Kde koupit kozačky na široká lýtka?

map07
22. únor 2008

Dlouho sháním klasické kozačky, které bych mohla nosit k sukni i ke kalhotám, ale mám široké lýtko (cca 41-42cm). Máte s tím někdo také zkušenosti? Nechci žádné "jezdecké" ani takové ty co vypadají jak gumáky a mají podrážku jak traktory, spíš nějakou elegantní klasiku. Nevíte kde takové botky sehnat?! 😢 Děkuji Vám za info.

pattie
22. únor 2008

kamarádka má stejný problém a koupila si moc pěkné v obchodě se "zdravou obuví", myslím, že od Riekra. Říkala, že díky módě "kalhoty do bot" se začaly kozačky dělat trochu širší. Koupila je v Praze v ulici Milady Horákové, u Letné....

map07
autor
22. únor 2008

pattie, díky za tip, do obchodu se zdravou obuví mě nějak zatím nenapadlo zajít. Hledala jsem v různých velkých obchodech s obuví, v malých krámkách... ☹ nějak bezvýsledně. Tak uvidíme, zkusím nějaký takový krámek navštívit, zrovna na té Letné bych se mohla možná taky zastavit 😎

lenka3p
22. únor 2008

Kamaradka koupila ve zdravotni obuvi na Karlaku ... myslim, ze to bylo tohle:
Natura Styl, Karlovo náměstí 6, Praha 2
boty od Scholl, taky maji na silnejsi lytka. A kraaasny! Scholl ma i dobry webovy stranky, kde se muzes podivat na vsechny nabizene vyrobky a udelat si predvyber 🙂 A zapla jsem je i ja, mam stejny problem 🙂

map07
autor
22. únor 2008

Tak na Karlák to mám ještě blíž 😉 😀 super. Od Schollu jsem koukala na botky jen asi ve dvou lékárnách a to nebylo nic moc, zkusím ty www.stránky. Díky moc

Máte ještě nějaké další typy holky?

len
22. únor 2008

Hlavně, když už budete na Karláku, v žádném případě nezkoušejte zdravotní obuv kousek odtamtud - na kraji Ječný... Mám odtud nedávný hrůzný zážitek, boty se za dva měsíce rozpadly a hádání se nad reklamací s těma babiznama bylo... slušně řečeno nedůstojné 😒

pattie
22. únor 2008

map07: ale kupovala je tam ještě před vánoci... je to na pravé straně směrem z kopce dolů, kousek u zastávky Letenské nám. Je to obchod se zdravou výživou a vzadu mají boty. Tak úspěšné shánění.
Já mám zase nohu č. 43, tak vím, jaký to je bezúspěšně lítat po obchodech ☹

len
22. únor 2008

Pattie, já 42, taky nic moc 😝 Jinak souhlas s tím, že ty kozačky se dělají na nějaký vyzábliny, vůbec nemám pocit, že bych byla jakkoli tlustá, ty lýtka mám tak akorát pěkně tvarovaný, no a 2/3 kozaček nedopnu (přičemž zbylá 1/3 má většinou jehly - ideální na náledí) 😝

pattie
22. únor 2008

Len: mám ofiko 42,5, ale většinou se do č. 42 nenarvu (někdy taky jo) a je to celkem krize. krom toho mám nohu úzkou, takže v kozačkách vypadám jak kocour v botách, no nic. Nikdo to nemá ideální.... tak všem přeji ať seženou botičky po jakých touží! 😉

map07
autor
22. únor 2008

Tý jo holky, jako by jste mi mluvily z duše 😝 Mám sice 41 což by člověk řekl, že je běžné, ale když už jsem nějaké kozačky dopla, tak to byly...no ani nevim jak to popsat - hrůzy - buď jehly, jak píše len - což je opravdu ideál na náledí no a nebo to byly zase takové nějaké kanady - např. téměř bez podpadku, takový hucule, což zase vzhledem k mé silnější postavě a silnějším nohám pak vypadá jaksi...no ještě to více rozšíří 😠

olga_no
27. zář 2011

Co nějaké od Tamarisu? Jsou takovou kombinací mezi sportovním a elegantním stylem 🙂
http://www.otto-shop.cz/d-17610464-kozacky-tama...
Obvod do cca 41 cm.
Ale je pravda, že jsou většinou dražší.