Jsou to vlastní sourozenci? Mají stejného jenom otce

luca112
6. pro 2009

Ahojte, jsem po druhé ženatý. S mou první ženou mám dceru a syna a moje druhá žena má dva syny . V pátek se nám narodila dceruška Sofie , do teď jsem si byl jistý , že Sofinka je vlastní sestřička všech našich dětí z prvních manželství protože buď mají stejnou maminku nebo taťku. Ale dnes mě moje bývalá rozhněvala nárorem že tomu tak není. Poradíte mi ?

rehateha
6. pro 2009

Sofinka je podle mě nevlastní sestra všech tvých dětí. Vlastní jsou jenom ti, kteří mají stejné oba dva rodiče, tudíž jsou si i velmi podobní geneticky..

rehateha
6. pro 2009

J

lenkavano
6. pro 2009

luca ikdyž tě to možná nepotěší,tak mám stejný názor jako rehateha.
ale jestli jsou vlastní nebo nevlastní na tom přeci nesejde ne,hlavně když se budou mít všichni rádi. 😉 opravdu tě to tak rozhněvalo?chudák tvoje žena když musí tohle po porodu řešit.

strouzek
6. pro 2009

souhlasím s holkama, pokud vaše malá sofinka nemá sourozence kterého jste rodiče oba dva se ženou jsou všichni sourozenci kteří mají jen jednoho rodiče z vás obou jsou všichni nevlastní. každopádně stejně jako lenka nechápu proč to řešíte teď až po porodu, když už tak by mě to napadlo ve chvíli kdy jsem našla // na těhutestu a vlastně vůbec proč vás to tak rozčiluje, teď máte mít jiný starosti doma a neřešit genetiku a nebo rodinné vztahy mezi sebou 😉

jabber
6. pro 2009

Vlastní sourozenci jsou jen ti, kteří mají stejné oba rodiče - jak píše rehateha. Sofinka je nevlastní sestřička všech vašich dětí z prvních manželství 😉 A jak píše lenkavano - je to přece úplně jedno, hlavně že se budou mít rádi 😵

haninap
6. pro 2009

Přidávám se,vlastní sourozenci mají oba rodiče stejné. Taky nechápu co vás tak rozčílilo ,na tom přeci vůbec nesejde, jde o to jaké budou mít mezi sebou vztahy. Vždyť spolu můžou nevlastní sourozenci vycházet lépe než vlastní.

lenkavano
6. pro 2009

holky no právě já se nechci nikoho dotknout ale taky nevím co vlastně řeší 😒

mufinka1
9. pro 2009

lenkavano : mam stejny nazor 😀

misskka
9. pro 2009

To je přeci jasné co tu pán řeší slovo "nevlastní". Prostě se mu nelíbí to slovo a chce mít všechno v "jedné rodině" (myšleno obrazně), všichni se budou mít rádi (moje děti, tvoje děti, naše děti, má bývalá, tvůj bývalý atd). A teď mu najednou ex řekne tu "ošklivou pravdu", že děti jsou nevlastní sourozenci 🙂 , no nenaštvalo by vás to 🙂 (mě tedy ne, jen mi ten příspěvek přijde jako od ješitného chlapa 🙂 🙂 🙂 )

haninap
9. pro 2009

jsem si vzpoměla: Miláčku moje děti a tvoje děti bijou naše děti 😀

berenika39
9. pro 2009

Jistěže to nemůžou být vlastní sourozenci. Jen vaše další společné děti budou s malou vlastní. Ale taky nechápu, co řešíte, bud jste spolu všichni v poho nebo ne.

lenkavano
9. pro 2009

škoda že už se zakladatel neozval,docela by mě zajímalo jestli nedali mimčo radši do babyboxu aby vyřešili vzniklý problém. 😒

momin
9. pro 2009

Jezis marja vy ste nikdy nemely dotaz o kterem si ostatni mysleli ze je pitomy a pripadalo jim to uplne samozrejme?! 🙄
Taky bych uz nenapsala byt luca112...

aleachim
9. pro 2009

Sice nechápu, proč to zakladatel tak řeší, nicméně to, co jste tu zpustily mi příjde ještě hloupější než ten dotaz.

lenkavano
9. pro 2009

no jo holky tak jsem asi trochu přestřelila,ale přečetly jste si pořádně ten příspěvek nahoře?oni se o tom jen tak nebaví,oni se kvůli tomu na sebe hněvají 😉 zdá se vám to normální?mě by to teda nenapadlo a taky mám jedno dítě z prvního manželství. 😒

momin
9. pro 2009

Hada se se svoji byvalou. To neni zase tak neobvykle... 😉

lenkavano
9. pro 2009

zakladateli se omlouvám,nevšimla jsem si ,že se hádá s bývalou,to ale nemění nic na tom ,že má bývalá pravdu.ale ještě jednou se fakt omlouvám,štvalo mě že se hádá se současnou. ☹ špatně jsem si to přečetla.

momin
9. pro 2009

😀 joooj....
Ale je pravda ze je snad jedno jestli vsatni nebo nevlastni.... 😉

aleachim
9. pro 2009

já myslím, že pán je zvyklý mít pravdu a bejvalka mu oponovala, tak to chtěl potvrdit a nevyšlo to. Jinak si myslím, že i jemu je jedno, zda jsou vlastní nebo ne, proto mi přišly reakce tady trochu přehnané.

lenkavano
9. pro 2009

holky tak vy nás tu vycepujete a pak nám vlastně dáte za pravdu,potvůrky 😉 😎

sarax
15. pro 2009

Zdravím, jsou polorodí 🙂 , tak mi to řekla paní na matrice... taky jsem myslela, když mám tři kluky z jednoho bříška, že jsou si vlastní,ale nejsou... no, ale tak je mi to vážně šumák, máme je s manžou všechny stejně rádi, někdy přímo k sežrání 😉

brumdinka
15. pro 2009

teda polorodí - to sem ještě neslyšela 😀 jinak vlastní jsou jen pokud mají stejné oba rodiče

já sama mám 2 sestry, jsou vpodstatě nevlastní obě, jelikož s jednou mám společnou maminku, s druhou tatínka. Avšak nikdy sem to neřešila a odjakživa jsou to moje milé sestřičky a já je beru jako vlastní - jsou to moje ségry a hotovo a o tom by to mělo být, ne 😉

xkolie
25. pro 2009

Ono je to trošku jinak, pokud mají děti stejnou matku, ale jiného otce, jsou vlastní, ale pokud mají stejného otce, ale jinou matku, jsou nevlastní. Nevím proč, ale bere se to podle toho, jestli se děti "vytvořily" v jednom těle, pak jsou sourozenci vlastní.

momin
25. pro 2009

xkolie tomu se mi nejak nechce verit! 😕

xkolie
25. pro 2009

takhle mi to vysvětlili, když jsme vyřizovali dědictví po otci, protože ten měl z prvního manželství mě a z druhýho syna, tak že jsme podle zákona nevlastní, zatímco se sestrou, se kterou máme stejnou matku, ale každá jinýho otce,tak jsme vlastní

kubaka
25. pro 2009

no to se mi teda zdá úplně divné 😕 - je tu nějaká právnička? haloooo 😉

lakme
26. pro 2009

Xkolie vlastní sourozenci jsou jen ty co mají stejného jak otce, tak matku. Co se týká děditví, po rodiči dědí jen jeho vlastní děti, tedy ty co jsou jeho genetický materiál. Příklad: matka má dceru z předchodího vztahu, otec syna taky z předchozícho, a spolu mají dvojčata.
Dvojčata jsou jediní navzájem vlastní sourozenci, jak dcera matky, tak otec syna jsou sourozenci nevlastní.
Kdyby zemřel první otec tak po něm dědí syn a dvojčata.
Kdyby matka tak po ní dětí dcera a dvojčata.

paegaska
26. pro 2009

souhlasím s lakme - vlastní sourozenci jsou pouze ti co mají stejného otce a matku

v případě luca 112 je Sofinka nevlastní sestra všech svých 4 sourozenců (2z otcovy a 2 z matčiny strany)
vlastního sourozence Sofinka získá jen jestliže se rozhodnete pro další dítě 🙂

v případě dědictví dědí po zemřelém otci nebo matce všechny děti zemřelého ať už je měl s kým chtěl, proto soud zajímají jen děti po zemřelém, teda jako vlastní děti zemřelého ne jako vlastní sourozenci

xkolie
26. pro 2009

tak dneska jsem se schválně ptala sousedky, její manžel je právník a nechci se hádat, ale děti matky jsou vždy vlastní i když mají jiného otce. Pokud si každý do vztahu přivedl svoje dítě, tak je logický, že jsou nevlastní. A s tím dědictvím to nemusí být vždy tak jak napsla lakme, záleží tam i na tom, zda partner nevlastní děti adoptoval, tedy vzal za vlastní, potom patří do první dědické skupiny ikdyž nejsou geneticky jeho. Ale to už sem nepatří.

radka.m.
26. pro 2009

no to je snad logické,že děti,pokud mají stejnou matku,i když jiné otce,tak jsou vlastní,ne?xkolie-je to tak,jak píšeš 😉 😉 😉