Kde domov múj... Kde by jste chteli žít?

kukinka
5. kvě 2007

Kde byste chteli zit,mimo nasi krasne vlasti? 🙂

veronika11
9. kvě 2007

Ahoj holky, ja uz rok ziju v Tokyu, v Japonsku a uz jsem i trosku cestovala predtim a musim rict, ze Cechy jsou nejkrasnejsi misto na svete!!! Takze rozhodne Cechy! Je dobry si vyzkouset zit chvilku v jine zemi, uz proto, aby si clovek uvedomil, jake ma stesti, ze je Cech. Jsem hrda na to, ze jsem ceska 😉

mikejlamm
9. kvě 2007

V jiné zemi bych mohla žít rok,dva. Anglie, USA by mi vyhovovalo, ale potom šup do ČR!! 😎

inees
9. kvě 2007

Mně se líbí tady v Česku - a právě tam, kde bydlím, tudíž v Praze, a zvláště pak na levém břehu 😉
Ale kdybych měla tu možnost (jakože bohužel nemám ), tak bych si pořídila byetk v centru Paříže a malý venkovský domek někde v Provence ☹

inees
9. kvě 2007

Oprava - na konci měl být tenhle smajlík 😉...- a trávila bych tam v létě na střídačku coby vitální důchodkyně se svým mužínkem podzimek života...

bihan
9. kvě 2007

Slovenskoooo!!! (konkrétne Banská Bystrica) Skúsila som si život v Belgicku, Bretónsku, Taliansku, Škótsku, čoskoro otestujem aj ostrov pri Madagaskare, ale doma je tak nááádherne, že by som najradšej nikdy neodišla 😎

krista
4. čer 2007

Žila jsem 12 let v Rusku a tam bych se i vrátila 😉
Nevím na jak dlouho protože když jsem žila tam, chtěla jsem žít tady a teď se mi po Rusku moc stýská 🙂

evi3
4. čer 2007

Za cas som zila v Ceskoslovensku, potom na Slovensku, teraz v Cechach. A myslim, ze zit (trvale) by som este dokazala v Polsku - nejako mi vyhovuje tato nasa stredoeuropska mentalita 🙂

kyri
4. čer 2007

sibiř 😀

melory
4. čer 2007

mexico 😵

mojalili
4. čer 2007

Skotsko, INvernness, bola osm tam, ej tam krasne,. JE to 10 min. od Lochness LAke. Zila som v Australii, ale neviem, ci je to moj sen, mozno keby som tam mala rodinu. TAkze s rodinou kdekolvek. 😉

martinka.t
4. čer 2007

Já bych po návštěvě v Anglii v přmořském městečku, strašně ráda tam🙂) lidi strašně milí a hodní🙂 a když ne tam tak ve Španělsku!!!

insolar
5. čer 2007

Jsem ted nejakou dobu v Madridu a plne souhlasim s tim co napsala Veronika 11. Jakmile zijete delsi dobu mimo CR, uvedomite se jak je nase zeme uzasna, ze jeji obyvatele nejsou tak spatni jak se treba nekdy zdalo, a ze nemuzete zit nikde jinde.
Spousta z vas psala, ze by rada zila ve Spanelsku. A vidite, ja jsem tu a hrozne rada bych uz zase zila v Cechach. Ze bychom vzdycky touzili po tom, co nemame?
Kazdy by si mel vyzkouset zit jinde, aby si pak vice vazil mista kde se narodil a kde je mu navzdory vsemu nejlepe.

andik
5. čer 2007

insolar,ne každý si to uvědomuje.Já žila 12 let v zahraničí a do česka mě to vůbec nelákalo 😀 Byla jsem ráda,že jsem pryč.Vrátila jsem se kvůli své lásce 😀 a nelituji!

bihan
5. čer 2007

Andik - ja som zase kôli svojej láske odišla a tiež to neľutujem 😀

andik
5. čer 2007

bihan,to je dobře!Měla jsem strach jak si zvyknu po 12 letech v česku 😲 ale zbytečně. 🙂

erika153
5. čer 2007

baby ja som zo slovenska, zijem v cechach, ale zistila som ze mi velmi chyba domov. a to som niekedy tvrdila ze mozem zit hocikde... 😅 😅 ze mi chybat nebude... este ze som tak blizko... 🙂

bihan
5. čer 2007

Andik - to ja som si zatiaľ ešte stále nezvykla 😅 Ale zase môj domov je tam, kde je môj manžel 😝

andik
5. čer 2007

bihan,ono je určitě jednodušší se vrátit z ciziny domů,než naopak 😉 řeč,zvyky,rodina,to vše jsem znala a vlastně jsem se vracela domů,i když jsem po tak dlouhé době trpěla při stěhování 😀

brugi
5. čer 2007

Ja zijem na Novom Zelande, ale urcite sa raz vratim na rodnu hrudu.

melory
5. čer 2007

brugi to bol nas sen, teda skor australia, ale je to jedno. no nepodarilo sa nam to po 7.rokov

brugi
5. čer 2007

Melory: tak to ti musim poslat aspon nejake pekne fotecky NZ 🙂 NZ je super ale kazda krajina ma svoje plus a minus. V Australii sme boli rok a pol ako studenti v Sydney. No a uz 5 rokov sme na NZ

musa
17. říj 2007

vsade dobre kde nas nie je,Taliansko

evina22
18. říj 2007

a Fínsko ? Páči sa Vám?

kulicka
21. říj 2007

Holky, musim se pridat k Verce a ostatnim, ktere psaly, ze Cechy (no Morava taky ze jo) je ta nejkrasnejsi zeme na svete. Ja odesla za svou laskou do zahranici, toho nelituju, ale rodna hrouda mi fakt chybi. Aspon obcas. Na svete je spousta krasnych zemi, ale vsude je chleba o dvou kurkach. A rodna zem stejnak zustane hluboko v nasich srdcich, to nemuze nikdo poprit.

Tak a ted se ze me stal poet.

kapka
21. říj 2007

kuličko a kde bydlíš?

majina
21. říj 2007

Japonsko, Austrálie nebo Itálie! 😉 Za to nikdy v Chorvatsku, Litvě, Estonsku a v dalších primitivních a zaostalých státech a Afiku taky nebrat! 😖

kristi
21. říj 2007

doma je v Praze 🙂 🙂 🙂

zanett
21. říj 2007

Majino, a v Japonsku, Australii ci Italii bys chtela zit, nebo se tam jenom podivat? Bylas tam nekdy? Byla bys schopna se tam natrvalo usadit,nebo si tam jen vyjet na dovolenou? Je to totiz rozdil. Presne jak pise kulicka; vsude je chleba o dvou kurkach...
ale abych nebyla od tematu: ja ziju uz nekolik let v zahranici a citim se tu doma a nevlastenecky priznavam, ze mi CR nechybi...

terezkaaa
21. říj 2007

Já jsem před dvěma lety už skoro měla zpakovaný kufry do řecka,nakonec jsem tam zůstala jen dva měsíce a strááášně se těšila domů.Ze začátku je to totiž super-všichni vás berou jako cizinku, ale postupem času se z vás stává řekyně a myslím, že tu nemusím rozebírat, jaký postavení mají v řeku ženy!Stejně tak i v Itálii...

kulicka
21. říj 2007

Ja ziju ve FR a uz se tu taky zacinam trosku citit jako doma. ono to hodne zalezi na tom, estli si tam clovek najde prima praci, kamarady a tak. Ja uz se trosku rozjizdim, takze mi CR a moje puvodni rodina chybi min nez kdyz jsem byla jen doma a hledala pracu a ze vsech stran se na me valily vety typu: hm, ty jsi tady pac doma bys zadnou praci nenasla, ze jo? Pricemz je to presne naopak. A vety typu: na to nemate narok, pac jste jeste nepracovala. A ze toho bylo hodne 😖

Majino, ja bych nebyla zas az tak kriticka vzhledem k "zaostalosti" jednotlivych zemi. Sice jsem nikdy nebyla ani v Japonsku ani v Africe, ale lide tam ziji proste jinak, nez my v Evrope (uz jenom v jednotlivych statech "stare" Evropy nezijeme stejne). Proste tam ziji jinak a nekomu by to mohlo vyhovovat vice = mene konzumni spolecnost, vice lidskosti, spolecenska hierarchie... Kadopadne staty, ktere jsi jmenovala jako vyhovujici jsou vyhovujici pro Tebe a je dobre, ze vis, ktere by ti vyhovovaly. Me by treba vadilo bydlet ve Fr Guyane, pac jsou tam strasny financni rozdily mezi "Francouzi" a puvodnim obyvatelstvem. Zato Nova Kaledonie mi prisla jako uzasna zeme. Nemohla bych treba zit v Nemecku. Uz jen proto, ze mi jejich jazyk dela hrozny obtize. Zato Slovensko bych treba i brala. Ono to pak spis neni o financich, ale o lidech.
Juj, tak jsem se zas rozepsala.