Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

adetka
3. čer 2008

skusam... vo vsetkych bazaroch tusim... ale zatial ziadna odozva... 😅

aponchie
autor
3. čer 2008

a musi to bejt jen ta znacka?

adetka
4. čer 2008

aponichie... nemusi... ale mala by mat ich vlastnosti... lahku hlinikovu konstrukciu, moznost postavit na zem a skvele nastavenie pre nosica... 😅

aponchie
autor
4. čer 2008

zkusim se mrknout

maruschka
4. čer 2008

adetka...náhodou som sa sem mrkla,lebo sme tiež stále na horách...Tuším zháňaš krosničky..Vrelo a na 1000% odporúčam Chicco Caddy-2690 Sk...Majú bábätkovskú vložku,5 bodové zapínanie-buď iba cez nožičky,alebo stredom nožičiek a cez pliecka...Je to až do tuším 4 rokov..Má to striešku,má to zazipsovávaciu protidažďovú a protiveternú clonu-je to super,lebo dieťatko všetko vidí,normálne dýcha/na tom igelite je vetranie/,ak je silný vietor tak to malej zazipujem tiež a má pokoj... Krosničky sa dajú rozkladať a v pohode postaviť na zem-takže malá sa v nich veľa krát aj vyspinká..Má to super polstrovanie pre bábätko,ale aj rodiča-takže aj keď sme na dlhšej túre,tak určite necítime otlačený chrbát,vpredu to má 2x popruhy pre rodiča-hrudník,pás...Hliníková konštrukcia 😉 😉
A čo ešte dodať....sú super na dlhšie túry do hôr,ale aj keď chodíme po historických pamiatkach alebo ZOO 😉 😉

adetka
4. čer 2008

marushka.... v predeti som skusala aj Chicco cady... aj Phil & teds... a su neporovnatelne... Chicco mi bola na chrbte ovela sirsia a nosila sa o nieco nepoholnejsie... a nemotornejsie... toto bolo na pocit i pohlad uzsie, malo ovela lepsie polstrovanie na chrbte... a bola aj o nieco lahsia... skutocne som Mirku v tejto krosnicke citila ako batoh... ale dakujem za odporucenie... 😉

maruschka
4. čer 2008

My sme tiež vyberali z niekoľkých druhov krosničiek..Tieto nám padli hneď,lebo sme vyberali tak,aby sa malá v nich mohla nosiť,aj keď bude väčšia...Aj tie Phil sú super,majú tuším aj našuchovačky na nožičky...Tak si skús založiť tému na koníkovi,kde by si ich mohla zohnať..veď baby určite niečo vymyslia 😉 😉 😉

adetka
4. čer 2008

dala som si inzeraty... tak sa snad niekto ozve... dakujem 🙂

aponchie
autor
4. čer 2008

tu chicco bych doporucila i ja je dobra a pokud ma nekdo hodne penez tak v Hudy sportu maji paradni za 4tis a vic myslim,ale paradni 😝

adetka
4. čer 2008

a ako je to s tym nosicom, krosnami Jolly?... co sa tyka pohodlia nosenia... 😕 ... prosiiiim

maruschka
4. čer 2008

aponchie,tak tu z Hudy sport Kid komfort3 by som určite chcela,keby sme ju využili ešte pri 3 bábätku...ale to neplánujeme ,takže Chicco stačí 🙂 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tam niečo kočky spomínali o Jolly 😉

katja78
4. čer 2008

my sme prednedávnom kúpili chicco caddy, testovali sme ju zatiaľ 1x, malá nám v nej po 1/2 hodine zaspala, ale keďže mala hlavinu neprirodzene vytočenú (nevedela som jej ju uložiť tak, aby som ju nezobudila), zobudila sa za1/2 hodinu - asi ju ťahalo v krku 😖
Takže to je moja zatiaľ jediná výhrada, že asi treba dokúpiť nákrčník, alebo také niečo. Mohli by ste mi v tom niekto poradiť, pls?

tina78
4. čer 2008

Ahojte dievčetá,tak sa k vám pridávam ako milovník hôr 🙂 My s mužom sme doteraz chodili len tie naše slovenské hory a ešte stále sme neskončili, len máme pauzu, kedže sa nám v novembri narodil synček....

Aponchie a v Západných Tatrách, presnejšie v Roháčoch si náhodou nebola? Tie sú nádherné!!!! Ja som sa až pri výstupe na Ostrý Roháč začala báť výšok, fakt taký pocit som nikde inde nezažila, bŕŕ....ale aj tak super pocit,ked som sa prekonala a nakoniec som dosiahla na vrchol 😵 A ked spomínaš reťaze cestou na Rysy,tak to je nič oproti Roháčom. Doporučujem všetkým, je to nádhera. Ale s deťmi by som tam nešla, teda nie na takéto výstupy,ale dajú sa tam spraviť aj ľahšie túry, ved ja som tam bola aj minulé leto ako tehulka v 6 mesiaci 🙂

scai
5. čer 2008

tina78 Roháče jsou fakt nádherné! Souhlasím. Byla jsem tam už hodněkrát a super.

maruschka
5. čer 2008

katja,tak skús si ten nákrčník urobiť z malej mäkkej deky..Jednoducho ju iba stoč a podlož jej hlavičku.My sme to tak robili,keď bola maličká,teraz má 2 roky a sama si hlavičku vždy tak uloží,ako potrebuje 🙂 🙂

terkajesterka
5. čer 2008

my máme krosničku Deuter Kid Comfort http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107569-nosit... ale ještě jsme jí nezkoušeli, Jiřík ještě nesedí, vidím to nejdřív na podzim nebo přiští jaro. Nemáte s touto krosničkou někdo zkušenosti? My jsme jí dostali jako svateb. dar tak doufám, že se osvědčí.

maruschka
5. čer 2008

terkajesterka,,čo má HUDY sport krosničky,tak tie sú špičkové-top 😉 😉 😉 Takže sa neboj,že by boli nepohodlné pre malého alebo teba...Sú super vymakané a prispôsobené na túry do hôr.... 😉 😉 😉 😉

eriqe
5. čer 2008

terka tu krosnu maju kamosi a su s nou velmi spokojni. Takze sa neboj a Deuter robi super batohy, tak urcite aj krosny 😉

terkajesterka
5. čer 2008

díky 😀 fakt se už moc těším, doufám, že tam bude chtít být 😉

aponchie
autor
5. čer 2008

tina tam jsem nebyla jsem ostuda 😝 no s malou to tipuju jen St.Pleso a T.Lomnicu a moznaaaa Teryho chatu ,ale jeste uvidim jak na tom bude nechci to nejak hrotit aby se ji to neprotivilo treba..

souhlasim..Deuter je vybornej ,ale drahej..

tina78
5. čer 2008

Aponchie, jasné, netreba to siliť, aby sa jej to nesprotivilo hned na začiatku. Ja už sa teším, kedy my budeme môcť malého prvýkrát zobrať na nejakú túru...ale to si nejaký čas veru počkáme 😒 Len dúfam,že ho to bude baviť, ked som behala po kopcoch ešte ako tehulka 😵

A ešte jeden tip na túru v západných Tatrách - Baranec, sú tam nádherné výhľady, ked výjde počasie. My sme tam boli v septembri a bolo to fakt náááádherné.

aponchie
autor
9. čer 2008

ahoj ..holky co jakej repelent do hor?ja jsem posledne myslela,ze me to sezere zaziva ta havet ..vsude kazdej smrdel necim citronovym..letos chci bejt uz poradne vybavena takze jestli mate nejakou osvedcenou znacku sem s ni a kde se daji sehnat ty obycejne pruhledne plastenky??

terkajesterka
9. čer 2008

aponchie - asi záleží, do jakejch hor jedeš. Např. proti šumavskejm muchničkám žádnej repelent neexistuje ☹
Ale já mám celkem dobrou zkušenost s rep. Autan (myslím). Navíc má sympaticky skladné balení.

Týjo a pláštěnku? No, ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak nevím. Napadá mě jenom nějakej zapadlej krámek se sportovníma potřebama (rozhodně ne typu gigasport apod.)

aponchie
autor
9. čer 2008

no prave vseci v tech Tatrach smrdeli po citronu a tak sme usoudili,ze to bude asi dobry pac sme to dost nevymakali s tim repelentem pri 2000a vice uz je to fakt brutus jak se potis a vsecko na tebe jde a nemuzes se furt utirat a tak..a plastenku takovou tu uplne obyc co maji kolisti a stare babky na kolo 😀

adetka
11. čer 2008

turistky... teraz ma napadlo... mozno ze sa niektore z nas... aj s nasimi detikami... chystame... uplne nahodou v tom istom termine na tie iste miesta... a tak by sa jednotlive rodiny mohli stretnut a zajst aj na spolocny vylet... nevravim o organizovanom stretnuti... akurat napiste kedy a kam sa chystante tento rok do hor... a mozno tam pojde aj niekto iny 😉

my sme od 5. do 11. jula v Liptovskom Jane (Nizke Tatry)...
a od 9. do 16. augusta v Starej Lesnej (Vysoke Tatry)

aponchie
autor
12. čer 2008

jeeeeeeeeeeeeeee ja jsem v Nove Lesne druhy tyden v srpnu uvidime se??????????????? 😀

lila794
12. čer 2008

Ahojte turistky!!!! Aka som rada, ze som nasla tuto temu 🙂 🙂 Az mi srdiecko poskocilo!! My sme s manzelikom turisti velkiii - aj sme sa tak nasli!! Sme z Liptova, tak to tu mame naskok.

Zapadne Tatry - suhlasim!! Su uzasne!Mam ich ohodne radsej ako Vysoke. Mame ich cele zbehane, aj sme pobivakovali. Tesim sa strasne, ked tu nadheru budeme ukazovat krpcovi!!

Prave teraz v sobotu sa s nim chystame na prvu vychadzku do Tatier - ale iba na Popradske pleso, lebo nechce nam byt v Ergu, ani satke a do krosien este nevie sedkat, tak musime s kocarom. Dufam, ze sa chlapec hned chyti.
A chodite aj liezt alebo robite niektore skialp?

aponchie
autor
13. čer 2008

lila.skialp este nee neni cas a s malou to nejde prave..co si predstavujes pod pojmem lozeni nebo spis kam? 😀 Rysy asi ne co tak muj sen je Mont Blanc ,ale mam obavu ,ze s takovou fyzickou jako ted se tam nedoskrabu 😝 😀

aponchie
autor
13. čer 2008

a jeste kdo jste ze Slovenska potrebuju vedet a poradit kde najdu nejake onfo o cenach elektricek v Tatrach jak jsou nejake family card apod.nasla sem jen jednosmernou cenu vlacku treba z N.Lesne na S.Pleso 30sk dospelej a 15dite.ale vim,ze loni meli nejake zvyhodnene ceny tak jestli o tom neco vite prosi pisnete..pak jeste jake mate zkusenosti s Tatralandii?pripadne nejake jine termaly nez je Vrbov ten me teda vubec nedostal to je hruza za ty penize tam..sice tam byl Paroubek se svoji Petrou ,ale ja z toho nemela hezkej dojem..predstavuju si termaly kde budu lezet a uvidim z bazenu na Tatry 😀 a jezdite do Zakopaneho kdyz ste v Tatrach?

adetka
13. čer 2008

aponchie... vazneeee 😀 ... mozeme...

tu nieco k elektricke: http://www.vysoketatry.com/doprava/tez/tez.html

a k doprave ako takej: http://www.vysoketatry.com/doprava/doprava.html