Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

lucinecka
30. črc 2009

Máme asi štěstí na hodný dítě, manžel spal a spí celou dobu s námi, ani nevěděl že v noci kojím. Malej se zavrtěl, já byla vzhůru, nakojila a spali jsme dál. Ani nebrečel. Teď co už nekojím spí celou noc, maximálně se jednou vzbudí a stačí se pomazlit dát dudyna a spí dál, manža o ničem neví 🙂

nika70
30. črc 2009

Takže vy jste to Berusko zkoušeli a neklaplo to? No tak to mu ani radši nebudu říkat..... 😀 Potřebuju nějaké pozitivní příklady..... 😀

Mně ale spíš překvapuje, když někdo řekne - to by si mohl tatínek zkusit, spát sám....ani náhodou....nikdy...apod. 😨
Já jsem prostě respektovala, že má náročnou práci a potřebuje se vyspat, tak když některý mimino řvalo víc,než bylo zdrávo, prostě jsem ho čapla a šla s ním do druhé místnosti, nebo jsem manžovi sama navrhla, aby šel spát vedle on..... Neumím si představit, že bych mu to zakázala nebo nařizovala..... Pomáhal opravdu statečně, ale živil nás, tak jsem se snažila, aby byl vyspalej.....

beruska2x
30. črc 2009

nika.. tak to mame stejnej nazor.. spousta tatinku treba ridi a muzou nevyspalosti v praci ohrozit sebe i jine lidi.. to je tezky..

nas malej spi asi 3 mesice v pokojiku ale tak mesic jsem tam spala s nim aby si zvyknul a byl v poho... no nebudil se ni (ale on spal vzdycky krasne) nakonec jsem ho sustenim periny budila ja tak jsem mazala k manzovi do loznice, mam chuvicku a v pohode...
jen jted jak mu rostou zuby tak se obcas budi ale uz taky min, trvalo to tak tyden...

sisstin
31. črc 2009

nika: kamarád chrápal( zdaleka ne jako MP), na tý operaci byl..a mimo toho, že ho to stálo spoustu peněz a bolesti, to nemělo účinek žádnej 😉 já tomuhle vůbec nevěřim 😉

jinak já teda po x letech rozhodně nemusím s chlapem spát v jedný posteli, jak jsem psala...doby, kdy jsme se drželi za ručičky a funěli si do obličeje apod. jsou dávno pryč, já se potřebuju hlavně vyspat 😀 naši maj skvělý manželství...a nespí spolu v ložnici asi 15let 😝

kinsen
31. črc 2009

My máme také hodné dítě takínak za celou dobu spal jen dvakrát v obýváku a to když malého trápily prdíky.Kojení a přebalování ho nebudí vůbec spí jak dudek.

majdula
autor
1. led 2010

Ahojky,

uz je to safra dlouho, co jsem se tu ptala, jak u vas probiha spani, jestli spite dohromady s chrapajicimi tatky a jestli spolecne spani nerusi mimco nebo naopak tatinka.

Tak chci jen napsat, jak to dopadlo. Resila jsem to uplne zbytecne, protoze okamzite po prichodu z porodnice se to u nas bezvadne zabehlo tak, ze spime v pohode vsichni spolecne (prcek v balkonku, po prvnim nocnim kojeni v posteli si ho tam vetsinou necham, pac u toho oba usnem 😅 ) a manzel si absolutne nestezuje, naopak 🙂

Mela jsem strach, ze se nevyspi a bude do prace zmrtvelej, ale prizpusobil se velice pruzne a za celou dobu spal na gauci jen dvakrat - kdyz byl nacamranej a kdyz na neho neco lezlo.

nikollette
1. led 2010

My spíme všetci traja vo velkej posteli 😉
Tato nechrápe, len málokedy, aj to ho hned spacifikujem na bok, nech je ticho. A je to ok.
Malý spí pri stene, aby sa neskotúlal, ja v strede a tato na kraji 😉

Malého mám aspon vždy pri sebe, pri ruke, ked chce dudlik, alebo mu dám v noci mliečko ci cajík 🙂

majdula
autor
1. led 2010

Jo to jsem taky jeste chtela napsat, ze kdyz muz obcas pochrupkava, tak to budi jen me, maleho absolutne ne, je zvyklej a prijde mi, ze ho to spis uklidnuje 🙂

syraell
2. led 2010

majdula
To mas tezky. Ono asi nejde o to, jestli si chlap zvykne, ale jaky chlap si zvyka 😉 Manza s podobnou myslenkou nikdy neprisel a neresil to. Jsme rodina a zkratka spime spolu v posteli. No a pokud by si potom chlap pripadal nevyspaly, neni nic jednoduzsiho, nez se na nekolik noci prestehovat. Rozhodne by mi asi bylo lito, kdyby to nezkusil a po narozeni prcka se rovnou stehoval...Drzim palce, at to chlapec zmakne 😉

zuzu1980
2. led 2010

U nas je to uplne naopak, ja som doteraz spavala v obyvacke aj s drobcekom, ktory bol najprv v prenosnom kosiku a teraz rad spinka v cestovnej postielke. Moj manzel chrape a ja mam problem zaspat, tak by som sa nevyspala, uz aj tak som mala malo spanku kedze som vstavala kazde 3 hodiny na kojenie, a potom som sa este hodinu snazila zaspat, no nehrozilo...
Teraz drobcek spinka takmer celu noc, tak sme s manzelom v spalni, o 6 rano sa presuniem do obyvacky a este 3 hodinky spim tam. Drobec spinka sam v obyvacke, dvere na spalni mam otvorene a dovidim priamo na neho a ja sa zobudim aj na najmensie zamrncanie...

zuzu1980
2. led 2010

Mne prislo zbytocne manzela v noci budit, kedze chodi do prace a pri kojeni mi nepomoze. On mi sice ponukal ze mi v noci pomoze, ale ako? Tak radsej nech sa vyspi, vsak preco budeme nevyspati obaja? Ja som si mohla cez den s malym zdriemnut, a navyse teraz uz pekne spinka, tak teraz nemame problem.

kadlecova.misa
2. led 2010

ahoj Majdulo..když byla Nela opravdu malé mimčo, spal taťka s náma...kojila jsem 2x za noc a ho to ani nevzbudilo..malá byla hodná a hned usla,nebrečela..takže záleží jaké je to tvoje mimčo. Pokud hodně pláče, tak at se jde tatka vyspat na gauč. 😉

elzik
2. led 2010

Tak my spáváme s manželem v ložnici s ŠImonkem a dcerka ve svém pokojíčku. Někdy, když jsou noci náročné, tak manžel jde spát do obýváku a vstává k dcerce a já spím v ložnici s malým a vstávám k němu. To je ale málokdy. Většinou spíme spolu a k ránu se nastěhuje i dcerka do naší postele. 🙂

petra.a
2. led 2010

u nas tatinek spinka s nami cez vikendy a v tie tyzdne, ked ma odpolku. Ked ma rannu smenu, tak psinka vo vedlajsej miestnosti, pretoze vstava skoro rano a nas krpec chodi spinkat nejako az okolo polnoci. Inak ked spime vsetci traja v spalni, tak manzel v noci tiez kolkokrat ani neregistruje ze kojime.

lenka1smejka
2. led 2010

No nas tatinko spi niekedy v spalni niekedy v obyvacke lebo strasne chrape a mna to budi a som potom nevyspata

tinuskaha
2. led 2010

moj manzel spi v spalni a ja s malym v detskej izbe.chodi do prace a nechce maleho skoro rano budit

bicista
2. led 2010

Ja sem narozenim dcerky na tom velice dobre, manzelka se s mimcem odstehovala na druhou stranu do noveho detskeho pokojicka kde jsou spolu. Takze ja mam celou loznici pro sebe 🙂))))) a muzu se rozvalovat a roztahovat vsemi smery a nikdo mi nekeca ze che spinkat ze ji rusi telka v loznici 🙂)) Neslysim nic zadny plac se ke mne nedostane. Ale ze nejsem takovy sobec, tak kdyz mala hodne plakala tak jsme si to vymenili a ja si dal par nocnich hodinek do dalsiho kojeni s mimcem 🙂 a manzelka se mohla trochu prospat.

hoogy
2. led 2010

no my spime od narodenia maleho vsetci spolu...neviem preco by sme sa vobec mali delit ved dieta sme si spravili spolu tak ked je zla noc tak sa striedame a ked dobra tak sa obaja dobre vyspime. manzel si vzdy len prichysta vecer veci na rano do druhej izby a potichu odide z izby aby nas nevyrusil. takto fungujeme uz skoro 8 mesiacov a ani jeden z nas nepada na hubu od unavy a maly je zvyknuty na oboch takze ked jeden z nas pre nieco nie je doma neni problem a ja nemusis mat nervy....

bicista
2. led 2010

Nam se postylka do loznice uz nejak nevejde by sme pres ni skakali, takze to ani nejde jinak. Ja sem skoro denne na silnici, a manzelka nechce ohrozovat i zivot muj a zvysovat riziko ze se mi unavou na silnici neco stane, takze i tak proto.

momin
2. led 2010

Tak tatinek spi se mnou v posteli a Danik u sebe v postylce.. A nemenila bych. Sem rada ze se nam to takhle povedlo..... 😉

hupcza
2. led 2010

tak já spím v ložnici,ondra spí v ložnici a tatínek spí v ložnici,když nechrápe - jinak spí ve svém pokoji
jeho chrápání neřeším - prostě ho odvelím...pokud bude raději spát na gauči než aby s tím něco děla,není to můj problém 😎
ale nejraději mám,když jsem ráno v pelechu všichni tři 🙂

evikg__2
2. led 2010

Dcerkina postielka je prirazena bez bocnice k nasej posteli a spime takto vsetci pokope a pritom mame kazdy dostatok miesta. Ked ale ocinko chrape, tak musi ist spat do inej izby, lebo mala ma velmi lahky spanok a rusi ju to.

susisus
2. led 2010

Nas ocino si tiez chrape v obyvacke, ale rano k nam vzdy pride 🙂
a mala ma postielku hned vedla nasej manzelskej.

petronelie
2. led 2010

Manžel spal od začátku s náma v ložnici, když jsem kojila s dokrmem, tak jsem kojila, on dělal mlíčko, v půl 7 ráno vstával do práce...a tak je to dodnes, prostě když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap 😀

danysek27
3. led 2010

Spíme všichni krásně pohromadě. Sice jsem čekala, že nás manžel nechá samotné, ale jelikož Matýsek v noci nepláče a o jídlo se hlásí jen mlaskáním, tak to tátu ani neruší a to ani když u něj klučina hledá bradavku 😀. Většinou spí naše zlato v postýlce a ráno kolem třetí - čtvrté se stěhuje k nám do postele. Pak spí buď se mnou nebo s taťkou - záleží kdo potřebuje zahřát 😀
A ráno jsem všchni zvyklí vstávat v šest, kdy se nám tatínek chystá do práce - takže nám to vychází skvěle.

murinka
3. led 2010

manzel vzdycky spal s nami v spalni-nastastie 😝 😀 neviem si to predstavit zeby spal v hostovskej alebo v obyvacke,pretoze by som sa bala ze sa mi dcera skotula z manzelskej postele na zem 😖

rimmel
3. led 2010

na zaciatku sme spali vsetci v jednej izbe, manzel so mnou a maly v postielke, kosiku..teraz spim polku noci s muzom v posteli v nasej izbe a druhu polku s malym na matraci na zemi v jeho izbe 😀

vendulka
3. led 2010

tak manzel spi od zacatku s nama a kdyz byla mala novorozenecek, tak jsme k ni vstavali na stridacku, manzelovi to nevadilo a aspon jsem si oba odpocinuli a od 2 mesicu spi mala celou noc od 20h do 7,30h 😉

mrazulka
3. led 2010

můj muž se z ložnice vystěhoval, protože poslouchal celou noc, jak malý dýchá a nespal.. má hodně lehké spaní.. zpočátku mi to bylo hodně líto, ale vzhledem k tomu, že jezdívá 2x do týdne do phy, což je 400 km, brzy vstává, tak raději přežiju to, že spí ve vedlejším pokoji než by se mi za volantem někde zabil.. je to o toleranci.. náš vztah tím nijak neutrpěl.. teď spinká s námi, ikdyž ještě malý nespinká celou.. všechno je jen na domluvě těch dvou a vzájemném porozumění..

majkomajka
4. led 2010

Ahojte, tak sa pridám aj ja. Môj manžel sa asi po týždni od kedy sme prišli z pôrodnice odsťahoval do obývačky, lebo malý dosť zlé spáva. Najprv mi to bolo ľúto, tak som ho jeden víkend prehovorila nech si píde ľahnúť k nám do spálne, veď sme predsa rodina, ale zistila som že mi tam vadil. Za ten čas, čo sme spali oddelene som si úple odvykla od jeho chrápania a tak sme sa ani ja ani malý nevyspali tak sme na druhý deň tatka pekne vysťahovali späť do obývačky a momentálne nám to tak vyhovuje 😀