Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

majdula
autor
15. bře 2009

Safra, ne titinky ale tatinky... 😀

maruska39
15. bře 2009

U nás to bylo tak,že do 6.měsíce spal s námi malý v ložnici a ke všemu přímo v posteli téměř celou noc,postýlka mu nevadila,ale vyžadoval moji přítomnost,od 6.měsíce jsme ho přestěhovali do jeho vlastního pokojíčku a spinká sám. Manža má tvrdé spaní takže ho malý nebudil,spíše jsme malého budili my převalováním v posteli. Měli jsme štěstí,že Domínek prospal celé noci od narození,takže v noci žádný kravál nedělal 😉
Ale tak pokud se manža potřebuje vyspat tak si myslím,že občasný útěk do obýváku by měl být OK 😵

beruska2x
15. bře 2009

ja mela maleho v kosiku na sve strane postele, kdyz chtel jist a na prebaleni jsem ho vzala do pokojiku, ktery ma zarizeny hned vedle, manza se vzbudil asi 3x ze zacatku a pak spal normalne 😉
jako mamina budes mit mnohem lehci spani nez manza a vzbudis se pri prvnim zachruti mimca to neboj 😀
ted spi malej v pokojiku, nekdy (manza dela nocni) spim s nim nekdy ne.. ale on uz se vzbudi tak v pul 5 na jidlo jenom...

misa84
15. bře 2009

no ja nevim, ale miminko bude prece vas obou, prijde mi to od chlapu pekne sobecke, ze s recmi typu - potrebuji se vyspat do prace - se stehuji do jinych mistnosti, aby meli klid. 😠 copak tebe pres den nebude cekat "sichta" ? 🙄
jinak jak pise pise beruska, opravdu budes mit lehci spani nez manzel, uz pri sebemensim mlasknuti nebo zavrteni honzika se probudim a kdyz je cas na kojeni, beru ho k sobe, nakojim takze maly ani nema duvod plakat. je pravda, ze na zacatku plakal, ale bylo to tim, ze byl cely takovy vyjeveny, ze uz neni v brisku.
jen at si manzel zvyka, nevim, proc bychom meli chlapi setrit, aby se chudaci nahodou neprobudili, naopak budes to po porodu ty, kdo bude potrebovat nejvic odpocivat, kvuli kojeni a tak. muj nazor... 😉

alon111
15. bře 2009

tak mala spi s nami na mojej strane a zvladame to v pohode a este sem tam sa nam do postele vtisne este aj syn.dakujem ze ta tretia uz spi len vo svojej izbe lebo by sme boli ako krtkovia 😀 .moj manzel sa ani raz nezobudil ked mala plakala a pokial sa mu nieco nepaci mame este gauc.

beruska2x
15. bře 2009

misa no ono je to tezke, pokud tatinek vstava kazdy den brzo do prace a ma ji narocnou tak se opravdu potrebuje vyspat....
my nastesti mame veliky byt takze kdyz se chce manza zasit pres den do loznice a na 2 hodky si schrupnout tak ma moznost, samo to neni kazdy den ale respektuju to a bud maleho zabavim nebo nekam jdeme aby mel klid...
mamca si taky muze jit ve dne lehnout kdyz mimi spi, nevidim na tom nic spatneho... 😉

beruska2x
15. bře 2009

nedovedu si ale predstavit byt s mimi v 1+1 a nemit kam utect 😅

jitrulka
15. bře 2009

tak my máme 1+1 a spíme v jednom pokoji. manža spí na patrové posteli, já na zemi (na matracích) a mimi poblíž mě. ale už se moc těším až se postěhujeme do většího a já budu spát s manžou v jednom pokoji a malá ve druhém. nebo já s malou v jednom. jsem klidnější, když se malá budí a manža u toho není, nemusím na něj brát ohledy. kdybych měla větší byt, asi bych to tak praktikovala hned odzačátku. ale těžko říct.

dadka212
15. bře 2009

my to od narodenia praktizujeme tak, že ja s malým spím v detskej a tatino v spálni sám...

mne to nepríde sebecké od chlapov, teda aspoň ten náš ráno o 6-tej odchádza do práce a príde až večer narobený a ja som si s malým zdriemla aj cez deň, upratovali sme večer spolu s tatom čo bolo treba, nevarila som, a cez víkend velké upratovanie...čiže ja som z toho všetkého vyšla ešte super 😀
...a ešte som sa bála aby tato nebudil chrápaním malého nie malý plačom tata 😀 alebo aj tým, že mu bude budík zvoniť atď....

teraz už máme iný režim, ale ešte stále spím s malým v detskej a ešte asi aj dlho budem, keďže zachvílku príde druhé bábo tak budem s obomi 🙂

dont_speak
15. bře 2009

holky, tak my máme mazánka.. spí zatím ještě mezi náma v manželské posteli, ale až se narodí mimčo, tak plánujeme přesun do postýlky a pak i do vedlejšího pokoje.

lienka79
15. bře 2009

No ja teda neviem....manzelik sa potrebuje vyspat a ty snad nie? Ved dieta je snad oboch rodicov...Neviem,je to kazdeho zvyk..ale u ans manzel normalka fungoval ako ja..ale podotykam,..ze nema fyzicky namahavu pracu..to je potom o inom 😉
V noci normalka vstaval..ja som sla odsavat a on drobca prebalil a nakrmil....Pretoze nas andilek nespal anio v noci,ani cez den,cize ani ja som to nemala kde dohnat....Pardon,spal..ale len v kociku 😀
No a k veci...nas ma 2 roky a spime doteraz vsetci v maznelskej...ale uz je to nepohodlnne...tlacime sa..takze riesime otazku stahovania do detsjkej..
ale do 1.5 roka sme spali uplne v pohode vsetci

jitrulka
15. bře 2009

ale s misou spohlasím v tom, že po porodu jsme se k malé střídali. Já byla vyřízená a pěkný psycho. ale ted už je to jen na mě a když se manža "pokouší" o uspávání, jsem z toho dost nesvá 😀 A taky nemám ráda, když malá brečí a manža se tam jen převaluje a vzdychá. To než vidět jak je z toho otrávenej, tak bych byla raději s malou sama. Vím že to není ok, ale snad se to jednou srovná 🙂

majdula
autor
15. bře 2009

No u nas je to tak, ze jsme aktualne ve 2+1, tj. loznice a obyvak. Ja jsem narkoleptik (po uvedeni do vodorovne polohy behem minuty usinam), ale manzel spi strasne blbe, blbe a dlouho usina a vzbudi ho kazdej sramot a tak... Navic je ucitel, potrebuje pres den fungovat, myslet a neklimbat v praci 😀 Ja budu doma, takze si prece jen muzu dovolit plizit se po byte jako zombie, on ne 😉
Ale samo nechci aby se od nas stehoval, takze spis vyzvidam, esi to ostatnim chlapum nevadi, spat s mimcem. Kazdopadne my to zkusime a uvidime.

majdula
autor
15. bře 2009

Jo a to pripadne chrapani, to miminku nevadi? 😀

astrane
15. bře 2009

Spal s námi v ložnici,malej v postýlce na mé straně postele a se staženou bočnicí.nebudili jsme ho-jednak spí tvrdě a jednak jsem byla vždycky vzhůru dřív než malej 😉 -poznáš to taky,jen vzdychne a seš na nohách 😀 K řevu nikdy nedošlo....řval až třeba při přebalování,ale to už jsme byli v koupelně...A usnul zase se mnou v ložnici pěkně u prsu a jen jsem ho pak šupla zpátky do postýlky(pokud jsem u toho neusla taky 😉 )
Poku někdy řval,tak ho něco bolelo a to jsme šli do obýváku my a až jsme to zvládli,vrátili jsme se do ložnice...

majina
15. bře 2009

Tak já jsem sama od sebe navrhla že se na ty první společné noci (počítám tak ty tři měsíce) nastěhuji do pokojíčku nebo dolů do obýváku abychom taťku nebudili protože přítel se potřebuje pořádně vyspat a pláč mimča by ho samozřejmě budil, potom už malý bude v pokojíčku sám a já v ložnici.

beruska2x
15. bře 2009

majdu to byl taky taky duvod proc jsem malyho dala do pokojiku.. manza chrape az se hory zelenaji a maly sebou porad sil, budilo ho to 😀 😀
tatinka nech odpocinout kdy bude chtit a ty si chrupni s malym pres den, lepsi mit vyspalyho fungujiciho tatinka nez nevyspalou trosku co se plouzi bytem a nema naladu a energii na mimi ani na tebe 😉 😉 😀

majina
15. bře 2009

U nás k tomu je ještě ten důvod že přítel chodí spát pozdě a pozdě taky vstává tak on by budil nás a my jeho 😀

bambusko
15. bře 2009

nevdim ziadny dovod na vystahovanie ktorehokolvek z rodicov zo spalne, ved rodina je mama, otec a deti, preco niekoho z nich postavit mimo??? 😕 staristlivost o dieta ma byt spolocna, nemyslim, ze ma otec kojit ap., ale pri kolikach, obratenom rezime dietata a inych plackoch sa aj tak rodicia striedaju, lebo pre jedneho je to vycerpavajuce. navyse spolocne spanie podporuje zdrave rodinne vztahy, tak z pohladu dietata, ako aj rodicov 😉 tehulky a snazilky - zda sa mi predcasne riesit taketo veci

beruska2x
15. bře 2009

bambusko tak to si nemyslim a ani nesouhlasim, mamca ma 1 smenu prace - mimco tak proc by tatinek mel mit 2 - mimco + praci
je to o tolerantnosti a pochopeni...

majina
15. bře 2009

Já si taky myslím že by to bylo sobecké nenechat chlapa vyspat 😉

jitrulka
15. bře 2009

tak malou chrápání nebudí a zvykla si i na vyzvánění tatínkova mobilu coby budíku. My se vlastně v tom 1+1 sneseme, dá se to vydržet, ale na oddělené pokoje se těším 😀

beruska2x
15. bře 2009

jitrul to te obdivuji ja si to nedokatu predstavit, my se v tehu stehovali mame 3+1 a velike a nekdy je to malo 😀 😀 😀

majina souhlasim na 100% na chlapovi je cela zotpovednost za ziveni rodiny atd tak proc zbytecne neco hrotit.. aspon si vic mimi uzije kdyz je vyspaly a svezi 😉

kacka.va
15. bře 2009

tam manžel, i když malá pobrekávala, tak neslyšel vůbec nic a spal jak poleno. Prostě na to ti chlapi většinou nemají vyvinutý "senzor" jako maminy, ty se probudí, jakmile se mimčo jen hýbne.
Já taky nevidím důvod, proč by měl manžel spát jinde.

sue
15. bře 2009

...no...tak odsťahovať chlapa na rok alebo dva alebo tri zo spálne mi pripadá čistá hovadina 🤐

beruska2x
15. bře 2009

😲 😲 😲 proc na rok, dva, tri... taky jde o par prvnich tydnu max mesicu a stejne zalezi na nem 😉

johanda
15. bře 2009

já se nestěhovala nikde,manžel nemusí vstávat v 6, klidně si přispí i do 8.30 a navíc jsem po porodu v podstatě nepřestala pracovat, takže jsme holt měli dvojnásobné šichty oba.Jen několik nocí jsem strávila na gauči v obýváku, když byly holky nemocné a nemohla jsem je kojit vleže.

beruska2x
15. bře 2009

to zalezi na organizaci rodiny pokud chlap vstava denne pred 5 do prace tak to jiste ohledy asi chce..

sue
15. bře 2009

Beruska, to je jedno...hoci aj na jeden deň,resp.noc mi to príde ako hovadina 🤐 v konečnom dôsledku - kto má podstatnejšiu prácu? Muž či žena? Ten čo zarába peniaze alebo ten čo vychováva človeka? Pri ktorej práci nesmie byť človek unavený? Dieťa je aj matkine aj otcove...a obaja pracujú veľmi tvrdo tak prečo by mala nočné šichty ťahať len žena? 😕

dudinka21
15. bře 2009

Ja som manželovi sama navrhla nech spi vedľa, on chcel veľmi s nami ale pracuje ako každý jeden a náš syn teda toho nenaspí... Asi 2 mesiace spal s nami a potom sa odstahoval, moj syn je hore každú polhodinu a to keby má byť stále hore boli by sme obaja nevyspatý.. Teraz má volnejšiu prácu ako prvého polroka to bol stále v práci to bolo náročne ale teraz má volnejšie a cez deń mi strašne pomáha..
Večer kým sa mali zobudí ležkám s ním v jeho kumbálku a potom idem za synom. Ale strašne nám to chýba ale povedali sme si, že si to potom budeme ešte viac vážit ako sme si vážili..
Podľa mňa je od ženy sebecké, keď napíše, že je to aj jeho dieťa.. Ja musím byť so synom 24 hodín on vyžaduje toĺko pozornosti, ale manžel zarába korunky aby sme mali všetko čo máme a chcem aby bol v práci oddýchnuty.. A NIE ako niektorí muži chudáci v práci spia ale hlavne, že sú všetci spolu..
Ale každý má svoj názor a každý robí to, čo mu najviac vyhovuje...