Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

aponchie
autor
15. dub 2008

nejhezci pohled na Morske Oko je pro me z Rysu 🙂

terkajesterka
15. dub 2008

ahoj holky, trochu se sem vetřu 😀

mám taky strašně ráda hory a skály - ty snad ještě víc 😀 a už se nemůžu dočkat, až budeme chodit ve 3. Tedy pokud to Jirku bude bavit 😀

aponchie
autor
15. dub 2008

ahoj terka..ja mysli,ze ho to bude bavit kdyz ho budete zatim nosit 😀

terkajesterka
15. dub 2008

no, uvidíme, v létě bude sotva sedět, to asi na krosničku ještě nebude. Tak snad aspoň do skal 😀 O víkendu jsme měli premiéru 😀

aponchie
autor
15. dub 2008

to je fakt je jeste malej,ale co satecek aspon nekam kousek 🙂 kazdopadne pristi rok to bude super uz

nera
15. dub 2008

Morské oko je jedno pleso v Tatrách a jednoje v pohorí Vihorlat, ja hovorím o tom druhom

terkajesterka
15. dub 2008

nera, to na Vihorlat to máš kousíček 😀 😀 😀 to my jsme na tom hůř ☹ Docela ti závidím, na Slovensku je krásně. Prošli jsme obě Fatry, Oravu, Nízké Tatry v zimě......... minimálně každý rok jsme na Slovensko do hor jezdili. No, teď budeme muset nějakou dobu počkat 😉

aponchie - my šátek nemáme, zkoušela jsem babyvak, ale Jirka je nejraději nataženej v kočárku, jemu ty skrčený polohy nevyhovují.

aponchie
autor
15. dub 2008

terka chapu..malou sme museli brat v kocarku do vsech terenu,ale verim,ze by se ji ten satek zamlouval 🙂 ja miluju Slovensko taky a je fakt ,ze jak min.jednou za rok nejedu do Tater tak sem nesva 😀

terkajesterka
15. dub 2008

jj, aspoň jednou za rok 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ale teď se nám ten režim trochu změnil 😀 , dřív jsme každý víkend trávili lezením, teď chodíme s kočárem 😀

aponchie
autor
15. dub 2008

nj to se neda nic delat ,ale pockej za par let budete behat vseci 😀

terkajesterka
15. dub 2008

to nám bylo jasný od samýho začátku, že si nebudeme moct dělat co chceme, až přijde prcek 😀 No a až odroste, tak buď bude chtít jezdit s námi nebo ne 🙂 A kam jezdíte s dětmi vy? Nemáš nějaký tip na dostupný "hory" s kočárkem?

sue
15. dub 2008

Terka a odkiaľ ste?
...my sme teda už teraz boli párkrát na vysokohorskej túre, malý to zvládal OK, len moja kondička je niekde v ........ 🙄 o dva týždne ideme do Čiech, berieme aj bicykle - budeme mať požičaný ten vozík na odskúšanie, tak som zvedavá... no a v lete chystáme jeden týždeň na Šumave a jeden na severe v okolí Náchodu...

terkajesterka
15. dub 2008

sue, jsme z Prahy

terkajesterka
15. dub 2008

ale nemáme problém se dostat kamkoliv autem.

eriqe
15. dub 2008

tak ja sa tiez pridavam ako ta leniva polovicka mojho chlopa 😀 a nebojte s detmi sa da chodit. Staci satka, alebo nejake nositko a kuknite sa na Sue, ta toho s macinkom uz presla. To my sa nechytame, lebo ja som taka lenivica, mna treba vytiahnut. Ale pohlad z hora milujem. Mam strasne rada hrebenovky, to je krasa a viac ako Vysoke Tatry mam rada Nizke a Fatru. Teraz nas chytilo aj lozenie, ale ako som sa v tretom mesiaci trochu smykla a oskrela si hrud a ruku mi lozenie do konca tehu zakazali 😅

terkajesterka
15. dub 2008

erique, já jsem lezení vysadila po celou dobu těhotenství, ale o víkendu jsem zase po roce zkoušela lézt, měla jsem z toho velkou radost 😀

my bohužel se šátkem ani nosítkem na výlet nemůžeme, musíme vzít kočár. Jirka se nejradši přepravuje v kočáru.

rainbow
15. dub 2008

aj ja sa pridávam, milujeme hory, skaly, naše Tatry, už sa nevieme dočkať leta, a už zháname tur.nosič 😀 😀 😀

petpet
15. dub 2008

Holky neveste hlavu, my sotva nam syn zacal chodit, cekame druhe a zas se "uvazeme" na nejaky ty mesice doma. Ale cas neskutesne leti, tak se toho nebojim. Jinak je treba najit ochotne bezdetne kamose a my i s kocarem byli uprostred zimy na Lyse hore, kdy se 3/4 cesty hosani starali o noseni kocaru 😀 neb ani na uvaze tahat lano a zezadu tlacit na lyzinach spec. vyrobenych neslo 😎
Jinak myslim, ze vsude jsou trasy pro kocar. Pro ty co maj blizko Beskydy namatkove Mezivodi - Bumbalka, Bumbalka - Kminek, Prasiva, Solaň, resp. Ondrejnik a tam velky i maly okruh treba, po vrstevnici v pohode bez snehu i Lysa hora...sli jsme i Javornik a Javorovy....

eriqe
15. dub 2008

Terka nam tiez trvalo kym sme malu naucili na manducu, kazdy den po 5 min a teraz je to uz v pohode. My mame opacny problem, Rut kocik neznasa 😒
Rainbow, odporucame manducu, lebo turisticke nosice su sami o sebe tazke a vacsinou nie su stavane na zenu a celkovo nespratne

adetka
15. dub 2008

ahojte 😀 ... aj ja milujem hory... ale zial, musela som sa nateraz (a aj minule leto) uskromnit.... minuly rok sme boli vo Vysokych tatrach s Mirkou... nosila som ju v Patapume... ale vydrzala v nom maximalne tak hodinku.. potom sme si ju museli podavat na rukach (mala 8 mesiacov)... takze sme toho vela nepresli... a teraz uz nechce byt v ziadnom nosici... a ani v kociku nevydrzi viac ako 30 minut v kuse... takze tento rok budeme chodit iba po takych cestach, po akych moze chodit aj Mirka a bugina... na tury sa vratime asi az ked bude slacna vacsia... pripadne ju na den nechame so starymi rodicmi 🙂

aponchie
autor
15. dub 2008

terkajesterka:sorry ja jsem chrnela s malickou 😀 od narozeni se zacalo lesikama..nemuzu vydrzet ve meste a doma uz vubec ne takze sitka vsemnozna ochrana a supem na hriby spis tady v okoli max Kruzberk kam se dalo mela sem terenak kocarek a pozdeji Tattry magistrala aspon a jine kde se da jet Praded.atd ted uz je to psycho pac do krosny je velka na kocarek taky a zacina takove to mami vem me ja uz nemuzu anebo utika strasne rychle takze super 😀

jabber
15. dub 2008

aponchie - nemám link 😖 , to bych ho sem bývala hodila.......to je teda škoda, protože to je fakt něco 😀

dada2007
15. dub 2008

ahojte, tak ak môžem, rada sa pripojím do vašej super témy... 😅 😅
Ja a manžel milujeme hory, prechádzky...túry...je to relax a ako môj manžo vraví, zo stromov v lese čerpá energiu... 😵 😵 Minulý rok sme boli na svadobnej ceste v Slovenskom raji-nádhera!!! , rok pred tým Terchová- Rozsutec a teraz v máji ideme už po niekoľký krát do Veľkej Fatry-Jasenská dolina. Chodíme tam pravidelne každý rok na chatu, ale tento rok to bude iné, keďže už máme žabku....už je aj kúpený baby vak, tak uvidíme. Neviem si to predstaviť, ako to bude s malou, ale asi tam okrem hôr omrkneme aj nejaké tie zrúcaniny, pamiatky.... 😉 😉

jabber
16. dub 2008

aponchie - tak jsem to po dlouhém pátrání našla 😀 :

http://www.n-joy.cz/#/video/nikdo-neni-dokonaly...

nera
16. dub 2008

terkajesterka - no ja pochádzam z dedinky, ktorá je posledná cestou na Morské oko smerom od Zemplinskej Šíravy a na Vihorlat to mám tak za 2-3 hod , ale maxi ležérnym tempom....súhlasím Slovensko je krásne a práve teraz keď je maličká menšia tak prechádzame menej náročné trasy....s Diankou sme už párkrát boli v Tatrách, v Zádieli, Morské oko videla aj v zime zamrznuté(otázka je či niečo pamätá... 😉 )
Ale aj Praha je krásna a my sa tam chystáme, no zrejme tiež keď slečne vyrastie....to tiež bude riadna "túra", ke´dže manžel to celkom pozná a ja mám na ňu krásne spomienky 😵

aponchie
autor
16. dub 2008

jabber great..believe me i dont know but im thinkin' 😀 😀 😀

aponchie
autor
16. dub 2008

thinkin..'

aponchie
autor
16. dub 2008

nj amici ..no comment 🙂

jabber
16. dub 2008

aponchie 😀 , takže já myslím, že Vertical limit je pro ně víc než reálný 😀 😀

aponchie
autor
16. dub 2008

jabber no to asi jo!!!asi sme preinteligentni kdyz nam takove kraviny vadej..mozna by na nas cumeli jako na blbecky zase 😀