Kamarádka se pořád vytahuje. Jak ji setřít?

vendeta
19. pro 2007

ahoj holky, tohle téma sem nezapadá, ale. potřebuji poradit, mám kamarádku ze strřední školy s kterou se nestýkam jen přes internet. No a ona se hrozně vytahuje. pokaždé když někam jede tak píše dlouhatánskou sms že jsou tam a tam na dovolený, tohle jedi atd. ja taky jezdim na dovolenou ale takhle posilal sms mi přijde trapný. Museli by jste to číst, musíme tomu smát. ale ted zase napsla , že jsou na horách a byla tam tam. přitom mi tam byli minul týden taky a hned nemusím psát 4 sms. Máte někdo nápad jak jí nějak setřít. Díky 😠

sisstin
19. pro 2007

vendeta:nereagovat..nic jinýho neporadim 😝

berunda
19. pro 2007

ja bych asi take nereagovala. Nekdo má potřebu každému říkat kde byl co viděl atd. také mám podobnou známou se kterou se nevídám ale ona furt píše z dovolných..... Tak jsem jí také napsla že jsem tam atam a od té doby dala pokoj 😉

kristi
19. pro 2007

napis ji, jooooooo,tam to znam...tam se mi nelibilo 😀 😀 😀

sisstin
19. pro 2007

😅 😅 😅 😅

alcatko.j
19. pro 2007

kristi, to je super to by me nasralo 😀 😀 😀

kristi
19. pro 2007

jsem chytra holka 😎 😎 😎

tlapicka
19. pro 2007

kristi, mas 3 body!!! 😀 😀 😀

berunda
19. pro 2007

😲 😀

olivia.a
19. pro 2007

Ja mela take takovou kamosku.Pokazde, kdyz jsme sly spolu na kaficko, tak jsem musela poslouchat, kde vsude byla, co si vsechno koupila, jak ma super plat, jake darecky ji nosi manzel... Kdyz se se mnou rozesel pritel, tak mi hned zacala vypravet o tom, jak oni planuji svatbu... Setrit se nedala opravdu nicim. Vzdycky si nasla neco, cim mne trumfla. Klidne si i neco vymyslela, jen aby byla hvezda. Trvalo mi cele roky nez jsem pochopila, ze ona se vlastne vubec nema tak dobre, jak mi to predhazuje, ale ze ma potrebu se prede mnou vytahovat, protoze si leci nejaky mindrak. Mela jsem ji docela rada, taky to byla kamoska ze stredni, ale jedine reseni pro mne nakonec bylo prestat se s ni uplne stykat. Neodpovidat na sms, kdyz se chtela sejit, tak se vymluvit na nedostatek casu.. dneska se uz tomu smeji, ale byly doby, kdy mne to celkem trapilo. Obcas mam chut ji jen tak zavolat, jak se ma..., ale drzim se, vim, ze mi to za to nestoji 🙂

karotky
19. pro 2007

Jak píše Siss............nereagovat. 😀
Já mám takové zkušenosti s jednou soutěživou maminkou,která se nejdřív vytahovala s tím,že vydržela kojit déle,než já.Pak jí došlo mlíko a tak pokračovala tím,jak má šikovnější dítko než já. 😅
Áda je sice pomalejší,ale zase umí jiné věci,co neumí zase její dítko a ona se může strhat vzteky. 😀
A já se v duchu směju. 😀 😀 😀

gedren
19. pro 2007

Pokud na me nekdo takhle machruje, tak podle situace a nalady bud uplne ignoruju, a nebo si delam prdel a naopak provokuju uplne opacne, nez ten dotycnej ceka. Kdyby na me nejaka matka machrovala s vyvojem ditete, reknu ji treba, ze Helca zase urcite bude umet daleko driv mluvit sproste ;) Nebo kdyby machrovala s dovolenou, reknu ji, ze se divim, ze se ji chce za takovy kraviny vyhazovat prachy, ze ja se radsi valim doma v posteli 🙂. To samozrejme predpoklada naprosty odstup od situace, tedy ze nemam zadny osobni problem s vyvojem sveho ditete ani s tim, ze ji zavidim dovolenou 🙂

med
19. pro 2007

Mno, já myslím, že se každý aspoň jednou za život potká s takovýmhle "blbcem" 🙂 Já mám zas takovou jednu kolegyni z práce... Je o něco starší než já a má první známost v životě... Děti nemá, ani mít nemůže, protože se sama chová jako dítě..., ale když se přijdu podívat do práce, tak má plnou hubu rad co a jak ohledně miminka... Už se těm jejím kecům v duchu směju a těším se, co na mě vyvalí příště 😀 😀 Minule mi třeba tvrdila, že je úúúúplně normální, že když se děťátko narodí, tak je modré a minutu nedýchá... Nevím, jak moc je to normální, ale já měla malou dušičku, když se nám to stalo... už si z ní nic nedělám a hlavně už se nad tím nepozastavuju... No prostě odrodila a vychovala 10 dětí... 😀 😀 😀

charlie1
19. pro 2007

vendeta - rada? nereagovat nebo se s ní přestaň bavit. Podle mě to bude závist, ve skutečnosti se asi tak "super" mít nebude 😉

schnek
19. pro 2007

vendeta, a co takhle něco ve stylu: dovolená? u moře? a kde? a jak dlouho? týden? hmmmm, tak tam jsme byli loni čtrnáct dní a nuda, tam jezdí jenom samý telata 😉

charlie1
19. pro 2007

schnek - to by ale ta kamarádka asi věděla, že nikde nebyla...To si myslím by asi nebyl dobrý způsob.

mihapiha
19. pro 2007

Tak to já mám taky takovou jednu "kamarádku", která se sice nevytahuje,ale za to si děsně vymýšlí a vždy když něco zažije, tak je to šílená story a prostě to musí být něco extra. Snaží se zaujmout atd, nebo se nějak odlišovat od ostatních,ale naivně si myslí, že ji to takhle pomůže, prostě není normálně (ne)normální jako třeba já a tudíž si myslí, že mi tím může konkurovat. Už ji ani nic neříkám,ale jen se směju, a když už něco řeknu tak je to podložené argumentem a je na pár měsíců klid 😀

vladunka
19. pro 2007

Tak já taky měla kdysi takovou kamarádku...pořád si vymýšlela a vytahovala se,kde všude byla,co si koupila a kolik to stálo peněz...děsně všemu rozuměla a já byla ten hlupák...a tomu všemu nasadila korunu,když jsem zapnula manželovo icq a zjistila jsem,že s čím jsem se ji kdykoliv svěřila,tak použila proti mě a manžela odrazovala od toho,aby se mnou měl dítě....tenkrát mě to hodně sebralo a od srpna s ní nejsem v kontaktu...tohle přeci slušný člověk nedělá 😔

mmmk
19. pro 2007

Vendeta, ja bych ji na to napsala: "Nemusis mi to tak detailne psat, vzdyt to od tebe uslysim jeste nejmin 100x" 😀

tamy
20. pro 2007

z vlastní zkušenosti jsem si všimla, že většinou mají potřebu se takhle předvádět lidi, co mají nějaký komplexy 😝

len
20. pro 2007

Naprostý souhlas - kdo má potřebu se takhle otevřeně chvástat, většinou hlavně potřebuje přesvědčit sám sebe, že se má strašně fajn. Vidím to třeba na mámě - koupí si něco drahého, brzy zjistí, že to má velkou chybu, ale o to víc přesvědčuje své okolí, že je to naprosto dokonalé a každý by jí to měl závidět... A o to víc ji to uvnitř žere 😉 Takže pro vlastní pocit je dobré si tohle uvědomit - kámošku (lze ji takhle nazývat?) něco pěkně trápí... A reakce? Jenom si vybrat z toho, co už tu zaznělo - ignorovat nebo se ji snažit setřít... No a nebo se jí na rovinu zeptat - máš tohle zapotřebí pořád se tak vytahovat, nepřijde už ti to trapný? 😀 Neuvědomuješ si, že i lidi kolem tebe by se měli čím chlubit, a rozhodně je to víc než drahá dovolená? 😉 Jestli mě chceš potěšit, příště mi pošli pěknou pohlednici, na to se dá aspoň koukat 🙂

Tak to aspoň děláme s kamarádama my - z dovolených si posíláme pohledy, mám už doma pěknou sbírku - od Kokořína přes Mali až po Borneo, a žádná z nich není chlubivá, ale pozdrav od kámošů potěší vždycky 🙂

suki
20. pro 2007

Holky tak to já zase měla kamáradku, která mi pořád cpala čokolády a sama si samozřejmě nedala, aby náhodou nestloustla 😠 a nejlepší bylo, když jsme si povídali a ona mi říká: No já bych se nemohla kamarádit s někým, kdo by byl hezčí než já.To bych prostě nesnesla. 😎 😎 😠 Je jasný, že teď už to moje kamarádka není, ale na té střední škole byla a doteď když si nato vzpomenu, tak nechápu, jak jsem ji mohla tak obdivovat a kamarádit s ní 😅 😅 😅 😅 😅 😅

suki
20. pro 2007

vendeta jediné co tak můžu souhlasit s holkama-nereagovat na to nebo to co napsala kristi 😀 😀 😀 to je dobrý, to by ji určitě uzemnilo 😉

petruna
20. pro 2007

jo, jo, některe "kamaradky" jsou na pest.Stejne jako nekteri cleni rodiny, akorat, ze tem se clovek moc nevyhne.
Ja mam zase st. segru, ktera se vyziva v tom, jaka je chudinka, co se deti tyce.Ma dve deti, ke kterym neprisla uplne snadno (ale kdyz to srovnam s jinyma holkama, tak zas az tak narocny to nemela - "pouze" jedna laparoskopie v kazdem tehotenstvi a cca dva roky snazeni)
No a samozrejme "ma to nejnarocnejsi otehotneni, nejnarocnejsi a nejrizikovejsi tehotenstvi a nejhorsi a nejrizikovejsi porody" 😅
zije jenom tehotenstvym a detma (coz neni nic spatneho, ale ona jimi zije hlavne slovne - ze o nich porad mluvi...jeji telefonaty jsou na hodinu - bez prehaneni), vsechno vi nejlip, je ta nejdokonalejsi matka, otravuje milionem nevyzadanych rad a kdyz nahodou dam na radu kamaradky a ne na jeji, tak se citi urazena...
Mam ted docela obavy, az se malej narodi, jak mi bude neustale volat a radit (ona ma ted cerstve druhe dite a ja jsem ta "nezkusena prvorodicka , ktera se bez jeji pomoci neobjede")
Uz ted porad vola a vyzvida, co jak mame - vysetreni atak...a vyzvida podrobnosti z myho manzelskyho zivota a proste potrebuje mit naprosty a dokonaly prehled o mem zivote a materstvi...fakt mam nekdy pocit, ze nemam zadny soukromi....neda se ji moc rict, "to ti nereknu" , "to te nemusi zajimat"....teda nekdo by to asi umel, ale ona je pak hrozne urazena a pomlouva me v rodine, jak jsem necitelna, nevdecna (dala mi hodne hadru) a ze ona se mi snazi pomoct, poradit a ja jsem ta chladna....
Vendeta : promin, ze jsem se ti nabourala do tematu, abych si tu taky postezovala 😀
ale dost to ted resim, jak z tohodle nedobrovolnyho pronasledovani ven, jenze kdyz je to v rodine, tak to dost dobre nejde. Kdyby mi nevolala skoro kazdy den a nechtela hodiny krafat o detech, porodech, kojeni, porodech jejich kamaradek, tehotenstvi vsech, co zna apod. tak bych proti ni nic nemela. Mam ji rada a vidat se chci, ale stacilo by mi, zavolat si jednou za 14 dni, rict ji jenom to co chci a vidat se taky tak jednou za mesic...
Uplne vidim, jak se mnou bude chtit "vozit", porovnavat deti, poucovat, vyzvidat atd...nastesti mam hodne kamaradek, co maji deti, tak proste nebudu mit cas, ale stejne je to moje nocni mura...

balsiger
20. pro 2007

vendeta: napis ji at se nevytahuje 😉

pepibubu
21. pro 2007

Petru, tak si od ní ic neber, žádný hadry... Já osobně razím teorii "co nemám, to nepotřebuju," ten klid by za to stál, ne? 😉

bielanevesta
21. pro 2007

Moja sestra mala takú "kamarátku" ešte na základke. Lozila za ňou(za sestrou) ako pes a furt sa vyťahovala, že aký sú oni bohatí, čo všetko majú aké vymoženosti, koĺko chlapcov mala a má, čo všetko jej kúpili.......... Až sa nám v byte začali strácať veci. A nebolo ich málo. Foťáky, panenky, moje zlaté náušnice od babičky........no bolo to hnusné obdobie.... Nakoniec sa táta do toho vložil pozval si tú sestrinu "kamarátku" na kobereček, samozrejme sa nepriznala tak išiel za riaditeľkou školy. A pod veľkým tlakom sa holka priznala. Zavolala sa polícia a išlo sa k nej domov....Bohužiaľ asi polovicu vecí sme už nikdy nevideli ☹ . Ale čo ma mrzelo viac bola to jediná ségrina "kamarátka"....No už je to dávno, už asi 14 rokov...Nakoniec tá holka skončila ako slobodná matka v 16...

niega
21. pro 2007

Já si teda vybírám, kdo je můj kamarád/-ka a kdo jenom známej. Pokud je někdo takovej, že mi na něm něco vadí tak, že se nad to nedokážu povznést, jednoduše ho vyřadím z kategorie kamarád/-ka. Šetří to čas, energii a nervy 😵 !

terezkaaa
21. pro 2007

já mám taky jednu takovou-ne teda úplně kamarádku,spíš jen známou.Ta se pořád vytahuje se svojí malou, co už umí a tak-tím mi hrozně leze na nervy,protože se mnou neustále soutěží a to na ní úplně nesnáším, že se prostě nemůže o tětech bavit úplně normálně,mi to připadá, že si tihle lidi léčí nějakej mindrák z minulosti.Já to řeším tak, že když mi tohle začne vykládat,jak už ve třech měsících např vytváří slova,tak já na to úplně mlčím-aby jí bylo trošku trapně a uvědomila,co říká.myslím, že tohle je fakt nejlepší řešení 😉

petruna
21. pro 2007

holky, ale co dělat, když vám na nervy leze ségra (viz výše). S "kamarádkou" se můžu přestat vídat, ale ségra by to nepřežila, kdybych jí poslala někam. A hlavně, já jí mám ráda, jen se s ní nechci vídat často a nesnášim, když mi volá a fakt hodinu krafe o dětech, porodech apod.... ☹

petruna
21. pro 2007

pepibubu : to jsou nosene veci po synovci a je divny to odmitnout, kdyz vi , ze treba jeste nic moc nakoupeno nemam....nedovedu si predstavit, ze bych ji rekla, ze po synovci podedene veci nechci....a lid bych stejne nemela...nejde jen o to, ze bych ji mela byt vdecna, ale spis o to, ze ona ma pocit, ze kdyz jsme ty segry a obe bydlime v Praze a mame ty deti (teda ja budu mit), tak ze se musime porad vidat, volat, radit si atd....a o to ja proste nestojim a neumim ji to rict tak, aby ji to neublizilo...Ale manzel mi radi, ze to proste jednou budu muset udelat nejak razne a riskovat, ze ji ublizim, protoze jinak bych hodne ublizovala zase sobe...volba mensiho zla, no ☹