Jméno pro holčičku, české. Pomožte vybrat

lordicka
23. zář 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit, v prosinci budeme mít holčičku a chtěli by jsme nějaké české jméno, máme totiž příjmení Źitníková, ale Eliška, Terezka, Barborka, Adélka,Markétka, Viktorka, Natálka a Nikolka - tyto dát nemůžeme jsou to holčičky co jsou u nás v blízkém okolí. Děkuji za pomoct, já chtěla Rozárku a nebo Dorotku, ale nebyla mi povolena tak už nevím ☹

beruskaveruska
23. zář 2010

@lordicka proč se to manželovi nelíbí

marinka
23. zář 2010

@lordicka Když tě to takhle napadlo a nejde ti to z hlavy, tak si myslím, že by se tak malá asi chtěla jmenovat..Nešel by manža nějak zpacifikovat?? 😅 😉

kristi
23. zář 2010

já měla být Zuzana, nastesti si to mamka rozmyslela.....

Vera je svagrova 🙂

lordicka
autor
23. zář 2010

já jsem ročník 82 a ve třídě jsem byla sama, ale po mě byli dvě sestřenky, já jsem po babičce a manžel má v práci 3 markéty takže mi přijde že jich je fáááák moooc

kristi
23. zář 2010

Maky je nej kamaradka, ale priznam, se, ze mam problem rikat ji nejak kratce...Marky, Maky

poopoo
23. zář 2010

Moc se mi líbí jméno Leila nebo-li Lejla 🙂 Nádherné, bohužel nám to nevyšlo.. naše sousedka tak učninila dříve a tak padlo na Elišku 🙂
Ale jestli bude někdy do třetice další Holčička tak to bude Lejla 🙂

lordicka
autor
23. zář 2010

manžel říká, že se mu to nelíbí napsaný Rozálie, že je to jak na starou bábu, ale já mu říkám ,že jí stejně každej bude říkat Rozárko a když jí bude 40 nebo víc tak mi Rozálie na tak vyspělou ženu přijde úplně v poho, líbí se to i mamce mojí ale tchyně má stejnej názor jako manžel. Už se o to snažím asi měsíc ale nechce o tom ani slyšet, tak jsem teda přistoupila na to že najdeme nějákej kompromis

sambucca
23. zář 2010

@lordicka moe blizka kamoska je Rozálie a vsichni ji rikaj Rózo (je ji 32) - me to prijde hezky 😉

lordicka
autor
23. zář 2010

@kristi mě krátce říkají Marča, Makča nebo Market, když jsem byla hodná Markétko a když jsem zlobila tak Marketo - ale tohle označení buď můžu od cizích lidí nebo když něco provedu ale jinak to moc nemusím přijde mi to takové neosobní

lordicka
autor
23. zář 2010

@sambucca No to mě taky přijde hezký ale bohužel

kristi
23. zář 2010

@lordicka no, mi to nějak nejde přes pusu, fakt ji většinou říkám Markéto 🙂

lordicka
autor
23. zář 2010

@kristi Každej je zvyklí na něco jiného 😉

marinka
23. zář 2010

@lordicka Mně to taky přijde úplně v pohodě, jak na malou cácorku, tak na dospělou ženskou 😉 Já jsem měla taky nějaké tipy, co u manži neprošli, třeba právě Linda nebo Lída, ale pak jsem objevila Leontýnku a láska obrovská a fakt jsem moc ráda, že se to líbilo i manžovi, i když chvíli navrhoval Leu, ale říkala jsem mu, že může říkat Leontýnce klidně Lea, že to jde, ale neřekl jí tak ani jednou zatím 😀 Pořád jí říká jenom Leontýnko 😀

@kristi Jo jo, to tak někomu sedí jen určitý tvar toho jména. Třeba Leontýnce vůbec nejde říkat Týnko, to mi vůbec nejde přes pusu. Nebo mě dali naši jméno Marika s tím, že se mi bude říkat Riko a nikdo mi tak nikdy neřekl, protože to prý ke mně nesedí 😅

lordicka
autor
23. zář 2010

My jdeme chrnět, snad něco najdeme zatím si bereme tu Elen a Kláru děkuji vám za pomoc a kdyby Vás ještě něco napadlo klíďo pište Dobrou noc 😉

beruskaveruska
23. zář 2010

tak já to balím juknu na vás zítra co jste vymyslely holky šikovný jo tak dobrou noc a @lordicka tobě hlavně klidnou noc 🙂

začni malé v bříšku říkat Rozárko a uvidíš, že MM vyměkne 😀 je to chlap 😀

petka21
23. zář 2010

Ahoj my chceme Mellisu,chtěla jsme i Mellánii,ale krátce by se jí říkalo Melinka a to je jak Nelinka,tak bude asi Mellisa a krátce Lisa 🙂 Kluka netuším,nějak nevím jaké 😕

gtver
23. zář 2010

@beruskaveruska tomu říkám ženské zbraně 😀

lordicka
autor
23. zář 2010

@marinka no to já se právě taky snažím o něco ale manžel furt tu Hanku a Terezu tak nevím na čem se shodneme 😀

kristi
23. zář 2010

@marinka tobě by se mělo říkat jen miláčku, ty jsi úplně ten typ ženský...kámoška má fenku Riku, to prostě vůbec nejde.....

btw. já jsem s druhým jménem komplet v háji, neshodnem se na ničem

marinka
23. zář 2010

@beruskaveruska Že jo, taky bych to tak udělala 😀

beruskaveruska
23. zář 2010

@gtver 😀 😀 😀

lordicka
autor
23. zář 2010

@beruskaveruska Já jí tak říkám, víš naťukávám i moje mamka jí tak říká, ale on vždycky zakroutí očima a pak řekne ne bude to Terezka nebo pak Hanička a je po Rozárce no budu to ještě zkoušet ale moc tomu nedávám

jakoubka
23. zář 2010

Mně se moc líbí Agáta 😵 a Klaudie
Přítel chtěl Violu(což jsem rostla 😅 ) na mou otázku"Jak ji budeme říkat " ,tak prý Viv 😅

deniskka
23. zář 2010

My čekáme v prosinci Dorotku 😉 chceme se taky trochu odlišovat....Proč se manželovi nelíbí? A co Stela?

myska
23. zář 2010

@marinka Marika jsem měla být i já, ale všichni u nás byli proti, takže si to mamka neprosadila, pak jsem se ještě měla jmenovat Veronika, ale díky za to, že jsem Šárka.
U nás zase v ročníku (82) na škole nebyla žádná Šárka, až do VOŠ jsem byla jediná. Ale Veronik, Janiček, Peter, Jitek a Zuzan bylo požehnaně, na střední jsme měli ve třídě 5x Janu a na VOŠ snad 6x Veroniku...

Mě se strašně líbila Sabina, moje vysněný jméno, mělo se tak jmenovat druhý...

marinka
23. zář 2010

@kristi 😵 😵 miláčku se mi od manži moc líbí, nejvíc mi říká myško 😀 A jinak rodina Márinko nebo Mariánko, kamarádi Mari 🙂

markytkaaa
23. zář 2010

Já jsem Markéta a říkalo se mi Marketo Parketo ... pak kozatko, takže je to jedno a děti si vždycky něco najdou 😀

Taky jsme měli dilena jak pojmenovat holčičku, protože bychom si spíš vybrali z těch klučičích. No nakonec to měla být Karolínka ... ale já tak tuhle jednou večer koukala na večerníčka a byl tam Rákosníček a nevím jak jsem najednou přišla na Kristýnku 😀 ale je to tak 🙂
Jsem r. 1985 a u nás už teda Kikči byly docela hojně ... na zš tři, na střední dvě ... ale teda taky strašný kvanta Lucií a Kateřin 🙂

Kdybych se nemusela ohlížet na vkus manžela rozhodovala bych se mezi Stelou, Erikou, Johanou a Marikou ... 🙂 😵 😵 😵

lordicka
autor
23. zář 2010

@deniskka Dorotka je taky nádherný ale to on začne Dorota Máchalová a je po diskusi

marinka
23. zář 2010

@kristi A co chce manža??

sayast
23. zář 2010

rozalie bylo moje vysnene jmeno pro malou 😵 . ale chteli jsme ji nechat zapsat jao rosalie, aby to nebylo tak tvrde. ale po tom co jsme ji tak v brisku rikali nekolik mesicu, tak se nam to zprotivilo 😅
nakonec mame julii 😵
ja jsem sandra 🙂