Jsou to vlastní sourozenci? Mají stejného jenom otce

luca112
6. pro 2009

Ahojte, jsem po druhé ženatý. S mou první ženou mám dceru a syna a moje druhá žena má dva syny . V pátek se nám narodila dceruška Sofie , do teď jsem si byl jistý , že Sofinka je vlastní sestřička všech našich dětí z prvních manželství protože buď mají stejnou maminku nebo taťku. Ale dnes mě moje bývalá rozhněvala nárorem že tomu tak není. Poradíte mi ?

berenika39
26. pro 2009

a je po problému, dík asanaa.

sarax
26. pro 2009

asanaa: tak jsem měla pravdu hahááááá 🙂 🙂 🙂 🙂

nika70
26. pro 2009

asanaa, díky za wikipedii.....přiznám se, že jsem překvapená..... 😀 čtu to manželovi, ani jeden jsme tohle nevěděli, myslela jsem, že by se jednalo o nevlastní sourozence...to jsou věci... 😀

paegaska
26. pro 2009

asanao, dík za výklad,taky to užívám nesprávně 😀

asanaa
27. pro 2009

Holky mě to taky dost překvapilo 😅 Moji kluci mají každý jiného otce a myslela jsem že jsou nevlastní.Když jsem to včera našla tak jsem měla docela radost i když vlastně o nic nejde,pro nás jsou oba vlastní a šmitec 😵 Manžel miluje oba stejně tak není co řešit(snad jen pro ten pocit 😀 )

lenkavano
27. pro 2009

asanaa mluvíš mi z duše 😉

andyva
27. pro 2009

Též jsem ráda za výklad na téma "sourozenci".Ale nechtěla bych být zakladatelkou jakéhokoliv tématu,neboť z komára uděláte velblouda a dotyčného pěkně rozcupujete.Tady,aby se bál člověk na cokoliv zeptat. ☹

asanaa
27. pro 2009

andyva to teda souhlas.jednou jsem založila téma,ptala jsem se na názor a málem mě tu udupaly 😝 Tak už se raději ani neptám 😅

kubaka
27. pro 2009

No už chápu, že sourozenci se společným jedním rodičem jsou sice vlastní, ale jen polorodé - není to totéž jako plnorodé. A na pohlaví rodiče nezáleži. To se mi teda opravdu vzpříčilo, že by mateřství mělo stát výše než otcovství?. To by byla uzákoněná diskriminace jednoho rodiče jako méně hodnotného. Je to nesmysl už z principu.

veronicastekla
9. lis 2012

Rozlišují se:
sourozenci VLASTNÍ, kteří mají společného alespoň jednoho biologického rodiče, ti se dále dělí na
-PLNORODÉ, kteří mají společné oba biologické rodiče; a
-POLORODÉ, kteří mají společného jen jednoho biologického rodiče;
sourozenci NEVLASTNÍ — ti nemají společného ani jednoho biologického rodiče, ale matka jednoho dítěte si vzala otce druhého dítěte.

apolena8971
9. lis 2014
berenika39
9. lis 2014

@apolena8971 dva roky stará diksuse🙂

jolisa80
10. pro 2016

Ano, jsou to praví sourozenci. Také jsem to řešila, protože paní učitelka dcery od manžela dceři tvrdila, že má nevlastní sestru. Od dcery mého manžela (její otec a otec naší společné dcery)jsem se dozvěděla, že se o ni starat nemusí, že není její vlastní! Ale dle zákona je, protože rozdělujeme sourozenecké vztahy plnorodé (mají oba biologické rodiče) a polorodé(mají jednoho biologického rodiče!!!!) . Takže stačí jen číst!!

jankavojteska
16. čer 2017

@luca112 ahojky, nečetla jsem moc odpovědí, ale bejvalka a spousta lidí tady nemá pravdu..Pokud mají děti alespoň jednoho stejného rodiče tak jsou VLASTNÍ polorodí sourozenci...možná se to zdá divné- mi tedy ne, ale je to tak...;)👍