Kde kupujete zeleninu? Som z Bratislavy

jaroe
22. čer 2009

pre deti? Som z BA, nemam vlastnu zahradku a neviem si predstavit, ze dam babatku mrkvu z Tesca 😀 Mate nejake ine zdroje, odkial nakupujete ovocie, zeleninu, prip. aj maso?

kijonkova.k
22. čer 2009

A co je špatného na mrkvi z Tesca?Tak kupuj bio,když se ti nelíbí normální

beruska2x
22. čer 2009

kijo.. nic akorat je plna dusicnanu 😅

jaroe ja varim malemu jen z mrazene zeleniny... Bonduele, Nowaco, Ardo, a jeste jedna ted si nemuzu vzpomenout, tak se sklizi v sezone neni proto tolik hnojena a dusikata 😉

dela to tak spousta holek.. nebo potom vychytat kdy je nejaky trh se zeleninou kde prodavaji primo pestitele 🙂

editah222
23. čer 2009

Od jara do podzimu kupuju zeleninu a ovoce přímo od zahrádkářů a pěstitelů, jen těch o kterých vím že nehnojí skoro vůbce (i když na 100% to není jisté nikdy ☹ ) a jinak nakupuju všechno v kvalitě bio. A to ještě nemáme mimčo, až ho budeme mít tak budu ještě horší maniak.
Vím, že spousta maminek bude říkat, že na hnojeném vyrostla a nic ji není, ale já nechci sobě ani mé holččice cpát do těla jedy.

zdenallicka
23. čer 2009

NO jo, vyrostli jsme na tom, ale taky se podivejte na nasi generaci, ze? Vsichni mame nejaky problem a nikdo neni stopro zdravy.. Staci blby ekzem a uz to o necem svedci...

majkel
2. črc 2009

Ja si myslím, že zelenina s supermarketů sice není nijak extra kvalitní, ale zase nemůže uškodit.

smardik
2. črc 2009

kupuju bud bio nebo mraženou zeleninu, občas něco pošle babička z vlastní zahrádky

beruska2x
2. črc 2009

ja myslim ze staci kvalitni, bud cerstva, z vlastnich zdroju nebo mrazena, zase bio je podle me blbost, pestuje se na stejnych polich kde jeste nedavno bylo hnojeno a pritom odbourava se to az 10 let 😅

navic az pujdou deti do skolky tak tam bio mit 100% nebudou 😖

karotky
2. črc 2009

Tak já na první příkrmy kupovala BIOmrkev v Plusu,než jsem si vypěstovala vlastní.Jinak brokolici,brambory,cibuli,česnek,............kupuju v Kauflandu.Neřeším zemi původu,ale to,jak tak zelenina vypadá.
Jinak BIO zelenina je sice asi míň dusíkatá,ale to neznamená,že je zdravější.Mnozí zapomínají na to,že BIO znamená nechemicky ošetřené a tudíž je riziko,že bude víc prolezlá plísní a hnilobou-bude se rychleji kazit. 🙄

jeudi
2. črc 2009

ja tohle nikdy nak neresila zeleninu a ovoce na prvni prikrmy mi zavarovala babca a bylo to od nich ze zahradky a jin ak jsem kupovala normalne klidne i v tescu.obcas nakupuji bio potraviny ale ze bych na tom byla ujeta a myslela si buh vi co nekupuju to ne..nic se nema prehanet

kaleilah
2. črc 2009

karotky: taky nakupuju v Kauflandu, tam je asi ze supermarketů největší výběr zeleniny a normální ceny a bývá hezká, jen když se mi nezdá mrkev nebo je zažlotlá a zapařená brokolice tak kupuju baby směs mraženou, ale většinou ted jak je pěkná mrkev a brokolice,tak si koupim třeba deset kilo a nakrájim do mističek a zamrazim, kvůli tomu jsme ted pořizovai navíc pultovej mrazák 😀