Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

fiallinka
17. bře 2009

Tatínek spí s náma, ať si to taky trošku "vyžere", ne? 😉

terina25
17. bře 2009

keďže máme jednoizbový byt,tak tatovi neostáva nič iné,len spať s nami.ale nech si to trošku užije aj on,aby vedel čo to je tá akože materská ,,dovolenka,,

usnicka
17. bře 2009

berenika39: no ono on sa aj zapoji do tych prac v domacnosti, ale tak ako chlap, musi sa mu chciet, a aj tak je to take napoly, v rohu vysat netreba, veci si necha poroznasane po dome a pokial mu ich ja neschovam, tak su tak aj tyzden a tak. Ja chapem, ze z roboty pride unaveny, on by sa aj snazil, aj sme sa o tom x-krat rozpravali, aj si uznal, ale nejako on na tie poriadky moc neni. Co mu zas musim uznat, tak to je, ze kazdy den nakupi. A je tiez pravda, ze asi prvy tyzden vedel so mnou vstat, ale on je hrozne nervozna povaha, ked sa v noci prebudi, nema vobec trpezlivost ze by malinkeho ponosil alebo tak. Ale teraz uz ako je malinky vacsi, tak sa s nim vie aspon chvilu zahrat.

beruska2x
17. bře 2009

holky me zarazi u nekterych ten pristup - kdyz ne ja tak ani on - nezda se vam to trosku sobecke a detinske?? vybijet si unavu nekom dalsim??
prijde mi to hooodne zbytecne 😅

berenika39
17. bře 2009

usnicka: no není to jednoduchý s chlappama 😀 😀 . máš dvě děti....ale taky je dobrý vědět, jakej ten chlap je, když to není nic šílenýho (hospoda,automaty atd.) tak to přijmout a nedělat z toho větší problém, než je. už jsem se naučila neřešit nedůležitý věci, a je jich plno. věř, že i když po sobě neuklízí, neznamená to, že by vás měl mín rád .....ber to jak to je.

dudinka21
17. bře 2009

beruska2x mne tiež.. Ja som matka a on je otec obaja máme dieta,ale prečo máme byt nevyspatý obaja?? Radšej mi manželík pomože cez deň a zase ja sa vyspím, ked potrebujem ale vačšinou nepotrebujem.. Ono lutovat sa, že ja nespím a bola som tehotná, unavená a preto nech trpí aj otec mi je divné.. Podla mňa muž, čo spí vedla niekedy viac pomože žene ako taký unavený, čo chudák príde z práce a nevie ako sa volá ...Ale to nerátam také rodiny, čo ich detičky spia dobre to je úplne niečo iné... To by sme aj my spali spolu.. Moj muž tiež protestoval, že nechce spat vedla, že chce byt s nami a že mi chce pomáhat aj v noci.. No ja som mu vysvetlila, že mi pomože cez deň...
A so sexom to nemá vobec nič spoločné... To si užívame možno viac ako s nevyspatým ockom aj maminkou..
Ale je to na každom tým nechcem povedat, že je niečo zle.. ved ked obom vyhovuje spat spolu je to ok, a ked obom vyhovuje na čas spat oddelené tak aj to je ok.. Len tie reči, že muž je otec a preto, že nespím ja nech nespí ani on mi prídu zvláštné..

beruska2x
17. bře 2009

dudin... tak to mame uplne stejny nazor... kdyz to hcteji oba tak nabo tak o.k. ale delat naschvaly typu "prece mu nedopreju spanek, kdyz me ho mimco taky nedoprava" .. to je silna kava... kazdy ma sve povinnosti, oni zase zivi celou rodinu coz mi malo neprijde a pokud funguji v pomoci pres den tak nevidim duvod proc by memeli mit pravo alespon na odpocinek v noci...

trosku divne partnerske vztahy.. 😲

lenkabu
17. bře 2009

Od narození malé spí s námi a vstává k ní stejně často jako já,přijde mi to normální 😉

sisidani
17. bře 2009

Ahojky, tatínek spí s náma v ložnici, má dobrý a tuhý spánek.

shaula
17. bře 2009

Berusko, a matka nepotřebuje odpočinek? Přijde mi to jako názor ze 17. století - matka se bude starat o děti ve dne v noci do úmoru a manžel bude chodit do práce a pak má nárok na odpočinek. I když jak píšeš, naschvály určitě ne, to není správná cesta, ale proč by měla všechno odedřít jen matka, když i otec je rodič a měl by pomoci? I kdyby to mělo být v noci? Proč má být matka na pokraji vyčerpání jen proto, aby se tatínek dorůžova vyspinkal? Mému muži nikdy nepřišlo zatěžko mi v noci pomoci (tedy když ho kluci vzbudili, a že ze začátku ho nevzbudila ani rána z děla🙂 Jinak u nás spíme s manželem v ložnici a kluci mají vlastní pokojíček, chodím v noci k nim.

dominka11
17. bře 2009

MM spí s nami, neviem prečo by sa mal stahovat preč. Ved rodičia sme obaja, vačšinou vstavam ja v noci, niekedy aj on, ked už sa mi nechce, tak ho zobudím 😎

sinuhe
17. bře 2009

My tiez spime vsetci 3 spolu 🙂, lebo malinka pekne spinka...Na zaciatku ked boli kriky vytrvale sa manzel radsej odstahoval do obyvky, lebo soferovat nevyspaty do prace nic moc...skratka sme si ho chranili, no a teraz uz spinkame vsetci spolu 😀

beruska2x
17. bře 2009

ale to ja netvrdim a nikdy jsem netvrdila ale mamka si muze lehnou s mimcem taky pres den coz tatinek taky udela v praci tezko.. navic ja na 100% jsem pro pomoc od tatinku ale vse ma sva meze.. pokud chodi do prace coz asi 99% tatinku chodi, tak potrebuje tu energii nekde nabrat prave pro to aby pomohl pres den..

navic drina??? me to jako drina neprijde, promin, ...

stankatt
17. bře 2009

Tak my spime oddelene... mala vo svojej izbe, ja vedla a mm v spalni 😀 😀 😀 v noci chodim k malej ja, ale ked moc plakavala, tak mm nemal problem vstat. Stavalo sa, ze mala chodila spavat az okolo 23hod. Ja som isla spat o 21 a mm uspal a ulozil malu. Teraz mala v noci spinka a 2x papa a staram sa cez tyzden ja a cez vikend obaja. Asi by mi nebolo vsetko jedno, keby bol mm nevyspaty akvoli tomu mal uraz v praci 😒 . Ved ja si odpociniem cez den, ked mala spinka. Cez den ked mala nespi, tak proste nic nerobim, pockam na mm a potom si v klude nakupim. Doobeda max uvarim a trochu upracem a da sa to. Takze ja suhlasim s beruskou 😉

zojina
17. bře 2009

Tak u nas spi tatinek snama a dokonce v noci i vstava k malemu ..on totiý vypije mličko a jde spinkat tak mu to ani neděla problem,, ba naopak vi že ja na spani přes den moc čas nemam

evitkamalicka
17. bře 2009

my tiez spime oddelene, maly vo svojej izbe, ja v spalni a manzel v obyvacke, nie preto ze by sa on nevyspal, jeho nezobudi ani delobuch ale preto aby som sa vyspala ja 😅

berenika39
17. bře 2009

beruška - shaula s dvojčaty to asi bude mít kapánek složitější...
A kde píšou, jaké jsou ty správné partnerské vztahy? To bych hned nastudovala....

beruska2x
17. bře 2009

no pokud si delaji partneri naschvaly tak me to jako idealni nepripada, to nemusim nikde cist na to mi staci zdravy rozum .. ale kazdy asi ma jine meritko 😝

dudinka21
17. bře 2009

shaula matka tiež potrebuje odpočínok to je pravda, a mne ho muž dopraje cez den, ked potrebujem.. ale je to málokedy, pretože chcem svoj čas venovat mojím láskam...
ale je pravda, že keby si hovorím aké som chudiatko, že syn nespí v noci donedávna ani cez den, musím sa mu venovat nonstop a som unavená, nevyspatá a neviem, čo ešte tak by som aj ja upadla..to je pravda.. ale s úsmevou a dobrou náladou je celý svet krajší...nám to vyhovuje takto a sme štastní.. 😉

shaula
17. bře 2009

Berusko, to bylo asi na mě. Pokud si můžeš lehnout přes den s dítětem, tak to ti jen závidím. My máme uplakaná dvojčata, která spala většinou cca 30 minut a obvykle každé v jinou dobu. Takže jak jistě uznáš, to se člověk nezastaví a dřina to je (i když krásná). A nevidím zase až tak velký rozdíl mezi prací manžela a "prací" doma - tím myslím trvalou péči o miminko (miminka) a domácnost. Samozřejmě pokud jeho práce nevyžaduje extrémní soustředění - např. řidiči z povolání, tam je to o něčem jiném a je nutné, aby se opravdu dobře vyspal a byl odpočinutý.

berenika39
17. bře 2009

a není nejlepší, když si to dělá každý po svém, jak jemu to vyhovuje? napsaly jsme se každá, jak to funguje v našich rodinách a nemyslím, že to dá nějak hodnotit.
Tak at máme tatínky v obýváku nebo ložnici, je to jedno, hlavně že jsme zdraví......

dudinka21
17. bře 2009

shaula mne syn plakal prvých šest mesiacov nonstop nespal cez den ani v noci... nespala som už 9 mesiacov.. nespí doteraz no cez den sem tam na pár minút.. celý den som ho nosila prvé 4 mesiace na všetko som bola sama, pretože rodina býva v inom meste manžel stále v práci... nemala som sa kedy najest ale nikdy som sa nikomu nestažovala.. vždy ked mi boo najhoršie som si povedala, nebude to takto navždy a mám to naj v živote a to mi dodalo optimizmus.. no a moj manžel má prácu, kde sa musí sústredit 24 hodín, pretože pomáha druhým..
máš pravdu žena má toho milion krát viac ako muž, to mi aj moj vždy povie preto som písala, že je to vec dohody.. a ak máš také dvojičky ako píšeš tak to je dvakrát viac a nezávidím ti ale budeš to mat naraz aj za sebou my čo máme jedno tak nás to ešte čaká raz.. teda po mojom synovi neviem... 🙂 a to som vždy chcela vela detí...

dudinka21
17. bře 2009

🙂 berenika39 máš pravdu každý napísal svoj názor robí to tak ako mu vyhovuje.. záleži to na vela okolnostiach, na tom ako spinká drobček, akú prácu má muž, a pod. takže každý vie, čo je pre neho naj-- len mi je smutno ako sa tu opisujú oteckovia, čo spia vedla, pretože ten moj je ukážkový preto si ho zastávam......

berenika39
17. bře 2009

dudinka21, jj, tak jsem to myslela, všichni - at spěj kde spěj - jsou pro nás ty ty nej. neber si to moc, je to "jen" diskuse 😉 , názory různé a tak to je 😉

dudinka21
17. bře 2009

presne ako píšeš berenika39... v každej diskusií je vždy via názorov a život ma učí žit ako je podla nás správne..len vtedy je človek štastný... čo je dobre pre jedného nemusí byt dobre pre druhého..ja si to neberiem píšem len svoj názor...

gabii83
17. bře 2009

ahojte no my spime tiez oddelene a to po prvom tyzdni az dodnes, ale je mi tak fajn, lebo on tam fucal ak mala mrncala tak som bola z toho nervozna, a poslala som ho do druhej izby on sa tesil ja som sa tesila tak je to dobre, aspon mozem si malu v noci prebalit v nasej posteli a moze spat vedla mna, hoci mi to nezakazal ale vzdy frflal a teraz mame od neho v noci klud a robim co chcem a ako chcem....

vsetci sme kludnejsi on nie je taky typ co by vstal ku dietatu aj sam je este dieta 😝

amina
17. bře 2009

spíme odděleně a vyhovuje mi to. On totiž manža docela chrápe, do toho občas mrně fňuká, převaluje se, pobrekává. spíme každý jinde a jedině tak to jde, jinak bych nebyla druhý den funkční.
Každý to má jinak, ale mně nepřijde fér, když tatík spí v jedné místnosti s ubrečeným miminem a druhý den musí na 100% fungovat v práci, jezdit autem po jednání apod. Já přece jen, když se nevyspím mám šanci být druhý den v pyžamu, když usne mrně, usnout též, ven povinně nemusím...
Živě si totiž vybavím, jak mi bylo po propařené noci, jeden den se to v práci dá přežít, další však nikoli.

usnicka
17. bře 2009

berenika39: ved ja z toho ani vedy nerobim, len mam niekedy tazsi den a musim sa postazovat 😉 . On je velmi vytazeny v praci, a ja ho aj chapem, ze nie vzdy sa mu chce potom este aj doma nieco robit. Ale zas ked uz cosi robi, ocenila by som, keby to spravil poriadne, nech uz potom nemusim po nom este ja behat....ale to uz asi ine nebude. A suhlasim s tebou, nech si kazdy robi, ako chce, kazdemu to vyhovuje inak, niekomu spolu, niekom oddelene....pekny vecer vsetkym.

onlika
18. bře 2009

usnicka, krasne napisane o chlapskom pristupe k domacim pracam 😀. Ako by si opisovala mojho mm 🙂. Diskusia na tuto temu u nas prebehla uz milionkrat, ale bez nejakeho vyrazznejsieho uspechu 🙂

usnicka
18. bře 2009

onlika, ono je to podla mna tak, ze bud to ten chlap v sebe ma alebo nie a musime sa s tym zmierit. Ludia sa len tak nemenia, na to musia byt vazne veci v zivote, aby sa clovek zmenil, a tie sa potom zas tykaju inych, vaznejsich veci ako upratovanie...takze hlavne trpezlivost 😉.