Jméno pro holčičku, české. Pomožte vybrat

lordicka
23. zář 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit, v prosinci budeme mít holčičku a chtěli by jsme nějaké české jméno, máme totiž příjmení Źitníková, ale Eliška, Terezka, Barborka, Adélka,Markétka, Viktorka, Natálka a Nikolka - tyto dát nemůžeme jsou to holčičky co jsou u nás v blízkém okolí. Děkuji za pomoct, já chtěla Rozárku a nebo Dorotku, ale nebyla mi povolena tak už nevím ☹

pavlina05
23. zář 2010

Karolínka
Kristýnka
Jolanka
Justýnka
Klárka
😉

kacamura
23. zář 2010

Zuzanka??? 🙂

kristi
23. zář 2010

neznam slovo NEMŮŽEME - každopádně můžete cokoliv, na okolí se vykašli

lordicka
autor
23. zář 2010

@kristi Vykašlat se nějak nemůžu, jsou to holčičky který potkáváme u příbuzných a u nej kamarádů, tak mi je to blbý dát stejný jméno 😉

zany
23. zář 2010

@lordicka - přesně jak píše Kristi, na okolí se vykašli!!! 🙂
Sama mám dvě sestřenice, obě se jmenují stejně a dokonce mají i stejné příjmení a jsou od sebe max. rok 😝 Takže NEMŮŽEME fakt jde 😀

lordicka
autor
23. zář 2010

@pavlina05 Klárka není špatný říká manžel 🙂

zany
23. zář 2010

A pak vím ještě o dalším případu - dvě kamarádky, obě mají kluky a oba jsou Jakubové 😉 A stýkají se spolu a problém v tom není 🙂

lordicka
autor
23. zář 2010

@zany No my by jsme se chtěli od nich majinko lišit 🙂

kristi
23. zář 2010

tak Kristýnka 🙂

skurinka
23. zář 2010

Jasmin,Hanna.Nicol

peppapig
23. zář 2010

@lordicka souhlasim s holkama, na okoli at uz jsou to deti znamych, pratel ci rodiny bych se neohlizela. Vybiras jmeno pro sve miminko a jediny kdo ti to muze neschvalit je muzik 😝 Rozarka je krasny jmeno 😵 Co trebas Vendulka nebo Julie?

lenkabu
23. zář 2010

Eva, Dita

lordicka
autor
23. zář 2010

@kristi To je hezký ale moc se nám nelíbí když se to říká zkrácené Týna - to je divný, ale jinak je to hezké jméno hm asi půjde do kloubouku na losování 😀

zany
23. zář 2010

Mě se líbí i Kateřina 🙂

hanka.knizkova
23. zář 2010

Anežka,Anička,Hanička,Sabinka,Petruška 😉

lordicka
autor
23. zář 2010

@peppapig Vendulka taky není ošklivý říká manžel - no že by jsme snad něco dneska našli 😉

kristi
23. zář 2010

@lordicka mne Týno nikdo nerika....rikaji mi kristýno, Kristi, Kikino, Kikčo....Týno nikdy

za mě teda Valerie,Patricie, Amelie

lordicka
autor
23. zář 2010

@kristi Amélie - Amálka to se líbí taky mě ale u manžela 😒

peroli
23. zář 2010

Laura
Katka
Alenka
Simonka
Sabinka
Dana
Daniela
Verunka
Leonka
Ema
Ivanka
Ivetka...... atd

lordicka
autor
23. zář 2010

to je tak těžký s těma chlapama 😀

peppapig
23. zář 2010

@lordicka ja jsem jako Vendulka stale spokojena 🙂 Napada me jeste Valentyna, Isabella, moc se me libi Stella. Holky ja mam list jmen uz docela dlouhy, vzdy si neco pripisu, kdyz se me zalibi, ted uz jen zacit planovat to dalsi dite

jasmia
23. zář 2010

Mě se hodně líbila Alžbětka, Magdalénka, Anička, nakonec jsem vybrala Justýnu, Nelu a Adélu.

peroli
23. zář 2010

mám Lindu a teď plánujeme dát kdyžtak Nelly 🙂

crca
23. zář 2010

Michaela(tu mám já 😀 -vždycky se mě líbila a vyšlo to 😀 a mají jí taky naši známí a nijak jsem to neřešila 😉 Manžel je Michal,tak jsem holku dala po něm 😅
Pak jsme měli Kateřinu,Andrejku,Denisu,Karolínu a Barborku

kalerat
23. zář 2010

Valerie 😵

kristi
23. zář 2010

my jsme zamilovany do Allegry a Neeve, ale stejne to bude Ella nebo Lea

lordicka
autor
23. zář 2010

A co říkáte na Elen?

peroli
23. zář 2010

@lordicka s jedním nebo dvěma L?

peroli
23. zář 2010

jinak moc pěkný... hodí se to k příjmení, je to takový univerzální i k jiným příjmením, dá se to použít i v cizině a zdrobnělina nezní jako od jinýho jména... pěkný 😵

lordicka
autor
23. zář 2010

V českém kalendáři je Elena tak by se asi psala s jedním L

hanka.knizkova
23. zář 2010

Naši sousedi mají Elenu a druhý sousedi zas Ellu a oboum se říká Ela.. 🙂