozor, rocniku 1980 jsem byla jedina Kristýna na cely skole...meli jsme spoustu Janiček, Peter, Šárek, Pavlínek atd. ale já už tenkrát byla "vyjímečná!

beruskaveruska
23. zář 2010

@marinka to je dobrý 😀

beruskaveruska
23. zář 2010

@marinka děkuji

gtver
23. zář 2010

@kristi " Krysu vasilisu" jsme taky na základce měli, chuděra, užila si toho od kluků vrchovatě

lordicka
autor
23. zář 2010

@beruskaveruska nám už snad 5x potvrdili,že pindíka nevidí každej vidí kávové zrno 😀 , tak to bude holčička, já myslela,že to přijde třeba po 3D kdy jsem jí viděla obličej, ale přišla mi tak nějak sama Rozárka, ale tu manžel zamítl, ale mě to nějak nejde z hlavinky 😉

marinka
23. zář 2010

@kristi Já jsem ročník 83 a měli jsme na základce Krystýnu, s tvrdým Y..Jinak na střední a výšce nebyla taky žádná 😕 Nejvíc bylo jak píšeš Jan, Peter, taky jsme vždy měli aspoň jednu Zuzku..

beruskaveruska
23. zář 2010

@kristi to věřím já jsem 76 a Kristýnu jsme neměli snad na celé základce. Já jsem Věra taky byla sama 😀 , ale hodně byla i Kamila, Miroslava, Marcela,Eva, Jitka