Kastrace u psa. Zklidní se pak?

sayast
13. kvě 2009

ahojky holky,
doufam ze tu neni podobna diskuze, ale nenasla jsem 😅 🙂
Chtela bych znat vas nazor, radu, zkusenost.
mame rok a ctvrt stareho francouzskeho buldocka. U prvnich majitelu byl tyrany, proto uz se nam ho nepovedlo vychovat jak bysme si prali a taky s jeho povahou to uplne nejde. Je tvrdohlavy a divoky. I kdyz ted mi prijde ze uz je to o neco lepsi. ale stejne. Uvazujeme o kastraci, myslite ze by se zklidnil? je lepsi predtim aspon jednou pripustit?
moc dekuju za vase rady a zkusenosti 🙂

hankka
13. kvě 2009

Ahoj Sayast, kastrace mu povahu nezmění. Pokud byste chtěli zařídit kastraci jen z tohoto důvodu, určitě bych to nedoporučila. Je to drastický operativní zákrok, které by zvíře nemělo podstoupit bez pádného důvodu.

sayast
autor
13. kvě 2009

nekde jsme slyseli nebo cetli, ze se tim uklidni a uz tolik nedivoci, neblazni. jde nam o to, ze mame 2 mesicni dceru, tak i kvuli ni. jinak agresivni neni

lucia283
13. kvě 2009

no ono napriklad aj zrebec s ktorim niesu rady dava sa kastrovat....mozno mu to pomoze,ale otazka je ako to bude ked je tvrdohlavy...v tom sa veru nezmeni...ja by som sla za veterinarom a poradila sa s nim o tom...urcite bude vediet pomoct...mozno dat ho na prevvychovu,,,viem,ze u nas sa jedna pani venuje prave preoblemovim psom a prevychovava ich...mozno to by bolo jedno z rieseni....ja napriklad ma sterilizovanu fenku koli tomu,ze jej matka mala 2x neplanovane steniatka a potom nam aj usla a uz sa nevratila tak ju sme preistotu dali hned po prvom harani sterilizovat aby nedoslo k neplanovanemu otehotneniu opet....

jabjunka
14. kvě 2009

Psovi to nejspíš nepomůže,jen se může začít časem cítit méněcený,protože nebude už pro ostatní psy plnohodnotný jedinec a oni to dokáží dát hodně najevo.Tím se jeho povaha může ještě zhoršit.
Co se krytí týká.........je to pes s PP,uchovněný?Asi ne.A vy by jse si klidně troufli množit jedince,který je evidentně povahově nevyrovnaný a dát možnost přenést mu tuto vadu na štěňata???
Kastrovat ano,ale jen v případě,že to má zdravotní důvody,jinak sem proti.
Lepší by bylo,kdyby jste zkusili navštívit nějaký místní cvičák a poradit se s někým,kdo má s takovým chování u psa zkušenosti,třeba je možné na tomještě pracovat.
Buldoci a buldočci jsou všeobecně hodně tvrdohlaví,sama jsem měla dvě angličanky,ale dá se s nimi pracovat.Tohle nikdy není chyba psa,tak proč ho trestat kastrací,vždycky je to v majitelích.

nobody
14. kvě 2009

no spíš o kocoura to nějak tak funguje
ale přijde mi to postavený na hlavu, myslím, že se nezklidní

já jsem zásadně proti tomuto zákroku .. pokud jde jen o zklidnění, tak já kdybych měl rozhodovat o psíkovi, tak bych si ani nepřipustil takovou možnost

poletucha
14. kvě 2009

moje znama ma boxera,kterymu nasli rakovinu varlat a veterinar jim rekl,ze by se meli pejsci nechat kastrovat do peti let veku prave kvuli tomuhle riziku...jakoze preventivne 😕 ...tak by me zajimal nazor nejakyho odbornika,jestli to tak skutecne je

hankka
14. kvě 2009

Poletucha, je to tak, ale lidi si taky nenechávají preventivně odpreparovat jisté orgány, aby se tak účinně vyhnuli potenciální rakovině 🙂

Doktor řekl Karle:
Ušmiknu vám varle.
Karla na to, co vás nemá,
žádná žena varle nemá! 🙂

sayast
autor
14. kvě 2009

nn, to ne, on zas neni agresivni, ani na lidi, ani na psi, spis naopak. je to nas milacek, jen ma pouze opravdu buldocci povahu, coz je jasne ze se nezmeni, ale navic je hrozne divokej, utika, neda se chytit,a tak pod. Nekde jsme slyseli ze kastrace zklidni. ale jelikoz ho opravdu nechceme trapit zbytecne, tak jsem chtela vedet nazor vice lidi.

achalteke
14. kvě 2009

taky myslim, že kastrace by nepomohla a toto asi skutečně není pádný důvod, navíc kastrace pomáhá asi jen u 40% psů...zkusila bych možná odborníka a poradce s výcvikem, protože není pravda, že starýho psa novým kouskům nenaučíš 😉

dadous
14. kvě 2009

naš jorin (karel) je taky někdy na zabití, je mu jedno jestli vleze na fenu, psa nebo kočku, někdy je to fakt hrozny a když cejtí harajicí fenu, tak doma i schvalně ochcava 😠 ale na kastraci bych s ním nikdy nešla.Prostě je takovej a my jsme se stím musely smířit 😉

lucia283
14. kvě 2009

no pokial uteka a neda sa chytit a robi si podla seba tak je proste dominantny a chce byt panom...ja mam fenku ona je sterilizovana a od mala uteka...nemozme si s nou dat rady...stale preskocii alebo podlezie plot a tak bohuzial musi byt priaviazana a to som proti tomu....navolno si dovolim pustit iba moju fenku maltezacku,lebo ona je na to naucena ostatok len na voditku a vybehat sa s nimi chodi brat....mozno ak by mal vela pohybu a cez den by sa vyblaznil mozno by to bolo tak lepsie a tiez vekom sa ukludni....ale urcite skuste kynologa:D