Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

tilly
15. bře 2009

u nás je to tak, že tatinko si nasťahoval malého do postele a tatinko ho nechce pustiť 😀

bambusko
15. bře 2009

v tom pripade, co tu citam, som teda sebecka matka, ktora dieta vynosila, porodila, kojila/koji a dokonca som pocas tehu manzelovi nedopriala neruseny spanok, ked ma v noci chytali krce v lytkach, ked som kazdu chvilu behala na wc, ked ma okolo polnoci neznesitelne palila zaha... a este aj so vsetkymi 3 detmi spal od narodenia spolu so mnou v nasej posteli a babenko, co potrebovalo prebalit, nakrmit, utisit, ho obcas zobudilo 😒

dudinka21
15. bře 2009

no ja som poznala pár mužov čo spali s detmi a ženami len aby bolo dobre v práci na 30 percent nevyspatý.... A tie ich reči,.,,, neviem neviem....

aja123
15. bře 2009

majdula no vydíš jak jsi spokojená, když to tak pěkně klape 😀 Tak už bych to snad ani neřešila 😉

dudinka21
15. bře 2009

no to sa jedna o deti, ktoré sa v noci budia nenormálne veľa krát nám keby prespí alebo sa budí iba 5 krát manžel spí so mnou,.. ale náš sa budí s plačom a stále.. takže tak..
je to na každom

kotenko
15. bře 2009

sue, chcela by som sa vyjadrit k tvojej poznamke:
"Beruska, to je jedno...hoci aj na jeden deň,resp.noc mi to príde ako hovadina v konečnom dôsledku - kto má podstatnejšiu prácu? Muž či žena? Ten čo zarába peniaze alebo ten čo vychováva človeka? Pri ktorej práci nesmie byť človek unavený? Dieťa je aj matkine aj otcove...a obaja pracujú veľmi tvrdo tak prečo by mala nočné šichty ťahať len žena? "

podla mna ma podstatnejsiu pracu muz! Neviem si predstavit, ako by si z 5000sk zaplatila najom, uzivila rodinu a kupovala zakladne potreby...

co sa tyka vstavania, kto skor vstane, ten skor spravi potrebne veci ohladom babatka... My sme boli trosku iny pripad ako vy tu....
ale pocas tehotenstav sme sa o tom rozpravali... ja mam problem zapsat, ale ked uz spim, tam a nezobudi nic... drahusik zaspi hocikde a hocikedy, ale budi sa aj na moje prehadzovanie.
preto sme sa pri lilianke striedali tak, ze ja som pri nej bola hore do cca 2-3h rana (noci?) a drahusik ju potom strazil az do rana, kym som sa nevyspala...

trixi
15. bře 2009

ahojte, u nas fungujeme vsetci traja spolu a ja tatina nevyzeniem do inej miestnosti a on ani nechce. A to ma narocnu pracu na pozornost. Ja tiez pracujem a pracovala som aj hned po narodeni maleho hlavne po veceroch a nociach. Takze sme obaja vytazeni a obaja sa potrebujeme vyspat. Prve mesiace maly krasne spinkal, v noci sa budil raz a okolo 5tej druhy krat, takze sme sa dobre vyspali vsetci aj ked tatino casto poriadne chrape. Teraz vsak maly nechce spavat sam, tak sa okolo tretej preklopi k nam do postele a tlacime sa spolu. Kedze tatino mu je vzacny tak sa do rana tlaci na neho, casto ho poriadne okope, ale napriek tomu tatino nejde spat inde.
Mam kamaratku, tam jej partner zacal spavat po narodeni v obyvacke lebo sa potreboval vyspat a dnes, ked ma mala 3,5 roka spavaju oddelene a on obcas so susedkou. ☹

johanda
15. bře 2009

beruska - placená 😀 😀 😀 , kdyby měly být matky řádně placeny za ty "přesčasy" s děckama, stát by to položilo.
A ktomu tvému tvrzení, že bys své dítě nikomu nesvěřila - někdy holt není jiná cesta. Matka potřebuje peníze nebo nechce vypadnout z profese. Vyškolená pečovatelka může být pro dítě přínosnější než život v bídě nebo s maminkou, která se cítí nevyužitá.

majdula
autor
15. bře 2009

Bambusko je fakt, ze ted ode me snasi mnohem vetsi prikori, v noci pres nej lezu na zachod, skuhram ze mi je blbe, prevaluju se... a snasi to celkem trpelive (je to prece taky jeho dite, ze), tak treba zvladnem i to vylihle mimino.

Aji ja to neresim, to on furt planuje jak se prestehuje 😠

bambusko
15. bře 2009

majdula, a to ta este to najnarocnejsie obdobie caka 😎

dnada
15. bře 2009

sue - bezva sis to zařídila 😉 Kdo umí ten umí ,viď 😵 Já nic takového řešit nemusím,sem s malým sama.

majdula - však ty budeš mluvit jinak,až budeš se nevyspalá po tom bytě ploužit 😀

martina46
15. bře 2009

MM by nikdy nešiel spať inde, napriek chodeniu do roboty.
Bol s nami v dobrom aj v zlom 🙂 😉
Ak bol problém, umožnili sme mu pospať si v inej izbe, máme 4 izbak, tak sa v dá. Ale tak isto umožnil pospať si aj mne, bol s malou, keď som to potrebovala 😵

johanda
15. bře 2009

Trixi - tak to funguje i u nás. Starší dcera je tatínkova a usíná často u něj, držíc taťku za ruku, mladší zase ňuchňám já, takže občas spíme v manželské posteli všichni 4 a je to fajn 🙂

trixi
15. bře 2009

johanda, to bude asi preto, ze nas tatino je Ostravak 😀 a Matej tiez 😀 .

johanda
15. bře 2009

trixi , tak to bude ono 🙂) ti ostraváci mají něco do sebe 🙂)

aja123
15. bře 2009

johanda souhlasím 😀 😀

aponchie
15. bře 2009

tatinek a maminka odjakziva spolu pro nas nemyslitelne aby otev odchazel za ucelem vyspani nekam jinam ba naopak on vstaval a nosil mi miminko na kojeni z postylky asistoval prebaloval a kdyz sem byla nevyspala tak pres noc huzdal v obyvaku a ja spala 😅 asi mam poklad doma podle toho co slysim ..muj chlap vstava at chodi do prace nebo ne at maka nebo ne proste je tak naucenej z domu,ze pomaha doma se vsema pracema za to jedinne sem tchyni vdecna 😀

andy80
15. bře 2009

my spíme pořád spolu, noční buzení tatínka nikdy nevzbudilo, když spí, tak spí

johanda
15. bře 2009

aja, umožní matce se realizovat, netrpí nějakými pofiderními patriarchálními názory, jsou rodinně založeni, co si přát více ?

majdula
autor
15. bře 2009

Aponchie, mas neskutecne krasny dite. Nadherna okata panenka.

sue
15. bře 2009

Kotenko, nechcem ťachytať za slovíčka, ale z globálneho hľadiska je podľa mňa podstatnejšia výchova človeka ako peniaze 😉
...a presnetak...s nočným vstávaním je to to isté ako s čímkoľvek iným...v dobrom i v zlom 😉

aja123
15. bře 2009

Johanda ty máš taky takového doma? 😀 😀

dudinka21
15. bře 2009

ale to že ocino nespí v jednej izbe neznamená, že nepomáha...
ja mám totálny poklad ráno vstane a ked vidí, že som mimo zoberie syna prebalí, oblečie idú von do obchodu a potom sme spolu--- takže to nieje o tom, že ked s nami nespí nieje dobrý.. ja mám toho naj doma...
a moj manžel má taký spánok, žew sa zobudí aSI aj na to, že lieta mucha...

kristi
15. bře 2009

jasne, ze s nami, resp. vsichni spolu. 😉

andy80
15. bře 2009

tak já v noci naštěstí pomoct nepotřebovala, budili jsme se jen 1x za noc a to jen do 3 měsíců, od té doby spíme celou noc, takže pohoda

aja123
15. bře 2009

andy80 tak to jsi šťasná žena 😀 😉

janula2008
15. bře 2009

Aponchie, já mám taky takového doma 😉 všechny první týdny a měsíce jsme vstávali na střídačku a nebo spolu, nenutila jsem ho, ale on prostě chtěl a vstal a to šel na 6h do práce, kde dělá celej den rukama. Prostě moje zlatíčko 😵 teď už spí Simonka vedle v pokojíku,ale třeba o víkendech si ji sám od sebe vezme vedle hrát a mě nechávají pospat protože každý den vstává hodně brzo, i přes týden.

tilly
15. bře 2009

náš tatino tiež keď spí, tak spí, ale keď bolo treba malého nosiť v noci po izbe, tak ho nosil aj dve hodiny... väčšinou tak od tretej do piatej, potom zistil, že sa mu neoplatí ísť spať, tak išiel do roboty... ale mm si myslí, že nepotrebuje spánok, jeden čas žil tak, že došiel z nočnej, letel na stavbu a potom zas išiel v noci robiť, 6 nocí v týždni pracoval a 7 dní v týždni bol na stavbe... našťastie to bolo len pol roka... 😅
ja som nechcela, aby spal s nami, ale on sa nechcel nechať... uvidíme, ako to bude pri druhom, našťastie máme zariadenú aj hosťovskú, tak rátam s tým, že on bude s malým spať v hosťovskej a ja s bábom v spálni...

janula2008
15. bře 2009

Andy, tak to teda závidím 😉

johanda
15. bře 2009

aja, jj