Kávovar na více "chutí". Poraďte

mysulka
30. pro 2011

Holky, potřebovala bych poradit, chtěla bych koupit kávovar- presovač, nebo co to je, aby mi to dělalo více druhů nápojů a ne jen třeba presíčko. Zatím vím jen o Dolce gusto ( o tom se tu píše hodně) a tassimo.

Pokuď můžete porovnat tyhle dva byla bych ráda, a kdyby jste věděli ještě o jiném, dejte mi další radu,

děkuji moc 🙂

cuddle
1. led 2012

@mysulka ahoj ja mam Dolce gusto uz 4 roky a jsem maximalne spokojena, koupila jsem ho i mamce a tchyni

ono docela zalezi jakou mas rada kavu - pokud ti vyhovuje Nescafe a Nestle tak pak Dolce Gusto není spatna volba.
moje sestra ma takovy pristoj od Tchibo - ale me ta kava z toho proste nechutna a nakonec mi prijde , ze i ona usoudila, ze udelala bychu kdyz chtela neco jineho nez zname
u nas vede latte - mnam, ale i vsechny druhy pressa maji vyborne chuti a vune - rekla bych, ze tim, ze je to jeden z prvnich pristroju maji nejvetsi vyber kapsli
kapsle kupujeme vzdy kdyz maji obchody ( hodne Spar, Electroworld, Datart ) akce za 95-100,- bezne kolem 120 - 129,- jak ktery obchod

jinak to Tassimo je ted novejsi vyrobek, vetsina vyrobcu udelala stejny krok, jen maji kavu od jine znacky, Tassimo je myslim Jacobs ( ta mi taky chutna), pak ted frci ta s Clooneym - ale ten pristroj je myslim o dost drazsi nez ty jmenovane dva....me se tedy i Dolce libi vice vzhledove, mamka ma ted ten malinkej a uplne staci a nezabira tolik mista, ja mam jeste ten uplne prvni, ale jsou ted novejsi i barevnejsi provedeni, co se komu libi 🙂

anieanne
18. led 2012

@mysulka Já jsem vloni k vánocům dostala Dolce Gusto. Teď ho ale prodáváme a objednala jsem Tassimo. DG má sice větší výběr kapslí, ale nevyhovuje mi styl přípravy, kdy si sama musím nadávkovat vodu - což já neodhadnu, takže mám nápoj někdy moc silný, jindy moc vodový.. U Tassima se mi líbí, že si teplotu a vodu nadávkuje sám. Tak snad budu spokojená i v praxi 🙂

mysulka
autor
20. led 2012

@anieanne a jak to tedy funguje vůči hrnečku? To tam můžu dát jakýkoliv, který se mi tam vejde a on si to odhadne sám?

anieanne
20. led 2012

@mysulka Nene, každý nápoj je na určité množství ( například latté na 220ml ), tak tam dáš vhodnou sklenici, aby ti to nepřeteklo. Ale samo to nadávkuje těch 220ml.

mysulka
autor
20. led 2012

aha 😠 ach jo, to je zase mechanismus

@anieanne ale děkuju moc

anieanne
20. led 2012

@mysulka Dnes mi přišlo, tak jsem si teď udělala Milku, a mňam 🙂