Jsou bio poraviny opravdu BIO?

berenika39
23. bře 2009

mrkneme, uvidíme, pak napište, co vy na to🙂))).

meleri
23. bře 2009

tak to by mě taky zajímalo....občas mám problém tomu věřit...teda ne těm na trhu ale těm ze supermarketu..

shaula
23. bře 2009

Jé, já to zmeškala, zapla jsem to až 18.35 - co tam bylo???

petka80
23. bře 2009

Taky jsem to neviděla ☹ Holky, písněte, co jste to viděly.

sarka_k
23. bře 2009

Ahoj, pořad jsem sice neviděla, ale já na bio potraviny neveřím. Celá léta se v ČR hnojilo, postřikovalo a bůh ví co ještě, bohužel ta chemie je v půdě pořád, to se jen tak "nevypaří" a dnes se na té samé půdě pěstuje bio zelenina, obilniny, atd. A navíc co jsem potkala bio zemědělce, tak spousty jich hnojí, postřikují proti škůdcům chemií - v noci........ ☹ Takže podle mě je bio akorát tahák na peníze a hlavně dneska lidé na "bio" slyší... ☹

astrane
23. bře 2009

Já myslím,že opravdové biopotraviny jsou jen ty,co si člověk vypěstuje (vykrmí 😉 )sám a ví na čem,čím a jak....Těm z obchodu nevěřím ani za mák...,nejlepší bio vajíčka jsou stejně od sousedů,protože běhají volně po zahradě ještě s ovcema a kačenama 🙂

berenika39
autor
23. bře 2009

tady je to lepší, ale ne každému to bude fungovat.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/#podle-da...

berenika39
autor
23. bře 2009

Kupodivu to vyšlo dost ve prospěch bio zeleniny. Hodnotili mrkev, papriky, jablka, a srovnávali bio a pěstované konvenčním způsobem. Pesticidy, postřiky proti plísním, škůdcům atd. A to, co se sem dovezlo bio a je drahé, vyšlo ok. To, co nabízí LIDL a podobné ústavy mělo třeba obsah pesticidů zvýšený, ale zdaleka nedosahoval normy, ketrá je povolená, a i ta je prý nadsazená.
Takže bud si to někdo zaplatil, nebo je drahé bio opravdu bez chemie 😀 😀 😀.
btw, nejsem zastánce těchto věcí, nakupuji celý život normálně a budu dál.

shaula
23. bře 2009

Taky jsem to nečekala, myslela jsem si, že bio je jen tahák, ale ono to fakt vyšlo dobře...
Kromě pesticidů by mě ale zajímal i obsah dusičnanů, škoda, že ten netestovali☹
Berenika - ale něco tam mělo i vysoký obsah pesticidů. Konkrétně u jablek říkali, že skleničky jsou pro kojence vhodnější než "normální" jablka...

berenika39
autor
23. bře 2009

jj, jablka, přesně, říkali, že výživa ze skleniček je lepší něž bio čerstvá jablka. a mrkev že vyšla dobře proto, že se užívá kořen a ne nať, která se stříká.
A blbě dopadly rajčata cherry, španělsko, z Lidlu, dobrý bylo, že Petr zrovna večeřel a cpal se těma rajčatama z krabičky z Lidlu, jenom nevím, jestli byly španělský...a nic to s ním neudělalo, zatím žije 😀 😀

shaula
23. bře 2009

Než bio jablka? Tak to jsem špatně poslouchala - myslela jsem, že říkali než normální jablka. Budu si to muset pustit ještě jednou, až budu mít čas.
Jinak tady je odkaz přímo na ten vysílaný díl:

shaula
23. bře 2009

Aha, tak se mi to nepovedlo vložit, nevím, jak se dávají odkazy. Tak znovu:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/109742988...

garfie
24. bře 2009

Zajímavý test byl nedávno v MF, hodnotili právě pesticidy na ovoci a zelenine. Bio bylo v pohodě, nejhůř vyšly rajčata, papriky, hrozny. Jedno jablko prý mělo na sobě 23 různých chemických látek. Kromě bio ale měly třeba nejlepší výsledky levná jablka z Billy (asi 12Kč/Kg), dovoz z Polska....no bylo to zajímavé čtení.
Dusičnany jsou pochopitelně něco jiného, ale to by byl na jaře asi pěknej propadák 😝

pattie
24. bře 2009

Přiznám se, že na Bio potraviny taky moc nevěřím, je to teď strašná móda, všechno je bio, aby to bylo "in", včera v TV ukazovali brýle, jejihž obroučky jsou z bio oceli.... chápete to? No nic... není nad to si to vypěstovat sám. Jak mi kdo dokáže, že tzv. bio jabka nerostou někde vedle chemičky? Třeba nejsou stříkaný, ale kdo ví, co je v té půdě.....

pattie
24. bře 2009

A tuhle byl v MF v příloze článek, kde psali, že je fajn, že se sem dováží bio banány, ale než sem doputujou, "spotřebujou" tolik nafty, že je otázka jak moc jsou bio...

bajunka
24. bře 2009

říkali tam,že dětské výživy jsou vhodnější než normální jablka,

soanpe
18. kvě 2009

bio, bio, bio
u ovoce a zeleniny se to dá tak nějak ovlivnit

ale co maso? Kdo mi zaručí,že ta kráva blbá nezažla na pastvu někam na zamořenou louku 😕