Jméno pro holčičku Lída. Co říkáte?

peggy_5
16. zář 2019

Máte někdo holčičku, která by se jmenovala Lída? Ale vyloženě Lída, ne Ludmila nebo Lydie... Je možné zvolit přímo jméno Lída? Kdy má svátek?

agneska7
16. zář 2019

Lída je prostě Ludmila a slaví dnes

peggy_5
autor
16. zář 2019

@agneska7 No to já vím že Ludmile se říká Lída. Jde mi o to, jestli někdo má pojmenované dítě Lída.. Teda že má v občance vyloženě jméno Lída...

korin
16. zář 2019

To by chtělo knížku od Knapové. Ještě se Lída říká Lidmile 🙂

agneska7
16. zář 2019

@peggy_5 já vím že to víte 😁 jen píšu že to tak prostě je a lidí ji stejně budou nazivat Ludmilo . To by sis asi musela zajít na matriku a zeptat se zdá to povolí . Ale v dnešní době se dávají takové jména že nad nimi kroutim hlavou. A myslím že Lída nebude problém 😆 ale nikdy jsem to takto ,,nevidela,, vždy jen Ludmila

modrejka
16. zář 2019

Myslím, že jde o samostatné jméno. A nepřijde mi to na tom nic divného.

xvitko13
16. zář 2019

Znami maji Baru (nikoliv Barboru), Vitka
(nukoliv Vita), tak by podle me nemel byt problem s Lidou.

sarusev
16. zář 2019

Myslím, ze to půjde dat, my budeme dávat Lydii a ta má svátek v prosinci, pokud dáte Lidu, tak si podle mě můžete svátek vybrat, bud dnešek nebo ten prosinec 🙂

rebe
16. zář 2019

Musí jít o existující jméno, což nejsnáze poznáte tak, že už ho oficiálně někdo nosí. Jméno Lída u nás má 130 lidí, takže ho bez problémů můžete dát.
https://www.kdejsme.cz/jmeno/Lída/hustota/

janulitko
16. zář 2019

@peggy_5 Ano, kamarádka má Lídu, bez problémů 🙂

janovkov
16. zář 2019

@agneska7 Moje máma je Lída, a Ludmilo jí neříká nikdo, snad jen na úřadech. Ale jestli existuje i tato oficiální varianta, nevím.

gruyerre
16. zář 2019

@peggy_5 ano, můžeš dát jméno Lída 🙂

agneska7
16. zář 2019

@janovkov já mám zase sestru Ludmilu a ti mladší jí říkají Lido . A ti starší Ludmilo Liduško

ckei
16. zář 2019

@peggy_5 mám kamarádku, která se jmenuje a má v RL a všude Lída a bez problémů. Ludmile říkáme teda buď Ludo nebo normálně Ludmilo a Lídě říkáme Lído..... 🙂

janovkov
16. zář 2019

@agneska7 Souhlasím. I mojí mamce její mamka říkala Lidunku, Liduško. Jen nikdy Ludmilo.

saoirse
16. zář 2019

Taky sem hodím jednu statistiku: https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=6430...
Dole jsou uvedené i (relativně) známé nositelky jména
Mně se tedy v tomhle tvaru jméno moc líbí

hanih
16. zář 2019

@peggy_5 Máme rok a půl starou Lídu a nikde nebyl problém. Svátek slaví dnes 🙂 A Ludmila jí nikdo neříká 🙂

matkacekatelka
16. zář 2019

Moc hezké jméno. Taky jsem ho chtěla dát, ale zítra mám termín porodu a nechci aby měla svátek a narozeniny hned u sebe.

suromana
16. zář 2019

@agneska7
Lída je samostatné jméno, které nosí přes sto lidí v republice, Ludmilo ji rozhodně nikdo říkat nebude. Moje babička a teta jsou Ludmily a nikdo jim neřekne jinak než Lidko, Lído. Je to náhodou moc pěkné a tvárné jméno, taky jsem tak chtěla případně pojmenovat dceru, ale zatím mám jednoho syna 🙂

agneska7
17. zář 2019

@suromana jen jsem psala zase svou zkušenost já jsem se totiž přímo s jménem Lída nikdy nesetkala tak pro to

kikimas
17. zář 2019

Ano, jde dát jméno Lída a je to hezké🙂

babanci
17. zář 2019

Dá se to dát stoprocentně. Moje kamarádka to nedávno řešila, že se tak bude jmenovat její vnučka. Mě by se líbila i Lina.

jolisha
23. zář 2019

Lída se může jmenovat. Jen bude slavit svátek třeba na Ludmilu.

peggy_5
autor
27. zář 2019

Díky holky... Já si myslela, že by to snad neměl být problém, ale chtěla jsem slyšet, že se někdo tak opravdu jmenuje.. 🙂