Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

aponchie
autor
9. dub 2008

petraluk:tak za chvilku povezu sebou mazani na kolena asi alpu 😀

jabber
9. dub 2008

aponchie, já jsem z medvědů v Tatrách úplně šílená 😀 , jednou jsme šli takhle s partou lidí a já jsem se s kámoškou nějak zakecala a najednou jsme zjistily, že jdeme samy, nikde nikdo. Akorát jsme procházely klečí a já jsem začala šílet, že je tady určitě někde medvěd, že už ho cítím v kostech. Ze začátku to byla sranda, ale pak jsem nás obě tak rozhysterčila, že už jsme ho fakt slyšely, daly jsme se do běhu (to je před medvědem přitom to nejhorší co můžeš udělat 😀 ) a asi po čtvrthodině jsme doběhly ostatní s tím, že nás honí medvěd 😀 . Čuměli na nás jak vrány 😀 😀 😀
A když jsme byli ve Slovenských Ráji, tak jsem ho dokonce cítila, když jsme procházeli přes takovou rokli, ucítila jsem smrad z medvědího brlohu a od té doby jsem byla úplně v háji 😀 , pak jsme dorazili k potoku, u kterého byla cedule, že sem chodí pít medvědi z celého středního Slovenska a to byl konec 😀 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

😀 jabber

jabber
9. dub 2008

pattie - tak to jste byli všude jako my 🙂
No my jsme jí teda dobyli, ale bylo to taky strašný, šílená mlha (taky červenec), noc předtím jsme spali u nějakého jezera v horách, druhý den jsme vstali, pochodovali jsme asi hodin v mlze. Největší zážitek byl, když se z mlhy vynořilo stádo koní a vzápětí zase zmizeli 🙂 . Asi 20m pod vrcholem ukázaly hodinky, že jsme 20m pod vrcholem, nechtěli jsme tomu věřit, udělali jsme pár kroků a v mlze se objevil opravdu vrchol 😝

monatko
9. dub 2008

jeeeeee, to je krasne hobby 😵 hory mam tiez rada, najvyssie som vyliezla na Krivan, ale moct tak zazit Himalaje....... ach jo - to by bolo 😎

jabber
9. dub 2008

vypadla mi sedmička, 7 hodin v mlze

aponchie
autor
9. dub 2008

jako medved je medved 😀 ja jsem ho potkala jako ve S.Smokovci 😠 po ceste z restiky 😀 drzoun jeden prebehl akorat cestu pred nama a hrabal v kontejneru..lidi nahazou kde co a pak oni lezou dolu

aponchie
autor
9. dub 2008

monatko;a jak se ti lezlo na Krivan? 🙂

jabber
9. dub 2008

aponchie - no tak to by bylo po mě 😀 , to si vůbec nedokážu představit. Mě by ranila mrtvice.

aponchie
autor
9. dub 2008

jabber on byl prave v samem centru deni jako Smokovec je zastavka s restikama a hotelama prave . 😀 ja jsem s elekla jak prase a druhej den me malem nedostali ven a pak uz jo a celou cestu sem s eotacela kde je medved a stresovala az me kamarad povalil do travy a ulechtal k smrti malem pac uz ho to stvalo poslouchat jak nas medved vsecky sezere a ja na kluky jeste jako jestli maji dobre noze na usmrceni medveda a tak no des 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

no a jinak jake mate vybaveni do hor a zkusenosti s oblecenim botama a tak?ja jsem poprve v zivote vybehla Tatry v Adidaskach 😀

monatko
9. dub 2008

aponchie, no nebolo to az take ruzove, nakolko sa cely rok vyvazam v aute 😀

jabber
9. dub 2008

aponchie - to si dovedu představit, taky vždycky vedu takový řeči 😀 . No mě stačilo v Kanadě - zaparkovali jsme auto u jezera, šli jsme se projít a já asi po hodině na manžela, že dál nejdu, že je tam určitě někde medvěd a že jdem zpátky. Přišli jsme k autu a u auta medvědí stopy 😝 😀 . Hele v tu ránu jsem v něm seděla 😀 😀

petraluk
9. dub 2008

Mazání nemam, ale brala jsem prášky na tu artrozu, což teď při kojení nesmim, ale je pravda, že když se teď šetřim, tak mě to tak nebolí.

aponchie
autor
9. dub 2008

jabber:Kanada????uuuuaaaa to je muj sen..ale ty medvedy taky nemusim..ale chtela bych zase videt jak ten medosek chyta ty ryby 😀 jako ja jsem desnej stresor na strach 😀 a jeste kdyz me nekdo popichuje jako vsak on si na tobe smlsne a takove reci tak se zabejcim a nejdu 😀

pattie
9. dub 2008

Jabber: to musel být náhodou velmi zajímavý zážitek 🙂 Nás tam zase otravovalo stádo krav. Ale ta Hoverla mě fakt mrzí, protože jsme chtěli přejít celej hřeben... holt někdy příště. Jinde bylo taky krásně!

jabber
9. dub 2008

Manžel má kožený pohorky a nemůže si je vynachválit, já chodím v sympatexových pohorkách - taky super

aponchie
autor
9. dub 2008

monatko:to verim ja musim neco delat celej rok a stejne jak prijedu sem jak tele..nez se rozhybu to trva tak dva dny mozna tri a pak zase lezu jak blazen a pak odpadam v termalech anebo v jedne strasne dobre hospode v Popradu a Nove Lesne 😀 jako maji rum,becher fernet za 15Sk velkej panak!! 😀 😀 a vyborne pivo jak ho nepiju slovenske je uzasne

monatko
9. dub 2008

mame dobre boty, neprefukave bundy, nejake to termopradlo, len ta kondicka 😝 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

ja mam goretexy botky,vetsinou funkci spodni pradlo,a KONECNE plastenku!!!!jo a taky odpuzovac hmyzu!jako bez toho uz nejdu

jabber
9. dub 2008

pattie - no jo, na Ukrajině je všude krásně....teda v přírodě, ty města už jsou slabší 😖 . My jsme právě přecházeli hřeben od Pop Ivanu na Hoverlu s přespáním u jezera. Tak to třeba dáte jindy 😉

aponchie - tak to mě už nikdo neříká, protože já v tu chvíli začnu hysterčit, takže to nikdo neriskuje 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

co rikate na Mongolsko jako krajinu a tak?

aponchie
autor
9. dub 2008

jabber me to rika porad nekdo a schvalne.. 😠 😀

jabber
9. dub 2008

Jinak ještě k tomu vybavení - kolik my jsme si pořídili expedičních stanů, než jsme narazili na ten pravý 😀 . No jo pláštěnka je důležitá, ono s deštníkem člověk vypadá v horách jak blb 😀 😀 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

jabber kdyby aspon ten destnik!! 😀 ale nic!!!a pak sme utikali dolu misto toho abychom zalezli do klece a pockali vsak to znas nahore prsi bouri a hned je za pet minut vse jinak a jde to dolu no ale to byl takovej blazinec tenkrat 😀

scai
9. dub 2008

ahoj holky! Tak já se k Vám přidám, hory taky miluji 😀
aponchie: Vertical limit je hodně nereálný, s manželem jsme to museli vypnout,prootže jak tam ukazují horolezce, to je blbost a my se nějak na tyhle nereálné věci nezvládáme koukat 😀 Ale jinak asi pro lidi co nelezou tak asi zajímavý film. Až na to že nitroglycerin není zelený a nevybuchuje takhle 😀 No uvidíš
haluskazs: Roháče jsou super 😉

pattie
9. dub 2008

vybavení: dobrej spacák, dobrý boty, karimatka nebo nafukovačka, bágl s pevnejma zádama a pláštěnka 😉

jabber
9. dub 2008

no nejhorší jsou kroupy. V Dolomitech nás to chytlo na tůře, tak jsme si sedli na bobek a dali si baťohy na hlavu, ale Italové byli pomlácený, to jsem snad nikdy neviděla. Pak je na boudě u Vajoletek ošetřovali a některé vezli do špitálu. Kroupy byly jako pingpongáče 😕

aponchie
autor
9. dub 2008

scai:ja vim 😀 jenze me se to libi uz jen ten pohled na ty hory v tom filmu..to je jasny,ze to je jako pohotovost a jine serialy ale i tak..

aponchie
autor
9. dub 2008

pattie:a preferujete nejake znacky primo?