Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

many
16. bře 2009

s náma 🙂 🙂 🙂 🙂

dudinka21
16. bře 2009

ono je to na každého uvážení.,.. ja som raz mala kolegu, čo mali nespavé bábo a on spal s nimi a do práce chodil ako mechom udretý.. robil veľa chýb a každý mu hovoril, nech ide spať do druhej miestnosti.. vtedy som si povedala, že keby mám ja nespavé dieťa manžela pošlem vedľa aj som urobila aj keď on nechcel..
ono predsa žena je doma a premotká sa aj keď moj prípad to nieje ja si dám ráno sprchu a som ok.. a to fakt moc nenaspím..
a k tomu príspevku, čo začal muž chodiť za susedkou to myslím nieje o tom, že spal vedľa... To sa treba zamysliet nad vzťahom.. Samozrejme najkrajšie spat všetci spolu, ale ked to nejde tak to nejde..

aponchie
16. bře 2009

majdula dikec asi zalozim mistnost jak dulius 😀 😀 😀

janula bud rada znam holky co to maji hrozne pac ti jejich chlapi proste:ja chodim do prace ja se musim vyspat 🙄 ikdyby takovy muj chlap nebyl asi bych ho donutila takovym bejt anebo bych s nim proste od zacatku nebyla pac ja tohle nemam v povaze na deti sme dva a dva mame praci ja kojim smejcim celej den ty makas taky ,ale jinak proste je to dar a mela bych si ho vic vazit za to jak tak slysim maminky kolem me..jako jsou prace kdy bych se snazila vstavat ja treba pilot dopravniho letadla operater pred rannim zakrokem apod..jinak mi to neprijde jako duvod jit spat jinde 😲

martinka79
16. bře 2009

Mm spí se mnou tam, kde spím já, spí on. 😀 děti máme oba dva a nikdy nás nenapadlo, že jeden se potřebuje vyspat někde jinde 😀 .

janeyzelvicka
16. bře 2009

My máme 1+1 a spíme v jednom pokoji, malá je bu´d na balkonku přiraženém k posteli nebo se rozvaluje s náma 🙂 Vyspíme se všichni líp, protože když se malá ozve, jsem hned při ruce a můžu ji odbavit 😀 Ale občas se stává, že jsem vyfluslá a malá prvně brečí potichu, to vzbudí chlapa, pak začne nahlas a já si pretahuju deku přes hlavu, jakože vypněte to, ruší mě to ve spánku 😀 a chlap se mnou musí lomcovat 😀

petromilla
16. bře 2009

Vždycky jsem se bránila tomu, aby nás děti rozdělili. U třetího potomka, chronického nespavce a budiče, už to jeden čas fakt nešlo, malý se budil co půl hodiny, max. hodinu. Manžel jezdí denně 80 km do práce a já se bála, že usne za volantem. Pár týdnů jsme spali oba v obýváku a synátor měl ložnici celou jen pro sebe 😀 . Bylo to kapánek lepší. Já večer usínala s manželem v obýváku a pak přelezla do ložnice za mrnětem a manžel zas ráno nebudil nás vstáváním. Teď spíme všichni tři v jedné posteli pod jednou peřinou, ke vší spokojenosti 🙂 .

micanek
16. bře 2009

Táta spí s náma ....má tu víhodu, že ho Miky nevzbudí 😅

zuzka1.
16. bře 2009

mm spava smaozrejeme pri nas , vsetci traja spolu v spalni a ani nas nenapadlo, zeby sa mal ist vyspat do obyvky.
On odkonca v noci vstaval, aby maleho prebalil, podalm i ho na kojenie a podobne, sme sa stiedali, kto vladal vstaval, ziadne ustupky alebo nieco podobne., je to NASE dieta

mkr
16. bře 2009

manžel spí pořád s náma, jen když je nemocný tak ho vystěhuju, ale švagrový manžel spí už skoro rok v obyváku, i když malá v noci nebulí jen si řekne o jídlo, no to my bysme už asi byli na nože s MM .)

mywiel
16. bře 2009

My sme spavali vsetci traja spolu v posteli, mala medzi nami, este aj teraz niekedy tak spime.

zukab
16. bře 2009

no moj muz by aj chcel, aby sme spali v jednej miestosti, ale v tejto chvili to nechcem ja. cize tu vobec nejde o to, ze by som ho niekam vystahovala, aby sa chudatko malinke vyspalo.
malu este nechcem nechat v izbe samu a ked spi s nami, tak sa potom v noci budi, ked sa mi chlap v posteli prehadzuje. kedze ma mala kvoli kolikam lahky spanok a cez den nespi skoro vobec, chcem, aby aspon v noci mala klud.
cize u nas som to ja, ktora "trvala" na tom, ze budem spat v inej spalni.
a nas vztah to nijakym sposobom neohrozilo ani neohrozuje. toho sa nebojim ani nahodou. 😀

mywiel
16. bře 2009

Co sa tyka mojho manzela toho nezobudi ani bomba... 😀

mywiel
16. bře 2009

Malu navyse chrapanie mojho manzela uspava, mna bohuzial nie... 😅 😀

zukab
16. bře 2009

😀
no o tom chrapani mi nic nehovor. tak mi je momentalne v tej posteli bez muza super 😀 ticho, klud, pohoda, kopec miesta...... 😀

denduska
16. bře 2009

my spime vsetci spolu ale prve mesiace spal v obyvacke, mne to nevadilo, on riesi cez den ludi s infarktom alebo robi na zachranke, nemoze si dovolit chybu, to by bol potom iny pruser a ten nam netreba...ale teraz uz malinka spi dobre, tak sme zasa vsetci spolu 🙂 nic sa nam nestalo ani sme sa neodcudzili, skor naopak.. 😵

mywiel
16. bře 2009

Ja si obcas idem lahnut cez vikend do druhej izbe a mala spi s tatinkom, ten jej dava v noci vypadnuty cumlik ak samozrejme sa zabudi, lebo nie vzdy pocuje ze mala mrncia a ja sa takto vyspim aspon cez vikend. 😀 😉

mywiel
16. bře 2009

Moj manzel nema vobec problém on ked spi tak spi, to skor ja mam lahky spanok takze nestahuje sa on ale ja obcas ked si chcem oddychnut od chrapania a od malej... 😀 niekedy ked mala mrnci ze vypadol cumel a on nepocuje tak ona zaspi aj bez neho, to ja som vkuse vstavala jej ho podavat, lebo ja sa hned zobudim, ale on nepocuje tak mala spi aj tak... 😀

deniskajakubko
16. bře 2009

zukab - moje slová, mne to veľmi vyhovuje, že manžel spi v detskej a ja s malým v spálni, ja by som nemohla spať, lebo on prííííšerne chrápe. Ale v lete čakáme druhé bábo tak, keď sa bude v noci budiť a plačkať, tak sa budeme určite striedať

berenika39
16. bře 2009

U nás to proběhlo pomeěrně hladce, Petr vstává denně v 5.10 a pracuje fyzicky, 10 hodin, večer má dost. Prostě jsme se předem dohodli, a já mu nabídla, že když bude potřebovat, at se vyspí vedle v dětském. Nikdy to nevyužil, ale věděl, že tu možnost má. Malej ale super spí, od dvou měsíců bez probuzení celou noc, budí se po páté na mlíčko, dodnes. Takže vlastně nám to vychází super, budíček je malej, táta se pomazlí, přebalí, já zatím uvařím mlíčko, a je to.
Jen když byl táta šíleně, šíleně nastydlej, chřipka, tak jsme spali pár dnů sami, ale to je jiná....
Holky, je to tajný, ale mě se osvědčilo, když chci, aby něco nedělal, řeknu mu at to dělá..... 😀 😀 😀 😀 .
(viz náš kočárek - já: mě se moc nelíběj ty moderní, s otočnejma kolečkama...petr: ale vždyt jsou super, hezky se s tím zatáčí....a mám ten, co jsem si přála.. 😀 😀 😀 😀

apfele
16. bře 2009

Vzhledem k tomu, že máme malej byteček v domě mých rodičů, manželovi nezbývalo nic jiného než s námi spát 😀(má výhodu, že má tvrdý spánek ), malej byl s náma do 3.měsíce a od 3.měsíce je ve svém pokojíčku...

rubista
16. bře 2009

pridávam svoju skúsenosť.
ja- akožto veľmi ohľaduplná manželka milujúca svojho manžela, som mu ešte pred pôrod navrhla, že bude lepšie, keď bude spávať v druhej izbe (my máme 4iz.). takže sme tam aj kúpili rozkladací gauč....no a keď sme prišli z pôrodnice, malý spal so mnou na manželskej, kojila som tak 4-6 krát za noc. Manžel ráno v pohodičke vyspinkaný, ja totálne mŕtva, ale neriešila som to. Až prišla jeho trojtýždňová dovolenka a on si povedal, že cez dovču môže spávať s nami. Aj tak bolo, malý keď chce papať, tak sa len v polospánku povrtí, ja ozamžite hore, takže ho nakojím...no, skončila sa dovolenka, mažel putoval naspäť do svojej izby...no, a čo myslíte? Vydržal tam jednu noc a prišiel k nám, bo mu bolo strašne smutno za nami, až bol z toho nevyspatý a hotový 😝. Od vtedy spáva s nami a máme sa všetci traja super. Dokonca to zašlo až tak ďaleko, že keď mal malý 3 mesiace, začala som ho učiť spávať samého v postieľke (ktorú mám vedľa seba)...aj sa darilo, na kojenie som ho brala do manželskej..no a manžel ma poprosil, či by som ho po kojení už nemohla nechávať dospať do rána (medzitým už kojím iba 1-2x) v našej posteli, lebo že mu v noci chýba, keď sa preberie, nemôže ho zakryť, pohladkať...takže toľko k oddelenému spaniu... mylsím si, že rodičmi sú obaja, muž nie je iba darcom genetického materiálu a ak miluje teba aj dieťatko, zvykne si, ak bude chcieť, bo ste obidvaja jeho všetko🙂

fifinna
16. bře 2009

maly spi snami v posteli od narodenia a manzelovi to nikdy nevadilo, vlastne on mi navrhol, nech necham maleho v posteli ked videl, ze sa maly prebere hned ako ho vlozim do postielky. Maly prve tyzdne plakaval kôli kolikam a ked som nevladala v noci vstat, tak bol snim hore manzel aj ked vstaval rano do roboty. Doteraz sa vzdy prebere na to, ked sa maly v noci zobudi a to nemusi ani zaplakat a nikdy sa nestazuje. Dokonca, ked bol na slozobke, tak sme mu chybali, vôbec mu nebolo vzacne , ze sa môze vyspat. Ale kazdy manzel je iny. 😉

samik2008
16. bře 2009

manžel spí s náma v ložnici,malej v postýlce na mojí straně postele,myslím že ho nikdy nenapadlo spát někde jinde,je to přece dítě nás obou.Malý se budí jednou za noc,a než mu nachystám mlíčko tak někdy dost plače,manžel neřekl nikdy ani půl slova.Ráno vstává manžel když má ranní 4:45,taky má fyzicky náročnou práci,ale proč by se měl stěhovat do druhého pokoje.

danuskam
16. bře 2009

Povazujem za absolutne samozrejme ze manzel spi s nami v spalni. Vsetkych chlapov ktori sa stahuju zo spalne aby sa vyspali povazujem za zbabelcov 😀 Ja som dlho ani nevedela, ze to tolko manzelikov takto praktizuje a zdrhaju od zienky a deticiek..Prvy mesiac,ked mala obcas v noci zurkovala, dokonca aj manzel vstal a pochodoval s nou aj hodinu po byte. Nikdy som ho nemusela prosit, bral to ako normalnu vec-vsak je to aj jeho dietatko 🙂

amatula
16. bře 2009

ahojte.....tak nas tatinko sa chystal este ked sme cakali prve dieta ze bude spavat v druhej izbe ked bude babo zlé......uz máme druhe a este ani raz nespal mimo..len snami v spalni....(okrem sluzobiek 😉 )....
a to kolkokrat mali je mrzuty celu noc a on ani nevnima 😀 rano sa cuduje co sa stazujem ze som nespala...

petka80
16. bře 2009

Ahoj holky, nečetla jsem všechno, ale musím říct, že mě dost udivuje, když odsuzujete všechny tatínky, co spí na gauči, jako sobce nebo zbabělce 😕 Když byla dcera menší, tak se dost budila, no a manžel spal prostě v pracovně na gauči, občas tam spí i teď, když máme třeba období "zuby". Rozhodně tím nejsem nějak ukřivděná a nevadí mi to 😉 Nevím, proč bychom se měli nevyspat oba dva, když to není nutné. On zas třeba o víkendu pohlídá malou ráno a já se můžu dospat a tak.
Jinak souhlasím s kili 🙂

markiza
16. bře 2009

majdula, my sme spavali vzdy spolu s tatinom, ved rodicia sme obaja 😵

mami.sk
16. bře 2009

ahojte,
môj manžel ani raz neodišiel spať do inej izby odkedy sa dcérka narodila 😉 a ja som mu fakt veľmi vďačná 😀
zo začiatku sa dcéra budila každé dve hodiny a ja som už bola neskutočne unavená. nie raz sa mi stalo, že som zaspala v noci po sediačky pri kojení a manžel ma musel budiť 😒
no keď bolo treba , dcérku v noci prebalil a aj uspával aby som ja mohla spať.
našťastie som sa potom na koníkovi dočítala, že v noci sa dá dojčiť aj poležiačky a bez toho aby sa dieťa vôbec zobudilo 😉
a odvtedy sa malá budí max. 2x na kojenie a už ani v noci neprebaľujeme takže sa je to oveľa lepšie 😀
manžel pracuje celý deň ale to predsa aj ja 😉 a keďže dcéra cez deň absolútne doma nechce spať, iba vonku v kočíku, nehrozí, žeby som si cez deň pospala.

a ešte jedna vec ma zaujala - nenašla som ani jednu reakciu mamičky, kt. manžel sa zo spálne odsťahoval a jej by to prekážalo ☹
lebo ja poznám také baby, kt. vadí to, že otecko sa odsťahuje lebo sa nemôže vyspať ale že aj ona je nevyspatá, to už nejako nerieši 😒

mikalove
16. bře 2009

my spíme všetci traja na manželskej ,a mm ako zarezaný rano otvorí oči a pýta sa ako malá v noci spala,akoby spal u susedov 😀 😀

usounek25
16. bře 2009

Ahoj, tak my spíme všichni v ložnici, my na manželské a Adam v postýlce. Malej se v noci budí co 3 až 4 hodiny na papu a jelikož nekojím, tak než se mlíčko připraví, tak poplakává a nedej bože, abych ho před jídlem přebalovala, to řve, jako kdybych mu řezala nohu, takže se přítel samozřejmě vzbudí, ale jsme domluvení, že k malému v týdnu prostě vstávám já, jelikož on chodí do práce a o víkendu se střídáme. Někdy spí přítel tak tvrdě, že ani neví, kdy malej v noci jedl a někdy se probere pokaždé, ale většinou hned usne. Ještě než se malej narodil, tak jsem příteli říkala, že se nebudu zlobit pokud by se přestěhoval do obýváku, ale jelikož je to hned vedle a já tudy stejně musím v noci chodit, tak by to nebyla moc velká změna k lepšímu 😉 Takže záleží na každým chlapovi, mě osobně by to nevadilo, chápala bych to, že se prostě potřebuje vyspat, protože ten můj má docela fyzicky náročnou práci a vstává v 5 ráno, takže bych určitě naštvaná nebyla 🙂