Kam s kočárkem před porodem?

sariky
14. led 2012

včera jsme koupili první věc do výbavičky pro miminka - kočárek a teď přemýšlím, kam s ním. obecně pověrčivá nejsem, ale přeci jen, říká se, že kočárek nemá být doma před porodem. jak to řešíte? děkuji za odpovědi a inspirace 🙂

anieanne
14. led 2012

My ho měli doma, stál zaparkovaný v pokojíčku 🙂

weri1
14. led 2012

my ho měli doma pod postelí 🙂

miskadis
14. led 2012

I když na pověry taky nevěřím, stejně jsme ho měli zaparkovaný u našich 😉

sariky
autor
14. led 2012

děkuji za odpovědi. do zítřka to musím promyslet 🙂 ....blbý je, že u rodičů na kočárek není místo (nejde ani schovat pod postel) a tak to nejspíš skončí pod naší postelí 🙂

beruska1989
14. led 2012

my ho měli u mé tety na chalupě, mají to tam veliký, tak se jim tam v pohodě vešel, ale my ho kupovali až měsíc před porodem🙂

amrash
14. led 2012

My ho mame u mamy, bydli na stejne ulici, takze v pohode 🙂 Poverciva je spis ona, tak by mi kocarek doma ani nedovolia, ale ostatni veci mame v pohode uz u nas. 😀

sariky
autor
14. led 2012

to by mě stejně zajímalo, odkud se tady ta pověra vzala 😉 ...kočárek být doma nesmí, ale postýlka a další věci nevadí? hmmmm, divné 🙂

joelly
14. led 2012

My nechali zaplacený kočárek až do porodu v obchodě i z čistě praktického hlediska - záruční doba začala běžet až po vyzvednutí 😉

sariky
autor
14. led 2012

@joelly my jsme koupili už použitý, takže tato možnost u nás "padá" 🙂

catherin89
14. led 2012

My ho měli u tchýně,taky nejsem moc pověrčivá ale moje máma mi zakázala ho mít doma 🙂 Jen by mě zajímalo jak to mají maminky, které mají kočárek po prvním dítěti a třeba ho ještě občas použíají? To ten kočárek taky mají doma ne? To to u druhého už neplatí? Nebo snad bude muset ten první začít chodit pořád pěšky?

sariky
autor
14. led 2012

@catherin89 přesně tak. aspoň se ukazuje absurdita pověry 😉 😝

catherin89
14. led 2012

@sariky No fakt mě to zajímá 🙂 A hlavně zjišťuju co by po mě máma mohla do budoucna chtít 😀 😉

sariky
autor
14. led 2012

@catherin89 😀 ...chvíli jsem googlovala, ale nic kloudného jsem nenašla. tak nevím. každopádně mi stejně asi nezbyde nic jiného než kočár šoupnout pod postel. kdyby hrozilo nebezpečí, budu sama sobě tvrdit, že kočár není můj 😀

catherin89
14. led 2012

@sariky dobrej nápad 🙂 ono to stejně všechno o tom co si do tý hlavy vsugerujeme takže když to uděláš takhle tak to bude asi nejlepší cesta 🙂

daisyr
14. led 2012

ahojky, my měli vše doma v pokojíčku a smontované 🙂

florule
14. led 2012

u prvního syna jsme měli kočárek u mého taťky, ale teď u druhého už jsme to vůbec neřešili a kočárek byl doma 🙂

paja1975
14. led 2012

my také měli u prvního mazlíčka Matýska kočárek mimo domov (u sestry) ale teď u princezny jsme ho už měli v pokojíčku zaparkovanej a přes něj hozený prostěradlo. A už jsme to neřešil. i

beponka
14. led 2012

my jsme ho měli před prvním normálně doma, jen zatím v krabici. u druhého byl už normálně doma. nevěříme na pověry...

marecek4
14. led 2012

u Terezky byl na půdě,u Honzíka taky,u Rádě skončil na chobě schovanej za závěsem,ten kupovali naši a asi by ho nedovezli,ono vozit prázdnej kočár z města do města busem nebo vlakem a ještě s plno přestupama nic moc,navíc jak by po cestě v zimě vypadal,takže asi měsíc před a u Marečka byl na druhým baráku a dovezli jsme ho asi 14 dní před porodem,ale koupený byl půl roku předem

ja.na81
14. led 2012

hm, my kocarek koupili, tyden jsem ho mela doma a jezdila s nim po chodbe a pak jsem ho odvezli k babicce, protoze mame maly byt 😉 Ale u druheho ho budem mit pravdepodobne doma, protoze ho jako sportak budu pouzivat na starsiho a pak s vloznou taskou na mimi 😉

nikiii
14. led 2012

My jsme měli kočárek pokaždé doma a máme krásný a zdravý holky 😉 Já na ty pověry vůbec nejsem.

mamkamarketa
14. led 2012

my ho taky meli doma

sariky
autor
14. led 2012

@nikiii jak říkám, taky nejsem pověrčivá, ale červíček zahlodal, potvora 😝 Manžel ho zítra doveze, tak se těším, budu si připadat "maminkovsky" 😀

llluckaaa
14. led 2012

Podobným pověrám u nás nevěříme a tudíž jsme ho měli doma. Ani jsme se nebáli mimčo fotit (prý pak nevyroste) a taky jsem mu neolizovala oční víčka (může ho uhranout čarodějnice) 😀

romcovaklarka
14. led 2012

@llluckaaa My jsme ho měli na chatě. Pověrčivá jsem tak napůl, ale když jsem to mohla jednoduše vyřešit, tak proč to "riskovet" 😀

ladybugie
14. led 2012

všechny kočárky na všechny děti jsem měla a mám doma 🙂 na pověry víte co 😀

sariky
autor
14. led 2012

@llluckaaa tak tu blbost s těma víčkama jsem ještě neslyšela 😀 ...mě zase nedávno pobavilo, že prý těhotná nemá zvedat ruce, aby si mimino neomotalo kolem krku pupeční šňůru. tak jsem si představilo to miminko v pupku, jak si do těch malinkých ručiček vezme pupeční šňůru a začne si ji obmotávat kolem krku 😀 ...to mě přišlo jako naprostý vrchol blbosti. ale samozřejmě nic proti někomu, kdo je pověrčivý!

llluckaaa
14. led 2012

@sariky o těch víčkách vím od kamarádky, tam jí do toho nutila babička 🙂 O těch těhotných, jak nesmí zvedat ruce, jsem taky slyšela. Vzhledem k tomu, že jsme se přestěhovali zrovna do nového a malovali jsme všechny pokoje, musela jsem umýt těsně před porodem okna v celém bytě. Žádná šňůra nikde omotaná nebyla...
A abych nezapomněla, když jsem řekla mámě, že se chci vdávat v květnu, tak mi na to řekla, že na tu svatbu nepřijde, nebude přeci podporovat to, abych do roka umřela 😒

llluckaaa
14. led 2012

@romcovaklarka Tak chápu důvod ho nechat ještě jinde, když na něj doma není místo, to jo. Ale já jsem zásadně proti podporování předsudků, pověr atd., takže u mě bylo jasno.
Ještě jsem si vzpomněla, jak se mě švagrová ptala, jestli nechám svoje dítě pokřtít. Důvod: protože když bude velké, tak třeba bude chtít mít svatbu v kostele, tak aby to mělo jednoduché. To mi přišlo taky dost uhozené 😉

romcovaklarka
14. led 2012

@llluckaaa Já si zas myslím, že když to neškodí... 😉 Ale vím, jak to myslíš 🙂