Kam na předporodní kurzy v Brně?

anicka1211
25. črc 2015

ahoj maminky, našla jsem tu jednu starou diskuzi z roku 2008 na tohle téma, ale určitě se situace trochu změnila a těch kurzů v Brně je víc a vy máte víc zkušeností a tedy recenzí.
Ráda bych našla nějaký kurz s předporodní přípravou, abych věděla kam chodit. Sice už jeden porod za sebou mám, ale je to už 7 let a já tenkrát svůj předporodní kurz nedochodila kvůli komplikacím, tak bych si to u druhého těhotenství chtěla nahradit.
Koukala jsem na netu, ale nevím kam, jsem z Židenic a zas si říkám, že když budu muset dojíždět za kurzem daleko, nevím, jestli to zvládnu. Vlastně ani nevím, od kdy se doporučuje takový kurz navštěvovat.
Poradíte mi nějaké kurzy v blízkosti mého bydliště, nebo kurzy kde jste byly moc spokojené? A od kolikátého měsíce(týdne) se navštěvují?

blenny
25. črc 2015

Ahoj ja mam uz tiez 7 rocnu dcérku a pri nejvsom na kurze nebola, teraz cakame mimco a chystame sa k tri milosrdnim na prehliadku sal a aj kurz cena je 600 kc pre oboch rozdelena na dve hodiny 1. h sala+porod a 2.h kojenie na druhu sa chystam sama momentálne som 19tt a chstam sa tak o mesiac na ich stranke to najdes aj kontakt na objednanie dufam ze som poradila 🙂 a drzim palce

atomix
25. črc 2015

Nedoporučuji Mamicentrum Laďky Ryšavé. Shodly jsme se na tom většina mamin, co jsme tam chodily.

craki
25. črc 2015

Já jsem chodila k Blance do Větrníku a bylo to super. Urcite doporucuju. Nebylo to žádné eko bio šílenství směřující k porodu doma, ale rozumný přístup zkušených porodnich asistentek...
A záleží na jak dlouho si to predstavujes.. Existuji kurzy pres půlku těhotenství, kde se řeší úplně všechno včetně tehu prukazky, nebo na 5navstev kde se resi vylozene jen porod... Vsak se podivej na stránky Vetrniku, mají tam vypsané všechny kurzy i co se v nich resi...
P.S. Já mela Blanku i u porodu a je to super ženská. ;)

anicka1211
autor
25. črc 2015

@craki a kterou Blanku myslíš? tu Čermákovou nebo Kovaříkovou?
No mé představy kurzu jsou příprava na porod, protože já si normální porod nezažila, měla jsem císař, tak bych ráda nějaký, který mě na porod připraví se vším všudy. Následnou péči o miminko to už nepotřebuji, to umím 🙂 , už jedno dítě za sebou mám. Taky bych ráda, kdyby kurz mohl zahrnovat nějaké cvičení. Chodím na jogu, ale pokud by mi ten kurz dal i cvičení, tak bych to brala, nebo plavání, nevím, prostě to co jsem tehdy navštěvovala a nedodělala. Mám z porodu strach a potřebuju ho překonat - být na něj připravená.

craki
25. črc 2015

@anicka1211 Myslim Cermakovou 🙂 Ja byla na tom petitydennim (5 kurzu po dv hodiny) a ten byl jenom o porodu Jake a faze, co ckat, co delat a pod.. Taky co se muze podelat ze 🙂 . A muzu ti rict, ze ja jako prvorodicka jsem sla k porodu vyrovnana...
Plus na kazdem tom sezeni na konci jsme cvicili nejake veci zalozene na joze... Jako podle me to meli dobre udelane a i podane....

annapans
8. srp 2015

Také doporučuji Větrník. Já byla tak spokojená, že jsem absolvovala uplně vše. Od kurzů před porodem jako kojení a péče o dítě, přes masáže miminek, kurzy o výživě až po cvičení s dětmi Větrníček. Ten syn naprosto miloval, v září budeme určitě pokračovat 🙂

jipe
8. srp 2015

Taky doporučuju větrník - já jako prvorodička absolvovala ten dlouhodobý kurz - vše o těhotenství, porodu i základy péče o mimi + cvičení. Já teda měla Mirku, ale taky maximální spokojenost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru