Jméno pro holčičku, české. Pomožte vybrat

lordicka
23. zář 2010

Ahojky, potřebovala bych poradit, v prosinci budeme mít holčičku a chtěli by jsme nějaké české jméno, máme totiž příjmení Źitníková, ale Eliška, Terezka, Barborka, Adélka,Markétka, Viktorka, Natálka a Nikolka - tyto dát nemůžeme jsou to holčičky co jsou u nás v blízkém okolí. Děkuji za pomoct, já chtěla Rozárku a nebo Dorotku, ale nebyla mi povolena tak už nevím ☹

paja
8. říj 2010

@hanulinecka já myslím, že se vždy bere rodné příjmení, takže ikdyž se holčička pak vdá, pořád platí výpočet křestního jména s rodným příjmením 😉 . Teda alespoň myslím, nejsem žádný odborník přes tyhle věci... 😵 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristi
8. říj 2010

@marketnieuw Greta a Maya jsou fakt pekny

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
morgan
8. říj 2010

Gretuška, Gretinka 😀, a to Matteo je perfektní, to se mi moc líbí 🙂

paja
8. říj 2010

@marketnieuw Lottu mají známí - taky moc hezké 😉

xaverov
8. říj 2010

@marketnieuw ja bych Emu asi nedala, hezky jmeno, ale je jich uz vazne dost. Se zdrobnelinama bych si hlavu nelamala, vzdycky se neco vymysli.

Numerologie jmena je nesmysl, uz jsem na to prisla 😀 A prave, ze se ma pocitat jmeno a prijmeni zvlast. Takze podle nekteryho vypoctu by to mela mit rozlity KAZDA Klara, Lenka, Dita, Darina, zminena Dominika a mnoho dalsich JMEN. Navic nekteri numerologove maji jiny tabulky, takze vypocet jmen jim pak vychazi ruzne... Znam Klary a nic divnyho se jim nedeje 😀 Vy ano? Zda se vam, ze to na lidi kolem Vas sedi?
Jsme to my, kdo ridi nas zivot a stesti. Podle me je numerologie jmen pi.....a, ktera akorat tak desi lidi.

brusinka.pusinka
8. říj 2010

@morgan my máme v rodině Markétku a říkáme ji Grétka. 😵 😉
@xaverov souhlasím numerologie že je numerologie na...... 😵 😵 😵 Já vybírala jméno dle toho zada se mi líbí a jak bude znít k malé a navíc má ho po moji tetě a její jméno se mi vždy líbilo 😵 😵 😵 a navíc ona má jméno po zpěvačce jen se babinka nemohla rozhodnout zda Iveta nebo Simona ale Simonek bylo míň tak vyhrála a my máme také malou Simonku 😉 a opravdu je mnoho krásných ryze českých jmen. Soňa,Monika, Milena , Magdalenka, Svatava , Silvie, Antonie , Josefinka,Miluška , Marinka, Patricie,Petra, Pavlínka,Karolínka, Barborka,Běla, Esterka, Emilie,Romanka, Radka,Erika, Danielka, Dorina ,Dagmar, Danuše,Dita,Františka,Stela, Cecilka,Boženka, Jarmila, Marie, Anna, Kordulka, Kamilka,Lucie,Lotynka, Krista, Justýna,Jana, Johanka, Rozárka No prostě je jich mnoho 😉 a je to moc moc dobře že z čeho vybírat. 😉

xaverov
8. říj 2010

@brusinka.pusinka Simonku bych taky brala a mela jsem ji dokonce na seznamu, ale manzel rekl jasny ne. Nevadi, treba to vynahradi vnucka 😉

morgan
8. říj 2010

Grétka je taky hezký 🙂
Mě se hrozně líbí Viviane, ale kdyby jí říkali lidi Vivi, tak to zní spíš jako Fifi 😀

nunacek
9. říj 2010

@paja Pokud je pro tebe Emma/Ema to nejhezčí jméno, tak ho klidně dej, i když je jich teď hodně. Teda pokud nemáte v blízkém okolí hodně Emiček, to bych ji nedávala. A z výběru Elen, Nina a Inna bych je seřadila od pro mě nejhezčího Elen, Inna a Nina. A numerologii jmen bych já osobně neřešila 😉

paja
11. říj 2010

@nunacek děkuji za názor 😉 . V sobotu jsme měli oslavu se známýma, napsali jsme seznam jmen a dělali anketu 🙂 . Na plné čáře vyhrála Ema 😉 . Na netu se sice píše je Eminek je už hodně, ale v našem okolí není ani jedna jediná a nevím o nikom kdo by se chystal dát tohle jméno. Takže my máme jasno. Navíc doma máme Honzíka, kterých taky běhá po světě hodně a vůbec nám to nevadí, tak proč by nám to mělo vadit u Emy, že jo? 🙂 .

mysicka15
12. říj 2010

Ahojky potřebovala bych poradit jméno pro holčičku sem na to sama a nevím jáké jméno dát tak nějakou radu kdybyste mi dali byla bych moc ráda.Děkuji

marooshka
12. říj 2010

mysicka15 já bych ti dala radu nechoď na koníka 😉

mysicka15
12. říj 2010

@marooshka a můžeš mi říct proč?

marooshka
12. říj 2010

protože je ti 14 jak uvádíš v pase 🙂 tak pochybuju že jsi 37tt.

mysicka15
12. říj 2010

@marooshka to mi to jako nevěříš jo?proto sem nemám chodit?kdybych nebyla těhotná tak sem nechodím tomu věř

marooshka
12. říj 2010

nevěřim, promiň. Sem nemusej chodit jen těhotný, ale jestli je ti 14 a jsi ve 37tt, tak máš určitě jiný starosti než jak pojmenovat miminko. Ale klidně si sem choď. A jméno bych ti třeba poradila Hana Montana 🙂

mysicka15
12. říj 2010

@marooshka Promin ale myslela sem si že je to založený od toho aby když někdo potřeboval poradit aby mu poradili a né tehle kritizovali a byly nepříjemný!!tak mi to nevěř že sem těhotná!A jaký starosti bych podle tebe měla jakomít??

elviie
12. říj 2010

Mně se líbí to naše - Nela, zní to něžně, i když se to nezdrobní, vybírali jsme i podle příjmení, máme německé s přehláskou a sch, tak aby bylo bez háčků a čárek a aby bylo dobře vyslovitelné i pro příbuzné v Německu...Ema je moc hezké jméno 🙂

mysicka15
12. říj 2010

@elviie Děkuju aspon někdo mi tu poradí a věří mi.děkuju 🙂

bambulkaivanka
12. říj 2010

@petamaskova Máš hezké přijmení 🙂) Takhle jsem se jmenovala za svobodna 🙂) Jinak mě se líbí Eliška a asi i u nás vyhraje

nunacek
12. říj 2010

@mysicka15 Je spoustu pěkných jmen 😉 Záleží na tvém vkusu, jestli máš radši cize znějící jména (Vanessa), nebo česky znějící (Anežka), nebo málo dávaná (Ctirad), nebo hodně dávaná (Jakub), krátká (Ema), dlouhá (Valentýna), s diakritikou (Šimon), bez diakritiky (Maxim), atd. Musíš nahodit aspoň základní požadavky, pak se dá trochu poradit 😉 Takhle je to těžký radit bez jakéhokoli vodítka.

mysicka15
12. říj 2010

@nunacek Jo děkuju já bych radši ty český znějící.a předem děkuju 🙂

petamaskova
12. říj 2010

@bambulkaivanka děkuji moc.mě se taky líbí,víc než za svobodna 🙂

nunacek
12. říj 2010

@mysicka15 Běla, Květa, Libuše, Šárka, Vendula, Zdeňka, Marie, Hana, Jana, Lucie, Ludmila, Magdalena, Josefína, Ivana, Alena, Anna, Alžběta, Dana, Eliška, Eva, Jitka,...je jich moooooc 😉

georgine
12. říj 2010

@hanulinecka ahojky taky jsem si zamilovala Izabelku(izí, Zalinka, belinka, Izinka), je to krásné a netradiční jméno, a taky Karolínku, Adélku a Lenku. Adrianka je mi taky blízko ale asi u nás neprojde.

kkaminka
12. říj 2010

Agátka,Karin,Sára ..horší je to pro kluka 😒

heresta
12. říj 2010

Magdaléna, Ema 🙂

kasparci
12. říj 2010

Nám se moc líbí Míša a Ema (ale je pravda, že jich je hooodně). Pak se mi líbí třeba Viktorka (ale ta nám nejde k příjmení🙂 )