Jméno pro holčičku (prosím)

misina01
27. lis 2016

Ahoj, holky, jdu zkusit inspiraci sem. Moc jsme si s manželem přáli holčičku, minulý týden nám ji na ultrazvuku potvrdili 🙂 prošli jsme snad celý kalendář už desetkrát, teď si ale lámeme hlavu se jménem. Asi tak od 15ti let tvrdím, že moje dcera bude jednou jedině Natálie. Nikdy jsem jiné jméno nechtěla. Bohužel jsme to asi před rokem řekli s manželem ,,rádoby,, kamarádům, kteří mi tvrdili, že se jim cizí jména nelíbí a že oni dají jedině české. My zas úplně ryze české nechtěli, tak jsem neviděla problém jim při pokecu říct, jaká jména máme pro holčičku i chlapečka my.. no, chyba.. Takže samozřejmě jen jsme jim to řekli, 3 týdny na to dali Natálii oni. Teď je mi blbé, abych dávala stejné jméno. Byla jsem hrozně zklamaná, když tohle udělali. Samozřejmě Vám to může připadat jako blbost, mně to bylo fakt líto. Teď už se s nimi skoro nebavíme, ne jen kvůli jménu, ale z mé strany to hrálo roli taky.. ani ve snu mě nenapadlo, že tohle udělají. Ještě když to dali, tak nám řekli, že byli první, tak co. No, to je jedno. Spíš se chci zeptat Vás, na Vaše názory, nápady, tipy na jména pro holčičku? 🙂 strašně moc díky všem 🙂

manys
28. lis 2016

@misina01 Nenech se odradit 🙂
Přesně tohle mi udělala má sestřenice, čekala holčičku a bavily jsme se o jménech a já jí blbá řekla, že jednou chci mít Viktorku (pojmenovala jsem tak i panenku, když jsem byla malá 😀 , takže taky takový sen od mala). Viktorii dala sice jako druhé jméno, ale prostě ji tam musela vecpat ☹ Taktéž jsem z toho byla zklamaná, navíc se sestřenkou jsme měly pěkný vztah už od mala. O dva roky později jsem otěhotněla já, když jsme se s přítelem bavily o jménech tak jsem mu to řekla, jeho odpověď byla "Přece si to nenecháš zkazit jen kvůli tomu, že je hloupá a očividně ti to udělala naschvál. Mě se také líbí." Tak bylo rozhodnuto. Měla sice blbé narážky a natažený obličej , ale jelikož to věděla celá rodina, tak jí vždy někdo uzemnil, nevyjímaje mě 🙂
Máme krásnou dceru jménem Viktorka i přes to 🙂 Občas ještě nějakou tu narážku utrousí, ale všichni víme jak to bylo, takže už mě to tak netrápí jako v těhotenství 🙂

buldrik
28. lis 2016

My hledali pro malou take mezinarodni jmeno, a na cele care to vyhrala silvia 🙂
Jinak natalku bych asi ve vasem pripade nedavala, mam pocit, ze mate az moc negativniho spojeneho s timto jmenem.

pavlanaty
28. lis 2016

Nenechte se odradit...a volila bych variantu Natalia 😉 A hned to.nebudete mit uplne stejne 😉 My mame take doma malou Naty...tata neni Cech,tak ma A na konci a i se mi to libi vic. Co vy na to?

bonavoxa
28. lis 2016

Nathanaela, Natanaela, Nathaniela. Význam sice jiný ,,dar od Boha", ale zní to podobně. Četnost tohoto jména v CR, našla jsem jednu osobu v roce 1945 😀 To určitě nikdo nemá.
Moje kamarádka se jmenuje Bernardeta.
A švagrová nás dlouho matli, že dají Kunhutu 😀 Nakonec to bude Nora.

veronique_elliane
28. lis 2016

Tak já sem si vždy přála Elen. Donedávna jsem ale žila v domnění (byla jsem tím přesvědčená), že čekám kluka 🙂 Jelikož v rodině mám už čtyři synovce a pátý je na cestě. Jaké bylo moje překvapení, když mi na Prenatalu v Brně bylo řečeno, že to bude holčička! Jenže.. Jméno Elen se nehodí k příjmení. Máme krátké příjmení, které má stejný tvar jak pro muže, tak i pro ženu. Navíc Elenek je tolik.. Tak jsem začala pátrat. Jelikož mám ráda Řecko a jsem nositelka řeckého jména, hledala sem něco řeckého. A nalezla sem Elliane. Líbilo se mi, ale přišlo mi už hodně "cizí".. A pak se mi v hlavě rozsvítila žárovička 🙂 Vzpomněla jsem si totiž (možná to zní blbě :D) na jedno ze jmen mé kočky, co má uvedeno v průkazu původu - Eliana. Dopátrala jsem toho, že toto jméno má kolem 80 žen v ČR, a že slaví svátek 20. července. A bylo to jasné 🙂 Takže čekáme Elianku. K příjmení to sedí jako zadek na hrnec, Eliana je jméno jak na slečnu či dámu, tak i ma dítě. A jak se dá hezky zdrobňovat.. Eli, Elinka, Elča 🙂❤

pastikaa
28. lis 2016

@fallingstars
Nene 😃 a to sem si říkala, že Alici nikdo chtít nebude a ještě takhle vtipná náhoda 😃 aspoň máš Emičku v rodině, je to tak milé jméno 😉 a už víte cca, co to bude? My ještě ne, možná zítra na genetice zkusí něco najít 😃 a jaké by bylo jméno, kdyby to byl chlapeček?

misina01
autor
28. lis 2016

@manys to samé je u nás. Když mi řekla, že zahraniční jména dávat nebudou, neviděla jsem problém, abychom jim to naše jméno řekli. Za 14 dní po tom, co jsem jim to řekla, všem nahlásili, že budou mít Natálii. :-/ lidi bez názoru se chytnou všeho. A tak ji samozřejmě dali, ještě se divili, proč mi to vadí, že budu mít třeba stejně kluka. Každopádně tehdy jsem jim řekla i jméno pro kluka, tak když se jim druhé mimčo povede kluk, vsadila bych se, že daj naše jméno 😀 nevim, jestli se teď cejtí jako královna, nebo si tím něco kompenzovala, když už to naschvál dala 😀

misina01
autor
28. lis 2016

@buldrik to máte asi pravdu. Už s tím máme oba s manželem spojené ty jejich hloupé ksichty, které si myslí, že nás převezli. 🙂

fallingstars
28. lis 2016

@pastikaa Mně se Alice líbí moc, jak jich moc není, nemám to jmeno spojené s žádnou protivou 😉, u dospělých mi přijde děsně sexy a malá by prostě byla Alí, Alča, Alička... Emča je super, ale v poslední době se jich vyrojila spousta.
Jinak my pohlaví ještě nevíme. Já jsem si to nechtěla nechat říct, takže na tom prvním screeningu ve 14. týdnu jsem hlásila, že nechci ani naznačit. Jenže přítel to vědět chce, takže se o tom musíme ještě pobavit, ale myslím, že mě ukecá a na tom velkým ultrazvuku si to říct necháme... Ale o jménech jsme se ještě vůbec nebavili, budeme muset vyřešit i příjmení, tak to bude zajímavý 😄 Mně by se docela líbil František (já jsem na ty tradiční), ale to neprojde, je to můj ex, kterýho přítel nemůže ani vystát 😄 Navíc kolem máme většinou kluky a ta jména už jsou dost přebraná (i přítel má už dva... 😉). Co vy?

jaja01k
28. lis 2016

My jsme meli holcici jmena Anna a Lucie. Jeste se mi libi treba Erika, Magda, Tatana.

mrabbit
28. lis 2016

Ahoj holky, my máme doma Innu a k ní by se mi líbila Ida, ale to jsem asi jediná na světě 😀. Manžel má furt tu "kyselku" a ani teda nikoho s tím jménem neznám, ale mně se líbí, jak je to krátké a znělé 🙂. A pro inspiraci pro ostatní přidám ještě další jména, některé tu už zazněly.
Mariana, Berenika, Timea, Anastázie, Lilien, Viola, Adina, Judita, Diana, Beata, Julie (těch je ale teď taky docela v okolí dost), líbí se mi i Marion, Robin na holku, Rebeka, Rachel (ale tyto všechny na "R" musím vyškrtnout, protože máme i přijmení od "R" a nelíbí se mi to k sobě). A dál se mi líbí krátké Meda a Lada 🙂.

manys
28. lis 2016

@misina01 Takové lidi můžeme mít u ehm ... zadnice 😉 a jen se jim smát, že vlastní názor a fantazii nemají 🙂 Jen je smutný, že jsou lidi kteří dokáží být tak zákeřní a ničit sny a přání ostatních i v takových "maličkostech" jako je jméno. Každopádně přeji hodně štěstí s výběrem jména pokud se rozhodnete pro jiné 🙂 a spoustu zdraví vám i malinké 🙂

klara.t
28. lis 2016

@krtikkrtovaty kamárádka dcery je Nina a říkají jí Ninko, Ninuško.

babanci
28. lis 2016

@veronique_elliane Jednu znám,je z Plzně a jsou jí dva roky Je nádherná. S její maminkou chodím do sauny.

mandala
28. lis 2016

Dala bych tu Natálii, pokud se vám líbí, píšeš, že se s nimi už nestýkáte, takže problém bych v tom neviděla. Jinak my máme stejně pojmenovanou dceru jako sousedi holčinu o tři měsíce starší, manžel se vyjádřil, že je mu to úplně jedno, že to kvůli nim měnit nebudem a žádný problém 😉

krtikkrtovaty
28. lis 2016

@klara.t Jj, ta Ninka... Ninuška už se mi moc nezdála. 🙂 Ale je to nádherné jméno... 🙂

klara.t
28. lis 2016

@krtikkrtovaty Mě se zdálo vždy divné, znala jsem pouze dceru Veškrnové (Havlové), ale co známe Ninku, tak se mi líbí.

pastikaa
28. lis 2016

@fallingstars
Přesně moje slova..to jméno zní prostě vznešeně 😊 Jak to můžeš vydržet si to nenechat říct 😃 já už se zítřka nemohu dočkat 😆 jo tak to chápu, že přítel nechce Františkova 😃 ale Fanda je moc hezké! Mně se líbí Pepíček a taky mi doma asi neprojde 😃 a proč příjmení rešíte? Jinak jsem jukla, že si z Budějic, studovala jsem tam a mám k Budějkám hrozně hezký vztah a ty vzpomínky 😃

krtikkrtovaty
Autor odpověď smazal
Zobraz
fallingstars
28. lis 2016

@pastikaa Já myslím, že to nevydržím, dost mě nahlodal. A aby to věděl jen on, to teda ani omylem 😄
Tak ať je zítra vše OK 😉 A chtělas bys víc holku nebo klukanebo je Ti to tak nějak fuk? 😉
Pepîčka má sestřenka a připadá mi to děsně prďanský...😉
My nejsme svoji, takže teoreticky by mohlo mít moje příjmení...ale jak znám toho mýho, tak přes to taky nepojede vlak 😄
Jj, v Budějcích by chtěl žít každý! 😄 A teď máme navíc i křivej vánoční strom 😄

klarka22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pastikaa
1. pro 2016

@fallingstars
Tak vše dopadlo v pořádku a vidí to na holčičku 😃 bude Aliceeee. Ale přítel stále doufá v kluka 😃 ale vím, že holčička bude ještě lepší, jen chce být "chlap", který hned prvně zplodil kluka 😃 a jinak mně je to asi jedno...taky sem zkoušela mé příjemní, ale neexistuje a vlastně to bylo jen z provokace 😊 stejně se jednou vezmem.. 😊
...kromě mě... 😊 ať žije Cimrman 😃 možná křivej, ale dle fotek moc hezkej 😉

fallingstars
1. pro 2016

@pastikaa Tak to je super zpráva, i že je vše v pořádku, i že to vypadá na holku 🙂 Tak ať to jde dobře i dalších 27 týdnů 😉

irin67
1. pro 2016

Tea, Anežka, Lea, to jsou moji favoriti🙂))

dada76
1. pro 2016

@irin67 Anežka je krásné jméno. 🙂

babanci
2. pro 2016

@dada76 Za Anežku bych taky hlasovala. Když mi moje dcera řekla, že bude mít Anežku, už je to 11 let, neměla jsem nic proti ani pro, ale postupně se mi zalíbilo. Hlavně proto, že i v základním tvaru je už vlastně zdrobnělé. Mě, když učitelka např. řekla jméno v základním tvaru, už jsem myslela, že jsem něco vyvedla, protože mi tak doma nikdy nikdo neřekl. Ale Anežka je hezké i takto.

bonavoxa
3. pro 2016

@babanci Taky jsem měla takový pocit, protože ,,Kristýna" mi znělo vždy tak nějak tvrdě. Proto jsem se chtěla jmenovat například Šťěpánka.

babanci
3. pro 2016

@bonavoxa Já jsem Pavla,údajně jméno s karmickou zátěží. Chtěla bych se jmenovat jako naše nejmladší vnučka -Viola.