Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

jabber
9. dub 2008

ahoj aponchie - tak už jsem tady zas 😀 , tak hory zajímají mého manžela, jezdí lézt a dobývat vrcholy s klukama. Mě hory zajímají co se lyžování týká, anebo třeba nějaké procházky po Dolomitech, to jo.......ale velehory to ne

kajule
9. dub 2008

No tak ja hory miluju, rada tam jezdim, jak v lete tak v zime hlavne proto, ze mam rada zimni sporty. 🙂 Narodilo jsem se ve meste, ktery je nazyvany branou do Krkonos, kze kde jsem nejvic je asi jasny. 🙂 Jinac jsem taky byla na Sumave a libi se mi i v Orlickych horach. Jo a jeste v Jesenikach. Tot teda v ramci nasi republiky. 🙂

aponchie
autor
9. dub 2008

konecne jses tady 😀 ja nejsem zadnej profik ani nejake extremne zdatna,ale celkem me bavi Vysoke Tatry a Mont Blanc..nemam rada vysky,ale lezu dokud to jde a neohlizim se a nahore mam depku jak to slezu a nakonec jsem uplne vycerpana ,ale mam nadhernej pocit..je toho hodne co prolezt.ja nepocitam takove lehke tury jako Praded a tak to vybehne i male dite 😀 teda poprve pri ture na Rysy sem stala pod tim vystupkem s retezy a co jako budu delat totalne jsem zmatkovala,ze to nemuzu nikdy velezt a najednou me predbehl kluk asi tak 7let a vyskakal jak kamzik tak sem musela teda 😀 pac za nama sla skupina kluku a to prece nejde 😀 kam manza jezdi?

kajule
9. dub 2008

A mam rada taky Alpy, musim rict, ze krasny to je v Grenoblu. 😵

aponchie
autor
9. dub 2008

kajule: 😀 ja jezdim na Praded skoro porad.,ale lyzovat neeeee.jsem si zlamala nohu na 4x v berci a mam strach..

aponchie
autor
9. dub 2008

alpy jsou velmi zajimave..ale ja chci vic 😀 chci Nepal 😀

pattie
9. dub 2008

Milujeme s mužem hory, ale jen "choďáky", na lano bych si asi netroufla 😉 Nejvejš jsme byli v Ekvádoru na Cotopaxi (na úpatí) asi ve 4.200 metrech, ale s mým nízkým tlakem už jsem začala mít příznaky vysokohorské nemoci, tak jsme raději šupajdili níž.
Moje nejmilejší kopečky jsou na Zakarpatské Ukrajině, poloniny, krásné horské louky....výška cca kolem 1500 m. To je prostě nej!!

kajule
9. dub 2008

Tak to ja taky nejsem zadnej profik, ale bavi me to, i kdyz na to ted nemam moc casu. 🙂 Jakmile ale Pata bude chodit, tak mu na nohy pripnu lyze a budeme se ucit lyzovat spolu, pac ja na nich uz dva roky poradne nestala. 😀
Me bavi i jentak lehce v lete udelat si vylet treba prave do Krkonos. Jit na Snezku ze Snezky na Lucni, pak na Vyrovku a dolu. 🙂 Takova prijemna prochazka to je. 🙂
Jinac i na kole to neni spatny, teda ne na Snezku, tu bych nevyslapla. 😀

kajule
9. dub 2008

Jj, ten by taky nebyl spatnej. 😉

petraluk
9. dub 2008

Já jsem taky milovníkem hor, hlavně velehor. Mám spoustu knížek o Himalájích a je to můj sen, se tam jednou podívat 😵
Šumavu mam prolezlou celou, Krkonoše celkem taky. A jinak spíš jezdíme do Alp, hlavně do Rakouska. V zimě na lyže, v létě na kolo. Tatry jsem sezla spíš Nízký, ve Vysokých jsem byla tak akorát na Štrbským plese 😝

Myslim teda všechno hezky po svých, horolezec tedy nejsem 🙂

jabber
9. dub 2008

Tatry taky můžu - je fakt, že se jsou to snad nejmenší velehory, nebo jak se jim říká...
Mě teda lezení po ferratách baví - to je super 🙂 Manža jezdí Triglav, Grossglockner, Wildspitze, Mont Blanc a tak.......taky jezdí hodně na těžké ferraty

kajule
9. dub 2008

Petraluk, jj Himalaje, ty jsou krasny, ale ja se na ne muzu divat jenom na obrazku. 😀 Jinac ja taky spis peso, kolo nebo lyze, i kdyz na lano me to taky laka, ale nevim jestli bych si troufla. 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

pattie tak to vam uprimne zavidim 🙂 to musi byt nadhera ta ukrajina(jedna z zemi ,ktera me hodne laka)ja mam mega nizkej tlak a vubec bych to nemela delat ,ale rikam si ,ze nemuzu bejt sragora a snazim se prekonavat sama sebe posledni tura na Lomnicak dopadla tak ,ze tura se zvladla nahoru o hodku a pul rychleji nez bezne ,dolu jste rychleji a pak ve vlacku do Popradu me zalehlo v usich ,zacala sem zvracet do vecera nonstop a pak sem musela na ORL na kapacky ,ale hned jak mi bylo OK se slo dal 😀 no proste blazen.ale co mam malou uz neblaznim tak moc..

kaji:nejsem profik!jsem amater co ma rad hory a bavi me bejt utahana upocena a stat nahore a prekonat sebe samu a tu bolest 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

jabber tak to ja muzu jen vzhlizet k tvemu manzovi 😵 ja se hodne koukam na filmy o horach a tak si nejak sebe predstavuju,kterou ze tou cestou s evydam jednou na M.Everest..ale jak to tak vidim,tak ti bohaci uz tam ted litaji a plati za to penize jak mourovati jen aby se dostali nahoru bez namahy 😠 za chvilku tam bude stat hotel ne?

neeve
9. dub 2008

Bojím se výšek 😔

petraluk
9. dub 2008

Já bych na lano šla hned, výšek se nebojim a jsem magor, kterýmu chybý pud sebezáchovy 😀 Ale na to jsem si našla špatnýho partnera, ten se bojí výšek, ale pěšky ho to naštěstí baví 🙂

jabber
9. dub 2008

pattie - jooo, Ukrajina je super! 🙂 byli jste na Pop Ivan? A na Hoverle? 🙂

A Alpy - to je jasnýýý. Lyžování je nejlepší v těch francouzských 🙂

kajule - to je naše oblíbená trasa na běžkách - Špindlerovka, Sněžka, Luční, Výrovka, Bufáč na rozcestí a Pláně - a sjezd po modrý 😀 , uvažujeme o tom teď na víkend

aponchie
autor
9. dub 2008

neeve neboj to ja taky a silene moc ..ve Zline je mrakodrap T.Bati ja tam vylezla a stala priplacla na zdi a ani se nehla jako!tohle me desi ,ale postupnej vyslap krajinou je fakt neco jineho a kdyz vylezu nahoru kouknu dolu a jdu zpet to neni takova hruza jak se zda a postupne se to snazim prekonat.najdu nekde na youtube takove blazny co stoji na uzounke lavicce bez jisteni asi 100m a vice a prelezaji to je blazinec 😀

kajule
9. dub 2008

neeve, ja se jich bojim jenom malicko a prave proto se je mam zaroven i rada asi. 🙂 Strasne se mi libi, kdyz jsem nekde vysoko a koukam dolu pod sebe. 🙂
Mam jedno takovy mistecko tady u nas, neni to zrovna zadnej M.Everest, ale kdyz tam v lete jdu, slunicko sviti, ja si tam sednu do travy a koukam dolu, kolikrat i usnu. Tam dovedu byt cely den. 🙂

aponchie
autor
9. dub 2008

kajule: 😵

jabber
9. dub 2008

aponchie - teď byl na plovárně Rakoncaj - neviděla jsi to? Říkal, že tam určitě Číňani brzy postaví lanovku 😖 😀

Tak já když vidím Himaláje, tak se mi to sice líbí, je to krása, ale představa, že tam musím lézt.........to na mě jdou teda mrákoty 😀 . Tam by mě nikdo nedostal.

kajule
9. dub 2008

Jabber plne s tebou souhlasim, jak s tema Francouzskyma Alpama, ktery jsou pro me i nejkrasnejsi, tak s tou trasou...a Bufac na rozcesti ten je muj. 😀

petraluk
9. dub 2008

Aponchie já na to mít, tak na ten Everest jdu taky 😀 Ale jinak máš pravdu, je to hnus, co všechno se dá koupit za peníze.

kajule
9. dub 2008

Nj, vzdyt ted uz se daj koupit listky na vylet do vesmiru. 😀
Ze bychom si holky taky udelali malej vylet na Mars??? 😀
Obcas si sama totiz pripadam jako z Marsu. 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

prave..ja jako vim,ze na nejake takove hory nemam..za prve fyzicky ani financne a nebudu si platit ani nikoho kdo me tam nejak dotahne ,,to fakt ne to je radsi budu obdivovat dal a budu si lezt kam se dostanu sama 😀

neeve
9. dub 2008

Když mně se okamžitě zamotá hlava a mám pocit, že slítnu. A ani nikdo, kde je se mnou se nesmí na kraj vůbec přiblížit!!! Jednou jsem byla na Macoše a holčička se tam houpala na zábradlí co je nad tou propastí, rodiče v poho... já byla naprosto ale naprosto hysterická!

jabber
9. dub 2008

No mě třeba na ferratách to jištění taky spíš rozčiluje a radši bych lezla bez něj... 🙂

No s tím mrakodrapem, to jsi mi připomněla jak jsme byli v Torontu na CN Tower a tam je skleněná podlaha 😀

aponchie
autor
9. dub 2008

neeve tak to ja taky ver mi,jsem totalne psychozni stat nekde a koukat dolu ..normalne me to tahne a mam pocit,ze musim skocit jsem blazen asi 😀 ale kdyz jdes do toho kopce tak mi to fakt nevadi kupodivu 😉

aponchie
autor
9. dub 2008

jeden znamej rikal,ze byli v americe nekde snad u vodopadu nebo kde je jaka ta propast ci co a ze tam udelali tu sklenenou cestu jako to bych nedala asi 😖 a oni tam lezli 😀

jabber
9. dub 2008

aponchie - tak to já bych zase šla 😵