Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

meleri
29. črc 2008

Lilo,

na Montblancu byl můj kamarád. Popisoval mi, že se nejdřív musí lanovkou, protože nazačátku jsou v lesích ohromné díry, které jsou nebezpečné.. Pak šli s průvodcem. On a nějací cizinci...ti to ale pak vzdali a on šel s průvodcem sám...
Nedávno se tam zabili tři lidé, tak nevím co se jim stalo..Jinak je to moc krásná hora!

lila794
29. črc 2008

meleri, dakujem a ano, krasny vrch to je! Raz tam musim vyliezt 😉

sue
29. črc 2008

Lila, môj ocino šiel zo Chamonix až na vrchol pešo... hovoril, že výstup sám o sebe nie je lezecky náročný, len človek by mal mať čo to nachodené. Boli bez sprievodcu. Hovoril, že najlepšie je počkať kým cestu na vrchol prešlapú franacúzi, ktorí tam chodia takmer denne....

lila794
29. črc 2008

oki, baby, dik za rady 🙂

adetka
3. srp 2008

ahojte 😀 ... co vsetky po horach lozite?... nam sa blizi dovolenka vo Vysokych Tatrach... uz iba necely tyzden... ale ma sa vraj ochladit... tak uvidime, ci tam nebudeme behat v zimnych bundach 😀 ... mrzi ma vsak, ze slecna nechce chodit v krosnach... takto sa mozeme tulat iba v okoli lanoviek a asfaltiek... tak velmi by mi pomohlo, keby sa napriklad dal niekde na Hrebienku kocik odlozit kocik... na koniku by som slecnu na Zamkovskeho chatu vyniesla, zniesla... a potom by mi na Hrebienku v kociku zaspala... 😵

aponchie
autor
7. srp 2008

adetka uz se tesim az se uvidime 😀 ja uz nemuzu ani dospat soboty pokazde zazivam takovej tranz jak se blizime k horam k Popradu a je hezky pod mrakem a teplota tak 23C idealne.. 😀 😀 nevis jake ma byt pocasi ??jo a dalnicni znamku musime koupit na ten prejezd od Lip,Mary zejo?

lefika
7. srp 2008

adetka, iny nosic ako krosnu nemate? satku napr.
ale neboooj, za rok uz z nej bude plnohodnotny turista 😀 my sme isli takto pred mesiacom na hory vyzbrojeny nosicom a nepotrebovali sme ho: v zivote by som nepovedala, ze 2.5 rocne dieta zmakne celodennu turu. motkali sme sa sice slimacim tempom, ale zato pysni, ze dieta po nas zdedilo lasku k horam 😵

adetka
8. srp 2008

lefika... ja mam patapum... minuly rok som ju v nom prenosila takmer cele leto... po kopcoch... ale tento rok v nom nechce byt...

aponchie... aj ja sa tesiiiim... v sobotu ma byt pod mrakom a chlapdnejsie... pre Poprad tych 20... aj v nedelu ma byt este chladnejsie (22) a pod mrakom... ale od pondelka 25 a slniecko 😉

lila794
8. srp 2008

Ahojte, horaci! Jak vam zavidim!!! My mame jedine stastie, ze sme odtialto a aj do Vysokych to mame naskok, ale maly len v kocari, do nicoho ho nedostaneme 😝 ale na jesen uz by mohlo do krosien, tak uvidime, mozno dame aj nejaky vrchol 🙂 prajem peknu dovolenku 🙂

aponchie
autor
8. srp 2008

ahojky takze po dnesnim dramatu jedu s takovym divnym pocitem do Tater,ale snad to nakonec bude v pohode a ubytovani se povede jinak uz nevim...adetka uz se tesim jak male decko ..jake je tam vubec pocasi bo taky prsi jako hrom a je zatazeno..

jabber
8. srp 2008

aponchie - po jakým dramatu? 😕 😅 . Tak si to užijte! 😉 i adetka 🙂

aponchie
autor
8. srp 2008

predstav si,ze zaloha a rezervace je uz tri mesice tj od 10kvetna a prubezne se ptam jestli je vsecko OK via mail a vsecko fajn pohoda a pred4dny mi babanapsala ,ze rezervaci mame,ale ne u nich ale nekde u souseda pac to nejak pomrvila cele ja v soku pac sem tyden nemela pc a dovedela se to az vcera takze sem ji psala co to jako ma znamenat a ona at z toho nedelam vedu atdatd a rikam hej budeme tam ale chci foto toho pokoje a domu a adresu a nemel nikdo fotak zadne info nedala jen se urazela jak male decko a toz sem ji volala a pohadala se s ni co to ma jako bejt pac ona klidna az na pudu rikam proc nejdou ti lidi tam bydlet a prej neee oni si to chteli prodlouzit atd.a to sme tam byli loni a super pristup a ted toto a dneska dojdu dom zapnu komp a baba mi pise ze mi vraci zalohu at nejezdime!manza ji volal a domluvil to nakonec tak ze dojedeme a mame na vyber ze dvou ubytovani za stejnou cenu ..tresti mi hlava su nasrana a nemam nic poradne nachystane 😀

jabber
8. srp 2008

😕 no to je fakt teda drsný...tak snad to všechno dobře dopadne... 😅 😉

aponchie
autor
8. srp 2008

jo snad jo ..jeste si vypisuju nejake jine penziony kdyby nahodou a adetka tam bude takze jakasitakasi zachrana tam je aspon kdyby sme se neumeli dorozumet 😀 jo a manza odmitl koupit dalnicni znamku na tech 40km kolem L.Mary a prej pojedeme hned vedle ni po te silnici prvni tridy toz su zvedava 😀

jabber
8. srp 2008

aponchie - jo, to se dá objet docela dobře 😉 a budete se stavovat v Bešeňový? 🙂

aponchie
autor
8. srp 2008

do Besenove pojedeme urcite do termalu,ale ne zitra 😀 proc?ty se tam budes valet ve vode ne?

jabber
8. srp 2008

aponchie - ne 😀 , i když by to nebylo špatný...ale největší kouzlo to tam má v zimě, když je venku tak mínus 10 - to byla bomba 🙂 . Jen tak, jestli tam jedete, no..... 😉

aponchie
autor
8. srp 2008

no jo pojedeme pac loni sme jeli do Vrbova a vrele nedoporucuji hnusne a drahe uplne [pro Paroubka jak delane sak tam aji byl loni s Petrou 😝 😀

lila794
8. srp 2008

Aponchie, no, poviem ti, to je seriozny pristup, co? Neboj, vsetko dobre dopadne!!! A ta cesta prvej triedy sa da. Je to v pohode, aspon popozerate prirodu 😀 a fotte! Chcem vidiet fotky ako ste si uzivali 😀

aponchie
autor
8. srp 2008

sakra vidis..fotak hned dam na stul laptop az rano pac jeste budu chatovat 😀 ja uz k ni nikdy nepojedu k babizne a zkusim se pozeptat treba ve smokovci na pristi rok a najdeme neco jineho a bude ale tohle bylo fajn ze byla tv na pokoji kdyby mala prudila a prselo,zahrada s detskyma houpackama a moznost grilovani a proste pohodka ale toto chovani opravdu nechapu..jako rvala sem na ni taky vcera to jo ale uz sem bla vytocena 😅

jabber
16. srp 2008

aponchie - čáááu, koukám, že už jste zpátky.....jak bylo? 🙂

aponchie
autor
16. srp 2008

nazdar bazar zitra napisu vsecko ..hory super ,zvladli sme nejake tury a pak valeni v termalech takze pohoda,ale neodpustim si kritiku na slovenske pohostinstvi,sluzby ,ochotu a ceny!!jako fakt sem zirala 😲 a to jezdim do Tater kazdej rok a je to stresne cim dal vic..se ani nedivim tem lidem,ze jedou radsi do alp...btw potkala sem se s adetkou 😵

aponchie
autor
17. srp 2008

takze:hory jsou nadherne,prekrasne a diky tem polomum jdou dobre videt 😝 ..jako obvykle sme bydleli v Nove Lesne..(priste uz bliz ke Staremu Smokovci) 😲 ..ubytovani dopadlo jak dopadlo to uz sem psala pred odjezdem tudiz nas cekalo prekvapeni..uplne sem trnula hruzou..skutecne to bylo naproti,ale balkon s vyhledem na Poprad jenze primo do oken druhemu domu..sprusle na balkone rozmer mezi sebou takovej ,ze mala by spadla takze bazenek na balkone se nekonal..celou sobotu prselo..,ale v horach jak vime se pocasi meni strasne rychle 😀 pokoj byl paradni obrovska postel letiste,akorat nebyla tv na pokoji,ale na spolecne mistnosti hned vedle...spolu s nami obyvali patro polaci..nejake decka kolem 18ti let celkem slusni az na prvni vecer to delali bordel do 3do rana az na ne priletel domaci jinak pohodicka..v nedeli se udelalo prekrasne takze sme zakoupili permanentku na elektricku 3dny 200Skk.a jeli sme hned na Hrebienok tak sme potkali adetku a donutili je jit s nama pesky pac ja pesky nahoru nepolezu a za druhy je to ponizeni jen tou nacpanou lanovkou je to asi 10min cesta a stoji return cca200Skk 😝 a to je prosim jedna z mnoha lanovek 😝 nahore sme se rozdelili a kazdy sel jinam..nejdrive smer Skalnate Pleso potem do Tatr.Lomnice..uz sem mela trochu hlad tak ,ze si neco koupime ,ale sla sem kolem bufetu kde nabizeli grilovanou pulku kurete za 165Skk to jako je mazec..v obcode to nebylo o nic lepsi proste tam maji o hodne draz nez u nas i v blbem Tescu coz sem fakt cumela pac jeste loni to nebylo tak hrozne..druhy den sme sli na Pop.Pleso a smer Str.Pleso..zase vedro jak hrom..pak sme sli dalsi den s adetkou a dedou relaxovat jen na Str.Pleso jen tak kolem dokola..ona mela malou v kocarku a nase byla v krosne(mimochodem je vyzkousena a je fakt super!)dalsi dny sme houbarili(houby jako z Mrazika!!!nekecam takove obrovske pravaky,kozaky no proste vsecko mam i foto kdo neveri,ale kazdej s tim chodil 😀 )a termaly Vrbov..nejdrive sem je zavrhla ,ze ne pac nejsou moc hezke..zastarale atd.. a ,ze pojedeme do Aquacity Poprad..ale spociej si 1100Skk na nas vsecky !!to je silene a nic tam neni pro nas zajimaveho pac mala je moc mala na tobogany ja a manza to nemusime voda je tam sice tepla ,ale nevim nic o jeji lecivosti(vypada moc cista 😀 )a ve Vrbove ta voda je hneda nejaka sirna a leci vsecko co ja a mala potrebuju tak zvitezil Vrbov kazdej den odpoledne az do 22hodin skoro sme se tam valeli..nicmene tam sem dostala dalsi sok s obcerstvenim..ac kuchar profik a prof.deformovana jsem si objednala koleno,ktere slecna supla n avhu nejakych 300g nic moc pro oba zejo,ale chteli sme zkusit jeste neco jineho ..tak to nakrajela hodila ohrat na plotnu a na kazdej talirek dala lzicku horcice a krenu kazda po 10Skk!! takze 40Skk jen za omacky..jeden kus ber.rohu nebo jeden platek okurku 10Skk..takze mazec,pulka krajicku chleba 2Skk a to byl ten papirovej co pres nej vidis no hruza dali sme pres 200Skk za tak ubohej zvanec a mala ,ze si da zelnou polevku no dala se celkem a druhej den ,ze ji koupime borsc ,kterej nabizeli..tim sem u nic skoncila s veskerym jidlem..nalili do plastove misky sufanek cervene vody bez niceho a v tom plavalai 3ravioly!!!!!!!zadna zelenina zadne maso nic!pak sme vecer jeli do Teska v Poprade a mala chtela omalovanky..ty co stoji u nas 9az12Kc ty male papirove tak tam staly 40Skk me malem mrdlo to jako nemysli vazne..ja chapu,ze kdyz vylezu nekam na chatu v horach,ze to bude drazsi,ale aby dole kde normalne nakupuji i bezni lide domorodci bylo vsecko tak desne drahe nechapu..jo a na lanovku na Lomnicak me nastesti nikdo nedostane to je hruza pro me ty lanovky 😀 takze se fakt nedivim lidem,ze skoci do auta a jedou i v zime nebov lete do alp..pac za ty same prachy neli leckdy mensi maji paradni sluzby komfort a kvalitu..jeden den sme jeli do Zakopaneho a to je nebe a dudy...krasne jidlo krasne nacancane levnejsi jak na SK prekrasne zakusky cukrarny proste jak to ma bejt to te lakalo uz samo tim vzhledem jist a pripadas si tam jak nekde ve spanelskem letovisku na hlavni strase teda aspon ja 😀

jabber
17. srp 2008

aponchie - no tak ty ceny jsou fakt teda drsný.... 😕 😅 a ty houby mňam mňam mňam 🙂

lefika
17. srp 2008

aponchie, sty mi cenami v tescu: pochybujem, ze je to tym popradom. tesco ma ceny vsade rovnake. ja ked som bola pred tyzdnom u vas v prahe a skoro ma mrdlo z tych cien: velky jogurt, co u nas kupujem so sebazaprenim za 37sk stal v centre prahy 21czk! obed v restike detto: za necelych 400czk sme sa super najedli v prahe v celkom nobl restike a u nas v malom mestecku? za 470skk sice velka porcia ale pokazena kofola, zemiaky tak 3-4dni stare podla chuti, lietali nam okolo toho muchy 😝
najlepsia bola cesta busom. tam som isla ceskym dopravcom. ked sme sa blizili k brnu zahlasil: vazeni cestujuci, blizime sa k stanici brno, ti ktori vystupujete, prajeme vam prijemny zvysok dna a dakujeme za vyuzitie sluzieb nasej spolocnosti. ostatni, urobime si 10 minut prestavku.
cesta spat: slovensky dopravca. tesne pred zacuvanim na nastupiste v brne zarval do mikrofonu: brno!!! tak ze ak aj niekto spal, nadhodilo ho to tak 10cm 😀
ja viem, ze vela slovakov je strasne alergickych na to, ked sa na sluzby v ich krajine nadava, ale ja fakt neviem, ako inak to chcu zmenit. a v prvom rade: preco to vsade inde ide, za taku istu alebo mensiu cenu 😔

inak, my sme boli tento rok v stiavnickych vrchoch: sice tam nemas take kpce ako v tatrach, ale s 2.5 rocnym dietatom nam to stacilo, so sluzbami ziadny problem nebol, skor naopak, boli sme velmi prijemne prekvapeni a co sa mne ratalo najviac: ovela, ovela menej ludi ako v tatrach. stavalo sa nam, ze sme pocas celodennej tury stretli tak do 10 ludi 😵

adetka
17. srp 2008

ahojte 🙂 ... ahoooj aponchie... 😉 ... skvele bolo...

my sme byvali v Hoteli Lesna v Starej Lesnej... hotelik super... skutocne zariadeny na dovolenky s detmi... vlastne tam nik iny ako rodinky neboli... s vanou v kupelke, postielkami, vyzdobou v izbach detskou, detskymi stolickami, kuchynkou pre varenie pre najmensich, jadalnickom pre deti.. a programom pre rodiny, ktore nechcu stale iba po horach chodit... dopoludnia deti spolu s animatorkami dve hodiny kreslili, vystrihovali, modelovali... popoludni i vecer mali tiez zaujimave programy pre deti i dospelych... ale nic pre nas... kedze sme chceli po vonku chodit... jedina nevyhoda hotela... pol hodiny peso na elektricku 😅 ... takze buduci rok skusime najst nieco v Novom, alebo Starom Smokovci...

apon... na stranke vysoke-taty.sk... je plno ubytovani v Smokovcoch 😉

a k vyletom 😅 ... zial velke sa nedali robit... kedze mi dieta odmieta byt v nosici 😒 ... Popradske pleso po asfaltke (zastovali sme sa pri kazdom potoku, siskach, kamiankoch a lopuchoch... 😀 ... milujem svet malych deti)... Hrebienok (peso vdaka apon 😉 ), Mirka si pospala v kociku na Rainerovej chate - potom sme buginu zlozili a presli sme sa cez vodopady (ja kocik a batoh, moj otec Mirku)... Strbske pleso - stravili sme tam cely den - kedze slecne staci voda kamienky a kacicky 😀 ... Kupat sme sa boli v bazenoch v Tatranskej Lomnici (kryte, mali sme tam zadarmo vstup na dve hodiny)... Mirka stravila aj pol dna v muzeu tatranskej prirody... vysli sme kusok aj dolinu Bieleho potoka (smer Zelene pleso) - pokial sa s kocikom dalo (po krizovatku na matliare)...

ale... kedze som tam bola s mojim otcom... s ktorym sa neda diskutovat o cieloch vyletov... tri popoludnia sme stravili opat a opat na Stbskom plese... a ja by som si tak rada zasla: na Sliezsky dom, vyviezla sa lanovkou na Skalnate pleso, skusila s Mirkou vyjst na Zamkovskeho chatu (v Starom Smokovci je uschovna batozin, tam by som nechala kocik)... 😖 ☹

buduci rok snad uz slecna v krosne vydrzi sediet... a na dovolenku pojdem len s mojim manzelom... 😉

aponchie
autor
17. srp 2008

ahojky 🙂 no me jde hlavne o hory,ale je fakt ,ze tech kopcu je na slovensku mrak takze tatry nejsou jedinne..mozna priste lip naplanujeme vylety jako,ze by v tatrach stacilo 2dny pak 3dny termaly a zbytek nekde v nizkych tatrach tam asi tolik lidi nebude..no s tim teskem ja byla fakt nasrot..jako u nas v opave v tesku ty ceny oproti popradu neskonale nizsi u nas mleko 10,90 na slovenksu 18,90 ale ty omalovanky me fakt nedaji spat jako 40skk za omalovanku je mazec 😀

lefika
17. srp 2008

aponchie, my sme uvazovali o dovce asi takto: v tatrach je vela ludi, je to drahe, mizerne sluzby a dlhe tury aj tak este robit nemozeme.
no, tomu cloveku, co mi odporucil stiavnicu, budem este dlllho velmi vdacna. dcera mi plakala, ked sme odtial odchadzali, ze ona chce ostat..a my sme sa citili takisto
ad tesco: mojej mame vzdy donesiem z ciech tesco letaky, lebo ju straasne bavi si ich pozerat a nadavat, ako je u vas vsetko lacne 😎

aponchie
autor
17. srp 2008

hehe a ja si dovezla letak s popradskeho tesca jako raritu 😀 ne je to fakt..proste s malou sme to nevychytali..jako byla spokojena,ale ona je vsude kde je voda..hory zvladla s usmevem ale jednou i rikala nechcu bo prazilo slunko..takze na Rysy bez ni leda 😀 ale vzala sem si adresy do Zakopaneho a kukneme se na ubytovani tam pac z toho su unesena hlavne to zradlo u mustku to je mazec ty panve plne jkapusty masa a prejtu ty brdo 😀 😀

adetka
17. srp 2008

v juli sme boli na Liptove... a tam je tiez krasna dovolenka... takze mozno sa ubytovat niekde na kraji vysokych tatier... pod Krivanom... a chodit aj do vysokych tatier... aj na liptov... 🙂 ... a to mlieko stoji aj v Nitre 18,50 😅