Jméno pro miminko, pro syna, poraďte

stelzigova.b
6. bře 2014

Mému příteli se líbí jméno Denis.....já mám zase raději ty cizí jména líbí se mi i takové jméno jako Zachery 😀 ale obávám se že se nechám stejně nakonec ukecat na Denise i si na to začínám zvykat i když přeci jenom pořád trochu váhám. Holčička by byla Sharon či Nicol, Šarlota se mýmu chlapovi nelíbí. Jaká Vám se líbí jména pro chlapečka ? 🙂

terinda
6. bře 2014

Hm, normální, česká 😅
Nelíbí se mi móda cizích jmen, ale to záleží na rodičích 😉

stelzigova.b
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cloemail
6. bře 2014

Kevin je velmi pekne meno 🙂 Alebo Samuel ,popripade si pozri vyznam mien v zivote

http://www.vestenie.cz/KRSTNE-MENA15.html

stelzigova.b
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terinda
6. bře 2014

Denis se mi moc nelíbí, evokuje to pánské pohlaví 😀 , ale každé jméno se dá nějak zošklivit.

luckag2
6. bře 2014

@stelzigova.b Mě osobně se třeba líbí Kristián-christián.. ale to bych u manžela asi neuspěla 😀 a z těch českých asi Matyáš.

hedusska
6. bře 2014

my chtěli kluka Alexe..🙂 ale nakonec budeme mít slečnu..🙂

stelzigova.b
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hedusska
6. bře 2014

@stelzigova.b nenech se zmást..:D mě každěj říkal že určitě čekám kluka podle bříška..:D ale na 100% to je holčička..🙂

blahova_andrea
6. bře 2014

my máme taky problém s výběrem jmen. ale ne jen pro kluka. příteli se nelíbí žádná trošku netradičnější, natož přímo cizí, oba se shodneme, že nechceme žádné staročeské, takže výběr dost omezený a moc se neshodneme 😀

copa
6. bře 2014

Denis je super, máme doma 🙂

ninive211
6. bře 2014

Já ti asi neporadím, já jsem zastánce toho, že když žiju v Česku, tak by dítě mělo mít české jméno (popř. mezinárodní), a ne "Kevin", "Sharon" nebo "Jennifer". To se mi nelíbí. Uvědomte si taky, že to dítě s tím bude celý život žít. Samozřejmě se jméno musí hodit k příjmení, musí s ním dobře znít, protože neznám tvoje příjmení, tak taky nemůžu radit, předpokládám, že máte nějaké cize znějící, protože jinak bys nevybírala cizí jména (Kevin Novák by myslím byl opravdu k smíchu!) Něco jiného, jestli žijete v cizině a máš za manžela cizince (Ale o tom nepíšeš, takže předpokládám, že ne)
My máme české jméno, ale taková ta typicky staročeská jména - Marie, Anna, Václav, Antonín, Karel - to se mi nelíbí. Chtěla bych pěkná, modernější jména, která ale nebudou přemodernizovaná. Jedno je jisté - případný syn se NEBUDE jmenovat po otci - protože to už by byl Josef IV. a to bych teda fakt nesnesla!

cloemail
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marticep
6. bře 2014

@blahova_andrea co třeba Jáchym?

stelzigova.b
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blahova_andrea
6. bře 2014

@cloemail nesouhlasím, nevlastní syn je sebastian a je to zlatíčko

blahova_andrea
6. bře 2014

@marticep to určitě ne, jáchyma má kamarádka a pro přítele už je to moc....neobyčejné, i když je jich asi čím dál více 🙂

lisha
6. bře 2014

Kdyby mi to doma prošlo (jako že neprojde a navíc se to stejně nehodí k příjmení), tak by se mi líbil Dorian.

lrg
6. bře 2014

Taky mám ráda neobvyklá, méně častá jména, ale vyloženě zahraniční jména v tom našem rybníčku mi připadají směšné, jako by si tím ty rodiče chtěli něco dokázat (ale to si prosím neber osobně, jen mám tu zkušenost). Musím do Billy koupit pribiňáka pro Sharon, no neříkej mi, že ti to opravdu nepřipadá divné 🙂 Projeď kalendář, něco hezkého určitě najdete.

bureska
6. bře 2014

Já mám Jáchyma a neměnila bych...říkala jsem už na základce, že jestli budu mít jednou syna, bude to Jáchym. Všichni si ťukali na čelo, že nejsme normální 🙂 Ale je fakt, že je to dnes už nějak frekventovanější jméno 😠

cloemail
6. bře 2014

@blahova_andrea V dospelosti 😉

pavlapl
6. bře 2014

já mám Daniela a Hanu. teď když to bude kluk tak David a holčička Anděla.

berynka
6. bře 2014

Jméno Denis se mi docela líbí, ale asi jsem ovlivněná filmem Denis postrach okolí 😀 , že si moc nedokážu pod tím jménem představit dospělého muže... spíš jen kluka 😉

bambulal1
6. bře 2014

Ja nevím jak se rozhodneš ale záleží na tobě a tvém partnerovi.My sme si vybrali jméno Sebastián a nemyslím,že jméno určuje jake dite bude,ale hlavne rodiče vytvárej osobnost.

marticep
6. bře 2014

@blahova_andrea no jó, není to jednoduché, my se taky nemohli dohodnout, já navrhovala Štěpána, Dana, Jendu, v dalších kolech už další a další, alepřítel prostě trval na Čendovi a přes něj nejel vlak. Vstávaly mi z toho vlasy hrůzou,pak přišel ještě s něčím "lepším", už ani nevím, ale byla jsem v depresi. Pár týdnů před porodem , jak už se mnou cloumaly hormony, nějak jsem se ze všeho rozbrečela a přítel najednou říká,jestli chci, ať je to Honza. Takže jsme dali takové klasické časté české jméno, ale jsme spokojení.Představa Čendy, kterého mám spojeného s čuníkem mě ale děsí dodneška 😝

missymici
6. bře 2014

NAs Tatka chtěl jmeno Denis,když jsem cekala kluka,.nakonec jsem si vybojoval Daniel.Mela jsem ješte na vyber Adam,Jakub,Honzík,...ale ted bych to zase menila,kdybyh byla zase tehu a cekala kluka.Líbi se mi Ondřej nebo Aleš,Kamil.

ariellaida
6. bře 2014

Ségra má Kristiána a Davida. Kámoška má Tadeáše. Bratranec má Františka a Antonína. A druhá ségra čeká Matyáše. :D Tož tak. Můj muž odmítá jakákoliv neobvyklá jména. :D

sweet81
6. bře 2014

My máme Dennyho🙂 Hodně lidí se nás ptalo,proč jsme nedali jméno Denis,že jsme mu mohli říkat taky Deny. Nám se,ale Denis tolik nelíbil a chtěli jsme jen Denny. Jinak pro kluka se mi líbí Matyáš,Tadeáš,Jakub,Adam,Eliáš,ale už to nejsou cizí jména🙂 Kdyby jsme měli druhý dítě hollčičku,tak by to byla Lilly nebo Amélie. U kluka nevíme,protože chcem aby se to hodilo k Dennymu. Denny a Matyáš by bylo blbý🙂

holkaholka
6. bře 2014

@stelzigova.b Damian,Liam,Sebastien ♥ souhlasim,a Sharon určitě lepší než Šarlota (můj názor) A ještě se mi líbi Scarlett 🙂