Kalendář početí a pohlaví dítěte. Vychází vám?

zuziss
6. říj 2007

ahoj holky, jak se díváte na kalendář početí a pohlaví dítěte? vychází vám to? a když se podíváte zpětně třeba sami na sebe? neměly jste se třeba narodit jako muž, což už jsem hodněkrát slyšela? já sama mám jedno dítě a vyšlo mi to, u kamarádek je to tak padesát na padesát, ráda bych holčičku a tak nevím jestli se podle kalendáře řídit nebo to brát jako srandu.... 😀

krista
6. říj 2007

Ahojky Zuziss, pár takovýhle témat už tu je a nic z toho nevyšlo na 100% takže to ber spíš jako takové zpestření, je to opravdu jen 50/50 takže neni divu, že někde se trefí a někde ne 🙂 Osobně ještě nevím jestli mi to vyšlo, dle čínského kalendáře (jestli myslíš ten) mi vychází holčička 🙂

kacka.va
7. říj 2007

Mně vychází někde kluk a někde holka. Když jsme to probíraly v mém okolí, tak jim to spíš nevycházelo než vycházelo.

krista
7. říj 2007

Karli to co si sem hodila se absolutně neshoduje s dnem mojí ovulace - tudíž ani s početím 😉

karla6
7. říj 2007

Kristo, ani u mě. 😀

krista
7. říj 2007

Takže je to na prd 😀 😉

karla6
8. říj 2007

Kristo, je to úplně stejně pravděpodobné, jako ta čínská tabulka, co tu na diskuzi koluje. Prostě pro rozptýlení a zábavu. 😉 To je taky potřeba. 🙂

baudys
12. říj 2007

Dobrý večer ladies, dívám se na Vaší diskusi. Jsem shodou okolností astrolog, který kalendáře početí vypracovává a tak si dovolím napsat k tématu malý komentář.

Kalendář početí podle západní astrologie sestává z 12 termínů během roku, kdy je žena k otěhotnění více náchylná než jindy. Tento kalendář početí se nepřekrývá s ovulací, nejedná se tedy o Váš ovulační kalendář. Není to prosím ani žádná čínská tabulka. 🙂

Princip kalendáře početí je jednoduchý: v okamžiku Vašeho narození stály Slunce a Měsíc na nebi v určité úhlové vzdálenosti od sebe. Každý měsíc, když se dostanou opět do stejné vzdálenosti, nastávají ca. dva dny, ve kterých se otěhotnění daří snáze. Link, který uvádí Karla6 vede na takový výpočet.

Má to ale háček, že je zapotřebí z výstupů lunaria vyloučit termíny, kdy Luna na nebi stojí v úhlech 0°, 90° a 180° vůči Martu, Saturnu, Uranu a Plutu. Což už člověku počítač nespočítá.

Za normálních okolností není třeba kalendář početí dělat a jím se řídit. Význam může mít v případě žen, u kterých otěhotnění z nějakého důvodu vázne, či u žen, jejichž dřívější těhotenství/porod doprovázely komplikace.

Zdravím Vás Antonín Baudyš jr.

musilka
15. říj 2007

baudys já jsem si u svého léčitele objednala vlastní kalendář myslíš že ten je vypočítaný "přesněji"?

bielanevesta
15. říj 2007

Mne to vyšlo 😉

karla6
16. říj 2007

Já jsem si nechala vypočítat tahle data taky přímo od astroložky. Spočítala mi to nějak, že jsem půl roku čekala, než mi zmizne z "horoskopu" nějaká černá luna a pak mi dala datum, kdy je pro mě příznivé počít. No, a mám za sebou čerstvě další potrat, takže u mě to nefungovalo ani podle výpočtů konkrétně vypracovaných pro mě. ☹ Bohužel, Baudyši, byla bych moc ráda, kydby to vyšlo a kdybys měl pravdu. ...ale nevyšlo.

pejty
16. říj 2007

tak i já přidám svou zkušenost.O miminko jsme se pokoušeli něco přes 2,5 roku.Nechala jsem si od astroložky vypracovat nejvhodnější termíny k početí,bylo to přesně na rok(za 500,-),měla jsem to vypočítáno do května 2007 a .....nic.Musím říct,že jsme se tím poctivě řídili a nezadařilo se a popravdě znám víc lidí kterým se nezadařilo než zadařilo..Nechali jsme všemu volný průběh a věřili,že když to má přijít,tak to přijde i tak...no a přišlo.Jsem v 7tt a jsem šťastná..A když jsem se dívala ze zvědavosti na ty různé jonášovi tabulky,tak to bylo 2 až 5 dní po těch udávaných termínech..tak asi tak..

hanzuli
14. dub 2008

Tak mi to taky vyšlo, měla to být holka a je to holka 🙂 Taky by mě teda zajímaly zkušenosti ostatních mamin. My se budem příští rok snažit o chlapečka, ale 9 měsíců za sebou tam vychází zase holka, tak nevím, jak to uděláme 😀 😀

poletucha
14. dub 2008

baudys- ja mam novy vypocet od tveho otce,tak doufam,ze se brzy zadari 😉

baudys
5. kvě 2008

Musilko ahoj, ono se to nedá spočítat přesněji, dá se ale stanovením hodinové rozpětí od kdy do kdy eliminovat problematické časové intervaly. Dělám na požádání (tak i trochu ze zvědavosti) překontrolování dat v kalendáři početí. Když by to pro Tebe mělo význam, pošli mi Tvé datum, místo a hodinu narození plus data, která jsi dostala.

Karlo6 ahoj, je mi líto toho, jak se v Tvém případě věci děly. Domnívám se, že se někde stala chyba, protože upřímne: o potratu, který by následoval po otěhotnění z kalendáře početí jsem ještě neslyšel, a to je počítám ca. 4 měsíčně ca. od roku 1999. Pokud bys byla od té důvěry a přeposlala mi ta doporučená data. Zajímalo by mne, kde se stala chyba. Reference o chybě je problém, ke kterému se jako astrologové musíme postavit čelem.

Pejty, souhlasím s Tebou, že kalendář početí negarantuje, ale zvyšuje pravděpodobnost. Větší cenu ale má tehdy, pokud astorlog prohlédne, zda ono období, v Tvém případě květen 06 až květen 07 je vůbec k otěhotnění disponovaný, doporučení hodný. To samé, co jsem psal děvčatům výše: mohl bych se na ty doporučené termíny podívat? Ptám se proto, protože je to měsíc, kdy mi paní (*1975, Rakovník) napsala, že její dva kalendáře početí na stejné období, se v čase nekryly. Jinými slovy, s šířením metody se do ní - zdá se - dostávají šumy.

Hanzuli díky za referenci, z každého úspěšného početí a porodu máme radost.

Poletucho věřím ve zdar Tvého snažení, táta dělá kalendáře početí přes 30 let, zkušenost s nimi je podle referencí dobrá.

hakanka
5. kvě 2008

dobrý den, pane Baudyši, mohl byste mi do IP poslat kontakt na vás? Mám kamarádku, 34 let, snaží se otěhotnět už 3 roky, bohužel pořád potrácí. Ráda bych jí kontakt předala. Díky.

karla6
7. kvě 2008

Baudyši, jestli ho někde najdu, tak ti dám vědět do IP, naskenovala bych ho a vložila si ho do alba, aby sis ho mohl stáhnout. Ale teda nejspíš jsem ten můj kalendář početí už vyhodila, protože je to záležitost loňského léta, termíny jsem tam měla vypočítané nějak do loňského října, takže už neaktuální.
Dík za zájem.

markytkaaa
7. kvě 2008

Tak mě nevyšlo vůbec nic 🙂
Veškerý propočty na netu, čínský kalendář ... veškerý tyhle blbinky říkali holčičku ... no ... samo se mohla doktorka ještě splést, ale máme dvakrát potvrzeného pindíka 🙂

krist
21. črc 2008

ahoj,prosím poradít mi někdo jak najít tu tabulku čínského kalendáře, nějak mi to nejde.

miluse
21. črc 2008

krist, jukni do mého alba, mám ji tam 😉

krist
21. črc 2008

moc ti děkuji,ještě mám dotaz,měsíc početí se počítá prvním dnem poslední menstruace?

zabza9
21. črc 2008

Ahoj..tak mě Jonášův kalendář taky nepomohl, ani nic jiného. S minulým partnerem jsem otěhotněla, před pěti lety, ale ve 12tt jsem o mimi přišla, no a od té doby nic, ani s novým partnerem (14 měsíců snažení), ani s Jonášovou metodou, prostě nijak 😒 .Tak nevím, tyhle horoskopy a podobné věci jsou asi fakt jen pro zpestření dne, ale "jen tak" si dělat srandu z žen, co nemůžou otěhotnět, mi přijde dost ubohé. Sorry pane Baudyši...

miluse
21. črc 2008

krist, jj, tak by to asi mělo být 😉

baudys
12. zář 2008

Seńory a seńority, ctěná zabzo9,
kalendář početí je pomoc na posílení vyhlídky na otěhotnění.

Není to vynález můj, ani mého taty 🙂 Dělal se intenzivně v Čechách a na Slovensku v letech 1955 až 1968 dosud žíjícím lékařem MUDr. Eugenem Jonášem. Viz např. http://noviny.joj.sk/zdravie/2-3-2008/clanok/eu...

Kalendář početí není samospasitelný. Vím, že může pomoci, vím, že nemůže pomoci úplně každému. Nemluvě o tom, že je poněkud zapotřebí, aby byl sestaven správně.

Co jsem mohl, to jsem o něm sepsal na stránce http://www.kalendar-poceti.cz Kontakt na mne tamtéž.

Komu pomůže, tam bude i má spokojenost. Komu nepomůže, a/ je mi toho líto, b/ vrátím po vyčerpání termínů celý honorář. Ještě více však pro Vás nemohu udělat. Co mohu, to udělám. Dobrou noc. Tonda Bau*

klara8228
24. únor 2013

@baudys ahoj chtela jsem se zeptat jestli by jste mi nemohl vypocitat astrol .kalendar .dekuji za odpoved .

pipi909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dechovi
7. pro 2014

Pekny den, muzete mi prosim nekdo vypocitat muj lunarni vek? Nevim si s tim rady ☹
Narozena jsem 18.9 1982 Moc dekuji 🙂 Monika

nellkristianek
27. lis 2015

@baudys
A když Vám napíši svůj měsíc početí,dokážete mi říct zda je to holka či kluk? 🙂