Kaféholičky

iviska
31. říj 2014

Ahoj, jmenuji se ... a jsem kafeholička 😉

llluckaaa
1. lis 2014

@iviska @sarkar Holky, prý záleží jak které kapsle 😉 Třeba Dolce Gusto má do kvality daleko (stačí se podívat do složení kapsle), ale třeba jiné už jsou lepší (třeba kapsle do kávovaru tchibo, tam je jen káva). Já teda nejsem zdaleka odborník a kvalitní kávu nepoznám, umím poznat maximálně tak chutná x nechutná 😀
Třeba Jihlavanka mi spadá do kategorie nechutná 😝

iviska
autor
1. lis 2014

@llluckaaa já si dala na obci kávu z kapslí, holky mě po tom bylo špatně 😖 fakt mi to nechutnalo ☹ i když jsem si je dřív dala, jenže pak sem-tam udělal starosta espreso a už jsem byla v pasti 😀
Kávovar a kapsle z Tchiba má neteř a káva z nich je dobrá 😉 fakt mi chutná

iviska
autor
6. lis 2014

holky, holky, co říkáte na mašinku co je teď v Lidlu? Já ji chtěla omrknout, ale neměli ji ☹ docela se mi zamlouvala. Všude cpou kapsle, já kapsle nechtít 😖

sarkar
24. lis 2014

@iviska jestli to byla ta Silvercrest tak tu máme 🙂 Vyměnila jsem ho se ségrou za moje Dolce Gusto. Přišel mi v pohodě (ten Silvercrest), jen teda jak je tam ta páčka na mléko tak to skoro nefungovalo - trvalo snad 20min. než se to zahřálo a někdy ještě déle, možná jsem to nesprávně používala ale zase ono tam moc čudlíků není, tak nevím, v čem to bylo. Pak se kávovar ucpal, ale podařilo se ho pročistit octem, teď pro změnu ten otáčecí čudlík celý vypadl, ještě jsem k tomu manžela nedostala, aby se na to mrkl ☹

olcab
24. lis 2014

Ahoj,jmenuju se Olča a přidávám se k Vám,naše nemoc je Kofeinismus 😀 u obou dětí jsme pila kávu a dobrý,nemám pocit že by byly nějaké nespavé...
A rovnou mám dotaz,uvažuju že napíšu Ježíškovi o tuhle konvičku,máte někdo zkušenost?
http://www.heureka.cz/?h[fraze]=kávovar+Paloma

anellka
24. lis 2014

@olcab Ahoj, má ji brácha a z ní hrozně nadšený..

anellka
24. lis 2014

Jinak já jsem se bála, co budu v těhotenství bez kafe dělat, ale dá se to. Už nedávám dvě denně, ale dám si ho jen občas, naštěstí ani na něj zatím nemám moc chuť. Taky pro svůj lepší pocit se snažím pít bez kofeinu. Mám doma kávovar od Tchibo a bezofeinový espresso je fakt dobrý.

olcab
24. lis 2014

@anellka fakt to je super,já právě taky četla samé dobré recenze,máme doma Dolce Gusto,ale ráda bych zkusila i něco jinýho 😉

rousse
24. lis 2014

@anellka já to teda vůbec neřeším - nepiju 4 kafe denně, ale dám si ráno a odpolední kafe s mužem....je kolem toho zbytečná panika - většina dr. ti řekne, že když nevypiješ 4 velmi silná pressa denně, tak se ničeho bát nemusíš, já bych bez kofeinu měla ráno tlak 80 na 60, takže aspoň krátkodobě mě to bodne a naše mrně si zatím nijak nestěžovalo🙂) ani na velikost ani na výkon a vývoj prcka to evidentně vliv nemá🙂 😎

anellka
24. lis 2014

@rousse já myslím, že to časem taky nebudu tolik řešit, ale zatím se pořád dozvídám, co by těhulky měly a neměly a nějak si to sama v sobě zatím ujasňuju 😉

llluckaaa
24. lis 2014

@anellka Já osobně na lepší zdravotní účinky bezkofeinové kávy nevěřím 😅 Nejčastěji se kofein odstraňuje chemicky (pomocí rakovinotvorného rozpouštědla). Pak jsou ještě jiné metody, ale u těch dochází k výrazné změně chuti. Takže pokud někdo mění kofeinovou kávu za bezkofeinovou, měl by si radši zjistit, jak k odstranění kofeinu došlo, aby si spíš nepohoršil 😒
http://cs.wikipedia.org/wiki/Káva_bez_kofeinu

opifka
24. lis 2014

Čau ženy,
pěkná kafosekta tady vznikla 😀
Já bez kafe nemůžu fungovat. Narozdíl od cigaret, které jsem zahodila, sotva jsem uviděla dálnici na testu, tak kafe nějak nešlo. Jak se zdá, vliv na dítě to nijak nemělo, synáček se chová a spí normálně 😀