Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

jabber
9. dub 2008

tak co, žádní další horolezci, horolezkyně, horolezčata? 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

ja jsem zde,ale uz pujdu lezinkovat 😀 boli me krcek moc a moc a nema mi kdo foukat na nej 😀 rano.dobrou 😵

petpet
10. dub 2008

Ahoj, no my po horách chodíme, maximálně ale jištěné ferraty, pravé horolezení už ne, i když kolem dvacítky jsem hodně tíhla i k němu. Ale nějak to outdoorové lezení e-e, maximálně už jen stěna v sport centru a boulder.
Ale italské dolomity na ferrraty úúúžasné, pěšourem Slovinské Julky, něco jsme pochodili i v USA. Tatry máme za rohem. No prostě klasika. Ráda bych do Rumunska, ale tam se ještě chvíli asi nepodíváme, ještě odkojíme to druhé dítko a pak.
Jinak pěšourem chodíme i se synem od mala Moravu. Nejdřív v šátku, teď už v krosně od Salewy. Já bych doma sedět o víkendu nevydržela a když mám zdatné nosiče???!!! 😠

aponchie
autor
10. dub 2008

petpet:ja taky neeee ja jsem amater chodec 😀 souhlas s ferraty a vubec jen tak s eprobehnout nekde a nesedet doma na zadku je parada 🙂 ta moje malicka uz se neda nosit ,tak musim vybirat trasu na miru pro ni ,ale i tak sem videla deti co behali po vsem moznem,podle me to snasi mnohem lepe nez dospelaci nekdy.

petpet
10. dub 2008

Ahoj Aponchie - a jak velkou dcerku uz mas? Taky se tesime az bude mladej kolem nas, aspon obcas, poskakovat 😀 Zatim ma 9,3 kg a presne rok, pres mesic a pul uz chodi, ale do kopecku zatim tuze nerad 😵 Hlavne cokoli nerovneho mu jeste dela problem, neni nad chodniky a travu ci pisek.
Jinak my tim, ze bydlime "na vychode" 😎 mame opravdu za rohem Beskydy, pod Jeseniky chajdu a vyrazeli jsme i na Malou Fatru, ta je uuuzasna, tu uplne miluji a hlavne docela pusto prazdno, coz se o Beskydech za psolednich 5 let rici neda.
Lita mla v pohode a rada, nebo vymyslite ruzne chozeni po "faborcich", ktere vesi nekdo dopredu a hledani pokladu? Ja doufam, ze se deti potati a pomami,protoze my opravdu nejsme jediny vikend pokud neni joo skarede doma. Kolo a truistika to jisti. Manzel ma zitra volno (snad), tak se chystame podruhe do ZOO na cely den, ted uz z toho bude mit syn vice rozumu 😀

aponchie
autor
10. dub 2008

petpet:malicka ma 3roky a kousek a od 2let nechce kocar mozna jeste driv 😝 na Praded kdyz byl amalicka vylezla v pohode,ale pozdeji uz ma vymluvu jako,ze neeee jste si lehneme a budeme lezinkovat chvilku a rozjimat a to nez tam dojdeme je kolikrat i tri hodky 😀 a nahore?tam chyta paniku,ze fouka a lapa po dechu za prihlizeni kolemjdoucich vypada jako na umriti 😀 ale jinak parada..zkusim letos Tatry a hlavne co je ostuda,ze jeste nema prolezenou Snezku a Lysou horu ale to zvladneme vsecko lestos.rikam si ,ze tento vikend bud opet Praded nebo Lysou..jenze na Pradedu je snehu a me se nechce uz vytahovat obleceni zimni 😠

minea
10. dub 2008

Já se taky hlásím k horám!
Když jsme se seznámili, pozval mě na Sněžku (pěšky, ne lanovkou 😀 ), asi zkoušel, jestli to zvládnu. Pak jsem s ním ve Francii slezla do hlubokého kaňonu a sjela řeku na kanoi, tak si troufl vzít mě do Alp na ferraty. Máme za sebou pár výstupů v Julkách, Dolomitech a něco v Rakousku. Zvládla jsem i černou ferratu, to byl pocit 😅 😵 . Jo a naše dcera byla v Alpách počata. Až bude umět chodit, dostane svojí karabinu 😀

aponchie
autor
10. dub 2008

minea: 😀 dobryy

petpet
11. dub 2008

To Minea -my si dovezli syna z Julek 😀 a napodobne, jeste nebyl na svete a uz mel sve prvni lyze a batoh.
Mmch na ferratach jsem obdivovala jednou pana co mel tak 6ti leteho kluka na lane, ja sama strach zvysek a tak nemam, ale s ditekm si to nedovedu predstavit, bych umrela hruzou.
Od vcera mam po vyletech, jsem na rizikovce diky placente 😢 Tak se budem modlit at vse dopadne a donosime co nejdal. Ale co by clovek pro to mimi neudelal, ze? Takze budu mit asinejklidnejsiho pulroku v dosavadnim zivote ☹

jezinka
11. dub 2008

Ahoj,
taky se hlasim k priznivcum hor a skal. Kazdorocne vyrazime v lete nekam na tury, jen posledni 2 roky jsme to moc nezvladli (nejdriv tehotenstvi a pak byla dcera jeste moc mala). Ale letos uz se chystame ve trech, pravdepodobne nekam do Alp na lehci treky 🙂
Co se tyka lezeni, tak pred tehotenstvim jsem lezla docela dost. Alespon jednou tydne na umely stene, pokud to vyslo, tak o vikendu nekam na skaly, pripadne i nekolikadenni akce mimo CR. Ale ted uz nelezu vlastne skoro vubec, coz je mi docela lito ☹

scai
11. dub 2008

jezinko a kam jste jezdili na skály? My jsme z LIberce takže nejvíc chodíme do Jizerek, to je úžasné, sice se člověk i hodně nachodí,ale má to své kouzlo. JInak pak třeba Sušky, manžel pak jezdí častěji na Hrubou skálu (já jen občas)...

brundik
11. dub 2008

Jeee, to je diskuze 🙂 Hlasime, ze nas s manzelem kouzlo hor taky uchvatilo. Vsechny dovolene travime jak jinak nez aktivne s batohem na zadech v horach. Pro nas neni krasnejsi dovolena 😵 Mame uz skoro takovou tradici, krom nejake delsi dovolene vyrazime kazdy rok na par dnu do Julek. To je nase srdecni zalezitost, byli jsme tam i na svatebni ceste. A letos se tam na par dnu chystame zase 😉
Jinak u nas jezdime v zime na bezky do Jizerek nebo Krkonos a v lete do Beskyd, babicka tam ma chatu 😵 A ty jsou taky kouzelne.

jezinka
11. dub 2008

scai,
my jsme z Prahy, takze jezdime hlavne tady po okoli. Lezeme hlavne na nepiskovcovych skalach, i kdyz v Adru nebo Prachovskych skalach jsme ten pisek taky dali 😉

Holky, pokud byste mely nejaky tip na dovcu v horach s rok a pul starym batoletem, dejte vedet. My zrovna ted neco vybirame, takze by se nejake doporuceni hodilo. Jo a preferujeme Evropu a pokud mozno alespon trochu teplo (cestu planujeme na cerven). Diky

barik
11. dub 2008

Ahoj, jsem z Moravy a taky miluju hory. Jak turistiku, tak skalkaření. Jezdím hlavně Beskydy, Tatry jinak skalkaření na Sulově, Manín, atd. Poslední dobou ale nemám spolulezce, nenašel by se někdo z okolí Havířova, Ostravy nebo tak nějak?

aponchie
autor
11. dub 2008

barik..vecer to probereme 🙂 😉

sue
11. dub 2008

Ahojte, nedávno som tu založila tému skialpinizmus, ale moc sa neujala 😒 my máme hory moooc radi. Sme z Liptova, takže chodíme najmä do Nízkych a Západných Tatier, ale aj Veľká, Malá Fatra a Vysoké Tatry nie sú ďaleko 🙂 v lete turistika a v zime skialpinizmus. Minulý týždeň som si kúpila nové vibramy, tak sa tešíííím 😅

ikke
11. dub 2008

tak ja som dnes bola na ture v holandskych horach 😀 skaly to sice neboli, ale vresoviska tu mame kraaasne 😵

aponchie
autor
11. dub 2008

sue tak to me mrzi pac ja to ani nepostrehla..mam pozadat o presunuti diskuze?

sue
11. dub 2008

Aponchie, nieee, to ja som len tak poznamenala 🙂 myslím, že toto je lepší názov témy, lebo má širší okruh 🙂

aponchie
autor
11. dub 2008

sue tak jo 🙂 ja jsem zvedava jak neco letos vylezu..dnesni fyz.aktivita me stale presvedcuje ,ze mam jiste velke rezervy 😀

chlop
11. dub 2008

ahojte, dufam ze sa mozem aj ja zapojit 🙂 aj ked teda ja na tento web nechodim ale moja mangelka eriqe spominala, ze uz je tu aj "nasa tema" o horach a lezeni, tak som neodolal a nakukol. My sme tiez obaja zamilovany do hor, hlavne fatry a nizke tatry, lebo tie mame najblizsie ale obcas zabludime aj do inych pohori na SK a kym eriqe nebola velmi bruskata, tak sme asi do 5.mesiaca chodili aj na skalky (kalamarka,jelenec...) ale len take easy cesty okolo 5+/6. Teraz mame nulovu kondicku (niekam nam zdrhla - pluha jedna skareda 😵 ) a s drobcom chodime len na kratke prechadzky po okolitych kopcekoch. Cakali sme kym nezmizne sneh a kedze ho je uz tak pomenej tak som zvedavy ci sa uz rozhybeme konecne.

sue
11. dub 2008

Aponchie, no neviem ako dlho po pôrode si, ale u mňa je to s kondičkou príšerné 😝 keď niekam ideme, len "zdýmam" 🙄
Peťo vitajte 🙂

petpet
12. dub 2008

TO JEZINKA: Kdyz hledate neco v Evrope a teple, ditko jeste doti male, co takhle Chorvatsko a jeho narodni parky? PAklenica, Velebit? Krasne hory, zas neco jineho diky bilym "sutrum" 😀 a muzete to spojit o ocvachtanim u more par dni. Hm?

aponchie
autor
12. dub 2008

sue juj ja mam 3roky po porodu ,ale taky sem si tesne pred tehotenstvim zlomila berec na 4krat rotacne takze sem mela vys.sadru plus rekonvales.plynule presla do tehu a pak sem po porodu dostala boreliozu takze sem nechapala poc sem tak desne unavena a vycerpana uz je to lepsi a zacala sem chodit sportovat jako driv cca2xtydne ale je to malo a navic porad se neco s...uz jsem mela naplanovane treninky a zase nic pac mala je uz 3tydny doma a jeste mesic bude a hlidani nula takze se to meni ze dne na den fakt parada..nohy mam cekem dobre ,ale ruce a dech je prisernej 😀 snazim se to kryt aby to nikdo nepoznal 😀
petpet:jako fakt me dnes nic nenapada..je hnusne,fouka ostosest coz T nesnasi navic mela zanet spojivek 😒 tak nevim kam.do bazenu nesmi docasne takze jedu s ni za hranice to je kousek 😉

nera
12. dub 2008

Ahojte, tak aj ja sa hlásim k tým čo majú radi hory, lesy a svojim spôsobom aj lezenie....keďže som s tým až neskôr začala, veľa toho nemám pochodeného, snáď za zmienku stojí Gerlach(nato, že sa bojím výšok bola to výzva, ktorá stála za to)....a teraz bola k tomu dlhšia pauza, no už aj s dcérkou sme boli 2x v Tatrách. Našťastie k turistike máme aj ja, aj môj manžel blízko tak sa tešíme keď maličká vyrastie 😵 Veď Slovensko je nádherné tak máme čo robiť, aby sme to všetko prešli 😉 😵

chlop
12. dub 2008

jezinka, skuste kuknut aj Hvar > http://www.cliffbase.com/?lang=sk 😉

jezinka
12. dub 2008

Ahoj,
petpet - diky za tip. O Chorvatsku jsme taky uvazovali, Paklenici trochu zname, ale vzhledem k tomu, ze chceme jet autem, tak nam to s prckem pripada trochu daleko.

chlop - na Hvaru jsme byli uz 2X a naprosto nadseny, akorat ruce jsme meli uplne odraseny od tech ostrych sutraku. Miro je moc fajn a ochotnej, takze by nam urcite i sehnal nejake dobre ubytovani, ale je to stejny problem, jako jsem psala vys - autem je to na dlouho a letecky radsi ne, asi bychom vecma pretizili letadlo 😉

petpet
13. dub 2008

TO Jezinka - no my byli pred dvemi mesici v Italii, jeli jsme pres noc a pohoda, ditko to prospalo. Pras den bych to nehrotila. Pokud se vam tak daleko nechce, tak pak Slovensko? A nez predrazene Tatry, tak co zkusit tu Malou Fatru? Taky stoji za to, fakt. my to planovali, ze budou Julky nebo Fatra ci Tatry, bohuzel clovek mini, priroda meni, takze eltos budem lezet jen doma 😖 Ale nevadi, zvladneme to a pristi rok poficime nekam uz snad s detmi dvema.

chlop
13. dub 2008

Sue: ahoj, tento vikend ziadna tura? Ci este marodis?

jabber
13. dub 2008

Tak jsme dneska byli v Krko na běžkách - letos naposled ☹ bylo to super 🙂