Jméno pro holčičku, české. Pomožte vybrat

lordicka
23. zář 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit, v prosinci budeme mít holčičku a chtěli by jsme nějaké české jméno, máme totiž příjmení Źitníková, ale Eliška, Terezka, Barborka, Adélka,Markétka, Viktorka, Natálka a Nikolka - tyto dát nemůžeme jsou to holčičky co jsou u nás v blízkém okolí. Děkuji za pomoct, já chtěla Rozárku a nebo Dorotku, ale nebyla mi povolena tak už nevím ☹

labell
24. zář 2010

@buemchen to je nádherný jméno!! Kdybych ho slyšela dřív, tak ho možná dám, teď už sem si zvykla na Bety....

bluemchen
24. zář 2010

@labell Jeee dekuji... To jsi mi potesila... Musela jsem si ho vybojovat u pritele 😉 Bal se, aby byla holcicka spokojena on chtel Emily - ale me prijde, ze je preemovano... a bala jsem se, ze by ji rikali Mili ( to je jako na Milenu) nebo Emilko, Milko....
A Evelyn mi jde i k memu diteti...
vy chcete jen Bety? Nebo je to nejaka zkratka?

zuya
24. zář 2010

já chtěla Elenku a přítel Adélku .... přemluvil mě bude to Adélka...ty chlapy to stejně uměj 🙂

deniskka
24. zář 2010

@apollo11 díky za názor, už jsem měla strach, že tu budem jediní s Dorotkou(zas tak jedineční nemusíme být 😀 ). Já už jí teď říkám Dorotenko 🙂 máme měkké příjmení, takže Dorota to vyrovná.

power700
24. zář 2010

@nika.82 - my také chceme Denisku. Manžel chtěl Lucinku, já Natálku, tak nevím, co nakonec zvítězí.
Jinak, koukám, že máme pomalu sejně staré děti a to obě dvě. Moje Kristý je 14.12. a teď na druhé mám termín 26.10. 🙂

nika.82
24. zář 2010

@power700 takže taky to ještě s Deniskou není stopro? 🙂 No já už bych jí docela dala, ale malá pořád říká že miminko bude Adélka ne Deniska, ale fakt to říká pořád tak jsem zvědavá taky jak to u nás dopadne a který jméno taky nakonec zvítězí 🙂 Ono je to blbý jí teď plíst hlavu když jsme pomalu celou dobu říkali že mimi bude Áďa... tak to máme fakt stejně starý dětičky, 14.12. jsem tenkrát měla TP, ale 5 dní jsem přenášela a teď koukám taky jen pár dní rozdíl a taky druhá holčička 🙂 a ještě možná stejný jméno 😀 😎 🙂

ivanau
24. zář 2010

Ahojky, my máme Valerii - Valerka, Valinka, Valča, Valuška 😉

power700
24. zář 2010

@nika.82 - u nás zase malá pořád říká, že sestřička bude Deniska, takže už je to asi jasný. 😀 Já měla tenkrát termín 4.12. a přenášela jsem 10 dní!
Tak pak dej vědět, kdy se malá narodila a jak se jmenuje. 😉

labell
24. zář 2010

@bluemchen bude to Elisabet 😉

nika.82
24. zář 2010

@power700 jojo určo dám a ty taky ju 😉 🙂

bluemchen
26. zář 2010

@labell Elisabet byla take muj favorit.. Ale nelibila se priteli.... Ale podle me krasne jmeno

jitulisek
28. zář 2010

Naše holčička se jmenuje Sofie. Má spoustu variant a zdrobnělin - Sofi, Sofík, Sofinka, Sofíček apod. Pro další mimi by se mi líbilo třeba Olivíe,ale nevim,jak bych jí říkala (kromě Olivie). A hodilo by se mi to k Sofii. Sofie a Olivie mi znějí hezky. Jinak další Lea, Valerie, Stella, Emma... 🙂

lordicka
autor
4. říj 2010

Ahojky takže Rozárka neprošla a neprojde. Máme 3 jména a já vás prosím o názor jaké se nejlíp hodí k našemu příjmení. Klára Žitníková, Hana Žitníková, Blanka Žitníková Děkuji moc za názory

kacenka2004
4. říj 2010

za me teda z techto tri Klara - Blanka mi prijde staromodni. Hanka je moje mamka i segra a jmeno se mi moc libi, ale je fakt ze je takove obycejne... to uz je lepsi Johana a muzete ji taky rikat Hani 🙂
Nebo můžete zvážit ještě jiná... máte přece čas 😉

kristi
4. říj 2010

@bluemchen Evelyn je super, moc hezke....patri i k mym favoritum

deniskka
4. říj 2010

@lordicka no asi Klára mi nejvíce jde k vašemu příjmení.

kacka.l
4. říj 2010

Taky Klára.
Olívii jsme měli ve škole- říkali jsme ji Oli, Oliv, Livko- no všelijak. 🙂

paulla
4. říj 2010

lordicka - Já jsem taky pro Klárku!
Jinak moje dcerka je Eliška a má to hodně variací, říkáme jí Ela, Elinka, Elí, Eluška...

lordicka
autor
7. říj 2010

nakonec to bude Hanička 🙂

paja
7. říj 2010

Ahoj, tak nám, navzdory mému tušení, včera pan doktor řekl, že to bude holčička (doufám, že se nespletl 😀 ) a tak jsem přesedlala z diskuze "jméno pro kluky" na tohle téma. My máme složité německé přijmení - Riebauerovi, tak jsem chtěla nějaké kratší jméno - nejprve se mi strašně líbila Ema (ještě před otěhotněním), ale mám pocit, že těch Eminek je nějak moc, ikdyž doma máme Honzíka, což taky není zrovna neobvyklé jméno 😀. Takže mám dilema - líbí se mi Elen a včera mě docela zaujala Nina a Inna. Co říkáte?

jasekd
7. říj 2010

@paja Z tech jmen, ktere jsi napsala, hlasuju pro Ninu.

peroli
7. říj 2010

@paja co třeba Nelly? 😵 😵 😀

joseline
8. říj 2010

@paja Nina Riebauerová - myslím že je to super.

ange_de_la_morte
8. říj 2010

@paja: Ačkoliv Emiček v poslední době přibývá ,tak stejně se mi to stále jméno líbí nejvíce 🙂

petamaskova
8. říj 2010

za mě Agátka.kdybych měla dceru jmenovala by se tak 🙂

paja
8. říj 2010

Holky, moc děkuji za názory, jste zlaté 😉 . Je pravda, že Nina se líbí i manželovi, ale já se nějak nemůžu rozloučit s tou Eminkou... Mám to tak nějak v srdci. A včera mě dostala kamarádka: já jsem totiž pořád mluvila o tom, že jednou budu mít Emu a včera se mě kamarádka ptala "tak co jak se má Eminka?" a já "Eminka to asi nebude, uvažujeme o jiném jménu" a ona se úplně zarazila, byla hodně překvapená a řekla mi, že si k našemu miminku už snad ani jiné jméno představit neumí... 😨. A ještě jedna otázka - řešíte třeba numerologii jména?

hanulinecka
8. říj 2010

@paja ahojk Nina je fakt hezky a neobvyklé jako třeba eminka kterých je ted opradvu hodně
já numerologii celkem řeším kdybych u prvného měla holčičku byla by to Dominika pak až se nám narodil kluk četla jsme numerologii na jméno Dominika a hruza numeroložka říká přejmenovat 😝 to jméno špatnou karmu a všechno tak u druhého bych už dominiu nedala aha jako tomu moc nevěřím,ale vlastně když bych ju nedala tak tomu věřím 😝
ted jsme se zamilovala do jména Izabela Izinka belinka takže musím zjistit jaká je numerologie u tohoto jména....

hanulinecka
8. říj 2010

mě se třeba líbí hodně jmen,ale jsme celkem vysazená už na ty všechny Natálky,Adélky,Terezky......................jsou to krásné jména,ale....

ted třeba kamarádka má ANNU a narodila se jí druhá holčička a dala INNU a celkem semě to líbí

paja
8. říj 2010

@hanulinecka jo jo, souhlasím - Natálek, Terezek atd. je fakt hodně - hlavně teda těch Terezek, alespoň v mém okolí 🙂. Jinak co se týká té numerologie jména - podle mě je důležité udělat numerologii na celé jméno (včetně přijmení), je přece jasné, že třeba všechny Terezky nemůžou mít stejnou povahu, karmu atd. 😉, si teda myslím... 😉. Ale když se to spojí s tím příjmením, už vzniká individuální výpočet...

hanulinecka
8. říj 2010

@paja no jasný určitě se to musí brát i s přijmení na to jsme sž tak nekoukala jen mě ta dominika celkem překvapila a pak se vdají a mají zase jiné přijmení 😀 a jinou numerologii
ale jak říkám Dominiku už bych nedala
j v mém okoli jsou Terezky,adélky,Barunky,Natálky.Emičky nikdo nemá nějaký jiný jméno jen jedna kámärádka má Adrianku