Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

mircka
28. črc 2009

Tatínek spal a spí stále v ložnici, stejně jako já s malým. Ani jednou (krom služebních cest) tomu nebylo jinak. Tchýně sice nadhazovala, že by prý měl mít malej pokojík, abych tam s ním mohla spávat. To jsem razantně odmítla. Pouze v době, kdy měl malej koliku, tak když jsem s ním v noci chodila, tak jsem nechodila po ložnici, ale po celém bytě... Momentálně spí malej s náma v posteli...

mircka
28. črc 2009

Ještě poznámka: tatínek si zvykl. Když ho náhodou malej vzbudil, tak mi ho třeba i na kojení donesl. 🙂

jasminet
29. črc 2009

nasa mala od prveho dna, co sme ju priniesli z porodnice spava sama vo svojej izbe, my s manzelom spime nadalej spolu v spalni... v noci ju v jej izbe prebalim, nakrmim, ulozim do postielky a idem si lahnut k manzelovi. zatial nam to tak vyhovuje 🙂

berus222
29. črc 2009

nas tatik spava s nami od zaciatku. ani by som mu nedovolila, aby isiel spat inam. 😀 prve tyzdne som maleho nosila nakojit do detskej izby,aby sme ho nebudili, ked stava do prace, ale potom moja lenivost vyhrala a kojim na posteli. velakrat nas tatino ani nevie, ze sme v noci hore. 😀

smily
29. črc 2009

nas by aj chcel spat s nami ale v detskej je len poschodova postielka (hore spi starsia dcera) ja zas dole a mala v postielke takze tatino sa nezmesti 🙂 spalnu mame hore na poschodi ale tam su tak strme schody ze kolkokrat ked sme isli dole sme isli po zadku tak kym tie schody neprerobime(uz sa na to chystame hodne dlho) hore radsej ani nechodime....

petja
29. črc 2009

od narození spíme všichni v jedné místnosti.Manžel nikdy nevyslovil přání být od nás...je úžasnej a pomáhá jako nikdo!

anezka14
29. črc 2009

☹ chrapani byl stejny problem i u nas. Ale ne ne manzi, ale muj, protoze jsem v tehu pribrala vic nez 35 kg a jeste mam zborcenou nosni prepazku ☹
Spunty do usi super vec, ale oddelene loznice ani omyl. V obyvaku nemame gauc iba kresla, takze nema na cem spat. Jednou to skusil na zahradnim lehatku a ofnukaval to mesic 😀 .Krome toho mu to uz nevierim, ze chrapu, protoze syn se ani jednou nevzbudil, ani tchan to neslisi a to bydli v pokoji hned vedle.Takze to podle mne muj tatulak iba skousi 😀 😀
Záver: spime vsichni spolu a NIKDO se nestezuje 😀 😀

aponchie
29. črc 2009

petja to same jak u nas..setkala jsem se spis s tim ,ze nekteri mi to zavideli a nadavali mi 😀

smily a nemuzete spinkat vseci nahore?jako prestehovat postele tam?

levik82
29. črc 2009

no vidim ze riesite zaujimavu temu... u nas to je vecny problem. muz chrape desne a ja som z toho na prasky. na kazdu dovolenku sa okrem tesenia aj bojim noci 😖 no katastrofa. si pripadam jak nervak lebo mne sa normalne roztrasie zaludok taka som z chrapania vytocena 😲 takze to u nas vyzera tak ze ja spim s malym v spalni - on v postielke a ja v postely, nadranom si ho niekedy beriem k sebe. a muz spi v obyvacke na gauci. a stazuj sa na kroze 😅 ale ako to vyriesit= a ja som stuple skusala - nezaveraju 😅 si viete predstavit tie decibely ked ani stuple nepomahaju???!!! 😕 a my z toho mame trochu problem. teda ja nie, manzel. vadi mu to oddelne spanie. ako ja by som bola tiez radsej keby spal so mnou v jednej postely ale takto...ee...

sklenicka24
29. črc 2009

ahoj kočky

tak to já bych manžu odstěhovala hned 😀 😀 😀 😀 😀 Strašně chrápe, tedy né že by budil malého, to né, ale mě jo 😅 😅 😅 😅 😅

Jinak broučkové s námi spali a vlastně ještě spí v ložnici. Ale ten táta no nevím 😉 😉 😉

aponchie
29. črc 2009

a nemuzou s tim neco delat?vzdyt jsou lepitka na nos

beruska2x
29. črc 2009

apon.. pokud ma nekdo fakt zborcenou/rozdrcenou prepazku nebo blbe patro tak ti lepitka nepomuzou , leda operace ale nekdy ani to ne... 😅 😔
muj exmanzel taky chrapal, nastesti jsem si polepsila 😀 😀 😀 😀 😀 nedalo se to vydrzet 😖

sklenicka24
30. črc 2009

JJ, u nás taky mazec, ale kopnutí stačí, příště ho opravdu vyexpeduji vedle. 😀 😀 😀 😀

levik82
30. črc 2009

u nas nepomaha nic. ziadne mlaskanie, otocenie, kopnutie 😖 on chrape aj na bruchu a so zatvorenymi ustami 😅 😔

smily
30. črc 2009

aponchie
tam je velmi malicka izbicka - mesti sa tam len manz.postel (ved sa chystame na prerabanie - zatial mame spravene zvonka a robi sa dvor... potom sa pustime do tych schodov a poschodia - chceme spravit podkrovne izby a este jednu kupelku)
no a pravda je aj to ze manzel priserne chrape 🙂 mala povie ze ako diviak 😀 😀 😀 😀 sem tam sa starsia nasackuje ku nemu na gauc a spia spolu - vacsinou cez vikend

aponchie
30. črc 2009

teda chrapani se da resit..neverim,ze vsechni muzi co tady pisete maji fyziologicky spatnej nos,ze se neda operovat 😀 pac rikate jak strasne to maji ..

beruska2x
30. črc 2009

apon.. no to urco neee.. ale prave ty co chrapou nejhur tak s tim se vetsinou nic delat neda 😅

muj manza chrupne kdyz prijde z pivka nebo kdyz ma rymu ale staci do nej ducnout a otoci se na bok a je klidek 😀

aponchie
30. črc 2009

to si delas legraci ,ze se s tim nic delat neda... 😝

beruska2x
30. črc 2009

ale jiste da, jsou naplasti, kapky, ale ne kazdemu to funguje a pokud to ma fakt fyz. tak opravdu neda 😔
ty lehci formy simyslim jsou v poho ale kdyz nekdo fakt reze tak je to zabijak ☹

aponchie
30. črc 2009

kdyby jsi to poradne cetla tak tomu co nepomaha to co jsi vyjmenovala pomaha operace 😀 😀

lucie.krajcarova
30. črc 2009

Majdulo, tatínek spí stále s námi, už kojíme tak max. 2x za noc, než on vstane 🙂 držím ti moc a moc palečky.

aponchie
30. črc 2009

btw zajimalo by me kolik tech alternativ proti chrapani jste zkusili,ale jak znam kobylu tak napisete ze samozrejme vsecky a proste nefungujou 😀 😀 😀 😀

beruska2x
30. črc 2009

ex nepomohl ani doktor a ted uz to nastesti resit nemusim 😉 na operaci treba nemuze ten kdo ma nemocne srdce...

aponchie
30. črc 2009

a tvuj manzel ma nemocne srdce jo? 😎

btw na operaci muze i ten co ma nemocne srdce vis..pac tahle operace se dela pri lokalnim umrtveni 😀 😀 😀 😀

beruska2x
30. črc 2009

nema a muj manzel nechrape.. chrapal ex a to neni muj problem uz 😀 a fakt na operaci kvuli srdci nemohl...

aponchie
30. črc 2009

😀 😀 😀 😀 tahle operace pri lokalnim umrtveni se dela vsech pouze by musel mit alergii na anestetikum 😎

beruska2x
30. črc 2009

to nevim, tenktrat mu to Dr nedoporucil.. no to uz je fuuuk

nika70
30. črc 2009

Ta operace mi teda docela zaujala......nemáte s tím někdo zkušenosti??
Já se ale obávám, že nejhorší by bylo tam toho chlapa dostat.....můj nejde k doktoru ani za boha...to už musí být.... Myslím, že už jsem mu to nadhazovala, ale netvářil se na to..... ☹

beruska2x
30. črc 2009

ja jsem tenkrat pohrozila ze bude spat sam a sel , ale bohuzel neuspesne, ..