Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

bambusko
15. bře 2009

beruska, si ma rozosmiala 😀 tatinek ma ohraniceny pracovny cas a maminka nie, ta nema nikdy padla? ako si kto zariadi, tak potom ma 😝

beruska2x
15. bře 2009

sue protoze nektery chlapy delaji smeny a tak, nema sanci se jinak vyspat, odpocinot si, ja si jeste dneska nekdy lehnu dopo s malym na hodku...
taky je rozdil v praci - pokud nekdo maka opravdu tvde a nekdo sedi za stolem i to je rozdil

je to na domluve tech dvou a toleranci..

claudinka
15. bře 2009

moj muzik sa budil mozno prvy tyzden, odvtedy moze maly plakat kolko chce a nezobudi ho to 😀 si uz zvykol a rano sa vzdy pyta, ci jeho synacik celu noc prespal a pritom niekedy byva aj 7x hore 😀 😀

kacka.va
15. bře 2009

dudinka: asi záleží na tom, co manžel dělá. a mně teda 24 hodin péče o dítě vyčerpává mnohem víc, než když jsem chodila do práce.

aja123
15. bře 2009

Tak u nás je to jednoznačné, proto že je manžel na rodičovské, tak přes týden vstává k malé on a o výkendu já. 😉 A někdy když má malá špatné spaní, tak se stěhuju přes týden do obýváku. Teď už ho chápu, když se potřeboval vyspat do práce, znám to z vlastní zkušenosti. 😉 Jo a o chrápání bych tady mohla psát román, ale zvláštní je že se vždy probudím já a né malá, té to očividně nevadí 🙂 😉

sue
15. bře 2009

Súhlasím s Kackava...asi tu nie je veľa manželiek baníkov...a teda pokiaľ chlap tvrdo maká, tak večer zaspí a nepočuje plač dieťaťa...ale matka musí byť stále pripravená vyskočiť a venovať sa bábu...jej nepadne po 8 hodinách,žesi môže vyložiť nohy...a skončila šichta,...teda také manželstvo by som nechcela 🤐

beruska2x
15. bře 2009

bambusko.. ted nechapu.. spousta tatku nema padla od do... pracuji i 14 hodin a maminka.. podle ditete, muze odpocivat pres den s nim a vecer podle toho.. nas malej se odmala budi jen na jidlo, nejdriv 3x za noc, pak 2x a ted je vzhuru od 18:: tak v pul 5... takze casu mam habadej 😉

bambusko
15. bře 2009

sue, ani ja 😉

sue
15. bře 2009

..uvediem príklad...čo potom mamina ktorá je na baby sama a chodí do práce ? 😉

kacka.va
15. bře 2009

mně přijde zase sobecké, když tatínkové přijdou z práce s tím, že jsou unavení a manželce ani nepomůžou a pak ženská s prominutím padá na hubu, jen aby se měl manžel jak ve vatičce, protože je unavený z práce, chudinka.
Jinak berusko, ono není jednoznačné, že když někdo sedí za stolem, tak nepracuje tvrdě. to není o tom, jestli někdo dělá rukama nebo ne, unavení můžou být nakonec oba stejně, jeden fyzicky a druhý psychicky.

johanda
15. bře 2009

my jsme nikdy nějak nedělili role - táta vydělává, máma je doma s dětmi (byť třeba dočasně). Vyděláváme oba přibližně stejně a oba máme volnou pracovní dobu, takže není co řešit.
Chápu ale rodiny, kdy na manželově příjmu a vůbec schopnosti pracovat záleží životní úroveň rodiny, tam je jeho určitá "ochrana" potřebná. Navíc chlapi neprožívají hormonální smršť, která matky drží nad vodou a vcelku v pohodě i když nespí několik nocí. Takový nevyspalý unavený chlap to je opruz nejvyšší 🙂

beruska2x
15. bře 2009

ja zadnou takovou neznam ty ano? ze by mela tak male mimi a pracovala a byla na to sama?? kam by ho davala??

dudinka21
15. bře 2009

Mňa to vyčerpáva nenormálne nespala som 9 mesiacov.. Ale energiu mi dodáva to, že mám to nejkrajšie v živote a človek musí prejst aj týmto obdobím... Ja som robila celé dni a tiež je toho vela prvé 4 mesiace syn stále plakal v noci nespal na všetko dom bola sama a zvládla som to.
Manžel robí 24 a má dost zodpovednú prácu a ja mu nedovolím aby bol unavený a jemu to je ľuto ale radšej ho mám cez deň oddýchnutého akoby sme mali obaja behať ako mŕtvoli .. A ked je oddýchnutý on tak aj ja som my sme nejako prepojení máme krásny vzťah nádherného syna a chýba nám to spanie... vždy sme si predstavovali ako budeme spolu aj s drobcom, ale ked to nejde tak to nejde....ved to nieje navždy,,,,

yasmina
15. bře 2009

suhlasim so 😉 sue
my musime vsetko a muzovi staci zarabat peniaze...jasne

aja123
15. bře 2009

Tak u nás teda vůbec neplatí pravidlo, že otec dítě neslyší a matka je ve střehu 😅 Právě na opak 😉

sue
15. bře 2009

Beruska, ja poznám 😉 dieťa je cez deň u opatrovateľky a mamina chodí do práce, v noci sa ale 3-4x budí 😉

kacka.va
15. bře 2009

beru: bohužel takové maminy jsou, protože je třeba manžel opustí, ještě když jsou těhotné nebo těsně po narození miminka, takovým mamin sice není tolik, ale jsou.

beruska2x
15. bře 2009

no tak treba ja bych svoje dite nikomu nesverila..

no to uz je o necem jinem,..

kazdopadne chlap by pomahat mel, byt schopny pohlidat kdyz je potreba atd ale taky si zaslouzi si odpocinout do prace..

berus
15. bře 2009

tatínek spí od začátku s náma v ložnici, po třech nocích si zvykl a malej ho nebudí 😉

karotky
15. bře 2009

Tak my jsme spali společně s mimnkem v ložnici cca do 8.měsíců.Adam byl v noci vzorňák.Do 3.měsíců se budil jen 2krát za noc na kojení/krmení a od 3.měsíců spával 12 hodin v kuse(manža spí jako dřevo 😅 ).
Navíc jsme stejně měli jen velkou kuchyň a obývák,takže se pomalu nemělo kam stěhovat.
Pak mu začali růst zoubky a začal se v noci budit s pláčem.A když už třeba usnul,manža začal chrápat a já čučela celé noci do tmy. 🙄 😅
Takže pak šel taťka do exilu(obýváku)a v Ádových 14.měsících mu dodělal pokojíček,já se tam s ním přestěhovala a taťka zpátky do ložnice. 😅
V létě mám v plánu se odstěhovat zpátky k manžovi,.................už mi docela chybí 😀 a Adamovi se spánek trošku zklidnil. 😉

dudinka21
15. bře 2009

a ja sa starám o to, aby nebolo jemu ako v bavlnke, ale nám všetkým, pretože on nikdy nepovie, že je unavený ani neleží s nohami hore pomáhame si navzájom aby sme mali vela volného času pre seba a trávili ho spolu a robili čo nás baví...

majdula
autor
15. bře 2009

Holky, ja se ptam jen na prvnich nekolik tydnu-mesicu, pak pocitam ze si zabehneme nejaky rytmus a budeme spat spolecne bez problemu... ale nevim praveze jak to bude fungovat ze zacatku, kdyz muj muz s tim spanim bojuje i normalne.

Jinak samozrejme pokud prijde po praci domu, necekam ze si hodi nohy na stul, ale ze o peci o mrne se podelime. Jde mi jen o ty noci, aby mel klidne... mne to fakt nevadi ze se budu pres den plouzit nevyspala, ale on si to dovolit v praci nemuze.

sue
15. bře 2009

Beru, pri vete "schopny pohlidat" mňa úplne dvíhazo stoličky 😀 to je to isté ako manžel "doma pomáha" 🤐 😀 takýto postoj ja nepochopím...prádlo špiní rovnako ako ja,trúsi rovnako ako ja,neporiadok robí čovnako ako ja...prečo by mal on len pomáhať? To isté platí pri deťoch...cez deň mám šichtu ja,pretože som s ním doma...ale večer a v noci sme spolu obaja, takže sa o túto "šichtu" delíme rovnakým dielom 🙂 okrem dojčenia samozrejme 😀

johanda
15. bře 2009

aja - též se mi to stávalo - občas si s manželem pouštíme večer dvd a když byly holky malé a pořvávaly, já s klidem čučela a chlap valil do ložnice, co se jako děje 😅 . Většinou jsem ho střídala já, páč děcko potřebovalo nakojit, což bohuže neuměl, jinak zvládal naprosto vše.

aja123
15. bře 2009

já bych řekla že každý strůjcem svého štěstí, matka by měla vědět s kým do toho jde a co může od partnera čekat 😉

beruska2x
15. bře 2009

majdu nech to na nem, pokud zjisti ze to nezvlada a potrebuje se vyspat tak to udelejte, je to vase vec a jak rikam lepsi vyspaly tatinek co se na vas bude domu tesit a pomuze ti nez plouzici se troska bez energii a patnou naladou, tak je totiz u chlapu to nejhorsi 😉 😉 😉 😉

beruska2x
15. bře 2009

sue si za to placena ne? od toho jsi na matersky.. no kazdeho vec jaky ma vztah..

dudinka21
15. bře 2009

asi tak majdu je to na vás.. a na dohode obidvoch vás to sa poradit moc nedá každý musí urobit ako jemu vyhovuje my to riešíme tak ako som napísala ostatní inak my sme spokojný tak oni zase inak...
vec názoru,,,

majdula
autor
15. bře 2009

Ajo sakrys doufam ze vim do ceho jdu po tech deseti letech co letos oslavime 😀 a cekam od nej to nejlepsi. Ale taky mu chci to nejlepsi doprat, stejne jako on mne. Kdyz ted vstavam u pul pate rano do prace, taky me necha v klidu vecer spat a naopak kdyz mam odpoledni, tak me rano nebudi.

Jinak jak pise Sue, pres den bude mit on sichtu v praci, ja doma s prckem, no a pak uz oba spolecne, az na to kojeni. Ale to spani, to bych mu chtela doprat.

sue
15. bře 2009

Beruska, tak isto, ako je mangel platený v práci..noteda...prvého pol roka takmer 50ˇ% z platu a potom len odrobinka z ktorej vyjde ledva na sunar 😀 ale to čo píšem nie je vôbec o prachoch 😉