Kde domov múj... Kde by jste chteli žít?

kukinka
5. kvě 2007

Kde byste chteli zit,mimo nasi krasne vlasti? 🙂

majina
21. říj 2007

zanet... v Austrálii i Itálii jsem byla a moc se mi všude líbilo takže si dokážu představit tam žít! Japonsko je můj veliký sen a jsem přesvědčena že by se mo tam líbilo!

mmmk
21. říj 2007

Kulicka, vidis to, ja ziju v Nemecku a vetsinou temer spokojenost, jazyk jsem ovladla, sice jeste to neni jako rodila mluvci, ale nemohla bych zit ve Francii 😅 Chodim na franinu k jednomu francouzskymu kamosovi a stejne to sklouzne vzdycky k tomu, ze meleme nemecky s francouzskym prizvukem, ktery mi, na rozdil od frananiny jako jazyka, jde 😀 😀 😀
Libi se mi na Nemecku to, ze tu vsechno funguje, i kdyz nekdy ve slozitejsim systemu, lidi nejsou vlezli, prace se tu da taky docela obstojne sehnat a je to kousek do Cech. 😉 Ale zatim me zpatky nic netahne. Pribuzne a kamarady mam komplet na skypu 😀 😀 😀

zusma
21. říj 2007

Veronika11-kde v Tokyu přesně žiješ??

majina: tak to máme společný veliký sen 🙂 😵 Já tam byla-sice jen 3 týdny a převážně Tokyo,ale děsně jsem si tu zemi zamilovala,i když mi před tím nikdy nic neříkala. Byla jsi v Japonsku někdy?

majina
21. říj 2007

zusma.... nebyla ale moc ráda bych se tam podívala 😉

zusma
21. říj 2007

Majina-doufám,že až bude bejby větší,tak se tam zase podívám 😎 A někdo se mnou....těžko se na takovýhle výlet někdo shání. Počítám,že bych tam jela i sama...Manža nechche a po pravdě řečeno pro dva je to poměrně dost drahá sranda; i když s cestovkou bych určitě nejela,zbytečně se to prodraží.

kulicka
21. říj 2007

MMK, no vidis, ja mam na Nemecku rada to, jak jsou vepredu s temi "ekologickymi" vecmi. Taky se mi libi kolik toho uz vymysleli prima pro kone a pro psy. Na druhou stranku mam zkusenosti s tou horsi strankou hlavne "silneho" pohlavi, ktere do regionu jezdilo casto jen za sexem nebo vyhodit odpadky do lesu. Se mi stalo, ze me zvali "na kafe" ac jsem byla na zastavce autobusu se 2 taskama nakupu. Si fakt myslej, ze je kazda na prodej nebo co? No nic. Ale jinak se snazim nehazet vsechny lidi do jednoho pytle. U Nemcu mi to zatim moc nejde. Ale osobne jsem jich taky moc nepotkala. Takze se snazim 😉
S nemcinou to bylo obdobne jako je to u tebe s franinou. Co jsem se naucila v pondeli, v utery jsem uz neumela. Tak jsem se to naucila znova a ve stredu to uz zas neumela. Proste to neni jazyk pro me.

Do Japonska bych se taky rada podivala, videt jinou kulturu, jiny druh organisace spolecnosti... musi to byt hodne zajimavy. Tak co mate zkusenosti tak piste!
Je ale rozdil byt nekde jako turista nebo jako student a pak tam doopravdy zit. To je moc velky rozdil. Holky preju vam, at se vam ty sny splni.

mmmk
21. říj 2007

Kulicka, tak s tema eko vecma a vecma pro pejsany jsem taky spokojena. Tady fakt funguje trideni odpadu atd. Bydlime asi jen 100km od hranic s Ceskem. Lidi odsud jezdi casto nakupovat do Cech (benzin, cigara). Vzdycky je setru, jakmile narazi na prostituci - "jo? Vite proc tam stoji? Kvuli nemeckym chlapum!" 😀 😀 😀 A uz nikdo nic na to nerika, protoze je to tak.
Ja to s tou franinou fakt nechapu. Nedokazu rozeznat slova v mluvene reci atd. Pritom mluvim plynne nemecky a anglicky a uz skoro i italsky. Asi mam na franinu zakrnely centrum v mozku 😀 😀 😀

zdina
21. říj 2007

Marketko tak to ti nezbyva nez se tam na nejakou dobu odstehovat. Ja jsem se pokousela nemecky ucit snad 20let (ve skole povinne rustina - maturita)a kdyz jsem poprve odjela do nemec tak jsem znala asi tri slovicka.
V loni jsme pracovala na Ibize a odjizdela jsem tam se slovni zasobou nula, ale domlouvala jsem se tam nemecky 😀 a zarizovala i pro ostatni, ktere mluvili jen svym jazykem. No a dopracovala jsem to z pokojske az na barmanku. Proste hodit do vody a bud plaves nebo...
S marketkou se zname, ale pro ostatni ted ziji v nemecku.

andrealiskova
21. lis 2009

Já bych nejradši zůstala natrvalo v Anglii.

mywiel
21. lis 2009

Mauricius tam som bola na svadobnej ceste a Kreolska francustina sa mi velmi paci... 😉 😀

trixi
21. lis 2009

vsade tam kde je civilizacia, dobri ludia, moja rodina a hlavne teplo po cely rok.

bihan
21. lis 2009

Mywiel, tak toto nadšenie pre kreolštinu by ťa veľmi rýchlo prešlo, keby si sa s niekým potrebovala na niečom súrne dohodnúť a bolo by ti trápne sa tretíkrát opýtať, čo ti ten človek povedal, lebo by si mu nerozumela ani fň.

mywiel
21. lis 2009

Ja som sa po tyzdni vedela dobre dohovorit a co sa tyka pisania to bola uplne super, oni pisu foneticky proste parada oproti normalnej franine sa to neda porovnat aké je to jednoduché. Su tam strasne zlati ludia, proste srdce na dlani napriek tomu ze vela toho nemaju. Inac na Slov. je aj moje srdcové mesto Ban. Bystrica tiez som ztade. Aj tak najdolezitejsie je byt spolu ako rodina a uz kde to je druhoradé. 😉

bihan
22. lis 2009

Tak zase ako turistka za jeden týždeň si pravdepodobne tej pravej kreolštiny veľa nepočula...na turistov sa snažia hovoriť zrozumiteľne 😀

martulikk
22. lis 2009

My s manžou toužíme po Norsku... aaaach... manža tam studoval a byli jsme tam už několikrát na "výletě" opravdu nááádhera... třeba se nám to někdy splní... ale s malým miminkem se do toho pouštět nechceme, tak snad se dočkáme 🙂

kristi
22. lis 2009

v lete Ibiza a v zime nejaky pekny hory - Svycarsko

mywiel
22. lis 2009

Bihan ja som tam bola tri tyzdne, chodili sme do ich barov a ludia su fajn, nie je to ziadna veda slova som rozumela akurat slovné spojenia si niekedy iné, vedela by som tam zit bez problémov. 😉 Svokra bola aj na Réunion a mam kamosku zo Sechellov a jej manzel tiez hovori kreolskou franinou takze nepocula som to prvy krat. 😉

kristi ja som vo Svajciarsku a na lyzovacku sa vzdy velmi tesim, je to tu uzas tie lyziarske a sankové drahy. 😉

olivova
22. lis 2009

ja by som do Svedska...Moj sen 🙂 Aj natrvalo...

mywiel
22. lis 2009

Ja si doteraz dopisujem s priatelmi ztade a po kreolsky.... 😀 🙂

monkula
22. lis 2009

Taliansko...

mywiel
22. lis 2009

Olivova inac Svédsko by sa pacilo aj mne co sa tyka rodiny a soc. str. maju to tam super, velmi vyspela krajina akurat ja som viac slnecny typ. 😉 U nas je dost mozné ze casom sa aj tak prestahujeme do teplych krajin, lebo svagrina robi v hotely Moowenpick takze nam uz hlada pracu v nejakom hotely na ostrove. 😅 😀 Akurat s lietanim by to bolo komplikovanejsie na Slov. tie letenky su strasne drahé. 😒

mirka1308
22. lis 2009

No, môj domov je na Slovensku 😉 ale hlavne tam, kde mám svojich blízkych 😵
rada by som si vyskúšala rôzne krajiny, no zrejme by ma to ťahalo domov 😉
Bola som skoro rok v Rakúsku, nebolo zle, ale bola som sama, tak veľmi smutno ☹ som sa tešila domov 😀

blau
22. lis 2009

Hawai. Ale ja som spokojna aj s Rakuskom aj Slovenskom.

Niekto tu spomenul, ze by mu bolo zle z Americkych usmevov- umelych. Rano som citala akurat clanok, ze to my sa nevieme usmievat sme zamraceny a usmev povazujeme ako keby za drzost. Lebo si myslime, co mu je smiesne na mne ked sa usmieva?! Mam nieco na hlave, som smiesne obleceny.

Praveze my sa nevieme usmievat. V Amerike ti ludia prejavuju usmevom uctu....
V jednej banke bolo napisane. Neusmeje sa na Vas nas zamestnanec dostanete dolar!!!
S usmevom je to vzdy lahsie a krajsie podla mna 😉 🙂

kristi
22. lis 2009

blau, no jasne, ale pokud je ten usmev uprimny.

blau
22. lis 2009

Hm, ale ako vies ktory je uprimny????
To nemozes niekedy cakat ani od svojich najblizsich a nie to od Americanov 😉

mywiel
22. lis 2009

Blau ty zijes v Amerike? Inac co sa tyka Slovakov mas pravdu nielenze sa neusmeju ale chodia sfucani, nasrdeni a zazeraju to je moje skonstatovanie z letnych prazdnin bohuzial. 😒

martina46
22. lis 2009

ja by som chcela skusit zit v usa 🙂

blau
22. lis 2009

Myw- nie zijem v Rakusku, ale s Americnmi resp. pre Americanov som dlhe roky pracovala.
Favorit je, ale aj tak Hawai 🙂

tictactoe
22. lis 2009

blau, suhlas s nazorom na amikov!
inak tiez hawaii, bermuda, mexico 🙂

bihan
22. lis 2009

Mywiel, nič v zlom, žijem tu tretí rok a žiadny kreolec sa so zoreil nebude baviť po kreolsky... majú iné slová, inú vetnú skladbu. Nounou mojej malej je kreolka "pure et dure" (občas mi hovorí, že mi ani ona nerozumie!), učím kreolské deti, tak si dovolím tvdiť, že reunionskú kreolčinu poznám presalen trošku lepšie. 😉
Je rozdiel hovoriť po fr. s kreolským prízvukom a hovoriť po kreolsky.

Inak Slovensko je neskutočne zachmúrená krajina, čo sa týka ľudí pracujúcich s ľuďmi. Pre mňa je to vždy šok, keď sa vraciam domov 🤐