Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

eleonora
15. bře 2009

tak my spime spolu v loznici a kdyz je to k nevydrzeni tak se MM prestehuje do obyvaku a zatim to u Zuzky bylo asi 2x. Jinak kdyz je potreba tak si jdu lehnout odpoledne apod. proste se vystridame v dospani, aby jsme si dobily baterky

emamamamu
15. bře 2009

zusim doma navrhnout, ze pujde muz spat do koupelny..v garzonce totiz vic moznosti nema😀

trixi
15. bře 2009

johanda, aja, veru maju nieco do seba (Ostravaci 😉 )
Ked sme zacali planovat mimi, tak sme si ujasnili aj povinnosti. Obaja sme boli proti tomu, ze jeden z nas bude spat mimo spolocnej postele.

yasmina
15. bře 2009

no ja by som nesuhlasila aby spal inde...mame dvijicky...idu im zuby raz place jeden raz druhy..keby som kazdu pol.co placu vstavala asi by som umrela lebo som na ne sama do vecera...tak musi vstavat aj tatoa spi ako zabity takze par kopaciek do kolena 😀 a je hore inac sa nezobudi mali mozu revat ...
ked tu bola svokra synacika do obyvacky nech sa vyspi!nic take!tak isto musi vstavat ako ja...

kili
15. bře 2009

my sme tiež spávali zvlášť. MM v spálni a ja s deťmi v obývačke (máme dvojgarzonku) a tak nám to celkom vyhovovalo 🙂 . MM nevie spať cez deň a potreboval sa vyspať do roboty, takže nejak divné mi to neprišlo, sama som mu to navrhla. a ešte k tomu by sme sa všecia do spálne nezmestili a zas aby sme sa všetci tlačili v obývačke bola tiež blbosť, takže rozdelenie bola najlepšie vo všetkých ohľadoch.

diddi
15. bře 2009

ked ma nocnu,tak spim s detmi v spalni...ked je doma,tak ja spim s Miou v spalni a on s Ellou v detskej

kili
15. bře 2009

no keď som si to tu tak prečítala, tak som asi jedna zmála, čo sa starala o deti vodne v noci 😕
a to trvalo nakŕmiť jedno dieťa hodinu, druhé hodinu, potom polhodinu odsávať a to už sa mi neoplatilo ísť spať. takže prvý mesiac ako boli obaja doma som spala 2h v noci a ešte asi 3-4h cez deň, čo prišla svokra pomôc. potom sa už zamestnala, ale kŕmenie už išlo rýchlejšie a odsávať v noci som prestala.

majatob
15. bře 2009

ahojte,
my spime vsichni tri spolu v manzelske posteli...akorat ti dva moji chlapi se zacinaji nejak moc rozvalovat... 😀 😀 😀 asi bych nedala vstavat jen ja (i po pul hodinkach kdyz ma Tobik "dobrej den"... 😅 ) a za chvili by ze me byla hystericka nevyspala zoufala matka usinajici i vestoje v tramvaji 😀 😀 😀

kikimaruska
15. bře 2009

Náš malý pořád strašně brečel...ne, on přímo vřeštěl, i sousedi nám říkali, že vždycky ví, kdy se probudí. Taťka se už chtěl 3 den stěhovat do obýváku, ale pak najednou zjistil, že spí a nevnímá ten řev...udělal si nějakou barieru a v pohodě se vyspí... To já slyším i každé prckovo otočení...a hned jsem vzhůru...

kikimaruska
15. bře 2009

Jinak nejprve spal s námi v posteli...a po přstěhování, kde se vejdem tak tak my dva spí prcek ve své postýlce...

kili
15. bře 2009

kiki, to spal s vami, keď sa narodil predčasne? nemali ste monitor? 😕 u nás to bolo podmienkou pri prepustení z nemocnice

kikimaruska
15. bře 2009

kili měli, byl v postýlce...a moc jsme ho neužili. On pořád brečel a brečel...a nepomálhalo ani být u postýlky, prostě tam nechtěl být sám. Zkoušela sem to 14 dní...chodila k němu, byla u něj...zkoušela uspat a dát do postýlky a nic, usnul jen v zavince s námi v postýlce, nebo se mi ho podařilo uspat, dát do postýlky a v noci po max.2 hod. se zas vzbudil a nepřestal dokud nebyl s námi v posteli. To jsem tedy taky moc nespala, pořád poslouchala a koukala zda dýchá nebo ne, taky jsme měli monitor za plenku...ze začátku, ale pak už se neosvědčil...Spát v postýlce se naučil až v 6 měsících v domečku...už byl větší...sice dva dny jsem u něj seděla pořád...ale ten třetí už pak spinkal déle...naučil se i sám usínat a je stále v postýlce...když je ospalej chce do kočárku nebo do postýlky...nechce ani k nám...už je zvyklý tam...konečně...měli jsme dost problémy se spaním ze začátku...do toho já taky odstříkávala ...takže jsem jen uspávala, odsříkávala, krmila, uspávala...a byla mrtvá...uplně. Takže pak odstříkávání v noci taky ustalo...to se nedalo...ve dne mi nepomohl nikdo...a ve dne spal fakt jen v jedoucím kočárku 😅 😕 😒 ...ale už je to pryč, je zlatej, spinká a usíná sám, spí venku sám v kočárku... 😵

kikimaruska
15. bře 2009

Jinak u nás to nebyla podmínka...my měli monitor Nany i ten plenkový...ale jak jsem psala, nevyužili jsme ho...zkoušeli jsme pak malého mít vedle postele nebo v posteli ve vložné tašce od kočárku...aby ho tatka nezalehl...což se nikdy nestalo...a monitor měli v ní...ale to nebylo pevné a špatně snímalo...pak jsme tašku dali vedle postele...a pak do postýlky...my to zkoušeli všelijak 😅

kili
15. bře 2009

naši naopak nedokázali zaspať s nami. že by som spravila, že keď sa zobudí, tak ho zobrala k sebe aby zaspal, tak to neexistovalo. asi je to vo mne, so mnou nikdy nedokázal spať ani pes 😕 😅 😀 😒

deniskajakubko
15. bře 2009

U nás to bolo tak, že manžel spal s nami asi pokiaľ mal malý 4 mesiace, to mi pomáhal aj v noci. Keď v noci plakal tak sme sa striedali, aj keď chodil do práce, tak to bral tak, že ja sa tiež nevyspím veľmi cez deň, ale potom som ho ja vyslala do detskej izby, pretože príšerne chrápal a ja som nemohla spať a tak nám to vyhovuje doteraz. Je to tak doteraz a nám to vyhovuje

mukky
15. bře 2009

Nas maly spi od narodenia v postielke,odomna na dosah ruky,neviem si predstavit zeby spaval s nami v posteli,manzel ma tvrdsi spanok a ja spim slabo,ale clovek niekedy moze zaspat strasne tvrdo a nehody sa stali uz vselijake. ☹ mame aj monitor dychu angel care.ked ide manzel do rannej,ide spat do detskej,ma narocnu pracu a musi sa vyspat,sama som to navrhla.A ked pride z nocnej,tiez si lahne do detskej.Maly ale pocas dna spava u nas na posteli,cez den sme ho od narodenia ukladali mimo postielku,aby vedel ze postielka je na nocny spanok,a aj to vie,a patricne to dava na javo svojim nesuhlasom po ulozeni 😀 Ale rano ked sa zobudi si ho bravam na postel a tam sa spolu hrame a mojkame,a ja este podriemkavam,zacal vstavat o 6tej a uz nezaspi.

deniskajakubko
15. bře 2009

ešte chcem dodať, že malý spal v postieľke, nikdy nie na manželskej postele a teraz spi so mnou na manželskej posteli

bianca
15. bře 2009

Ahojky.U nas spi s nami ocinko od uplne zaciatku a to i ked ma 15 16-tok za sebou.Ked ma volno tak nema ani najmesi problem malu nakrmit,prebalit a hrat sa s nou hodiny

bianca
15. bře 2009

som zabudla dodat ze mala spi sama v postielke a nikdy nie s nami v posteli

mukky
16. bře 2009

bianca ja som aj rada ked spi aspon jednu noc mimo 😀 kedze som hore pomaly na kazdeho maleho nadychnutie,tak aj manzela pocujem ked sa pomrvi...a spavam v noci tak max 3 hodky teraz tak si aspon trosku zdriemnem,a aj moj robi vsetko,okrem kojenia 😀 a varenia papania pre drobceka,to si radsej varim pekne sama

smardik
16. bře 2009

tak malý spí s námi ložnici, asi do 2měsíců byla postýlka velký nepřítel takže jsme spali v manželské posteli 3dny a od dvou měsíců se to zlepšilo a malej spí ve své postýlce v naši ložnici. že by chlap šel jinde jsme nikdy neřešili, jen když malý fakt brečel a to někdy fakt celou noc tak jsem šla do obýváku at se chlap aspon vyspí - ale má tvrdé spaní a fakt chlapi nemejí ten vyvinutý senzor. ale právo vyspat se mají oba rodiče takže někdy vstává tatínek a někdy já, oba jsme rodiče a oba se máme starat a oba si potřebujem odpočnout - jen chlap má tu výhodu že v určitou dobu skončí a má klid - můj skončí v 17 a má klid ale já malého v 17nevypnu,

eppik.m
16. bře 2009

u nás spí táta s námi v ložnici od narození Mišky

zuzik_p
16. bře 2009

Ja si myslim, ze to zalezi na domluve mezi partnery. My spime v loznici, mala v postylce vedle postele. Mala v noci vubec neplace, poznam, se probudi podle funeni 🙂 Takze tatinek se pres noc ani neprobudi. Navic tatinek se ani zapojit nemuze pokud zena koji, takze bych mu spis nechala denni cas na hrani s miminkem. Pokud je mimi na UM, tak znovu, zalezi na domluve, ale pokud tatinek ma narocnou praci, tak bych ho k nocnimu krmeni rozhodne nenutila a pokud ma slabsi spani a budi se s miminkem, tak proc si nelehnout jinde, ja v tom nevidim problem.

alishia
16. bře 2009

tak tatinek spi se mnou v posteli a spal od narozeni maleho, malej spal do 5 mesicu s nami v loznici a od tech 5.m ma svuj pokojicek, kde spinka. Jelikoz sme na UM tak krmi v noci i tatinek🙂 nebo klidne vstava k malemu kdyz breci. v zivote ho nenapadlo jit si lehnout pryc od nas. je to i jeho dite...sem rada ze se podili🙂 bych mu dala, kdyby ne🙂)

zukab
16. bře 2009

prve dni spala mala s nami v spalni v kosiku vedla mna.
kosik je jej uz maly, a kedze ma svoju izbu, kde je aj klasicka postel, tak s nou spim tam. muz je v spalni.
vyspime sa tak vsetci a mne to maximalne vyhovuje.
predpokladam, ze s nou budem spavat v jednej izbe minimalne do pol roka a potom sa mozno prestahujem naspat do spalne.

titkovamiriam
16. bře 2009

pridam sa aj ja .otazka mi vyznela uplne cudne,preco by mal spat inde.to by ma ani nenapadlo a ani by som to nechcela.pri vsetkych detoch spal manzel a teraz aj priatel pri mne 😀 .decka mali vzdy svoju postielku a bolo,ak v noci vstali/co bolo malokedy /tak sme sa striedali. 🙂 .

bihan
16. bře 2009

Tatík spí pri maminke.. tam je jeho miesto. Keď som ešte dojčila v noci, tak Sára spávala s nami v izbe, teraz spí vo vlastnej.

kili
16. bře 2009

píšete tu, že manželia majú padla a ženy s deťmi nie, ale však keď prídu domov, nepomáhajú z deťmi? nie je to pre nich druhá smena? tak prečo ho nenechať vyspať, keď ja si môžem zdriemnuť s deťmi cez deň a nerobí mi to problém. je jasné, že keď to žena nedokáže, tak OK, jasné, že záleží od dieťaťa. Ja mám napr. teraz úplnú pohodu, keďže spíme do 10tej (malí ešte furt spia a ja tu už straším), ale MM vstáva do roboty o 7mej a potom príde domov a pomáha z deťmi, teda nie tak ako ja, ale okúpe a nakŕmi jedného atď.

bihan
16. bře 2009

Kili, ja si tiež nemyslím, že tatíkovi v robote padla, pretože v momente ako vojde do dverí, tak ja mám veget... ale nie je to z mojej vôle 😀 Malá sa na neho jednoducho zavesí a nič iné ako "papa, papa" už nepočúvam až kým neide spať.

womenne
16. bře 2009

Ja si neviem predstavit že by spal inde,je pravda že snami bol len cez vikendy lebo chodil na tyždnovky ale vždy kied bol doma staval so mnou nechal ma vyspat,proste pomahal aj vnoci.
Teraz ked byvame už spolu nechavam ho vyspat cez tyžden,ma naročnu pracu takže preto a vikend je jeho samozrejme musim ho zobudit že mali plače asi chce cikat alebo čajik on totižto nepočuje plač 😝 takže tak ako yasmin par krat kopnutie a je hore 😀 a dosapavam rano v sobotu a v nedelu zase vymena,no teraz som potiahla oba dni ja 😎