Kam na hory a velehory chodíte?

aponchie
9. dub 2008

Mate nekdo rad hory,velehory a tak? 🙂 kam jezdite a jake mate zkusenosti.. 😉

adetka
13. čer 2008

ja som tatralandiu videla iba raz a to z auta... neskutocne plne parkovisko bolo... tak sme tam nesli...

aponchie
autor
13. čer 2008

no ja prave premyslim jak udelat program pro malou bo ona uz do zadne krosny nevleze takze u nas je to slozitejsi musime capkat tam kam jde ona tzn plesa maximalne teryho chata,ale s jejim tempem nevim nevim takze na ten tyden to chce zalozni plany jako Zakopane vylet,nejake termaly,nejaky bazen nekde,na houby do lesa atd premyslim jestli tam pobliz neco jeste je nejakej vylet 😝 ja nevim presne ale mam pocit ,ze sme od soboty do soboty ,ale nechce se mi vstavat 😀 a jit se kukat

aponchie
autor
13. čer 2008

dik za odkazy ,jak tak koukam vsude je psane deti od 6let tzn ,ze do 6let nic neplati???

aponchie
autor
13. čer 2008

ja se zkusim zeptat nasi domaci jestli vi o nejakem normalnim koupalisti v okoli pac me ta Tatralandia taky nejak nenadchla ,zaprve je tam hruza atrakci a ja to nemam rada navic mala na to stejne nesmi,ze?za druhy je to prej neksutecne drahy a mam pocit ,ze je to jen zastreseny?to ja zase chci neco na slunicku kdyz uz a normalni koupak tam snad ekde bude

adetka
13. čer 2008

aponchie... Zakopane je fajn... aj my sme tam boli (ale este bez dietatka)... potom mozete zajst.. tiez celodenny vylet do Pienin... Cerveny Klastor.. a povozit sa na splave popod tri koruny... a je tu este Belianska jaskyna... my sme tam od soboty do soboty presne...

adetka
13. čer 2008

A este som nasla... v den odchodu... 16. augusta vo Westernovom mestecku (vedla tatralandie): http://www.western.sk/story.php?ide=129&title=S...

lila794
13. čer 2008

Tak k tej Tatralandii - som odtial z L. Mikulasa - hroza!!!! Plno ludi, neda sa tam pohnut, ci je leto, ci zima!!! A stoji to nehorazny peniaz.
Do Zakopaneho chodime - je tam nadherne - hlavne to Morske oko!!!

A to lezenie? Myslela som skalolezenie.

aponchie
autor
13. čer 2008

lila ja jsem naprosto uchvacena mesteckem Zakopane ..hrozne moc se mi libi uplne jak nekde u more na dovolence me to prislo ta hlavni strase co tam je a na konci je nejakej trh kde sme kupovali ty syry a meli tam prekrasne sladoucke kozisky pro malou no boziii a ty syry?no mnaaaam,ale teda bryndza byla nejlepsi ze slovenskeho tesca v ziline a hlavne co nesmim zapomenout je spisska borovicka 😀 ja tu tatralandiu asi fakt neee jeste sem kukala na Besenovou,ale nevim jak daleko je to od Popradu?a ceny taky celkem vysoke nicmene deti do 4let neplati tak uvidime ja kazdopadne do nejake teple vodenky chci 😀 ty jo jeskyne?ja mam strach jit pod zem ,ze se nedostanu ven 😀 a ten Cerveny Klaster je co?jeste co sem si vzpomela v tom Zakopanem jak na te hlavni ceste sedela holka s malickym ditetem nejaka rumunka ci co a pak chlap od rana do odpoledne s kojencem a zebral no hruza ja to nemuzu ani videt toto.jinak kdyz prejedu hranice SK do PL tak v ktere casti je to Morske Oko?posledne sme hledali jak blazni a nic sme nenasli jen Rysu pohled dolu a ja to tak chtela videt z PL 😝

tina78
13. čer 2008

No musím sa pripojiť? tak tie Pieniny a Červený kláštor vrelo doporučujem! Boli sme tam s manželom na dovolenke a fantázia,obrovský zážitok je aj splav Dunajca na pltiach, ale ideálne ja to pri slnečnom počasí, ved ako na vode...a sú potom krásne výhľady.
Aponchie, kukni sa na www.pieniny.sk 😉 Červený Kláštor je názov obce a je tam aj kláštor, ktorý je dnes ako múzeum...ak ti hovorí niečo tzv. "lietajúci mních" Cyprián....
Pieniny sú super na rodinnú dovolenku s deťmi 🙂

tina78
13. čer 2008

Lila, tak to máte super, že bývate tak blízko pri našich krásnych Tatrách!!! 🙂 Veru, aj my s manželom dúfame, že hory a turistika, resp. cykloturistika chytia aj nášho drobca,tak ako to drží jeho rodičov, nám žiaľ tento rok dovolenka nevýjde ☹ 😖 , nepustí nás žiaľ rozpočet,ale sád budúce leto bude lepšie...

Aponchie, termálne kúpele sú aj Oravice, to je ale na Orave alebo v Západných Tatrách,kukni mapu, je to nedaleko polských hraníc, ale neviem ako to tam presne vyzerá, len sme okolo prechádzali na bicykloch... 😉 A ešte sú blízko Tatier jedny veľmi známe termálne kúpele Vyšné Ružbachy, kukni si to presne na nete, dostaneš sa tam tuším aj zo stránky www.vysoketatry.com, tam nájdeš všetko, čo potrebuješ... 😉
A ako výlet doporučujem aj Hrad v Starej Ľubovni, blízko sú hned tie V. Ružbachy...je to nedaleko Pienin a Červeného Kláštora

No nejako som sa tu rozpísala..... 🙂

adetka
14. čer 2008

Trosku blizsie ako tatralandia je Aquacity v Poprade... tam neviem ako to je... http://www.aquacity.sk/maintemplate.aspx?id=172

aponchie
autor
14. čer 2008

dik moc ja jsem prohlizela odkazy a pudu asi do Besenove ta vypada fakt hezky..a jeste napisu pani domaci kde budeme bydlet jestli zna nejake obyc koupaliste kdyby sme nechteli lezet ve varici vode nahodou 😀 ale uz ted mam cestovni horecku zaboha nemuzu sehnat ty plastenky pro dospele!!kremy na opalovani mam 50+ a slunecni bryle asi 3x pro kazdeho 😀

lila794
14. čer 2008

Ahojtee! Dnes sme boli na tom Popradskom plese-bola sranda!! Maly cely cas spinkal v kocari, ale hore na chate spustil taky krik - bolelo ho brusko (sproste koliky), tak sme ho vonku v kocari rurkovali, nech sa mu ulavi - zazitok! Cestou hore som ho kojila na skale pod stromom. Vsetci po nas cumakovali, co tam robime s takym mimcom - no a....?

Aponochie, Morske oko - hned za hranicami bocite dolava a cesta vas dovedie na parkovisko, odtial je to asi 10km po asfaltke, ale obcas aj cez les chodnikom. Plati sa tam vstupne - asi 10zl.

Cerveny klastor je super - odporucam! Minuly rok sme tam boli kempovat. A Besenova je ohodne lepsia ako Tatralandia. Kludne chodte tam! Oravice su o nicom - ale bola som tam tam daavno.

Tina - hadam sa to tym nasim drobcom zapaci, len ich nesmieme nutit chodit po horach, ale nech to maju za samozrejme, ze tam idu, vtedy ich to podla mna chyti. 😉

tina78
14. čer 2008

Lila máš pravdu, nesmieme ich nútiť, ale pri nás veru inú dovolenku ako na horách sotva zažije 😀 😀 tak snád to bude pre neho samozrejmosť 🙂 Ale už teraz sa teším, ako mu budeme ukazovať, kde všade sme ja a tatino boli... Ja som ešte aj minulé leto v 6. mesiaci behala po kopcoch, boli sme v Roháčoch, tak sme si vyšli aspon na Lúčnu, Rákoň a okolo Roháčskych plies a také jednoduché túry a aj to som fučala ako slon 😀 tak snád som ho tým motivovala 😀
Inak, mne osobne sa strašne páčil výstup na Baranec...nááádherné výhľady, to vy máte na skok....

adetka
15. čer 2008

Ahojte... 😀 ... mna moj ocino nutil chodit po horach... kazdy vikend po Karpatoch a dva, tri razy po dalsich horach (takmer vsetkych slovenskych)... pravidelne s protestom... frflajuc... neplakala som, a ani nediskutovala (to sa s nasim otcom na temu hory nedalo)... a v puberte som sa zaprisahala, ze si najdem muza, s ktorym budem cely den iba na terase pred chatou vylihovat 😀 ... a vidite... teraz taham svojho manzela na hory... tak som sa do nich zamilovala... a som otcovi vdacna, ze vydrzal tie nase protesty... a tak vypestoval v nas lasku k horam... obcas dieta treba k nejakej cinnosti motivovat... inak by nerobilo nic... iba pri pocitaci sedelo (moj manzel)... 😉

adetka
15. čer 2008

ja som v lete pred porodom vela po horach nebehala... ucila som sa na statnice... ale dva tyzdne pred porodom som behala s nasimi po Karpatoch... mimo znackovych chodnikov... 😅

Mirke sa v tatrach minuly rok pacilo (7 - 8 mesiacov mala)... najma vysokohorske potoky... tie ju fascinovaly... na tie jacala od radosti... urcite by do nich aj skocila... 😀 ... tento rok som tiez zvedava na jej nalady 😅

meleri
15. čer 2008

já hory miluju, manžel to moc nemusí..tedy kopce jo, ale hory ne...tak chodím s lidmi z turisťáku...teda - chodila jsem..od té doby co jsem těhotná tak nevylezu nikde...včera jsme poprvé vyrazili na asi 7 km a večer jsem byla úplně vyřízená...

Tak nevím, měli jste to takhle, když jste byly těhotné?

Po horách se mi strašně stýská, zvlášt když ted bych s klubem mohla chodit na ty nejkrásnější hory...je to smůla, fakt jsem si těhotenství nepředstavovala jako takovou brzdu...

jinak pro mě jsou a asi zůstanou nejkrásnějšími horami Beskydy a Jeseníky.

aponchie
autor
15. čer 2008

holky to Morske Oko v Polsku bude zahul..teda je to hned za hranicema jak ste psali doleva a pak 10km pesky?no me to nevadi,ale mam obavu,ze mala to neda 10km pesky 🤐 neni tam mozne asi bliz dojet autem ze?nebo nejak busem..ach jo

adetka
15. čer 2008

nas odradilo tych 10 km... po asfalte... to nie je nic prijemne... 😒

mel... prve tyzdne tehotenstva u mna tiez neboli bohvieake... po tom 16 - 20 tyzdni sa to upravilo... a mala som viac sily... 😉 ... potom ta sila zacala opat klesat okolo 30 tt...

aponchie
autor
15. čer 2008

no praaave ja si neumim predstavit asfaltem lezt 10km s malou!skoda,ze tam nejede nejakej bus treba bliz.. 😝

meleri
15. čer 2008

Adetko,

jej, super! Takže se možná ještě do turistáku vrátím..takže říkáš po tom 20 týdnu..takže naděje tu ještě je, že snad něco bude...
jinak sorry ještě za blbý dotaz, ale dá se s miminkem chodit na hory? jako v takové té sedačce?

tina78
15. čer 2008

meleri, ved aj ja som bola stále unavená a trápili ma celodenné nevolnosti až do nejakého 14-16. týždňa, potom to bolo fajn až do posledného mesiaca, to už som sa len gúľala...Neboj, budeš si to ešte užívať 😉
Ja teraz len čakám, kedy malý podrastie a bude chodiť s nami....tento rok asi len nejaký výlet ako jednodňovku... 🙂
Adetka, deti by sme mali motivovať, to rozhodne, ale nie nútiť, lebo, u každého to nemá taký pozitívny efekt ako to bolo v tvojom prípade 😉

aponchie
autor
15. čer 2008

meleri urcite se s nim da chodit do hor no spis jak s tou nasi malou neposednou tak se zastavuje porad neco chce nebo se plazi po zemi ze uz nemuze atd takze nervy jak hrom 😀 kdyz mela rok a pul vybehla na Praded jak srnka bez kocaru a loni se polovinu cesty nechala nest 😝

meleri
15. čer 2008

dík za rady...🙂
Tino, já moc ty nevolnosti neměla, právě pořád jen tu slabost, bolest v pánvi..proto nikde moc nedolezu. ted je to lepší a lepší, a navíc jste mi dodaly naděje, že pak to bude ještě lepší.
Já totiž asi kvůli Beskydám přišla o jedno dvojče...šli jsme na takovou půldenní vycházku, ale bylo to prudší stoupání..bylo to v 8 týdnu..večer jsem začala krvácet, a na ultrazvuku už bylo jen jedno...:( proto si dávám pozor..

Praděd je super! a pak ten sestup dolů přes ty vodopády!! 😵 😵 Mám to tam moc ráda...někteří lidi chodí nějak naopak..z Karlovy studánky nahoru, ale tak jsme šli jenom jednou.

Jinak jo, já to tak mám s manželem, taky jsem ho zkoušela přemlouvat, ale nedělalo to dobrotu...když jsem chodila s turistákem, tak jsem večer přišla hotová, on mi něco dobrého uvařil, bylo to fajn, někdy je to pěkné si od sebe odpočinout..

My to tak měli s menší sestřenicí..nejdřív šla, pak se začala plazit že už nemůže..trochu jsme ji postrašili Babou Jagou, že tam má domek /náhodou tam byla chatka), to jste měli vidět jak mazala! 🙂 já vím, nemá se děti strašit, ale ona to pak brala jako dobrodružství, furt se ptala, co ta baba jaga dělá atd...🙂

Já se na to náhodou moc těším, s dětma je fakt sranda...ona už je ale velkká. má 10 let

aponchie
autor
15. čer 2008

jeee tak to postrasit tu nasi malou neplati vi,ze sou klekanice vecer kdyz by nechtela jit spat,ale to ona jde jinak je chytra jak opice takze s tim na ni nemame.ja zvazuju kocar ,ale nevim nevim jestli ho mam brat co myslite? 😝 uz ho nepouzivame asi rok tak nevim

lila794
16. čer 2008

Ahojte, ono sa tam autom neda, ale chodia tam na konskych povozoch - dufam, ze to este funguje. Tak mozno este tak by sa dalo. A nad bicyklami ste neuvazovali?

Tina, Baranec je nadherny, my tam sme kazdy rok aj niekolkokrat - moj muz je do neho zblazneny!!!

Mel, ja som bola cele tehotenstvo vyradena. Zo zaciatku sa mi dalo, ale potom hroza!! Mala som tazke babo a ja som chrustik. Takze som to obrovske brucho nevladala nosit. Fucala som ako slon len ked som isla na WC. Taaak som zavidela tym tehulam, co tak vladali. Asi je to individualne!!! 🙂

tina78
16. čer 2008

Mel, tak to ma mrzí s tým jedným z dvojčiat... ☹ No ja som si tie prvé tri mesiace dávala dosť pozor,moc som sa nenamáhala, (no ani sa nedalo, ked mi bolo stále blbo) vieš, prvé 3 mesiace sú najrizikovejšie, ale potom som si to doslova užívala, lebo som sa cítila fajn 🙂 a kde inde ako v prírode v horách si človek tak oddýchne?! 😉 Ja som tam načerpala novú energiu.

Lila, ja som na Baranci bola jediný raz a strááášne sa mi to páčilo....že pozdravujem manžela 😀 😀 ten kopec je proste nádherný. My sme žiaľ daleko a museli sme najprv absolvovať cestu autom ešte za tmy, potom ten výstup a večer zas dlhú cestu autom domov tiež už za tmy, chudáčisko moj muž, ten si to celé odšoféroval, ale rozhodne mu to stálo za to 🙂 Radi na to spomíname a dúfame, že sa tam zas niekedy dostaneme. A ktovie, možno sa tam raz stretneme aj s krpcami 😅 😅

lila794
17. čer 2008

Jaj, to by bolo super sa tam stretnut!!! 🙂 🙂 Skoda, ze ste tam neprespali - napr. na Ziarskej chate. My sa vsak na vacsiu turu dostaneme asi az na jesen, bo nas krtko nechce byt v ergu ani v satke - cudne dieta. Tak chodime iba tam, kde sa da s kocarom - prechadzky po dolinach, kde su ako take cesty. Dufame, ze ked uz bude sedkat, krosnicky sa mu zapacia 😅

tina78
17. čer 2008

No,Lila, my sa tiež tak skoro na podobnú túru nedostaneme, som zvedavá, ako sa mu bude páčiť v nosiči, teda v krosnách, ešte sme to neskúšali, lebo len pred pár dňami sa naučil stabilne sedieť. Ale spinkať sa v nich nedá, takže tiež môžme ísť len na malé prechádzky a výlety...akurát dnes sme s mužom rozmýšľali, do ktorej doliny by sme si tak mohli urobiť výlet, nemáš nejaký tip? 🙂 Nás napadla Gaderská, tú nemáme až tak veľmi ďaleko...
No ale nič nie je stratené, ved snád budúce leto si výjdeme aj na Baranec 😅 a potom sa tam možno stretneme 😉 Ale my by sme najradšej šli na dovolenku do Zuberca, boli sme tam 2-krát a šli by sme zas...no ale teraz nás nepustí rozpočet, lebo sme sa konečne zmohli na auto, ojazdené, ale konečne naše! Takže na dovolenky musíme zabudnúť, ale chystáme sa aspon na nejaké výletíky...Ak by bolo počasie, tak pojdeme 5.7. do Kremnice, je tam akcia "Dobývanie kremnického hradu" boli sme tam viackrát na bicykloch a bolo to super, tak snád to výjde, s malým sa to dá absolvovať 🙂