Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

adetka
17. srp 2008

a mne neskutocne chyyybaaaa... ze som nemohla aspon na Terynku vyjst... 😵 ... a odtial na Zamkovskeho... alebo zo Skalnateho plesa na Malu svistovku... s prekrasnym vyhladom na Zelene pleso... a odtial dolu cez pleso... 😵 😀 🙂 😎 ... 😠 😢 😕

aponchie
autor
4. zář 2008

nejde nekdo pristi vikend na Praded? 🙂

mudrosko
5. zář 2008

Ahoj ... pridavam sa k teme hory - kedze ich mame tiez s rodinou radi... na praded nejdeme, ale boli sme 2 tyzdne dozadu. byvali sme v jeseniku a bolo to dost cool, krasne prechadzky aj tury, odporucam ti aj Ramzovu a Serak (inak tam maju aj motokary, nasa mala sa isla zblaznit...) ... co sa tyka ubytovania - mali sme stastie, uplne nove a velke apartmany... pre pripad posielam link www.vilaelement.cz ...trochu drahsie ale inak super. mojim babam sa odtial nechcelo ... 🙂

aponchie
autor
6. zář 2008

ahoj mudrosko ,jak je na Pradedu?myslim uplne nahore zima nebo se to da? 😀 ja chci pristi vikend pokud mi bude dobre a jeste bych chtela letos Snezku 😝

mudrosko
6. zář 2008

ahoj, nooo praded je super, ked je pekne, ale hovoria ze je tam skaredo 360 dni v roku 🙂 ... takze sa priprav na najhorsie 🙂 myslim, ze tento vikend je tam uzasne, podla mna to nema sancu vydrzat do buduceho... ale my ked sme boli, tak hrozne fukalo, bola hmla a uplne skaredo ... isli sme na bicykloch, fujka 🙂 ale aj tak to bol zazitok ... vela stastia!

aponchie
autor
6. zář 2008

ja si pamauju,ze ikdyz bylo loni v srpnu paradne tak nahore bylo silene vetrno a mala lapala po dechu 😀 chceme jit tou bilou opavou jestli znas

ikke
1. lis 2008

ahojte,
nemate niekto niektory z tychto batohov? ak ano, ako sa vam nosi? 😅

http://treksport.eu/sk/produkty.php?skupina=25&...
http://treksport.eu/sk/produkty.php?skupina=4&p...

pre vysvetlenie, neplanujem robit mnohodnove prechody himalaji, skor "backpackerske" vylety po (europskych) mestach a miestach prostrednictvom verejnej dopravy 😀 😉

aponchie
autor
1. lis 2008

uchtyty na cepiny a lyze budes potrebovat vic nez rezervoar na vodu? 😀 ja bych sla do deuteru 😝

ikke
1. lis 2008

no deuter, to je ina cenova kategoria 😅 navyse su tak priemerne o pol kila tazsie nez treksporty, a tiez nevidim, ze by sa niekde spominali nejake drziaky na vodu 😕
to uz potom radsej tatran od treksportu alebo zn. galert...

ale dakujem, porozmyslam este aj nad tym deuterom 😉

ikke
1. lis 2008

ten prvy urcite nie, potrebujem urcite dvojkomorovy batoh.
ten druhy mozno, len neviem, kde v bratislave, trencine alebo holandsku by som ho mohla vyskusat 😅 musim popatrat.

mne sa prave pacil ten podivny treksport alpina, ze sa da otvorit spredu ako cestovna taska.
mam aj taky normalny turisticky ruksak (treksport patagonia), ten je dobry na pochody v horach, ale pre lenivu turistiku po mestach je dost neprakticke lovit veci kazdy den z batohu. 😀 akurat neviem, ci ten alpina aspon ako-tak sedi na chrbte... 😕 a kedze je to outlet, uz ho normalne v obchode asi nenajdem.

eriqe
2. lis 2008

Ikke do treksportu by som uz nesla. Chlapom dobre sedia, ale zenam nie.
Ja mam tento
http://www.trekland.sk/page1525sk.html#1525
a vyuzila som ho aj na trojdnove tury, aj na behanie hore dole s privatu domov. Je to damsky batoh, cize paradne sedi aj malickej babe ale aj mojmu manzelovi, ked ide niekam na dlhsiu turu, tak vzdy berie tento moj. A da sa postahovat, ze vyzera uplne malicky
http://www.trekland.sk/page1525sk.html#1525

eriqe
2. lis 2008

sorry za dva krat ten isty link 😅
este mame aj tento, http://www.trekland.sk/page756sk.html#756 aj ked na fotke bohvieako nevyzera, ale mame ho v cerveno oranzovom prevedeni. Ten ma dobre rieseny chrbat cez taku sietku, takze sa nepotis

ikke
2. lis 2008

erique, dakujem 🙂
akurat mi vcera pisala sestra, ze batoh millet sa jej zacal po pol roku parat... 😖
a treksport zacal robit tento rok aj damske chrbty. mne celkom dobre sedeli aj stare treksporty (mam jeden 12-rocny), akurat su dost uzke... 😕

eriqe
2. lis 2008

heej, parat, tak to sa nam nastastie ani jeden a to mame 3 😅
Ked ti sedia, tak nie je problem, oni sa dost podla mna vylepsili a mne sa aj osobne pacia, ale nesedel mi ani jeden, inak treksporty maju v ba v treklandoch, jeden je v auparku a druhy neviem ako sa to tam vola pri pristave, mne tam dobre poradili, len treba byt trochu sportovo obleceny, lebo inak sa s tebou ani nebavia 😠

ikke
2. lis 2008

hej, na vajanskeho som uz neraz bola, akurat som zistila, ze za rohom od vajanskeho maju aj outlet shop, tak tam prilezitostne skocim, ked budem niekde pobliz, mozno tam budu mat aj ten alpin 😵

eriqe
2. lis 2008

inak kamosi spominaju nejaku dedinu Most pri BA, tam siju tie batohy a maju tam aj predajnu a vraj su tam lepsie ceny

ikke
2. lis 2008

ano tam sa siju, akurat v case mojej navstevy slovenska predpokladam, ze budu mat "zavodnu dovolenku" 😅

aponchie
autor
11. led 2009

tak co hory ?lozite? 😎

achalteke
11. led 2009

jejda já bych jela hned na nějakou tůru, třeba do mým milovaných Julek 😵

aponchie
autor
11. led 2009

ja bych jela do Himalaji 😀 nez se tam dostanu bude tam davno lyzarsky vlek a hotely tipuju v 5tis m bezne a pak uz to poleze nahoru a bordel budou vyvazet obrima boengima 😝

achalteke
11. led 2009

jo Apon o tom jsme se přesně dneska bavili, když jsem koukali na Vertical Limit, jakej je tam asi všude příšernej bordel ☹

aponchie
autor
11. led 2009

presne..sem kukala rano (nicmene velmi nerealisticky a prehnany film) 😀 priroda krasna,ale cim vic tam budou jezdit a neco budovat tim vic lidi si ta hora veme..

achalteke
11. led 2009

souhlas - pěkná blbost v pěkný krajině, ale viděla jsem to dnes asi po pátý a až dneska jsem si všimla kolik je tam nesmyslů. Co se týče tý scenérie, tak mě se nejvíc líbí hory ve Zkrocený hoře - to prostředí mě úplně dojalo - nádhera 😵

aponchie
autor
11. led 2009

jeste jsou nejake dokumenty,ale malokdy je davaji..jo ty nesmysly tam to je des uz jen s tim prezitim a dexakem a celkem sem spekulovala jak dostal tu krev do toho sacku tak paradne 😀

achalteke
11. led 2009

apon - úplně stejně jsme si říkali, že takovej malej sáček a krve v něm bylo jak z pěti lidí 😀

nice.day
14. led 2009

lezkyne a lezcata,

chcela by som sa spytat, do kolkeho mesiaca tehotenstva sa da liezt
ci zavisi od toho, ci uz ma mamina brusko, alebo by sa nemalo z nejakeho dovodu uz hned od zaciatku?

sue
14. led 2009

Nice.day, no samozrejme dovtedy kým sa mamina na to cíti. Ja som robila turistiku naposledy dva týždne necelé pred pôrodom 😀 (Chleb) ale na lezenie by som sa bála,že sa šmyknem...

aponchie
autor
22. led 2009

nice day no co mas na mysli?climbing atd nebo jen chozeni po turach? 😎 to si myslim se da delat celkem dlouho pokud je vse v poradku