Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

adetka
16. čer 2009

skusam obnovit diskusiu... my sa aj tento rok chystame do hor... pravdepodobne navstivime opat nizke, vysoke i zapadne... ale iba tam, kam sa bude dat chodit s Mirkou... mozno vyskusame nosic... a co vy?

aponchie... jeeeeeej 😵 ... blahozelam k druhej dcerke... takze tento rok v auguste asi do tatier nepojdete...

aponchie
autor
16. čer 2009

adet hoj ..dekuju 😀 no vypada to,ze asi ne tak spis do italie na more,ale to taky neni jiste prave..mala bude jeste hodne malicka tak nevim nevim

adetka
2. črc 2009

preco nie... v septembri by to uz mohla zvladnut...

my ideme do tatier prvy augustovy tyzden... tento krat po Krivan... aby sme to mali rovnako daleko na Liptov i do tatier... tak sa tesim na vylety, kupanie,...

sue
2. črc 2009

...fakt aj táto téma tu je 😅 my sme boli naposledy v nedeľu na Chopku...a teraz neviem či sa niekde vyberieme...

briketa
2. črc 2009

Aponchie, my sme boli s malym ako osemtyzdnovym v Yosemite narodnom parku (google - yosemite national park), takze sa to da. To bol praveze este lahucky 🙂

jana3
3. črc 2009

Ahojte
mozem sa popytat:
Od akeho veku ste brali deti na turistiku?
Ako ste riesite poobedne spanie?
Ake nosice pouzivate?
A turistikovali ste aj v tehu?

Dakujem

My sme zatial nikde neboli a uz mi to leze na nervy

sue
3. črc 2009

Janka, od troch týždňov. Macino sa doteraz vyspí v Manduce, turistikovala som do 23tta potom od 37tt do pôrodu 😀 a máme len Manducu...

iluska6
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bihan
4. črc 2009

Jana - od cca 11m pravidelne (ale dalo by sa aj skôr), jednu túru sme zvládli cca v 3m v šatke, ale to sa dajú len také nie veľmi náročné túry, resp. nemám dôveru v nosič, ktorý nie je dostatočne vystužený, lebo chodíme po túrach, kde sa skáče z kameňa na kameň, podliezajú sa spad. stromy a pod 😉
- poobedňajšie spanie sme vôbec neriešili, malá sa vyspala v nosiči
- máme Deuter Kid Aircomfort
- v tehu som turistikovala cca do 6m.

eriqe
4. črc 2009

s malou od dvoch tyzdnov, najskor v satke, neskor v manduce. Spanok sme neriesili spala za jazdy v satke, alebo v nosici.
V tehu som este do 4 mesiaca aj liezla a turistikovala do dakeho 7meho, potom bola zima a nemam velmi rada zimne tury

dracik1
27. bře 2011

ahojte, vidim, ze diskusia zapadnuta prachom...my mame s MM strasne radi hory a cestovanie, s detmi sa to vsak moc neda. Nase dvojky su vsak sikovne, zvladnu nejaku tu turistiku v malych Karpatoch / Pajstun, Velka Homola/. Ak su tu nejake kocky, ktore maju deticky a uz co to s nimi presli, budem rada ak napisete.

apollo11
27. bře 2011

Ahoj, tak já jsem o téhle diskuzi vůbec nevěděla 😉 My jsme byli před narozením dcerky aktivní lezci (spíš skalní oblasti než hory - pískovce i vápenec), mm je teda doposud, ale já po tom roce a půl pauzy mám docela absťák 😅 Taky nevím, jak to půjde, vrátit se k tomu, ale doufám, že ano - máme pár kamarádů s dětma i mezi lezci.. Turistiku taky milujem, něco jsme už s malou v ergu zvládli (naštěstí v něm chce být) a hrozně se těším na jaro a léto.. 😵 zima je v tomhle hrozně omezující.

dracik1
27. bře 2011

ahoj @apollo11 , ani ja som nevedela, ze taka tema tu je 😀
ja som tiez volakedy liezla, hlavne skalky: Rakusko, taliansko, Francuzsko, Korzika, Chorvatsko a nieco aj v tatrach...moj Mm ale neliezol, takze som presedlala na bajk, lyze a turistiku, sem tam si este zaleziem, ale malo, tak 1 x do roka.... 😀 , je to krasny sport...aj my chyba...ale s detmi sa vela robit neda, sem tam ideme lyzovat al. na turu ked sme u svokrovcov, ale to je tak 3 x za rok 😔 ...nam s Mm to strasne chyba, deti sa nedaju odlozit a vela toho neuslapu...

zhrkz
19. dub 2011

Ahojte, my sme boli zaciatkom okt '10 s krpcom ked mal tri mesiace v Tatrach - Tatranskej Lomnici na vikend a zvladol to v pohode.
Boli sme s nim s hlbokym kocikom na Popradskom plese (po asfaltke), potom zostup z Popradskeho plesa na Strbske - to sme zvladli tak napoly nosenie prazdneho kocika (maly v babyvaku) a napoly kocikovanie 🙂) (boli sme styria dospeli - my s mm a svokrovci, takze sa to dalo zvladnut, no na tuto cast tury odporucam radsej dieta v nosici).
Dalsi den sme boli bez kocika, maly noseny len v babyvaku: lanovkou na Skalnate pleso, nasledne na Lomnicky stit a spat, a potom magistralou na Zamkovskeho chatu, Studenovodske vodopady, Bilikova, Hrebienok a elektricka spat do Lomnice.
Kedze bol kojeny, nebol problem kdekolvek ho nakrmit a v babyvaku mu bolo dobre. Museli sme si ho vsak striedat, lebo viac ako dve hodiny nosit na jednom plei sa nedalo...

Tento rok ideme zaciatkom maja opat do Lomnice, na tyzden. Zatial nemame program, no berieme mei-tai nosic, tak hadam daco pobehame. Idem este postudovat linky z tejto diskusie.

lopula
24. črc 2011

ahojte baby, som rada, ze som nasla tuto temu. pridavam sa aj ja k vasim radom. Pred tehu sme aj s manzelom aktivne liezli, na skalkach alebo v tatrach, behali kade tade po kopcoch... v 7mesiaci som si este trosku poliezla, samozrejme ze opatrne, 2 dni pred porodom sme boli v tatrach na jamskom plese... no a od porodu...vsak to poznate. vyhladavanie tras, ktore sa daju absolvovat s kocikom ( strbske, popradske pleso, ziarska chata, martinske hole, doliny...), s babyvakom event. ergo nosicom, v ktorom mi maly zatial nechce dlhsie ako 45min obsediet... a to, ked sme sa chceli prejst z kralovej studne na malu kriznu sme nedosli dalej ako pod kralovu skalu, lebo maly ( 5,5m) ignoroval babyvak aj liliputi. a poviem vam tak, ze zacinam mat celkom slusny abstak. este ked bol mensi, boli sme si aspon trosku zaliezt v gaderi, ale teraz mnoc toho nepospi, u inych dlho nevydrzi... teraz rozmyslame nad alpami, nieco okoli dachsteinu. tak len pozeram net, ze co je take lahke, aby sa to zvladlo aj s malym.
baby, a priznam sa vam... prve 2 mesiace, zvlast vtedy, ked sa robila hromadna oddielova lezecka alebo skialp tura, som cely den, ked mm isiel von, preplakala, ze nemozem ist s nim... bolo mi to strasne luto, aj ked som si bola vedoma, ze mam doma krasne a zdrave babo. aj teraz ma to niekedy veli zamrzi... mali ste aj vy, resp, mate aj vy taketo pocity? povedzte, ze nie som sama 🙂 nech sa necitim ako krkavcia mat, ktora ma niekedy pocit obmedzenia slobody...

apollo11
18. srp 2011

@lopula Ahoj, taky občas bojuju s těmito pocity, o kterých píšeš 😉 myslela jsem, že to bude přes léto trochu lepší a podaří se mi ke skalám zase trochu přičichnout, ale vůbec není čas, malá má teď takové náročné období, hlídat by se ani nenechala.. a pokus o comeback byl, jenže nemám vůbec formu 😝 . Mm ale leze hooodně, bohužel už kvůli tomu byly i hádky (jako že místo společně stráveného dne jeho lezecký den) a to jsem si říkala, že to nikdy neudělám, abych mu to vyčítala 😠 ale člověk se tomu neubrání a těžko se to chápe z té druhé strany.. pak mě to taky mrzí..

lopula
22. srp 2011

@apollo11 jj, aj ja som si myslela, ze to v lete bude trosku lepsie... a prd 🙂 este mm ma teraz vela povinosti na stavbe, tak je to uplne v peecku... nedostanem sa nikde, ani zacvicit si, zabehat, zaplavat, proste NIC. 3 tyzdne po porode som mala lepsiu kondicku ako teraz. proste hrozne. no a presne, mas pravdu v tom, ze chlapu toto nepochopia, ze ked si oni idu a my sa mame prechadzat niekde po rovinke na betone, tak je to uplne zdrvujuci pocit. no co uz. apollo, a kolko ma tvoja mala? skusala si uz s nou niekde ist? my sme sa dostali na VF Krivan, do Snilovskeho sedla sme sa vyviezli lanovkou a odtial je to nejakych 40min cca. aspon ze to... aj ked dole sa mlady pan niesol na rukach 🙂 ale uz sa tesim na rok, kedy nebudeme musiet vyuzivat tieto komercne horske prostriedky 🙂

jana_x
7. srp 2013

ferraty Julské Alpy - doporučuji 🙂