Kde bývať? V malom meste ďaleko od rodiny alebo vo veľkomeste pri blízkych?

aniska
20. kvě 2009

Nazdar zeny, co myslite, je lepsie usadit sa v mensom meste, kupit si tam domcek so zahradkou, ale daleko od rodiny. Alebo vo velkom, ale tam by sme nemali na dom, iba na byt(co mi pride sialene,ked chceme mat viac deti), ale bola by rodina blizsie(zas nie nejak extra blizko -svokrovci su v Phe).
Teraz byvame v HK, a vzdy mi je luto, ze nie su blizsie.. Ale v Phe by sme asi nedokazali zit. Je to hrozne mesto. Nasli sme krasne miesto na morave.. Rodina by nas chodila pozerat, ale samozrejme, nebolo by to tak casto ako keby sme boli v Phe. Skoda, ze neviem, co by na to deti:( Uz nad tym dumam niekolko mesiacov

slunicko552
20. kvě 2009

Ahoj ani,tak nad tím přemýšlím už nějaký rok 😅 Ale pořád čekám,že to třeba nějak půjde a já seženu něco v přijatelné ceně blízko našich.Zatím se mi nedaří ☹ .Tak Ti neporadím 😖

markytkaaa
20. kvě 2009

Já bych se z HK odstěhovala na menší město ... do baráčku, se zahrádkou a bazénem 😵 😵 😵

zdenallicka
20. kvě 2009

Ja jsem jednoznacne pro bydleni/ziti na malem mestecku.. Obcanska vybavenost je dobra (doktor, spoje, obchod, policie, zdrav. stredisko..) a vetsinou neni daleko do mesta vetsiho.. Navic se nic nevyrovna klidu a miru, v jakem se na malem mestecku zije...

Ja bych do velkeho mesta NIKDY nesla...

ANisko, kde jste nasli krasne misto na MOrave? Podel se...🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mumumu
20. kvě 2009

Johanko, zrovna Ty do zaměstnání docházíš tak často, že bys mohla žít na samotě u lesa🙂), nebo se pletu?

Já nevím, vyzkoušela jsem na české poměry +/- vše, vesnici, malé město, velké město, teď žiju v nevelkém krajském...hodně dlouho jsem se smiřovala se změnou v tom smyslu, že jsem se odstěhovala daleko od celé široké rozvětvené rodiny, která zabírá střed a východ republiky. Zvykla jsem si a mám to tu ráda, i když to tu v mnohém stojí za hovno🙂. Neexistuje univerzální rada. Na všem je něco krásnýho, výhodnýho...anebo naopak.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jeudi
21. kvě 2009

tak to je docela dilema ja bych asi sla bliz k rodine takze bych koupila byt a pronajala bych si nekde zahradku s chaticko na letni sezeni a tak

kocurik16
21. kvě 2009

mať tak možnosť,ako nemám,tak rozhodne domček na okraji mestečka,alebo ešte radšej niekde na dedine nedˇaleko mesta.

martinka79
21. kvě 2009

jsem z menšího města, ale skončila jsem na vesnici, začátky byly krušné,a le teď jsme moc ráda vesnice domek pohoda klid pro děti, ale přináší to dalších tisíc důvodů proč ne... dojíždění, kroužky, obchody.... no prostě pohoda ve vidlákově.

jabber
21. kvě 2009

Ono je to taky hodně o tom, kde je člověk zvyklý. Několik mých kamarádek si postavilo domek a odstěhovaly se z Prahy a některé z nich jsou na vesnici docela nešťastné a dokonce uvažují o návratu 😅

whoknows
21. kvě 2009

já jsem pro město, je tam plno příležitostí, ať už pracovních, tak i kulturní vyžití a pod. žiju v praze celý život, dokonce skoro v centru. mamka se odstěhovala před třemi lety na vesnici kousek za beroun a není tam šťastná. sice tvrdí, že je to tam bezpečné atd., ale chybí jí ten ruch. já osobně jezdím na vesnici na víkendy, ale praha je praha, je to místo které člověk buď miluje a nebo nenávidí a já jsem ten první případ. doufám, že ať se rozhodnete jakkoliv, bude to správné a bude se vám dařit. 🙂

lubicalucia
21. kvě 2009

ja bych zustala tam, kde mate kamarady. Jinak ja osovne tihnu spise k mestu, zivotu, vzruchu. Zivot na vesnici by me zabil. Ale kazdy to ma jinak, pro nekoho je ten klid a levne bydleni k nezaplaceni)))

karotky
21. kvě 2009

Já to mám ideální(podle svých představ)a nechtěla bych to měnit.Bydlíme v krajském městě,v klidné vilové čtvrti,v rodinném domku se zahrádkou. 😵
Tchýně bydlí ve vedlejší ulici,ale nestýkáme se s ní,takže s ní tím pádem vycházím výborně. 😀
Naši bydlí 120km daleko a to je ještě ideálnější,vzhledem k našim rodinným vztahům. 😎
Kdyžbych se teď měla někam stěhovat,tak by mi bylo jedno,do kterého města(s vyjímkou Ostravy a Prahy 😝 ),hlavně abysme bydleli v domku se zahrádkou a v místě bydliště by byla školka,škola,doktoři,banka,trafika obchod s potravinami. 😉 ..................Hlavně,aby tam nebyla nouze o zaměstnání. 😅

gucz
21. kvě 2009

ja som skôr za menšie mestečko ako za veľké mesto, my sme šli bývať na dedinu, ale hneď pri Trnave asi 5 km, takže je tu kľud, zeleň a do mesta na skok

tilly
21. kvě 2009

ja beriem malé mesto blízko toho veľkého 😉

ale na bývanie jednoznačne menšie mesto

kristi
21. kvě 2009

byt ve meste a chatu nekde v lesich 🙂

aponchie
21. kvě 2009

dum se zahradou ve meste 😎

susik77
21. kvě 2009

ahoj, my sme daleko od rodiny, asi 300-400 km(v Prahe 😎 ) Tiez mame s mm zamestnanie, kt. je hlavne vo velkom meste-ako pisala gedren. Ale nejak nie som viazana na rodinu az tak, zatial to zvladame aj v dvojici. Sice nemozem ist vzdy kam chcem kedy chcem, na hlidani malej sa musim dohovorit dopredu s mm a so slecnou co mam na hlidani. Prip. raz za mesiac pride svokra k nam na vikend, tak pohlida. Zatial to celkom zvladame.
Inak, ja mam zase rada velke mesta, nej. cas som byvala sluzobne v mensom okresnom meste a dost som nadavala 😒 Teraz byvame na okraji Prahy v byte, je tu krasne prostredie, blizko rybniky, obora, kone, idealne pre deti a na prechadzky. busom 13 min. na metro a do centra metrom asi 20 min. A Prahu obidvaja milujeme, uz som bola vo viacerych velkych mestach, ale Prahu mam najradsej 😵

peppapig
21. kvě 2009

U me vitezi baracek se zahradou ve vesnici okolo Londyna 😵 My zijeme v UK, moje rodina v CR a tchanovci v Indii, takze nemam co resit 😅

jabber
21. kvě 2009

aponchie 😎 tak tak

susik - podle popisu mám pocit, že bydlíte někde vedle nás 🙂

susik77
21. kvě 2009

jabber: v akej casti Prahy byvate? My p-10 😉
Ale fakt je tu krasne 😵 Po tych 6 rokoch co sme byvali po Prahe v panelakoch v podnajmoch je to super 🙂
Myslim, ze dost vela ludi(vrat. mojej mamy) si mysli, ze na meste je hrozny ruch, ludi ako na Vaclavaku 😎
pritom tuto to je skor ako na dedine, akurat je tu pekne centrum, mhd a myslim ze sa tu da robit vela peknych vychadzok, aj si ist sadnut do kaviarne, prip. pizerky...a pritom je vyhoda, ze za chvilku si v meste, prip. 15 min. autom nakupna zona 🙂

jabber
21. kvě 2009

susik - aha, tak my 6 🙂 Tady právě kousek od nás se stavěli byty, tak jsem myslela, jestli nejste tam 😀 😎

titkovamiriam
21. kvě 2009

ja som bratislavcanka a pred 13 rokmi som isla byvat do ivanky/obec kusok pri bratislave/.v ivanke sa mi viac paci a ked chcem mesto spravim si vylet.byvala som v bytovke v bratislave 2 roky a stacilo inak som cely zivot v rodinnom dome a nedam na take byvanie dopustit.segra ta by na deninu zasa nesla ona bratislavu potrebuje pre zivot.

susik77
21. kvě 2009

aha, tak na P-6 je tiez krasne🙂 celkom rada by som byv. blizko Divokej Sarky🙂. Inak z Prahy sa mi este paci Zbraslav 🙂

susik77
21. kvě 2009

asi zavisi od povahy. dom by bol fajn, ale ked si predstavim to upratovanie a stale nej. problemy...nasi maju dom, aj svagrovci a nejak im nezavidim co vsetko musia zariadovat...na byte je menej starosti 😎

jabber
21. kvě 2009

susik - se sem přestěhujte 😉 Šárku máme 10 min chůze a Hvězdu 5 🙂

markiza
21. kvě 2009

jednoznacne male mesto, ale fakt kazdy ma inu predstavu o idealnom mieste 😵

erikasadek
21. kvě 2009

ahojte my sme byvali 2 roky v centre pariza isla som sa zblaznit s hluku a prachu teraz sme v predmesti pariza a neda sa pirivnat ticho klud bez prachu a hluku a hlavne vela zelene

sirinka
26. kvě 2009

ja som za byvanie v malom meste v blizkosti velkeho 😀 proste doma klud, zahradka a par minut autom velkomestsky ruch a zabava...
a na morave je krasne... 😉