Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

meleri
16. bře 2009

my spíme všichni dohromady v jedné posteli. Náš malý moc nepláče, takže pohoda, a když občas zapláče tak manžela někdy vzbudí on ale pak spí dál, takže je to asi jedno..

nebo at si dá tvůj manžel vosky do uší to funguje bezvadně, ale né každý si na to zvykne..

beruska2x
16. bře 2009

no a jak uslysi rano budika?? 😀 😀 😀 😀

barushka
16. bře 2009

Ahojky, tak náš tatínek měl spaní lehké jako peříčko, ovšem dokud se nám nenarodil malý. Od té doby spí jak medvěd a je to sice ostuda, ale nevzbudilo ho ani houkání podložky.... 😉 Myslím, že si zvykne..

helcah
16. bře 2009

Taky si myslím že si na to chlap v pohodě zvykne. A když měla Adélka koliky tak jsem byla ráda že je tatínek v noci s námi, že se aspoň můžu k někomu přitulit a uklidnit. Ráno mu zvoní budík a na toho slyší jen on, na všechno se dá zvyknout. Mě by vadilo kdyby se odstěhoval spát do jiný místnosti. A myslím si, že je štastnější když spíme všichni spolu i když se občas vzbudí. Prostě mi spaní rodiče v jiný místnosti přijde divný. A navíc chronicky nevyspalá je většinou matka alespoň u nás to tak je takže zkusím navrhnout že půjdu spát do jiné místnosti já a manžel jí pouze přinese ke kojení, uspávat a tak bude sám 😀

martule20
16. bře 2009

Majdula: Souhlasím s holkama, záleží na tom, jakou má tatínek práci a jak brzy vstává. S námi to manžel vydržel
cca 9 měsíců, někdy malou v noci slyšel, někdy nosil, když měla bolení bříška, někdy spal jako dudek. Dávala jsem jí prso vždy, když pobrekla (u druhého dítěte to už zřejmě neudělám....), takže se mnohdy manža ani
nestačil vzbudit. Ale kolem toho 9. měsíce už to bylo neúnosné, vstávali jsme za noc třeba 11x a to už manžel
neunesl a stěhoval se do obýváku. Já to obrečela (spíš vzteky), že já od prcka utéct nemůžu a on se klidně sbalí a jde spát do obýváku, ale pak už jsem ho kolikrát stěhovala i sama 😀 , aby se vyspal v noci a já si pak chodila zdřímnout ve dne, když on byl doma a hlídal. No a kolem 11. měsíce jsme se začali střídat - jednou spal v ložnici manžel, jednou já 😉 A zjistili jsme, že malá spí daleko líp jen s ním, tak jsme se na čas odstěhovali do obýváku oba a světe div se - malá kolikrát pobrekla a sama zase usnula!!! Od té doby, co nekojím spíme všichni tři v ložnici a většinou celou noc!

marselina
16. bře 2009

tatínek spinká s náma v ložnici,mimi v noci neřve a spinká,ale i tak by to bylo jedno,tatínek spí jak zabitý 😀

peta.cz
16. bře 2009

Tak náš tatínek poslední dobu spí v prckově posteli a mrňous spí se mnou na letišti 😀 Usíná ve své posteli v pokojíčku, ale za noc se většinou jednou vzbudí a putuje k nám, tam spí až do rána, tatínek by spal s námi v pohodě dál, ale spíš jsem ho vystrnadila já, abych se nemusela v posteli moc mačkat 😉 Jinak spal tatínek s námi v ložnici celou dobu, já malýho taky hodně v noci kojila, takže jsme spali všichni spolu na letišti a někdy jsem malýho přesunula do postýlky bez postranic, přisunutou k naší posteli..

onlika
16. bře 2009

Majdi, ja by som to zatial neriesila. U nas teda ani nahodou nepadol nazor, ze by manzel spal inde ako my, ale nas Matko spi takmer celu noc. Do 2,5 mesiaca som ho musela budit na kojenie a teraz sa budi sam, vacsinou len 1x a to ja som hore skor, ako stihne plakat 🙂. Obcas teda aj place, ale nebyva to nejak dlho, staci, aby som si ho pritulila, tak nemam pocit, ze sa manzel nevyspi. Ale je fakt, ze zo zacitku to bolo strasne tazke, maly zaspaval az okolo polnoci a pred spanim tak 3 hodinky v kuse plakal. A obcas plakaval aj dlhsie alebo rano uz okolo 5, manzel mal vtedy dovolenku, takze s nim pochodoval, aby som sa aspon trochu vyspala. Neviem, ako by to bolo, keby chodil do prace, asi by som od neho chcela, aby sme sa striedali. Lebo tie prve tyzdne mama musi oddychovat, ak je to aspon trochu mozne, je to dolezite aj pre tvorbu mlieka. Takze ja by som Ti radila pockat, ako to bude, ak bude tatino mat moznost zobrat si dovolenku, nech si ju na zaciatok urcite zoberie a uvidite, ako vam babo vlastne bude spavat a plakat a tak vsetko. A na margo toho, ze mama si moze pospat cez den s detmi, to je sice pravda, ale Matko prve 3 mesiace cez den spaval len v kociku v pohybe a teraz spi doma max. pol hodinku, takze to si moc nepospim 🙂. Ale teraz by som uz mohla spat a namiesto toho tu "zavislacim" 😀 😀 😀

lienockaa
16. bře 2009

tak my spime vsetci spolu, od narodenia maleho manzel nespal v druhej izbe, ani sa nijako neoddeloval od nasho nocneho zivota s babatkom..kojim este stale, zo zaciatku tiez dost casto pytal papat aj v noci, manzelovi to nevadilo, zobudil sa na plac, ale spal dalej, postupne si tak zvykol, ze sa uz ani neprebudil na plac..maly chvilu spaval v postielke, asi tak 8 tyzdnov, potom som ho vzala k nam a odvtedy uz spava s nami aj on..manzel proti tomu nic nema, naopak, ked niekedy prehodim, ze by som maleho zacala ucit na postielku, tak hodi take psie oci a zahlasi, ze jemu uz by bolo za malym smutno a malemu by bolo smutno bez nas..😉

johanka0805
16. bře 2009

no ahojte nas tatiko chodi do prace na 21 dni a ked pride domov tak som snim prakticky len v noci a neviem si predstavit ze v tedy by som snim nebola tak ja neviem mozno keby bol kazdy den doma ale to pochybujem

majdula
autor
16. bře 2009

Onlika, ja uz jsem tu psala ze manzel je ucitel, takze ma letni prazdniny a protoze termin mame v pulce srpna, bude s nami minimalne dva tydny 🙂 Uvidime, vyzkousime, nejak to dopadne 🙂

Ale vsem moc dekuji za nazory, evidentne co rodina, to jinej rezim. Hlavni ale je, ze to funguje ke spokojenosti vsech, ne?

hapkes
16. bře 2009

ja si myslim ze je to blbost aby manzel spaval v obyvacke.uz len z toho dovodu lebo sam si uvedomi co vsetko to dietatko obnasa aj ked ho v noci krmit nemusi ale vidim na nom ze si ma viac vazi a vie co to je...on si sice uz na to nocne vstavanie zvykol a nezobudi sa ale aj tak tie prve dni ked sme prisli z porodnice mi to pomohlo ze niesom v tom sama..a teraz?maly papa UM raz v noci a manzel ma necha cez vikend vybuvat a krmi ho on.takze cez vikend rano ano neviem ze mam dieta...

verbalinka
16. bře 2009

Ahoj,
tak tady čtu, že při každém zabrumlání miminka bych se měla vzbudit. Tak u mě tohle neplatí. Já spím děsně tvrdě, a pokud Will opravdu nebrečí, nebo aspoň nahlas nebrumlá, tak spim a nic neslyšim. Manža má lehčí spaní a mnohdy on do mě strká, že se malej budí 😀
A jinak si myslím, že dítě je opravdu obou a pokud manžel nemá práci, při které se musí hodně soustředit (řidič apod.), tak nevidím důvod, aby se on vyspal a já ne. Manža od začátku v noci přebaluje a já kojím. Jen párkrát jsem v noci přebalila jen já. On se stejně s malým vzbudí, tak je to vlastně jedno. A kojím v posteli, takže bych ho i tak vzbudila. A jinak malej spí s námi v ložnici, ale ve své postýlce 🙂
Samozřejmě se třeba může prospat přes den a já malého pohlídám, ale to využil asi jen 2x. To spíš ráno o víkendu manža vstane a vezme malýho s sebou do obýváku a já ještě spím do dalšího kojení 😵
Dítě je prostě obou a nejde hodit na jednoho povinnosti a na druhýho radosti 😉

romcatko
16. bře 2009

V našem 2KK nebylo moc jiné řešení než společné v ložnici 😀 ale zvládl jsem to všichni tři docela dobře. Na začátku noci jsem byla častěji vzhůru já a nad ránem, když už já upadala do tvrdšího spánku únavou, to slyšel Esterku častěji manžel. Ale dnes už o ní často ani neví. Spánek se mu prohloubil. 😉

mami.sk
16. bře 2009

verbalinka 🙂
ja spím niekedy tiež tak tvrdo, že malú vôbec nepočujem 😀 manžel sa zobudí skôr ako ja 😀 už som si fakt myslela, že som jediná mamina, čo sa nezobudí vždy na plač svojho miminka 🙂
postielku mám z mojej strany prirazenú k posteli a matrace zarovno tak niekedy malú na kojenie len "potiahnem" za zavinovačku a zobudím sa len tak na polovicu 😀 😀 😀 a ona sa niekedy vôbec nezobudí 😉 chce to len prax 😀

usnicka
17. bře 2009

ahojte, tak pozeram, ze vacsinou spite vsetci spolu v jednej izbe...ja odzaciatku spavam s malinkym v detskej, muz v spalni. Tiez sa bal, ze sa nevyspi do prace a budilo ho aj ked zapla dolu chladnicka alebo kotol, ale teraz aj ked maly riadne place (idu nam zubky) tak o tom ani nevie. Inak je to zaberacka, pretoze vlastne cela starostlivost o malinkeho je na mne, ako v noci, tak i cez den, niekedy ked pride muz z prace, malinky uz spinka, a to sme mali riadne koliky hadam skoro do 5 mesiacov....ale uz som si zvykla. Aj ked uz manzel spi tvrdo ako medved, uz nerozmyslam o tom, ze by sme sa stahovali k nemu do spalne. Ja nevidim nic zle na tom, ked sa muz musi vyspat do prace, je to namaha, musi zabezpecit rodinu a niekedy aj zobrat pracu naviac, pretoze z toho rodicovskeho by sme teda nevyzili. Co ma skor stve, ze by sa mohol viac podielat na starostlivosti o domacnost.

majdula
autor
17. bře 2009

Maminky, jak to tak ctu, tak spite vetsinou vsichni spolecne (casto s miminkem u vas v manzelske posteli), coz je fajn, taky bych to tak chtela.

Ale co sex? 😕

johanda
17. bře 2009

majdula - jsou i jiná místa než manželská postel - a mnohem rajcovnější 🙂))

gimulka
17. bře 2009

my taky spíme všichni pohromadě v ložnice, jen když se třeba malej vzbudí kolem 5 na jídlo tak pak jde manžel spát do obýváku aby ho v půl 7 když mu začne zvonit budík nebudil. Jinak v noci já přebaluju a manžel chystá malýmu sunar...takže jsme vzhůru oba 😉

onlika
17. bře 2009

majdula, ako pise johanda, su aj ine miesta 😀. A okrem toho, ked spi dieta v postielke aj ked je to v spalni, tak sa to da, babo sa nezobudi 😉

berenika39
17. bře 2009

usnicka: neber to prosím ve zlém 😉 😉 , ale právě to, že manžel už ted má svoje pohodlí,klidný spánek, ložnici pro sebe a ty sama máš komplet starost o malého na svých bedrech, právě to ho asi nijak nenutí, aby se zapojil. Kdby věděl, že je to o probouzení, pláči, krmení, nevyspání, uvědomil by si to a přidal se? Pomohl by ti s něčím jiným, zapojil se do domácnosti. A navíc, jen můj názor, to pomazlení nad ránem, přebalení, než udělám mlíčko, to určitě jejich vzájemnýmu vztahu prospěje.....

ronie
17. bře 2009

já si teda sex v jedné místnosti s dítětem představit neumim vadí mi i kočka. My spíme v ložnici a děti každé v jiné mísnosti a naprosto nám všem vyhovuje-děti mají po mě lehoučké spaní, takže dohromady bychom se nevyspali nikdo,děti slyšim přes zavřené dveře a špunty v uších 😀 😀 😉

ronie
17. bře 2009

jo a stejnaks e o děti starám jen já, pač manžela teda nic neprobere 😒

meleri
17. bře 2009

jo co sex.... 😀 budete stejně asi tak unavení že nic nebude.... 😀

jo ty vosky ono ten budík přes ně slyšet jde...vlastně s nim a člověk slyší všechno jde o to že v tom spánku je to tlumenější a tak to tak neruší...

já mám taky spaní naprd...ale už sem si zvykla.člověku nakonec nic jiného nezbyde...

vejinka
17. bře 2009

ocko nam spi v spalni s nami ..len ked bol chory tak sme ho prestahovali do inej izby...odvtedy sa setri lebo nexce byt zasa vyhosteny 😀 😀 😀 muz prve mesiace zle spaval lebo pocul kazde zamrncanie ale zmysli sa mu otupili a spi jak zarezany az do rana...len mne sa nejako nedokazu otupit.. 😀 😀 kojim v noci 5-6 krat

onlika
17. bře 2009

ronie, prvykrat mi to bolo tiez divne a vacsinou skoncime aj tak v obyvacke, ale myslim si, ze taketo male miminkko to nijak nerusi, moj nazor. Mato totiz vecer zaspi tak, ze ho nezobudi prvych par hodin ani prebalovanie. Ked bude starsi, tak mi to bude urcite vadit 😉
A mozem sa Ta spytat, ako casto v noci vstavas k malej, ked je v inej miestnosti? Mne na to pride teda este velmi malicka

ronie
17. bře 2009

melrri no to jo, jako sex taky teď nevim co je 😝 😝

onlika je malinká a je spokojená-s Oliverem sme to taky tak dělali, Olivera sme ze začátku na pár dní měli v ložnici, ale nespal nikdo, takže putoval za dveře a spal krásně a my též. Malá je ale ještě lepší spáč(nekojíme)-teď sme jí začli zhasínat a ze 2 krmení za noc je jen jedno-kolem půl 3 a pak až v 6 nebo půl 7 a to už vstává i Oliver(on se teda dává mlíčko taky ještě nad ránem ale to je za minutu hotovka s Julčou je to na půl hodiny.

ronie
17. bře 2009

onlika ještě k tomu sexu, taky si celkem nemyslim,že by to vadilo dítěti ale mě určitě 😉 to je ale samozřejmě naprosto individuální 🙂

mirjanka
17. bře 2009

u nás spí tatínek pokaždé v ložnici, postýlka přiražená k dvojlůžku a on už téměř nevnímá lehké zakvíkání malé na kojení, někdy, když se vzbudí jí vezme na odříhnutí a zapochoduje si s ní po bytě...tak to bylo i s klukama, s prvním jsme se střídali na krmení z lahve u dalších dvou si to pochvaluje, kojit tatínek prostě nezvládá 😀 tak spí docela tvrdě...jj zvyk je železná košile

slunicko552
17. bře 2009

Ahoj tak malý spal od začátku s náma a spí tak do teď.Taťka má lehké spaní,ale časem si zvykl a stalo se,že mi ráno řekl-Tak to byla super noc,že?Malý se ani jednou nevzbudil 😀 A já k němu v noci letěla tak 10x 😝 Ale někdy šel spát do obýváku,respekt.v noci se stěhoval,když už toho bylo hodně.Sice mi to vadilo,ale nic jsem neříkala.Teď už je to v pohodě prcek spí celou noc 😵