Kde máte vánoční stromeček a co na to děti?

verbatimka
15. lis 2011

Zajímalo by mě kde máte vánoční stromeček a co na to vaše děti? Malý bude mít na Vánoce něco přes rok a uvažuji zda stromeček raději nedám na stůl aby nám ho nevyvrátil 🙂 Jak takové děti reagují na stromeček? Mamka mi říká, neboj jednou se píchne a nešáhne na něho, ale já tomu moc nevěřím 🙂 🙂
A jen tak co papkají vaše děti na štědrý den v těch 14 měsících? 🙂

janaj0
16. lis 2011

@verbatimka loni na Vánoce měla dcerka akorát rok. Na stomeček sáhla si jednou nebo dvakrát a pak si ho něvšímala, snad jen občas ťukla do odob 😉

rozarka65
17. lis 2011

@verbatimka My máme stromek na malém stolku z Ikeii a kupujeme stromek v květináči (jednak z bezpečnostních důvodů - dítě ho na sebe nepřevrhne a pak ho dáváme sousedce na zahradu)...ozdoby máme přírodní,žádné které by mohlo dítko rozbít a poranit se a vynecháváme úplně ty spodní větve...na Štědrý večer jsem jsem udělala "zdravý" bramborový salát s jogurtem a lososa,kterého jsem nekořenila...ale moc jí to nechutnalo, vzala si radši banán a zapila mlíčkem ode mne....🙂

andelka
17. lis 2011

Dobré téma - taky uvažujem kam se stromkem. Loni měl Dany 7,5měsíce, ještě se nepřemisťoval, takže na stromku ho zajímaly jen světýlka a pak hlavně dárky a balicí papír. Při večeři na nás koukal a hrál si 😀 v tu dobu ještě neměl zavedenou večeři, tak jsem jen kojila a kolem 20h šel spát.
Teď má rok a půl a je to šílený kaskadér s ručičkou šmátralkou, zvědavý jak veverka, takže nevím co se stromkem. Máme umělý, asi 150cm, stává na zemi. A je lehký, takže shodit ho je snadné. Asi pouvažujem ho k něčemu přivázat, ozdoby jen takové aby se nerozbily a aby se o ně nepopíchal (některé slaměné jsou ostré), no a asi ho budeme mít jen tři dny a pak budou stačit větvičky ve váze. Ani nebudu letos dělat adventní věnec, nebylo by ho kam dát, aby na něj D nedosáhnul.
Jíst bude asi s náma, zdravější variantu bramborového salátu a trochu masa nebo filé.

florentina
17. lis 2011

taky mě to už napadlo - kam s ním? Asi před něj pořídíme nějaký plůtek, tak jak se dává třeba před kamna. Malé je 10m, už leze jako drak a stoupá si u všeho, tak to by na sebe určitě stromek zvrhla.

ffiinnkkaa
17. lis 2011

@florentina Nás taky napadlo dát před něho třeba ohrádku, ale nakonec ho dáme na stůl, probém nastáva se svítidly, zásuvka je dole 🙂

andelka
18. lis 2011

No, u nás je problém i ten stůl, vyleze na jakýkoliv (pokud teda je někde poblíž gauč nebo židle), zásuvky budou taky problém, bude se snažit z nich ty kabely vyrvat, případně bude okusovat konec.
Asi budeme mít stromek jen na štědrý večer 😅 Anebo ho jako naši předkové pověsíme ze stropu špicí dolů 😀

ffiinnkkaa
19. lis 2011

@andelka My zatím židle nemáme 🙂 ano ty zásuvky bude problém, ale snad to nějak dáme..

pebi
19. lis 2011

u mojí tety visí malý stromek nad stolem ze stropu...

my ho budeme mít normálně na zemi, dětem už to vysvětlit jde 😉

dukie
20. lis 2011

My máme od počátku stromeček na zemi. Akorát ty první Vánoce, co byl malej už mobilní (to mu bylo o Vánocích 16 měsíců), jsem napekla ozdoby z perníčků (perníčky jsem ozdobila jen červenými stužkami) a mašliček, nic víc. Měla jsem strach, že by se snažil klasické skleněné ozdoby chytat ručkama... a kdyby je zmáčkl, aby se o ty střípky nepořezal. Zafungovlo to dobře, akorát jsme se velmi rychle museli smířit s tím, že stromeček brzy vezme za své... páč malej chodil a perníčky ze stromečku strhával a baštil je. 🙂

brusinka.pusinka
22. lis 2011

my měli normálně měla loni necelý rok a půl a v pohodě jen si obhlížela baňky bo se v nich viděla 😀

majatob
25. lis 2011

my mame malej stromek na stolku, ale treba u tatky byl velkej normalne na zemi a v pohode, deti se hrnuly jen na darky 😀 😀 😀

beruska24.9.
20. pro 2011

@verbatimka - loni jsme měli stromek v obýváku na zemi a naše t.č. 15m. dcerka chodila zkoumat vánoční ozdoby - několik jich rozebrala, zkoumala blikající světýlka....... stromek přežil, malá nic nesnědla, ale museli jsme pořád hlídat a vysvětlovat. jsem zvědavá, jak to bude vypadat letos. stromek opět bude v obýváku.

ee.liska
21. pro 2011

Stromek budeme mít normálně na zemi, ozdobený jako vždy, Premiéru jsem si odbili u taťky o víkendu, stromek se prckovi líbil, ale jen šťouchal prstíkem do ozdob. Na večeři bude mít pečenou rybu a br. kaši 🙂

smardik
25. pro 2011

my taky máme stromeček normálně na zemi, at se naučí že něco nesmí, max. rozbijou nějakou banku. Hlavně mladšímu se ted líbí, sundává stříbro a pořád ho tam dává

andelka
30. pro 2011

Tak nakonec máme stromeček normálně v obýváku v rohu na zemi a stále drží 🙂 občas se snaží z něj něco sundat, ale celkem ho nechává na pokoji.