Jsem v těžké životní situaci a rozhodnutí.

smutna_mamka
14. srp 2011

Zdravim Vas vsechny,
uz nevim co delat takze jsem se rozhodla napsat jsem. Nic to asi nevyresi a mozna spis nektere z Vas pobouri - poprosila bych ty ktere by meli chut napsat mi neco oskliveho aby radsi nepsali vubec.... verte mi ze toho mam dost od lidi kolem sebe.

Muj probeh je slozity. Mam dceru. S otcem jsem byla 7 let, byla planovana ale kdyz ji bylo 14 mesicu rozesli sme se. On ji ted nevida VUBEC a mimo toho ze posila minimalni moznou castku tak od nej nemam zadnou pomoc - vetsinou ani kontakt s nim. Od te doby jsem byla sama az do minuleho roku kdy jsem poznala jednoho muze - ze zacatku jsem si o tom vubec nic nemyslela ani neslibovala az jednou sme se opili a pomilovali se spolu. Pro oba z nas to byl naprosto uzasny zazitek ale jelikoz sme dalsi den odejeli kazdy jinym smerem bez moznosti si alespon vymenit kontakt sem si myslela ze to asi bylo vsechno. Zkusila jsem ho najit a udajne on zkusil najit me - coz se nam po par tydnech podarilo. Sesli sme se znovu a bylo to uzasne .... rozumeli sme si snad po vsech strankach .... pripadali sme si jak v jinem svete a nevedeli co s tim - on je totiz zenaty. A nejenom to, ma se svou zenou take deti. Stastni uz dost dlouho nejsou (a toto neni jen jeho vymluva.... byla jsem sama svedkem toho jak se k sobe chovaji a jak zijou). I pres to jsme se dohodli ze jejich vztah to nesmi narusit.
Prvnich pul roku to fungovalo bez problemu. Po tom ale zacalo jemu vadit se videt jen nekdy a i kdyz tuhle fazi sme nejak prestali jelikoz on samozrejme nechtel nic rici sve zene, tak samozrejme prisla faze kdy me to prestalo vyhovovat - a ani on nebyl ve svem vztau stastny .... nicmene jsme pokracovali v nasem vztahu. Na konci minuleho roku jsem s nim otehotnela. Ac jsem si myslela ze bych neco takoveho ani jednou v zivote nezvazovala at bych byla v jakekoliv situaci, nakonec jsme se "dohodli" ze pujdu na miniinterupci - a v patem tydnu tehotenstvi se tak stalo. Myslela jsem si ze uz ho nikdy nechci videt po tomhle .... po tom jak mi ublizil..... po tom co me "donutil" udelat... i kdyz rozhodnuti to samozrejme bylo spolecne.

I jeho to ale mrzelo a choval se ke me bajecne. Vidali sme se stale vice a vice .... temer denne ... proste kdykoliv to bylo jen trochu mozne ... na jare tohoto roku to zaclo byt nejak slozitejsi ... i kdyz jeho zena tvrdila ze mu veri tak pojala asi urcite nejaka podezreni a vsemozne se snazila aby on nebyl sam aby nemel moznost se s nikym videt - asi i tusila ze se vida se mnou. Oba nas to moc trapilo a on casto hovoril o tom ze je mu lito ze sme dali mimi pryc a ze kdyby se to stalo znovu ze by nevahal - rekl by ji o nasem vztahu a opustil ji.... ona se nechovala dobre ani k nemu ale hlavne ani k jejich detem a zacinalo to na nich byt znat ...

Mluvil o tom tak dlouho az jednou kdyz to rikal me tak napadlo ze menstruace uz se nejaky cas neobjevila. Par dni pozdeji sme si udelali test - spolecne. Byl pozitivni. Oba nas to dost zaskocilo. Od posledniho tehotenstvi sme si davali dobry pozor.... on byl opravdu zarazeny nicmene rekl ze to tedy zene rekne a ze bude se mnou. Zadala jsem ho aby chvilku pockal co kdyby mimi nahodou nevydrzelo - coz on udelal. Kdyz byl cas chtel jeste pockat az se vrati z dovolene - aby to nekazil sobe detem ani ji. po navratu ji to opravdu rekl - a tak zacalo peklo na zemi jak si asi dokazete prestavit.

....vypraveni by to bylo na hodiny ale zkratim to. Ona se naoko "hroutila" zvlaste v situacich kdy on chtel jet za mnou nebo se resilo neco co se muselo aby doslo k nejake dohode atd ..... cim vic ona na nej tlacila tim vic jsem na to doplacela ja.... zacal se malo ozvyat a kdyz se ozval a ja nebyla zrovna schopna zvednout telefon nebo se s nim bavit tak sme se kvuli tomu hadali atd. Ona ho samozrejme zacala vydirat detma - ze je uz nikdy neuvidi nebo ze ho pomluvi u soudu a uvidi je jednou za mesic na par hodin atd. po mesici tohohle, po tom co ona to "vyslepicila" cele jeho (a i sve samozrejme) rodine a jeho kamaradum (samozrejme schvalne driv nez jim to byl schopen / ochoten rict sam) a po neskutecnem natlaku na nej .... a po tom co on souhlasil s ni jit na parovou terapii na ktere by meli vyresit at uz s kym bude tak jak to bude kdyz s ni nebude atd ....... mi minuly tyden - dva dny pred odjezdem na NASI spolecnou dovolenou - oznamil ze zustane s ni. Ac ji nemiluje a neumi si predstavit ze jeste nekdy bude tak proste nemuze prenest pres srdce nebyt se svymi detmi (tedy samozrejme temi co ma s ni) .....

na dovolenou jsme odjeli a on se choval bajecne ..... se vsim pomahal a byl pozorny a mily, milovali sme se denne - nekdy i vicekrat.... vsude sme chodili spolu atd ..... az do kde kdy jsem zjistila ze najednou zacal psat sve zene "nezne a zamilovane" smsky - samozrejme sme se pohadali a on mi na to rekl ze prestal v sobe zivit myslenku ze ji nesnasi a snazi se ji mit rad kdyz s ni chce zůstat!!! Ze mi miluje .... MOC A MOC.... a to miminko chce.... ale ze chce proste dat sanci jejich vztahu.... ze chtel abychom si dovolenou jeste uzili.......

Po ceste domu si sepsal seznam veci ktere jsou nepripustne pokud s ni bude a veci ktere bude "vyzadovat" a tvrdi pokud tyto veci nebudou ze ani on s ni nebude chtit byt - jsou to veci jako ze mu nesmi delat sceny kdyz on pojede za mimi ... nebo za mnou..., ze jejich deti musi znat nase dite jako sveho sourozence, ze tedy nehodla nase dite zazdit...... .atd........

Ja uz ale nicemu neverim..... neverim tomu ze tohle dodrzi, neverim tomu ze me miluje a uz vubec neverim tomu ze se ji dokaze postavit kdyz ona odmitne temto pozadavkum vyhovet........... on tvrdi ze kdyz ne, ze se odstehuje ke me a bude s nami ....... ale proc si mysli ze bych ho po tomhle vsem jeste chtela?? Po tom jak me zradil a ponizil ??? Po tom co me tehotnou opustil ???????

danfal
14. srp 2011

Jejda, to je zapeklitá situace. Je mi tě upřímně líto. Podle mého názoru jsi narazila na člověka, který tě využil. Nemyslím, že by tě neměl rád, ale on prostě chce vás obě. Pokud chceš, klidně postav do role té druhé, ale víc bych od něj nečekala. Já bych se s ním rozešla a jeho požadavky by mi byly jedno. Měla bych vlatní, hlavně ty finanční a čas ukáže, jak to vlastně je. Budu držet pěsti, abys měla zdravé a krásné mimnko a našla k sobě hodného chlapa.

nae
14. srp 2011

Mila @smutna_mamka, suhlasim s tym, co tu napisala danfal. V prvom rade na mna posobis ako starostliva mamina, ktora sa o svoje dieta (deti) vie postarat. Co sa tyka tvojho priatela, je podla mna dost sebec - od manzelky chce dodrziavat akesi strelene pravidla typu: nebran mi ist za priatelkou, nerob mi sceny apod. Poviem ti, ze ja byt manzelkou, uz ho poslem vies kam... to je naozaj slapanie po dostojnosti jej, ale sucasne aj tvojej. Poviem to natvrdo: jemu vyhovuje spavat v 2 posteliach...event. niest "nasledky"..."len mi nerobte sceny"...
Ktora normalna zena by v kludne znasala, ze jej manzel caka dieta s inou atd.? Ked ta tak miluje, nech sa rozvedie. Moze poziadat o striedavu starostlivost atd., moznosti je viacero. ...P.S. keby mi manzel nieco take spravil, tiez by som to "vyslepicila" minimalne najblizsim ludom, lebo by to pre mna bola naozaj rana a velke trapenie.
Hlavu hore a moj nazor - mysli v tejto situacii hlavne sama na seba! Drzim palce!

eimmy
14. srp 2011

@smutna_mamka já ti na toto mohu říct jen jedno. VZPAMATUJ SE !!!! asi budu ostrá ale má tě jen na zpestření.... proboha co to je za chlapa -- to jako že budeš mít oficiální status milenky ...!! manželka o tobě bude vědět a bude chvilku u ní a chvilku u tebe?! To by jsi se takhle nechala ponížit !! mě tohle říct tak dostane jednu z prava druhou z leva a nazdar.

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

.... abych to uvedla na pravou miru ..... nejezdil by za mnou .... jezdil by jen za svym ditetem.... oficialne sme se rozdelili kdyz se rozhodl zustat s ni .... zadny oficialni status milenky ..... proste jen nekdo s kym ma dite .....zadne dve postele .... zadne dve zeny ( i kdyz verim ze kdyby to tak slo jiste by to chtel... ale jiste chapete ze to ani jedna z nas nechce) udajne s ni ma "vic deti" tak s ni zustane ..... takhle sem pochopila jeho postoj....... pod jistyma podminkama - jelikoz jeji pozadavky jsou (jak asi dokazeme vsechny pochopit) ze me uz nikdy neuvidi a dite MINIMALNE pokud opravdu bude moc chtit.... tak jednou do mesice na par hodin..... a jen on .... zadny dalsi clen rodiny .... takze jeho deti by nevedeli ze maji sourozence atd ........... na coz on odmita pristoupit

eimmy
14. srp 2011

@smutna_mamka a ty si myslíš že to tak opravdu bude??? pokud ho miluješ tak dřív nebo později by jsi s ním v posteli stejně skončila pokud by tě takto navštěvoval za důvodem návštěvy dítěte..... sliboval hory doly i s horákama jako to bylo do ted .. že manželku opustí apod... samozřejmně je to tvé rozhodnutí

eimmy
14. srp 2011

@smutna_mamka a nebo to skončí tak že budeš mít dvě děti každé s jiným otcem a nakonec ani jedno dítě nebude pořádně znát tátu a ty budeš na výchovu a financování sama .... vím že je to ted těžké ale mysli hlavouu né srdcem...těžko se pak hledá nový partner

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

verim tomu ze s nim nebudu spat..... jemu neverim ze to chtit nebude ..... na to ho moc dobre znam..... dite ma pravo vidat tak jako tak - je to jeho otec ..... na sliby uz neverim....... on navrhuje zene ze sebou na navstevy ditete bude brat deti - tak budou znat sveho sourozence a ona bude mit jistotu ze on se mnou nespi .......

ckei
14. srp 2011

@smutna_mamka přečetla jsem si Tvůj příběh....a dovolím si reagovat. Je to opravdu hodně těžká situace, zamotaná a jakmile jsou v roli více jak jedna žena, tak je to vždycky prekérní situace, nehledě na to, když ta další žena, která se do příběhu dostane, otěhotní s mužem té ženy první.....Na jednu stranu se nikdo nemůže divit ženě daného muže, že o něj bojovala, sice né s příliš inteligentními, ale asi účinnými prostředky. Ovšem na druhou stranu se nikdo nemůže divit ani Tobě. Kolikrát se člověk dostal do nějaké prekérní situace a musel z ní vzejít pokud možno s co největší hrdostí? Věřím, že mnoho žen i mužů....takové situace se holt někdy stávají. Já osobně bych udělala následující: hodila bych mrtvého brouka. Sice i s přemáháním, ale prostě neutrální postoj k tomu všemu. Těš se na miminko, bude Tvoje, budeš ho milovat a daný muž, ať si sám srovná v hlavě, co chce a co ne a hlavně, za jakou cenu. Zkus se ke všemu stavět stylem - jestli chceš, no jak myslíš, když se Ti to zdá jako dobré řešení...vím, asi nechceš vaše dítě od otce izolovat, ale myslím si, že přetrhnout by ses kvůli tomu určitě neměla......Trochu se mi zdá, že daný muž jaksi neví co doopravdy chce a stále věří, že právě ty budeš jako ta zadní vrátka...?? Možná ano, možná ne, do hlavy mu asi nikdo nevidí. V každém případě Ti hodně moc přeji, abys vše zvládla a narodilo se ti/vám zdravé miminko, které bude mít určitě báječnou mamču.

eimmy
14. srp 2011

@smutna_mamka vidím že jsi rozhodnutá...

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

eimmy - rozhodnuta jsem - si miminko nechat .... samozrejme ..... take jsem rozhodnuta se zaridit jak nejlepe to pujde ..... zatim bez nej protoze neverim ze tato situace se zmeni...

ckei - ano presne tak to vidim ja - nechava si me jako zadni vratka !!!!!! Ale kdo by chtel byt zadnimi vratky ???? Jak nekdo pred tim navrhl mluvili sme o stridave peci ale jelikoz s ni musi souhlasit oba rodice a ONA nehodla souhlasit s tim ze on deti vubec uvidi (samozrejme by byla jeste rada kdyby si je on na vikend, tyden a podobne vzal...... to asi chapeme vsichni) ale on se proste boji - udajne - ze je uvidi malo..... ze ho potrebuji ....... kecy ze .....

Ja sem nyni rozhodnuta ho nekontaktovat a nijak mu nedavat najevo jak moc mi chybi, ze na nej neustale myslim a ze jsem naprosto zdrcena jeho rozhodnutim byt se zenou kterou nemiluje .....

Jak rikam hodlam se zaridit tak ze s nim nepocitam ...... ale prijde mi to ze bude neskutecne tezke a strasne se toho bojim

eimmy
14. srp 2011

@smutna_mamka těžké to bude a nejen pro tebe ale hlavně pro dítě... až bude mít z toho rozum a bude se ptát ...někteří chlapi jsou neskuteční zmetci a slaboši... a nevěřím tomu že kdyby jí nemiloval tak že by s ní byl.. a hlavně jak jsi psala na uvod tak jí psal na vaší dovolené něžné sms apod. myslím že oběma vám lže ...

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

no jo ono je jednoduche rikat jak to je - a ja s tebou naprosto souhlasim - lze nam jiste objema - ale je to o mnoho slozitejsi kdyz srdce rika neco jineho nez hlava .....

A az se dite zacne ptat ...... s tim uz mam zkusenost..... triletou dcerku vychovavam sama a sveho otce videla za posledni rok a pul dvakrat (a to v minulem tydnu) .... a nejspis ho zase rok ci nekolik neuvidi.......ale deti jsou neskutecne prizpusobive - vic se bojim aby diteti nemotal hlavu ....

ckei
14. srp 2011

@smutna_mamka právě, být zadními vrátky?? To opravdu raději nic..... Opravdu to zkus, i když Ti to příjde neskutečně těžké, tak uvidíš, že to bude jedině ku prospěchu věci....protože city se jen tak ze stolu smést nedají a je nesmírně těžké odolat, nenapsat co si ve skutečnosti myslíš, jak to cítíš...jak kdyby Ti chybělo kus Tebe....ale zkus to, vím, že je to neskutečně těžké, ale věřím, že to zvládneš, protože jak jsem psala, myslím si, že to bude jedině ku prospěchu.....moc Ti držím pěsti, abys to zvládla!!!

eimmy
14. srp 2011

@smutna_mamka já tě chápu... ale city časem přebolí... ale děti mají sloní pamět.. ono se ti může zdát že to nevnímají, že jsou přizpůsobivé ale uvnitř je to trápí ... taky bych se bála aby prckovi nemotal hlavu a nedej bože pak ona se do toho nějak nemontovala....

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

jen se bojim..... az se ozve a bude rikat ze mu chybim.... ze se mu styska (bez jakychkoliv slibu a obratů) ze se neudrzim a odpovim stejne.......

ckei
14. srp 2011

@smutna_mamka zkus to vydržet a stejně neodpovědět, ať zaregistruje změnu......chce to kopu přemáhání, ale zkus to.

eimmy
14. srp 2011

@smutna_mamka to je to o čem jsem psala... tohle je začarovaný kruh.... já měla jednou podobný vztah ale bez toho aniž by v tom bylo dítě a to já i on jsme byli svobodní jen on měl dlouholetou přítelkyni... a bylo to jak na houpačce, sliby, sliby... rozchody a návraty... takhle to bylo 2 roky... proto vím jak to je... tohle má jen jedno řešení...

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

ok zkusim .... je tu jeste jeden hacek

jednou tydne chodi k nam do prace - tedy jeden den v tydnu tam pracuje ........ jak se k nemu mam chovat? slusne ale chladne? .... v praci o nasem vztahu samozrejme nevedi

eimmy
14. srp 2011

@smutna_mamka a jejda.... tak to je háček.... no já bych se chovala normálně... nějak extra bych se nebavila ale ani naopak aby to nebylo kolegům nápadné že je nějaká rapidní změna...

ckei
14. srp 2011

@smutna_mamka chovej se k němu úplně normálně, klidně přidej úsměv, hezký pozdrav a pokračuj dál...bez dalšího, ač silně potlačeného, zájmu...bude to chtít sebezapření, ale určitě to zvládneš...jdi do toho a ukaž mu, že si s Tebou nebude hrát jako kočka s myší...nech ho vydusit, myslím, že si to zaslouží....

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

no prave ze vsichni vedi ze sme dobri kamaradi - vzdycky se spolu smejeme a chodime na obed kdyz tam je az mam nekdy strach ze si muzou myslet ze je mezi nami vic ...... ale ja se takhle k nemu ted chovat nechci ..... nemuzu .......

co s tim ?

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

ckei - jo.... mas pravdu .... myslim ze to tak udelam...... a zaslouzil by si rozhodne hur nez to,......

ckei
14. srp 2011

@smutna_mamka udělej to tak, hlavně přidej ten úsměv, bylo by velmi nápadné mračící se a nadmíru chladné pozdravení, když vás znají jako kamarády, to nemáš zapotřebí. Máš-li možnost to s obědem vyřešit jinak, tak to vyřeš...dones si svůj oběd nebo cokoli...ale prostě aby viděl, že ním, ač to třeba trochu tak je, nejsi posedlá, omlouvám se za slovo, nemohu najít žádné jiné vhodné 😅 a nech ho dusit a dusit a dusit.....povznes se nad tím, pousměj se a zachovej si vlastní hrdost....

danfal
14. srp 2011

Co se týká toho, co děti vnímají a co ne. Já jsem sama na výchovu syna od jeho dvou let. Momentálně je mu sedm a nemyslím si, že by nějak strádal. Prostě to takhle dopadlo a nikde není napsáno, že se to nestane i jiným. Jak psala smutná_mamka, tohle bych viděla jako nejmeší problém. Já osobně bych řešila finance a to, jak své dítě později zajistí, taky to jestli bude nebo nebude uvedený v rodném listu a nechala si stanovit výživné i na sebe v době rosičovské dovolené. Když chce mít dvě rodiny, tak ať se chlapec stará. V práci bych se chovala stejně jako doposud, abych měla klid. Pevné nervy a hlavně, někdy je lepší dítě bez otce než s otcem idiotem !!!!!!!!!!

luciebx
14. srp 2011

ty jo.. tak sem to tu procetla.. no je to slozite.. vis.. mela sem ted presne kamaradku v podobne situaci akorad tam nebyly deti a on nebyl zenaty proste spis jen chozeni.. no ale i tak nakonec vyhrala pritelkyne. pac jak pises.. nakonec se doma vrazdila.. hroutila.. a tak a vyhrozovala.. takze borec zustal s ni. kamaradka teda taky uplne hotova.. muzu rict. .ze bych taky zkusila zmenit pristup k nemu at vidi ze si z nej nesednes na prdel a nepostavis na hlavu proste.. musis myslet na to miminko.. to je nejdulezitejsi.. zkus mi dat najevo ze hold kdyz on tahle.. tak ty takhle.. ale je to tezky.. cloveku se to radi kdyz v te situaci neni .. vazne nezavidim ..

smutna_mamka
autor
14. srp 2011

danfal - zda bude uvedeny v rodnem listu sme resili - samozrejme bude. To dite chce a nehodla ho zazdit - jak on rikaf..... proto ty "podminky pro manzelku" ale jak jsem uvedla to jsou jen jeho sliby a tem ja uz neverim. Dneska jsem zrovna cetla za jakych okolnosti mam pravo na vyzivne i na sebe nejen na dite .... nejak to moc nechapu ale byla jsem odkazana na socialni pracovnici ..... tak se tam vyptam..... neni to zadnej chudak ... penize vydelat umi a pro "svou" rodinu stavi barak .... jeho zena utraci jeho prachy jako by je vydelavala sama takze si myslim ze ja a mimi rozhodne mame pravo na to pozadovat aby se o nas take postaral

jj zkusim mu dat najevo ze to u me prohral a byt tvrda......... chystam se poridit si "denicek" a do toho se vykecat kdyz budu potrebovat a citit jako ze se mi chce mu napsat/zavolat

luciebx
14. srp 2011

@smutna_mamka hele vykecat se muzes dojit sem.. tu je furt nekdo kdo ti poklepe na rameno.. a muzes se vybrecet a vykecat.. pac denicek ti toho moc neodpovi.. jj hlavne se domluvit na te financni strance.. pac u chlapa roste nikdy nevis.. vsak oni meni nazory ze dne na den.. nevis co ta jeho zase doma bude vyvadet.. a tak podobne.. hlavne se snim domluvit na penezich abys mela jisto proste..

amallie
14. srp 2011

@smutna_mamka ty jo, to je debil ten pan povedenej 😠 No ale ted vazne, je to hrozna situace a skutecne ti ji nezavidim ☹ tvuj exmilenec je sobec, co chce pro sebe vsechno a ostatni ho nezajimaji! Chce byt co nejvic se svymi detmi, to se da chapat, resp. je to logicky, dale chce mit doma manzelku, co s ni ty deti ma a taky chce si obcas odskocit zaskotacit si s milenkou, u ktere si jeste pohraje s prckem. Nezajima ho, ze ublizuje svoji manzelce tim, ze si udelal dite s milenkou, svym detem, kterym poridil sourozence, co ma jinou maminku a tobe, ktere sliboval hory doly a pritom ji jen vyuzil ☹ Takovyho bych s chuti nakopala do r..i 😠

Ja osobne bych mu dala rychle vale a podala zalobu na urceni otcovstvi a tudiz bych narokovala veskery mozny prostredky pro svy dite, aby aspon bylo zabezpeceny, kdyz nic jinyho. A casem, az to vsechno preboli a ty budes v pohode, tak bych si treba i pomoci inzeratu zkusila najit do tretice vseho dobreho muze naporad 😉 budes to mit tezky, ale to je zivot, co sis navarila, to si taky snis, jinak to nejde 🙂

Hlavu vzhuru, tes se z ocekavaneho miminka a svoji dcerky a na toho bidaka kasli! Preju hodne sily!

luciebx
14. srp 2011

@amallie tak tak. slovo do pranice

danfal
14. srp 2011

@amallie Do řiti se může napsat. Řiť je biologický termín 🙂