Jsem v těžké životní situaci a rozhodnutí.

smutna_mamka
14. srp 2011

Zdravim Vas vsechny,
uz nevim co delat takze jsem se rozhodla napsat jsem. Nic to asi nevyresi a mozna spis nektere z Vas pobouri - poprosila bych ty ktere by meli chut napsat mi neco oskliveho aby radsi nepsali vubec.... verte mi ze toho mam dost od lidi kolem sebe.

Muj probeh je slozity. Mam dceru. S otcem jsem byla 7 let, byla planovana ale kdyz ji bylo 14 mesicu rozesli sme se. On ji ted nevida VUBEC a mimo toho ze posila minimalni moznou castku tak od nej nemam zadnou pomoc - vetsinou ani kontakt s nim. Od te doby jsem byla sama az do minuleho roku kdy jsem poznala jednoho muze - ze zacatku jsem si o tom vubec nic nemyslela ani neslibovala az jednou sme se opili a pomilovali se spolu. Pro oba z nas to byl naprosto uzasny zazitek ale jelikoz sme dalsi den odejeli kazdy jinym smerem bez moznosti si alespon vymenit kontakt sem si myslela ze to asi bylo vsechno. Zkusila jsem ho najit a udajne on zkusil najit me - coz se nam po par tydnech podarilo. Sesli sme se znovu a bylo to uzasne .... rozumeli sme si snad po vsech strankach .... pripadali sme si jak v jinem svete a nevedeli co s tim - on je totiz zenaty. A nejenom to, ma se svou zenou take deti. Stastni uz dost dlouho nejsou (a toto neni jen jeho vymluva.... byla jsem sama svedkem toho jak se k sobe chovaji a jak zijou). I pres to jsme se dohodli ze jejich vztah to nesmi narusit.
Prvnich pul roku to fungovalo bez problemu. Po tom ale zacalo jemu vadit se videt jen nekdy a i kdyz tuhle fazi sme nejak prestali jelikoz on samozrejme nechtel nic rici sve zene, tak samozrejme prisla faze kdy me to prestalo vyhovovat - a ani on nebyl ve svem vztau stastny .... nicmene jsme pokracovali v nasem vztahu. Na konci minuleho roku jsem s nim otehotnela. Ac jsem si myslela ze bych neco takoveho ani jednou v zivote nezvazovala at bych byla v jakekoliv situaci, nakonec jsme se "dohodli" ze pujdu na miniinterupci - a v patem tydnu tehotenstvi se tak stalo. Myslela jsem si ze uz ho nikdy nechci videt po tomhle .... po tom jak mi ublizil..... po tom co me "donutil" udelat... i kdyz rozhodnuti to samozrejme bylo spolecne.

I jeho to ale mrzelo a choval se ke me bajecne. Vidali sme se stale vice a vice .... temer denne ... proste kdykoliv to bylo jen trochu mozne ... na jare tohoto roku to zaclo byt nejak slozitejsi ... i kdyz jeho zena tvrdila ze mu veri tak pojala asi urcite nejaka podezreni a vsemozne se snazila aby on nebyl sam aby nemel moznost se s nikym videt - asi i tusila ze se vida se mnou. Oba nas to moc trapilo a on casto hovoril o tom ze je mu lito ze sme dali mimi pryc a ze kdyby se to stalo znovu ze by nevahal - rekl by ji o nasem vztahu a opustil ji.... ona se nechovala dobre ani k nemu ale hlavne ani k jejich detem a zacinalo to na nich byt znat ...

Mluvil o tom tak dlouho az jednou kdyz to rikal me tak napadlo ze menstruace uz se nejaky cas neobjevila. Par dni pozdeji sme si udelali test - spolecne. Byl pozitivni. Oba nas to dost zaskocilo. Od posledniho tehotenstvi sme si davali dobry pozor.... on byl opravdu zarazeny nicmene rekl ze to tedy zene rekne a ze bude se mnou. Zadala jsem ho aby chvilku pockal co kdyby mimi nahodou nevydrzelo - coz on udelal. Kdyz byl cas chtel jeste pockat az se vrati z dovolene - aby to nekazil sobe detem ani ji. po navratu ji to opravdu rekl - a tak zacalo peklo na zemi jak si asi dokazete prestavit.

....vypraveni by to bylo na hodiny ale zkratim to. Ona se naoko "hroutila" zvlaste v situacich kdy on chtel jet za mnou nebo se resilo neco co se muselo aby doslo k nejake dohode atd ..... cim vic ona na nej tlacila tim vic jsem na to doplacela ja.... zacal se malo ozvyat a kdyz se ozval a ja nebyla zrovna schopna zvednout telefon nebo se s nim bavit tak sme se kvuli tomu hadali atd. Ona ho samozrejme zacala vydirat detma - ze je uz nikdy neuvidi nebo ze ho pomluvi u soudu a uvidi je jednou za mesic na par hodin atd. po mesici tohohle, po tom co ona to "vyslepicila" cele jeho (a i sve samozrejme) rodine a jeho kamaradum (samozrejme schvalne driv nez jim to byl schopen / ochoten rict sam) a po neskutecnem natlaku na nej .... a po tom co on souhlasil s ni jit na parovou terapii na ktere by meli vyresit at uz s kym bude tak jak to bude kdyz s ni nebude atd ....... mi minuly tyden - dva dny pred odjezdem na NASI spolecnou dovolenou - oznamil ze zustane s ni. Ac ji nemiluje a neumi si predstavit ze jeste nekdy bude tak proste nemuze prenest pres srdce nebyt se svymi detmi (tedy samozrejme temi co ma s ni) .....

na dovolenou jsme odjeli a on se choval bajecne ..... se vsim pomahal a byl pozorny a mily, milovali sme se denne - nekdy i vicekrat.... vsude sme chodili spolu atd ..... az do kde kdy jsem zjistila ze najednou zacal psat sve zene "nezne a zamilovane" smsky - samozrejme sme se pohadali a on mi na to rekl ze prestal v sobe zivit myslenku ze ji nesnasi a snazi se ji mit rad kdyz s ni chce zůstat!!! Ze mi miluje .... MOC A MOC.... a to miminko chce.... ale ze chce proste dat sanci jejich vztahu.... ze chtel abychom si dovolenou jeste uzili.......

Po ceste domu si sepsal seznam veci ktere jsou nepripustne pokud s ni bude a veci ktere bude "vyzadovat" a tvrdi pokud tyto veci nebudou ze ani on s ni nebude chtit byt - jsou to veci jako ze mu nesmi delat sceny kdyz on pojede za mimi ... nebo za mnou..., ze jejich deti musi znat nase dite jako sveho sourozence, ze tedy nehodla nase dite zazdit...... .atd........

Ja uz ale nicemu neverim..... neverim tomu ze tohle dodrzi, neverim tomu ze me miluje a uz vubec neverim tomu ze se ji dokaze postavit kdyz ona odmitne temto pozadavkum vyhovet........... on tvrdi ze kdyz ne, ze se odstehuje ke me a bude s nami ....... ale proc si mysli ze bych ho po tomhle vsem jeste chtela?? Po tom jak me zradil a ponizil ??? Po tom co me tehotnou opustil ???????

ikarkulka
14. srp 2011

dovolím si jen takovou malou poznámku na okraj - aniž bych chtěla tvrdit, že smutna_mamka lže, jen je to pouze její subjektivní popis situace - nesuďte člověka, který sem nemůže napsat také svůj pohled na svět, svoje důvody...

ať je to jak je to, oba od začátku věděli, že on je ženatý a má děti, a oba byli u toho, když s ním smutna_mamka podruhé otěhotněla.

nejdůležitější asi teď je, aby se smutna_mamka zařídila tak, aby mohla vyžít sama se dvěma dětmi. čili přeju hodně štěstí 🙂

luciebx
14. srp 2011

@danfal 😀 😀 😀

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

Díky dámy .... budu se snazit .... a dám Vám vědět jak mi to jde ...... budu Vás tu otravovat až Vás to bude mrzet hahahaha

danfal
14. srp 2011

@ikarkulka Nemyslím si, že by někdo někoho soudil a taky si nemyslím, že bychom i v běžném životě dali příležitost všem zúčastněným, aby se vyjádřili. Alespoň já to tahle nedělám a pokud ty ano, tak máš můj velký obdiv. 😉 😉 😉 😉

ikarkulka
14. srp 2011

@danfal "ty jo, to je debil ten pan povedenej" to je myslím zcela konkrétní.
samozřejmě v reálném životě nemůžu většinou dát příležitost všem zůčastněným.

spíš mi šlo o to, abyste zůstaly u podpory mamince, než abyste odsuzovaly tatínka. nic víc.

ve výsledku to pak odnese nejvíc to dítě, protože maminka bude doma nadávat na tatínka, jaký je to debil, a obráceně. jak říkám - byli u toho oba 😉

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

Samozrejme nepopiram ze miminko je dilo nas obou ....a jsem schopna Vam udat jen ty duvody ktere udava on me ..... pokud jde o nej....... ano oba sme vedeli ze je zenaty a ma deti........ a ver ze jsem se nekolikrat snazila nase pouto pretrhnout - dokonce jsem mu navrhovala aby sli s manzelkou na parovou terapii a dali tomu svemu manzelstvi sanci kvuli detem.... i kvuli jim samym ...... ano nebyla jsem dost silna abych ho jen tak odkopla, hodne mi pomahal ..... se vsim ......

nerikam ze jsem udelala vsechno dobre a ze jsem neudelala chyby ....... jen se snazim najit nejlepsi cestu jak dal.....

danfal
14. srp 2011

@ikarkulka Ale já si třeba o otci svého syna taky myslím, že je debil, a to používám slušný výraz, ale před malým tohle nezmiňuju. Myslím si, že je velmi předčasné řešit reakce dítěte, když ještě není na svět. Nejdůležitější teď je, aby smutna_mamka byla v pohodě, užívala si těhotenství av klidu a pohodě si mohla zanadávat na chlapa, kterému věřila, že ji miluje. Jo a my u toho byli taky oba 😀.

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

..... a rada bych podotkla ze ac mam HODNE duvodu nadavat na tatinka moji prvni dcery ktery se neustale chova jako naprosty KRETEN tak dceri o nem nikdy nic spatneho nerikam....... pokud muzu rikam ji pravdu, pokud by pravda moc bolela rikam ji ze az ho uvidime tak se ho na to zeptame...... pokud to jde

ikarkulka
14. srp 2011

@smutna_mamka však jo 🙂 to neměl být útok na tebe 😉
prostě mi jen přišlo nefér soudit otce, když nevíme... myslim, že tobě to nijak nepomůže, tak je to zbytečný.

hehena
14. srp 2011

@smutna_mamka smutná mamko, v tom příběhu je hned několik věcí, co mi nesedí. chápu, že tyhle životní situace jsou strašně komplikovaný, zvláště, když v tom jsou děti!!!! přesto tedy si myslím, že ten chlap je hodně velká svině a jak už jste se tu všechny shodly, lže vám oběma a je možný, že už je to tak spletitý, že i sám sobě! vůbec nevím, co bych v téhle situaci dělala, co se týče financí, ale co se týče emocí, tak bych byla tak vydrcená z toho všeho, že už by mi rozum radil jen vzít nohy na ramena, zmizet, nevidět ho a ani ho nepsat do RL a snad už vůbec bych nechtěla, aby dítě poznalo takovýho tátu.. možná jsem extrémní, ale nějak mám pocit, že z toho budeš mít hromadu životních problémů a nic dobrýho, z nějakýho udržovacího režimu a propodivnýho stýkání, navštěvování dítěte i s jeho dětmi, nemůže vzejít....
každopádně je to teda síla.......... nedivím se, že píšeš, myšlenky v hlavě ti zřejmě duní a nenechají tě ani v klidu vyspat.... s tím si člověk jen těžko dokáže poradit... možná bych zvažovala kontaktovat nějakýho psychologa, třeba by ti to pomohlo zorientovat se v tom, co chceš, jak chceš žít a co opravdu nechceš zažívat a řešit.....

držím palce!

danfal
14. srp 2011

@smutna_mamka Dobře to dopadne, neboj. Zanadávat si je potřeba, ono se uleví zraněnému srdíčkua hned bude líp. Já bych taky věřila slibům, když je člověk zamilovaný, tak udělá a bude věřit čemukoliv, co ten druhý řekne. Mysli na sebe, opatruj se, odpočívej a užívej si těhotenství 🙂

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

@hehena tak tohle si opravdu vystihla ..... presne tak .... myslenky predstavy a vzpominky se mi honi v hlave porad dokola a dokola a ja jsem zdrcena, zklamana, ponizena a bezradna...... ano mam sice ted nejaky "plan" ale verim sama tomu ze neco bude tak jak si predstavuju, jak to chci ???? o psychologovi jsem uvazovala .... jen mam strasne malo casu .... hodne pracuju a zbytek casu travim s dcerkou a bydlime ¨"na samote u lesa" takze neni lehky se nekam dostat........

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

Díky všem .... jdu si lehnout a pokusit se usnout ... již nekolik tydnu me trapi strasna nespavost .... samozrejme kvuli tomuhle vsemu a to ve spojeni s nevolnostmi a unavou.... a relativne namahavou a zodpovednou praci me naprosto vycerpava....... dobrou noc a dekuji vsem

janinaj20
15. srp 2011

ahoj.domnivam se,ze pokud bude mit o sve "o tve mimčo" zajem,tak si ho bude do budoucna brat k sobe(do sve rodiny),tak to byva.aniz by musel být v tve pritomnosti. u lidi financne zajistenych neni problem ti financne prispivat na vyzivne. a ty zustanes "sama". pokud si nenajdes nekoho jineho. je to clovek,ktery hledal zpestreni,ktery nevedel co chce. je dobre,ze ma o dite zajem,ale mela sis dobre rozmyslet do ceho jdes. dobre jsi vedela,ze je zenaty a nemel ukonceny vztah. ty jsi pravdepodobne dite chtela,jestlize chtel dite i on(tak nechapu proc jsi tehotna,kdyz on je jeste zenaty a bydli se svoji zenou).hold nejsem zastance mileneckych vztahu. jako vzdycky na to dojedou deti. :(

alamo
15. srp 2011

Ahoj, nektere smutne osudy predznamenava retezec spatnych rozhodnuti. Ja bych Ti do budoucna prala, abys lepe vybirala partnera. On kazdy muze zklamat, obcas se i z navenek idealniho chlapa nakonec vyklube pekne kvitko. Akorat tady to uz od zacatku vypadalo blede. Muzes si rict: mam smulu, chlapi me vyuzivaji, pritahuju jenom same neperspektivni typy. Nojo, ale Ty si je podvedome vybiras. Moje nejlepsi kamaradka to ma podobne, bud je zenatej nebo nasilnik... Zij ted hlavne pro deti. Myslim, ze az casem najdes nejakeho slusneho chlapa, tak se budes chytat za hlavu, jak jsi mohla byt tak dlouho s tady tim. Ted radsi vic rozumem se rid nez srdcem.

danfal
15. srp 2011

@janinaj20 Předpokládám, že smutna_mamka ví, že to nebylo správné rozhodnutí, ale v době, kdy otěhotněla, tak byli rozhodnutí žít spolu. Už podruhé tady čtu, že když je ženská sama s dítětem, tak je to špatné. Že to dítě to nějak odnáší. Já jsem se synem sama už pět let a nemám pocit, že by byl jiný, než jeho vrstevníci.

smutna_mamka
autor
15. srp 2011

diky Danfal,
i ja jsem s dcerkou sama už skoro dva roky a ver mi že než žít s jejím otcem pak opravdu radši sama- nebyl to násilník ani zločinec ale po sedmi spolecnych letech se najednou zacal jevit jako naprosty sobec a nesamostatne hovado (dofam ze mi tento vyraz odpustite) a pres to ze jsme uz dlouho od sebe (nebo mozna prave proto) po tom co jsem ho po roce a pul zase minuly tyden mela to "poteseni" potkat se divim ( a tez ostatni co nas oba znaji) jak sme spolu mohli tak dlouho byt - proste to neni vzor vhodny pro mou dceru a to dokazuje uz tim ze ji za poslednich par let skoro nevidel - aniz bych mu v jakemkoliv kontaktu branila. Jsme ted samy a je nam tak lepe ..... a treba za par let reknu to same o me, me dceri a tom malinkem co se mi narodi....

Uz jsem rikala - vim ze jsem udelala chyby ..... ale verte mi ze ho miluji a i kdyz to neni "spravne" nebo Vam vsem rozum rika neco jineho. fakt je ze spolu cekame dite a pokud buh da tak se narodi zdrave mimco .... s tim ja ted pocitam a to musim resit..... ve styku mu nehodlam branit ale rozhodne si jiste umi kazdy predstavit ze kojene mimco nemuze byt odvezeno na nekolik hodin od matky - zvlaste v prvnich nekolika mesicich - nehlede na to ze jeho manzelka by nedovolila aby ho k nim vodil - proto jeden z jeho pozadavku je aby nebly v jejich rodine opomijen - aby znal i babicku a teticky a sourozence z jeho strany - a to je od nem myslim hezky pristup. Pochybuji ale ze si ho bude umet prosadit....... at uz rika cokoliv

smutna_mamka
autor
15. srp 2011

..... prave mi napsal...... jen: :´(

je strasne tezky to ignorovat ..... ale zkousim to ......

jajina.c
15. srp 2011

Ahoj, souhlasím s Eimmy a vlastně s Váma všema. Hlavně dej na rozum...a jak psali holky, užívej si těhu a dcerku🙂. A ať je lépe.

jajina.c
15. srp 2011

Já bych na sms neragovala. Zařila jsem něco podobnýho ( nebyli v tom děti ) a pokud se cítil doře u jedný, ignoroval druhou a pokud se s první pohádal nebo něco podobnýho, tak druhou vyhledával, byl jak na houpačce, ale ve finále od tý svojí stejně neodešel...

smutna_mamka
autor
15. srp 2011

.. nebyla to sms ale to je jedno ... neodepsala jsem .... a ani nehodlam..... musim se drzet .... mam snad jeste nejakou svou hrdost ......

verbatimka
15. srp 2011

Nemůžu si pomoct, ale souhlasím s ikarkulkou - vždy jsou na to dva. Nevím, můj názor je v první řadě soustředit se na dítě, aby to nakonec neodneslo nejvíce.

janinaj20
15. srp 2011

radost ti budou delat deti,ale do budoucna to budes mit jako matka dvou deti slozite. najit nekoho,kdo by se o vas postaral a byl ti oporou. v tehle dobe je to tezke nekoho takoveho najit.

neni vsak pravdou,ze kdyz matka koji,ze by si nemohl vzit otec mimčo k sobe na par hodin. ma dozajista pro mimčo podminky,kdyz uz sam deti ma. ale to zalezi pouze na nem,jaky bude mit zajem. zpravidla v 6nedeli je u matky.

smutna_mamka
autor
15. srp 2011

No to je otazka zda ma pro mimco podminky - bydlej v jedny mistnosti plus mala kuchyn a koupelna. Takhle "provizorne" uz bydlej 6 let nebo jak dlouho ........ stavi barak ale ten jeste par let zabere....

eimmy
15. srp 2011

@smutna_mamka holka tak to ti nejak nerozumím už vůbec... to čekáš že ti bude dávat peníze a ještě výživné na tebe když takhle žije... a pokud se nepletu tak na výživné by jsi pro sebe měla nárok jen v případě že by jste byli dřív manželé a jemu by byla u soudu prokázána vina za rozpad manželství z jeho strany tak pak by mu soud nařídil aby ti dával nějakou tu stovku ale takto ne.... a hlavně pokud má víc dětí v manželství tak mu budou vyměřovat nižší alimenty na vaše dítě... počítám tak okolo 1-2 tis. max.

janinaj20
15. srp 2011

vyzivne na mimčo kolem 1800 a vyzivne na neprovdanou matku kolem 1000- kazdopadne to zalezi na jeho platu (a vyzivovaci povinnosti k detem z manzelstvi) a jeho vydajum za bydleni.

eimmy
15. srp 2011

@janinaj20 jj to je to co jsem psala.... záleží na tom kolik bere , kolik má dětí v manželství a jaké má výdaje..... je to na hov...

sariss
15. srp 2011

@smutna_mamka ahoj, neda mi to nereagovat, i kdyz si myslim ze toi neni pomoci a to se nezlob ze to takhle na rovinu rikam. kdyz rikas ze takovyho chlapa milujes tak je asi fakt kazda rada draha. Co na nem milujes? fakt si zkus vzit papir a tuzku a napis si plusy a minusy. Co ti vztah/kontakt s nim muze dat a co 'vzit' a pak udelej to samy pro svy deti - pro obe, holcicka u toho prece bude taky. co si ty deti budou myslet? jak se to tvoje druhy mimco bude pozdeji citit a jak bude chapat ze tata zije s jinou pani a jinyma detma? deti si berou hodne veci osobne, muze se citit 'spatny' ze si 'nezaslouzi' tatovu lasku a pritomnost. Mozna to zni drsne co tu pisu ale chtelas nazory tak tady je ten muj. Kdyz ti sem budou psat jen holky jak te chapou a jak je to tezky asi te to nikam neposune...nebo jestli jo tak staci rict a uz se neozvu.
Vis ja byt tebou pokud si to muzes financne dovolit - mas podporu rodicu nebo sourozencu nebo proste nekoho, neuvedla bych ho na RL. Tak budes mit sanci na nej co nejrychlejc 'zapomenout' nebo to nechat prebolet nebo jak to rict. proste uz se v tom nepatlat, soustredit se na deti a casem se s trochou stesti objevi nekdo dalsi. Nemyslim si ze by slusny chlapi byli nedostatkovy zbozi, taky jsou takovy co jsou rozvedeny, deti nemaj v peci nebo jsou uz velky a chteji zacit znovu.
Jak tady uz psaly ostatni - vztah s nim ti nic neprinese jen bolest, pocit ponizeni, stres, vycerpani...a to si nemuzes dovolit, musis byt ve forme pro deti prece.
Zkus si sama odpovedet na otazku co na nem milujes a za co si ho muzes vazit. Porad jen same lzi a tak to pujde dal. Rikal preci po potratu jak lituje a jak kdyby se to stalo znova...a koukej!
Je topeknej sobec a to je slaby slovo jenz eco by nebyl kdyz vy se o nej jeste perete! Obe byste ho mely kopnout nekam bylo by vam lip. Penize ti zadny neda jen minimum, to si manzelka pohlida.

Zkus ho otestovat - rekni mu ze ses rozhodla uz si to nenechat libit a ze obe vas mit nemuze a ze ho neuvedes jako otce a vychovas mimi sama. uvidis jak se zachova. Nech ho byt, nekontaktuj ho - vymaz si jeho cislo a vsechny skype a icq apod.

i kdyz ty ses uz asi rozhodnuta ze se nechas dal obelhavat a ponizovat... je to skoda, mas urcite na vic.
Zkus aspon nakyho psychologa - uprimne - cas na to urcite najdes, protoze to je treba tva jizdenka ven z tohohle pekla...vse je ve tvych rukou, preju hodne stesti.

mysiiickaaa
15. srp 2011

Je mi blbé ti to napsat takhle na rovinu, ale být tebou tak ho pošlu do prdele a do rodného listu ho nepíšu, podle toho co píšeš je to sobecký parchant co miluje jen sám sebe a nikdy nevíš co od něj můžeš čekat, co když ti i se svou ženuškou bude dělat problémy a jednou se rozhodně, že chce vaše dítě u sebe, navíc bych opravdu nechtěla být v kůži toho miminka co chodí později na víkendy k tatínkovi, kde mu jeho macecha bude dávat sežrat tvůj vztah s jejím mužem a pokud pán bude v rodném listu tak na to bude mít nárok jak už tady někdo psal a pokud by tě miloval tak jak říká, tak se na svou super ženu vykašle a jde za tebou, věř že v tomhle nejsou jen děti, můj strejda udělal před 4 lety něco podobného a nezůstal s manželkou jen kvůli dětem jak vykládal té druhé, ale protože bez ní být neuměl akorát ta druhá paní pobrala rozum hned na začátku těhu a i když jí to stálo hodně sil tak šla na miniinterupci, a to ji přemlouval ať si dítě nechá, věděla, že tenhle rodinný model by nefungoval

mysiiickaaa
15. srp 2011

jo a víc peněz budeš mít když ho jako otce neuvedeš 😉 , to dostaneš peníze od státu, kdežto když ho uvedeš a jemu přeskočí tak z něho nedostaneš ani kč a ze státu taky ne