Kamarádka mi ukradla jméno pro holčičku

nattu
8. pro 2012

Moje kamarádka (známe se 2 roky) je těhotná, čeká holčičku, moc ji to přejí i když trochu ji závidím. Všechno by bylo v nejlépším pořadku, ale nastal (nebo spíš nastane) takový problém : já mám dva syny a po holčíčce toužím stalé, těhotenství si plánuji, jméno mám vymyšlené už celá léta (pokud budu mít holčíčku - bude GABRIELA, tím jménem jsem naprosto posedlá...), no a jednou bohužel jsem se o tom změnila i před tou kamaradkou, pochválila mi to a říkala, že je to "celkem dobré" jméno a že se ji líbí EMA nebo tak něco (v tu chvíli ještě nevěděla pohlaví dítěte). Zkratka, nějakou dobu jsme se neviděli a před nedavném od její budoucí tchýni jsem zjistila, že jméno už mají vymýšlené a že to bude GABRIELA!!! To snad udělala naschval, je sice pravda že párkrát jsem pozorovala, že mi nějaké věcí závidí nebo tak něco, ale tohle mně teda "srazilo", nemohla jsem popadnout dech, tohle mně teda fakt dostalo. Taková zrada. Jak to může udělat? Vždyť ji to jméno doteď nic neříkalo! Přece ví jaký já mám k tomu jménu citový vztah! Proč zrovna tohle?... Jak mám reagovat až se potkáme? Ona neví že mi to tchýně řekla. Co ji mám řict když se zastaví na kafe? Že je to od ni pěkná "podpasovka"? Jediné co cítím je to, že už ji v životě nechci vidět, ani toho její parch... Holky jak se na to dívate? Zuřím....

kristi
10. pro 2012

28.489 Gabrielek je v ČR, sakra.....asi nebudeš jediná. Jako tvoje starosti bych chtěla mít, fakt. 😀 😀 😀 😀

achalteke
10. pro 2012

To je zas pokus o nějaký žert, nejspíš...nevěřim, že tenhle dotaz myslí měkdo vážně.

ivasad.
10. pro 2012

Hahá, já se bavím.... ty máš na to jméno patent, tys ho vymyslela? Já to vidím z druhé strany - manželův kamarád se ženou čekali mimčo a přišli se nás ptát, jestli by nám nevadilo, kdyby dali jméno jako má naše dcerka. Tak jsme zůstali koukat - proč by jako nemohli, co je to za otázku? 😀 Uznali, že jsme vybrali krááásné jméno 😉 A nakonec mají kluka

rory_g
12. pro 2012

náhodou super zpestření dne, autorce otázky tímto děkuji za zvednutí nálady a hlavně @berenika39 za její odpověď 😀 Jinak na otázku snad ani odpověď nemám, všechny přede mnou jste to vyjádřily za mne 😎

milmic
12. pro 2012

Tý jo!!! 🙄 Určitě to udělala schválně. S jasným cílem - naštvat Tě!
Nechceš si s ní o tom promluvit? 😕

yamdena
18. pro 2012

přikláním se k berenice 39! 😀 A vůbec, ať se opováží kterákoliv z žen tady na koníkovi dávat jméno Gabriela, když teď už všechny víte, že to jméno je určeno jen pro dceru natty 🙂

85jana85
22. pro 2012

Říkat o nenarozeném miminku, že je to parchant?? To snad nemyslíte vážně. Jsem z vás opravdu znechucená.

bocinka
6. črc 2014

Když jsme dávali Sofii byly v našem okresu tři "kusy" jak řekla známá - paní matrikárka.... Jedna 17 letá.... Jedna důchodkyně a jedna asi pětiletá holčička...

Dneska je jich cca 16 "kusů" z toho tři jsou mé známé, které to jméno slyšely, nebo viděly u nás.... A co mám dělat...

ivonapop
28. črc 2014

A když by mne matka pojmenovala po sobě, tak by se jednalo o dar jména? No, ještě že se z takových neplatí daně, že? A naopak, že za takové "krádeže" není možno soudit

macik07
29. črc 2014

Tak větší blbost jsem už dlouho neslyšela. A komentář paní Bereniky39 je taky prima. Řešit to soudní cestou? Kde to žijete? Pak se můžeme divit že soudy nestíhají. No pro pobavení to dnes stačilo.

januchovic
13. lis 2014

Jeee to je sranda takova kravina. Predstyv si ze jajsem ukradla jmeno me kamosce. Byla jsem presvedcena ze mala bude Marie nebo Ema. Jak jsem resila ktere, kamoska mi rekla, ze kdyz bude mit holcicku urco bude Adelka, tehdy jsem si taky rekla ze jo to je dobry. Navrhla jsem to doma a Adelka automaticky vyhrala, perfektne se hodi ke prijmeni a moc se libila budiucimu tatinkovi. Takze jsme jeste nevedeli zda to vubec bude holcicka a uz byla Adel. A vis co na to kamoska? Nic. Pochvalila me ,zd je to jmeno moc hezke. Ja jsem ji rekla " jasne ze je, dyt jsi mi ho rekla ty" a jak to pokracuje dal? Je dale nej kamoska, zatim ma 2 kluky, ale pokud treti bude holka, tak bude adelka. Protoze na svete jsou mraky Adelek, Emiciek, a Gabin. Takze svetu mir.

veronikec
8. pro 2014

Kdyby to bylo jméno, které je jedinečné a evidentně jsi na něj přišla nějakou náhodou či dlouhým hledáním, tak by bylo na místě zlobit se, že ti ho sebrala.. pokud nejde o žádného Varhana, Elnura nebo Luthien, ale o pouhou Gabrielu, kterých jsou tisíce, tak opravdu reaguješ přehnaně..! 🙂

lucinkaavalinka
8. srp 2016

Každý by tě tady za to ukamenoval, ale já ti celkem rozumím, moje kamarádka dala svý dceři stejný jméno jako já té své (prostě to po nás zkopírovala), holky jsou necelý rok od sebe a mě to pěkně pije krev, kdyby alespoň kvákla nebo se zeptala, ale ani náhodou ... Ale třeba se ti to v těhu změní napadne tě mnohem lepší jméno ... Ikdyž jak koukám tento příspěvek, je už trošku starší, tak si to asi nějak vymyslela - každopádně tě úplně chápu ! 😉