Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

aponchie
autor
18. čer 2008

nad kolem sem premyslela,ale nemame nosic na kolo zkusim se pozeptat nekde jake jsou jestli na strechu nebo za auto a tak nemam o tom prehled..puvodne sem chtela vzit male jeji kolo jen ,ale ona nez nekam dojede este to neumi a jinak mame sedacku na kolo..da se nekde zjistit jestli ty konske povozy funguji a jak?

lila794
18. čer 2008

Aponochie pozri si toto, myslim, ze tam su dost dobre informacie o Morskom oku, aj Zakopanom http://www.plus1den.sk/2007/09/08/ine-temy/cest...

Tina, my sme ten isty pripad. Tiez sme rozmyslali nad dovolenkou - samozrejme v horach, ale sme zvazili, ze na tento rok to odlozime. Maly je predsa este drobec a tiez sme kupili auticko, tak ten rozpocet... 😒 Ja by som vam odporucala Ziarsku alebo Rackovu dolinu. Do Ziarskej vedie aj cesta, bo je tam chata, tak aj kocar mozete zobrat, keby mala chcela buvat. Alebo Janska dolina - tam sa tiez da s kocarom. Ked ja dobre poznam len tieto nase doliny 😅

aponchie
autor
18. čer 2008

dik 🙂

aponchie
autor
18. čer 2008

nasla sem stranky myslim:staypolland...tam o te brycce neco je,ale jen ,ze to je a trva to hodku tak uvidime uvidime pesky to ale rozhodne nezvladne 😝

tina78
18. čer 2008

Lila, vdaka za tipy, tie doliny sú super,ale je to dosť daleko, a to šoférovanie...no ale zvážime to a uvidíme, čo nám rozpočet dovolí....asi len tú Gaderskú a nejaké hrady v blízkom okolí. 😒 Ale nabudúúúce! 🙂
Inak tú Žiarsku dolinu sme si prešli,ked sme šli z Baranca, zostupovali sme tou stranou akolo chaty...

mracik
18. čer 2008

lila, hneď vedľa Gaderskej sú ďalšie dve krásne dolinky - Belianska a Necpalská, to keby vás už tá Gaderská omrzela
Inak ja som momentálne zamilovaná do Veľkej Fatry, vždy sme ju nejako obchádzali, lebo z diaľky vyzerá tak nudne, ale je tam naozaj nádherne

adetka
19. čer 2008

ja milujem zas Malu fatru... najma obidva Rozsutce... ale je to strmina... takze si pockame, kym bude mat Mirka mozno nejakych 7 - 8 rokov, kym tam s nou budeme liezt 😅

tina78
19. čer 2008

mracik, hod sem bližšie info o tých dolinách, prosím! 🙂 Tie ešte nepoznám, ako to tam vyzerá, dá sa tam ísť aj s kočiarom a je tam nejaké občerstvenie alebo niečo, kde by sa dalo posedieť a najesť, ako v Gaderkej?

No, mne sa tiež veľmi páči Malá Fatra! Prešla som Kriváňsku stranu - hrebeň a na Rozsutce si tiež musím počkať kým Martinko podrastie...hold všetko som nestihla 😵

lila794
20. čer 2008

Mracik, my tiez na Velku Fatru pozerame len z auta a velmi nas laka - takze urcite sa tam pojdeme pozriet. 😉 Aj mna by potesilo nejake info 😅

chlop
20. čer 2008

My (ja eriqe a sue) sme 2 tyzdne dozadu vyletili v Prosieckej a Kvacianskej doline a tie su tiez celkom pekne (najma prosiecka). Dali sme to aj s drobcami, nasa v satke a sue mala svojho "chlopa" v manduce (fotky v albumoch eriqe a sue). Na zaver sme to zapichli v Besenovej 🙂 Fajny vylet - odporucam. Doliny vo VF velmi nepoznam snad okrem bystrickej a harmaneckej tisiny resp tufnej. Oboma by sa dalo ist aj s kocikom az k hotelu kralova studna ale teda tlacit ho az tam hore by som ho fakt nechcel 🙂 Belianskou by sa dalo vybehnut az po havranovo (cyklotrasa) a odtial ale asi uz len na peso bez kociku na chatu pod borisovom kde sa da aj posediet aj najest http://hiking.sk/hk/ar/30/chata_pod_borisovom.html.

tina78
20. čer 2008

No, to s tebou súhlasím, chlop, tie doliny sú krásne, mne sa veľmi páči Prosiecka 🙂 , bola som tam ešte "v balení dva v jednom" 😀 minulé leto s manželom, všetci na mňa kukali, že kam leziem s tým bruškom 😎 , ale ved som bola len v 6. mesiaci a bolo tam fakt krásne, aspon nejaké vzrúšo na rebríkoch 🙂

lila794
21. čer 2008

Ano, ano - to su nadherne doliny - ked sme boli este deti, patrili k pravidelnym objektom pre skolske vylety. Deti ich zboznuju, lebo su pre ne "vzrusujuce". Pocuj, Tina, ty si nejaka nocna sova, nie? 😉

tina78
21. čer 2008

Lila, presne si ma vystihla, vždy som taká bola ( ked som bola tehotná, chodila som spávať až nadránom) a teraz ked mám malého je noc jediný čas, kedy sa pri ňom dostanem na net...Horšie je ked ma budí skoro ráno a mne sa chce tak spať 😝.... Čo už so mnou 😀 Ale ked treba ráno vstávať na túru, tak sa rada premôžem, vtedy mi moj mužíček vždy nachystal aj raňajky, aby sme čo najrýchlejšie vyrazili 🙂

tina78
21. čer 2008

Inak, včera som pre nás vymyslela výlet, ktorý sa dá absolvovať aj s bábom a to je Sitno,v Štiavnických vrchoch, z jednej strany tam vraj vedie asfaltka,tak to tam pojdeme možno v júli omrknúť a vyskúšame konečne tie naše krosničky, či sa budú malému pozdávať 🙂 Už sa na to teším!

tina78
21. čer 2008

No my sme vo Veľkej Fatre síce boli, ale veľa sme tam toho neprešli, ale dvakrát sme absolvovali Rakytov, raz v lete a raz v máji, po kolená v snehu 😅
No, trošku som sa vykecala, tak už snád aby som šla spať, že?! 😀 😀 😀

lila794
23. čer 2008

Aponochie, my tiez nad nou rozmyslame, ale muz to musi "mat aj v ruke", aby nieco kupil.

liviky
23. čer 2008

my máme krosničku a je to super věc,vyšli jsme tak s malou Lysou horu raz dva a to nechodíme po stezkách 😀 a malé se to moooc líbí!! 🙂

lila794
23. čer 2008

Liviky, moze take male babo uz sediet v krosnach? 😒

aponchie
autor
23. čer 2008

no ja nemam zadnou..a ted premyslim,ze do tech tater bude asi treba..tak bud si od nekoho pujcim nebo koupim a necham pak na dalsi jenze nevim jakou..tahle je dost draha..videla sem tu od Chicca za1800cca a taky byla fajn..

lila794
24. čer 2008

Prosim, neviete, odkedy moze babo sediet v krosnach????

eriqe
24. čer 2008

od kedy vie same dobre sediet 😉

lila794
24. čer 2008

Ved sa mi aj zdalo, ale ked liviky pise, ze uz maju a mala ma len 2 a pol mesiaca. Dakujem za odpoved!!! 🙂

eriqe
24. čer 2008

niet za co, na taketo drobce su lepsie ergonomicke nositka 😉

aponchie
autor
24. čer 2008

mate nekdo prosim na prodej krosnu tak do 20az25kg nebo k zapujceni? 😝

lila794
26. čer 2008

Halooo! Horalci, ste tam alebo uz lozite kade - tade?
Chcem sa opytat na krosna od Phil&teds - Ecsape. Mate ich niekto? Je tam pisane, ze sa daju pouzivat od 3-4mesiacov, je to mozne?

aponchie
autor
29. čer 2008

ahoj ,ja nevim jestli tak brzo se da vubec nejaka krosna pouzit,ale nevidela jsem ji tak nereknu..a satek se ti nezda pohodlnejsi? 🙂

adetka
29. čer 2008

lila... ja som minuly rok nosila Mirku v Patapume... a bolo to uzasne... mala som ju pred sebou... a ovela lepsie si v nej pospinkala... ako v nejakych krosnach...a nosila sa mi lahucko... ako batoh... maju aj Ergo, alebo este jedno nosidlo... ktore ma aj vlozku pre tak malinke deti... bez nej mozu byt v nich az od nejakych piatich mesiacov... 😉

ja krosna nekupujem... budem stastna, ak zatiahneme dovolenku... takze ked sa slecna unavi... tak aj v Patapume zaspinka (ako 15-mesacna sa do nich bala vliezt, a to v nich bola cele predchadzajuce leto)... 😕

tina78
2. črc 2008

No, kde ste všetci????? Asi už na horách, čo?! Jooj aj ja by som niekam šla............ale nedáááá sa......

chlop
3. črc 2008

no kdeze by sme boli ... na horach samozrejme. A aby ste mali co zavidiet tak zajtra idem na hrebenovku MF (terchova -> strecno) joooooj sa tesiiiiiim neskutocne 🙂

a ked uz mame v nazve temy aj hory aj lezenie tak sme to minule spojili v jedno. Zostava bola klasicka: chlop + eriqe + sue + nase detvaky. Povodny zamer bolo dorazit na Kriznu ale kedze sme sa z BB vymotali asi o pol jednej tak sme to dako nestihli a namiesto kriznej sme zautocili na katovu skalu. Cesta hore vedie cez taky kut kde je treba aj poliezt co to, ale nie je to nic dramaticke -> tak za 2+. Kazdopadne na solovanie s ratolestami na chrbte to bolo tak akurat 🙂 http://gallery.eriqe.sk/ruty/vylety-a-tury/kriz...

tinka a preco nemozes niekam vybehnut? Drobcovi by sa urcite pacilo na ture 🙂