Jméno pro holčičku, české. Pomožte vybrat

lordicka
23. zář 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit, v prosinci budeme mít holčičku a chtěli by jsme nějaké české jméno, máme totiž příjmení Źitníková, ale Eliška, Terezka, Barborka, Adélka,Markétka, Viktorka, Natálka a Nikolka - tyto dát nemůžeme jsou to holčičky co jsou u nás v blízkém okolí. Děkuji za pomoct, já chtěla Rozárku a nebo Dorotku, ale nebyla mi povolena tak už nevím ☹

samson
23. zář 2010

Zdar mně se stašně líbí jméno Olivie - bouhžel u nás to razantně neprošlo a až při kontrakcích jsme se schodli na Anetce 😀

peroli
23. zář 2010

@lordicka mě třeba Hanička připadne spíš jako jméno pro maminku a babičku než dcerku... 🙂 ale zase někdo je dávat musí aby "nevymřeli", že jo? 😀 😀 však ještě chvíli času máte, takže určitě něco pěkného vyberete 😉

beruskaveruska
23. zář 2010

@lordicka Rozárka je hezká, ale my jsme měli Karlu jasnou takže jsme řešili jméno pro kluka 🙂 držím palce a věřím, že dobře vyberete 🙂

Každé jméno je krásné a hlavní je , když se říká s láskou 🙂

@kristi ne ne já nesnáším tyhle převzatý jména z cizího jazyka chtěli jsme prostě českou Karličku 😀 u nás by Jessicca, Mia, Sofie a pod. ani nešlo nelíbí se nám 🙂

to je právě to krásné, že se každému líbí něco jiného 🙂

lordicka
autor
23. zář 2010

@peroli to máš stejný názor jako já 😀

samson
23. zář 2010

@kristi Jinak Kristíně u se u nás bouhžel říká Kristo - což se mi moc nezamlouvá

samson
23. zář 2010

@beruskaveruska zdar 😵

peroli
23. zář 2010

@lordicka 😀 😀

beruskaveruska
23. zář 2010

@lordicka my Kájo moc nepoužíváme - hlavně Karličko a Kajko

kristi
23. zář 2010

@beruskaveruska kazdopadne Karla jako Carla, zni to stejne krasne..... 🙂

peroli
23. zář 2010

@beruskaveruska to teprve přijde 😉 😀

kristi
23. zář 2010

@samson a vidis, mne tak nikdo nerika, sama jsem si vymezila to, jak mi maji rikat....babicce jsem rekla, ze pokud mi bude rikat Kristo, uz k ni nikdy nepojedu na prazdniny...a bylo to hned

lordicka
autor
23. zář 2010

@beruskaveruska u nás právě cizí jména taky nemají šanci, moc se nám to nelíbí a hlavně k našemu příjmení by to moc nešlo

peroli
23. zář 2010

jinak s tou Karlou nebo Carlou... stejně jde spíš o písemnou podobu 😉 tak jak u nás s tou Nelou a Nellou resp.Nelly 😉

samson
23. zář 2010

no v našem kraji je to hodně vžité - mně se toto jméno moc líbí - ale tak jak se říká u nás to je hnus

lordicka
autor
23. zář 2010

@kristi to je hezký tak takhle na rodiče a babičky 😀

beruskaveruska
23. zář 2010

@samson ahojky 🙂 Olivie? to si vzpomenu na film Xanadu kde hrála O.N. John 🙂

jj Kristo to je příšerný taky se tak u nás říká nebo Kiki a to je zase jako na psa 😠 někdo ty jména děsně komolí 😠

@peroli představ si malou Sandru to měla známá a říkala jí Sanynko sice hezké, ale staré babce říkat Sandro je taky divný 😀

no každé jméno má to své já jsem Věra a nesnáším to od malička jsem zvědavá co nám jednou řekne Karla na to jaké jméno jsme jí vybrali 🙂

marinka
23. zář 2010

My máme Aničku a Leontýnku, ale jinak se mi taky móc líbí Kristýnka, a kdyby byla jednou třetí holka, tak by měla velkou šanci 😀

kristi
23. zář 2010

@beruskaveruska to si nevyberes, a takovejch probdelych noci jsme na tech jmenech stravily, vid?

sonica
23. zář 2010

berusko taky mam Karlu a obcas hlave ze zacatku byl naznak ze ji nekdo chtel rikat Kajo, coz se me nelibi, stacilo prak krat nenasilne opravit a dnes ji uz nikdo nerekne jinak nez Karli 😵

kristi
23. zář 2010

@marinka jsem uplne zapomnela na Evelínku

beruskaveruska
23. zář 2010

@kristi jj s takovou láskou jména vybíráme a stejnak se dětem nezavděčíme 😀 😝

lordicka
autor
23. zář 2010

@marinka Leontýnka je taky moc pěkný

klara.t
23. zář 2010

Hlasuju pro Klárku....to jsem totiž i já 😀 Moc bych chtěla malou Klárinku, ale nechci dávat jména po rodičích, ani manžel nechce. Takže doufám, že to dá moje ségra své dceři 🙂

beruskaveruska
23. zář 2010

@sonica Karličko, Kajko a Kájinko to je u nás hlavní 😀 , ale nejvíc vede ty naše beruško a já jí od porodnice říkám pupinko 😀

Evelína to je pěkně, kamarádka má ted Eleonoru a to se mi moc nelíbí

peroli
23. zář 2010

@beruskaveruska to máš pravdu 😉 já tohleto hodně řešila u Lindy... ale nakonec jsem došla k tomu že 80-leté babce s hůlkou 😀 to už bude stejně buřt 😀 😀 a co ty víš..? 😉 třeba se jich tam sleze víc 😀 😀 😀
spíš jsem řešila jak to bude znít u malé holčičky, u náctileté slečny a pak třeba ve 30-40-ti v práci... a myslím že Linda je i ve 40-ti v pohodě 😉 stejně tak se to hodí i třeba k Vopršálkovi, kdyby si nějakýho našla 😀 😀 😀

lordicka
autor
23. zář 2010

@beruskaveruska Eleonora je divný a Evelínka není ošklivé ale přijde mi to takové jak v pohádce

beruskaveruska
23. zář 2010

@peroli Lindušku máme v rodině - sestřenka je Ludmila a to se nelíbí - Lída nooo tak malou pojmenovala Linda a v poho akorá ve škole jí říkaj Linda pinda 😠

sonica
23. zář 2010

@beruskaveruska jj presne u me je to jouda, myska, ale hlavne karli to ji jde uz krasne i z pusinky, kdyz pribehne s tim svym karli karli karli... 😵 😵 😵
a treba se jednou taky bude ptat kde jsem k tomu jmenu prisla 😀

zofinecka
23. zář 2010

@lordicka tak my máme doma ELišku a u druhého jsem se rozhodovali o klučičím a holčičím a pro holku se mi líbilo Anežka 😉

beruskaveruska
23. zář 2010

@lordicka oni dali Eleonoru po babičce , ale stejnak jí říkal Eli