Jméno pro holčičku, české. Pomožte vybrat

lordicka
23. zář 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit, v prosinci budeme mít holčičku a chtěli by jsme nějaké české jméno, máme totiž příjmení Źitníková, ale Eliška, Terezka, Barborka, Adélka,Markétka, Viktorka, Natálka a Nikolka - tyto dát nemůžeme jsou to holčičky co jsou u nás v blízkém okolí. Děkuji za pomoct, já chtěla Rozárku a nebo Dorotku, ale nebyla mi povolena tak už nevím ☹

lordicka
autor
23. zář 2010

jdu se snažit spát a zítra se ozvu třeba to budu mít čistou hlavinku a něco vymyslím 😀

marinka
23. zář 2010

@lordicka Tak dobrou a třeba se ti bude zdát o tom, jak se má malá jmenovat 😀

kristi
23. zář 2010

@marinka no, jako hned....Anna,Johana a Julie. vse v rozmezi 3,5 roku

bocinka
23. zář 2010

Já teda taky nechtěla jméno, které mají nejbližší přátelé a rodina... Máme příjmení Machová a dali jsme Sofii po mojí prababičce, ale je fakt, že se s nima teď roztrhl pytel... ale líbí se mi Amálka 😵 😵 😵 - tu jsme nedali, protože sousedka rodila o měsíc později a měla ji mít, ale ejhle, je to kluk... Dominik.... a Dominička je taky pěkný jméno... 😉

gtver
23. zář 2010

tak jsem se tu nějak rozněžnila.. že bychom tu holčičku přece jen ještě zkusili? 😀

marinka
23. zář 2010

@kristi Ahá, já jsem myslela, že v únoru 2007 měla první 😀

bocinka
23. zář 2010

a ještě mě napadla Verunka... to je úžasný... ale mám dvě sestřenky a nevlastní ségru tohodle jména... ale má spoustu podob.... Verunka, Verča, Veri, Veruuu, Vera, Nika... 😵 😵 😵 😵

nika.82
23. zář 2010

tak jsem teď přelouskala tuhle diskuzi a rozhodujeme se mezi Adélou a Denisou, já nad tím přemýšlím snad pořád 😅 😎 ale jak jste tu psali že jednou až to budou starý babičky nebo dospělý po 40, tak nevím ale nějaká stará 80 babička Denisa to je takový divný co 😒 i když je fakt že jich taky bude asi víc 😀 teď jsem právě hrozně pro Denisku, ale skoro celý těhu jsme mysleli Adélku tak babo raď, no jsem zvědavá, už na to nemáme ani měsíc 😀

a ta holčina jak má 3 holčičky tak brzy po sobě, tak ta má teda opravdu můj obdiv, to bych určo nedala, se bojím jak to bude teď a to malý budou pomalu 3 roky...

nika.82
23. zář 2010

@bocinka anebo taky Veruna, to bych vraždila 😠 ale je fakt že mi tak skoro nikdo neříká, jen bábi o mě často mluví jako o Veruně, ale fakt to nemám ráda... ponejvíc asi Veru nebo Verčo

deniskka
23. zář 2010

Každému se líbí něco jiného a to slyším poprvé, že dorota byla nějaká nadávka.....

bocinka
23. zář 2010

@nika.82 já říkám ségře Vruuuuu.... 😀 😀 nebo Veru... když jsem naštvaná, tak Veroniko.... Veruno jsem teda ještě nepoužila... ale zkusím, když mě naštve... 😀

@deniskka u nás taky REbeko, Doroto fungovalo jako nadávka... 😖

deniskka
23. zář 2010

Myslím, že budem s tímto jménem originální a když na pískovišti zavolám Dorotko, Dorčo, Doris, Dorot atd., tak se neotočí dalších 10 holčiček, jako u Terezky, Natálky, Karolíny atd.

nika.82
23. zář 2010

@bocinka tak to zkus až tě naštve 😀 myslím že jí to naštve taky 😀 😀 a Vruuuuu to je dobrý 😀 🙂

@deniskka tak to máš zase pravdu že Dorotek asi moc není 😉 mně zase bráchova přítelkyně říkala jestli se mi nelíbí Amálka, že to je krásný, ale fakt nee, to radši Adélku, ale právě se s nimi teď taky roztrhl pytel, no vždycky je doba jmen který frčí, ale ponejvíc je teď fakt těch Terezek, taky jich znám hodně... a taky Nelinek, těch tady v okolí máme taky dost... no a naše Nikolka, tak to předpokládám že ve třídě jednou taky nebude jediná 😒

deniskka
23. zář 2010

@nika.82 Deniska je pěkné jméno 😉

pavlina05
23. zář 2010

Terezek jsou mraky 😖
A co Editka?

bocinka
23. zář 2010

@nika.82 já taky chtěla Terezku, ale máme psa Terrinku a taky Jůlinku a Nellynku.... jooooo Nela je nádherné jméno... 😵 😵 😵 já teď spíš přemýšlím o jméně pro další mimi - v plánu až za dva tři roky - ale hádky už máme teď... já chci, aby bylo na "S", jako je Sofulka, ale moc jich už není... 😒

bocinka
23. zář 2010

@nika.82 já měla vždycky aspoň dvě stejnojmenkyně... 😒

pavlina05
23. zář 2010

Sabina, Saša, Soňa...

Co Liběna? 😅

Noemi 🙂 😉

U náís je to 100 pro Klára 🙂

markytkaaa
23. zář 2010

Sandra 🙂

nika.82
23. zář 2010

@deniskka to věřím že se ti líbí Deni 😀 😉 no ale mě se právě začalo líbit taky moc 🙂

@bocinka taky máme psíka Nelinku, takže bych už holčičku taky nedala, a právě i v tom okolí jich je dost... no mě se taky Sofinka líbila, ale nevím proč u manži neprošla takže jsem nad tím pak už nepřemýšlela... mně se od S líbí taky Stela nebo i ta Sabina 😉

sayast
23. zář 2010

sandra jsem ja, navenek tvrde jmeno, ale ma spoustu zdrobnelin 🙂. sandy, sandulka, sandricka, sandruska, san...

markytkaaa
23. zář 2010

jméno Stella byla je a bude moje největší favoritka 😵 😵 😵 😵

bocinka
24. zář 2010

@sayast sandra se mi líbí, ale příteli ne........ já nechápu jak jsme se shodli na Sofii a Tobiasovi.... napoprvé a bez hádek... zato teď se mi líbí Samuel a Sebastian a on šííílíííí.... 😀 😀 😀

@lordicka tak zkus jestli projde ta Verunka, nebo Amálka... to jsou krásný jména a Verunka už se teď ani moc nedává ...

@nika.82 stela je krásné jméno, ale pro už větší holku... pro mimi, nebo pětiletou se mi nelíbí.... je to pro mě jako Oliver - úžasné jméno, ale pro dospělého chlapa, ne pro klučíka na písku... 😕

dzahila
24. zář 2010

My budeme mít Madlu,ale nechtěli nám ho povolit,tak jsme měli ještě v záloze Matyldu.

apollo11
24. zář 2010

@deniskka Dorotka je nejlepší 😉 nadávka je to asi jako každý jiný jméno, když se řekne ošklivě... My říkáme teď nejčastěji Dorčí a Dorotečka 😵 je to už předrobnělý ale připadá mi to jako nejsladší jméno na světě (hlavně k naší se hrozně hodí 😉)
@lordicka určitě dejte český jméno, těch cizích je už nějak moc a jsou už občas míň originální než některý český. Rozárka je moc pěkný, škoda že se neshodnete...

lordicka
autor
24. zář 2010

Tak holky vyspala jsem se na to ale že by se mi něco zdálo, nebo že bych na tom byla líp se říct nedá 😀 Nevím mě se asi nejvíc líbí, Rozárka, Dorotka, Klárka a Blanka a zatím od manžela mám schválenou z toho jen asi tu Kláru.

karmenta
24. zář 2010

Bohdanka ?? 😉 😉 😉

gtver
24. zář 2010

@lordicka , kdyby bylo "nejhůř" a Rozárka neprošla, tak Klárka bude taky slušet 😉 🙂

lordicka
autor
24. zář 2010

@gtver uvidíme taky včera Martina napadla Gita, to mi taky nepřišlo špatný

bluemchen
24. zář 2010

tak holky, my se rozhodly pro Evelyn.... ( mame cizi prijmeni) A prijde mi to jmeno hezky, roztomily pro miminko i sexy pro mladou slecnu 🙂