Kde spí otcové, když je miminko malé?

majdula
15. bře 2009

Maminky, chci se zeptat, jak praktikujete s titinky spani v dobe, kdy je miminko opravdu malicke. Nebo spis - jak to praktikuji oni. Spi s vami v posteli anebo se stehuji do obyvaku nebo jinam?

U nas uz to je totiz ozehava otazka - oba chceme, aby drobek spal s nami alespon nejakou dobu v loznici, mame predstavu takoveho toho balkonku u nasi postele (prirazena postylka bez postranice k nasi) kvuli nocnimu kojeni a vubec vzajemne blizkosti. O tom uz nedebatujeme. Jenze manzel tvrdi, ze s nama spat asi nebude moct, protoze ma lehke spani, potrebuje se vyspat do prace a miminko bude urcite rvat a blabla... no zkratka ze si radsi ustele na gauci v obyvaku. To podle me neni reseni, urcite ne dlouhodoby, stejne ho budu budit, kdyz budu trajdat okolo nej kvuli prebalovani a tak. Muzete mi poradit, jestli si na pritomnost miminka chlap zvykne anebo je to utopie a fakt bude muset spat jinde?

mizu416
18. bře 2009

No my spime takto:vecer maly spi v postielke.ked sa zobudi ja ho prebalim a ocino uteka robit papat.ked maly zaspi este pri flasi tak spinka zase v postielke a ked potrebuje trosku potlapkat po zadocku tak spi s nami.ocino pomaha vzdy.ci to je cez den alebo v noci.vela krat mu poviem aby spal lebo viem ze je z prace unaveny no on mi na to odpovie ved ty za cely den musis byt viac unavena... 🙂
takze manzel mi velmi pomaha ved je to aj jeho dieta

sarka_k
18. bře 2009

Ahoj,
od začátku spíme všichni pohromadě. Malá je hodná, v noci se budí pouze jednou. Když se vzbudí, nebrečí, jen tak kňourá, takže taťku nevzbudí. Máme noční světýlko, při něm krásně vidím při kojení. V noci přebaluju jen když je pokakaná nebo hodně počuraná. 😵

fiallinka
18. bře 2009

Beruška: no mně to rozhodně sobecké nepřijde, protože jednak mám můj chlap dobré spaní a i když já vstávám 4x, tak on on tom neví 🙂, a když je náhodou hrůza, malý řve a nemůže usnout, tak holt někdy taky vstane a pomůže mi a já si odpočinu. Lehnout si přes den, tak to fakt nevím jak, když malý spí jen v kočáru 🙂. Rozhodně si myslím, že to dítě je obou a pokud může pomoct, uvítám to.

beruska2x
18. bře 2009

precti si co jsem napsala, ...samo ze muze a ma pomoct ale zalezi i na dalsich vecech..

stvura
18. bře 2009

Mi spime vsetci pekne spolu vo velkej postielke...sem-tam sice manzel na maleho ziarli {to ho na chvilku prestahujeme do postielky}, no inac je vsetko fajn. Moj muz je v "pohode" s kratkym spankom a dobieha to na sluzobkach...

vinifera
18. bře 2009

...asi ma niektoré maminy budú po prečítaní príspevku chcieť zastreliť, no ale čo už 😅
My spávame v posteli v podstate 5. Môj priateľ, malý synátor, francúzsky buldoček, polovičný mops no a ja.
Malý Tomáško pokiaľ zaspí tak môžu okolo neho aj tanky padať. Pokiaľ nie je hladný tak sa nezobudí. Takže chrápanie tatinka ani francúzkeho buldočka mu nevadí. Ja tvrdím, že náš tatinko nespí ale upadá do kómy, takže malý môže revať jak pavián aj tak ho to nezobudí. Plakanie vadí tak akurát francúzskemu buldočkovi, ktorý pokiaľ malý vrieska odsťahuje na gauč do obývačky. Môjmu polomopsovi nevadí ani chrápanie tatinka ani chrápanie francúzskeho buldočka ani revanie malého. Jemu vadí akurát keď nemôže byť somnou.
Uznávam, že tatinkovia sa potrebujú do práce vyspať. Teda oni aspoň potrebujú vyzerať počas bieleho dňa ako ľudia. Netvrdím tým, že maminky majú chodiť akomátohy ale spoločnosť im to akosi viac toleruje. Takže to závisí akurát od toho, či sa tatinko vnoci budí na plakanie alebo nie. No ale neviem si predstaviť, že by som chlapa vyhnala zo spálne na dlhšie ako dva dni🙂) Zas je ale pravda, že dva mesiace pred pôrodom som ja spávala na gauči, lebo nikde inde sa mi spať nedalo.-( Tatinko sa v spálni sám bál🙂)) tak spával na koberci na zemi na pri gauči.
Jediný problém ktorý vyplýva z toho, že tatinko spáva s nami v spálni je ten, že tatinko má 130 kg a bojíme sa aby malého neprivalil. Tak si ho častejšie nechávam na svojej strane postele.

timbouctou
18. bře 2009

vinifera - jo holka na tuhle idylu si moc nezvykej, to tvrdé spaní má mimísek tak do třetího měsíce. Našemu je 13 měsíců a asi tak od půl roka kolem něj musíme jen po špičkách.

timbouctou
18. bře 2009

jinak já vystěhovala tatínka do jeho trucovny hned asi druhý týden. Člověk musí být nastražený na nezvyklé zvuky a to se nedá, když vedle vás řežou dříví 😅

berenika39
18. bře 2009

vinifera - za takový příjemný psaní patří pochvala, a nééé střelba.... 😀 😀 😀
Je vidět, že to máte doma srovnaný 😀 😀 😀 😀 😀

terina25
18. bře 2009

beruška: neviem,prečo si sa do nás hneď obula,že sme napísali,že nech si to trochu užije aj tatino. neviem prečo by sa o dieťa mala starať len matka. Veď aj manžel je rodič. Žena dieťa nosí 9 mesiacov v bruchu, potom ho porodí, potom kojí , musí si dávať pozor na stravu počas kojenia a stará sa o neho 24 hodín denne.Neviem, čo sa stane ,ak sa o to dieťa postará aj otec .
Mne stačí ,že celý deň sa o ňu starám(samozrejme že sa starám rada,lebo ju ľúbim), nemám čas ísť pomaly ani na záchod ,tak neviem,čo sa stane,ak raz v noci k nej vstane aj manžel. Aspoň aj on zistí,že si celý deň len ,,neváľam,, šunky ako si to mnohí muži bohužiaľ myslia. A určite mu to nerobím naschvál. Keď viem,že je unavený po nočnej,tak vezmem malú aspoň do kuchyne - keďže máme 1-izbový byt a snažím sa ju čo najskor utíšiť,aby sa manžel mohol vyspať. Ale bohužiaľ niekedy som aj ja taká unavená,že ledva vidím na oči,tak neviem,čo je na tom zlé,ak sa vtedy o ňu postará manžel.Podľa mňa by to malo byť 50 na 50. a nie si povedať,že chudák manžel, veď on ťažko pracuje,a tak sa budem o dieťa starať len ja a on nič??

cupi
18. bře 2009

My spíme s malým v jedné ložnici - má postýlku u naší postele na !!!manželově!!! straně. 😉 Mám tvrdší spaní, takže malý musí zabrečet, aby mě vzbudil. Když začne v noci kňourat, manžel se o něj postará. Krmíme ho 1x za noc UM, takže jeden z nás přebaluje malého a druhý připravuje jídýlko. Někdy se probudím až ráno a divím se, že mě kluci nevzbudili a sfoukli noční krmení sami... Manžel mi opravdu moc pomáhá a já si toho moc vážím. Ví, že si přes den neválím šunky v křesle, ale kmitám kolem malého a někdy nemám ani chvilku odpočinku. Nechci být sobecká, ale myslím si, že tak je to správně. Samozřejmě, pokud má druhý den v práci hodně náročný, nebo musí vstávat brzy, tak ho nechám vyspat. 🙂
Pro miminko jsme se rozhodli oba společně, tak se o něj spolu budeme také starat. 😉

pipet
18. bře 2009

U nás takto - Když byla Majda úplně mikromimi, spali jsme všichni dokupy, než se rozbrečela, byla už jsem dávno vzhůru a kojila, tatík to ani nezaregistroval... No a teď jsem ho vyhostila do obýváku, protože se děsně vrtí, pokašlává, chrápe někdy a malou ruší. Ani moc neprotestoval=)) Ale zase si třeba ráno malou vezme k sobě a já chvíli dospím.

lenka386
18. bře 2009

Nechcem nikoho riadit,ale my sme sa nikdy o oddelenom spani ani nebavili..Tiez spime s drobcom v jednej izbe, Adamko ma svoju izbicku a tiez chodi k nam do postele. Aj ked bol malicky, tiez sme sa bali, ze sa manzel nevyspi.. ale po par nociach si zvykol a neskor to bolo v pohode. Teraz je to sice trosku horsie, Matusko je dost zly spac, ale aj ked som manzela posielala do vedlajsej izby, nikdy tak neurobil. Asi by ma to aj trapilo.. Ale tiez mam kamaratky, ktore praktizovali oddelene izby na zaciatku..
Predsa aj matka nesedi cez den na zadku, takze ma pravo sa vyspat a nikdy nikoho nenapadlo, ze by sla matka spat vedla a nosili by jej dieta iba na kojenie..

petrusam
18. bře 2009

tak my spíme všichni v ložnici, do 6. měsíců s náma Maty spal v posteli, od 6. měsíců spí v postýlce a je to fajn, nikdy jsme ani s MM nemluvili o tom, že by jsme spali odděleně .. ale fakt si myslím, že je to na dohodě a podle toho jakou má chlap práci, jak mimčo v noci zlobí atd.. ale MM mi v noci ze začátku s malým pomáhal atd .. takže já bych ho nikam nepustila 😵

dudinka21
18. bře 2009

ono je to o tom, že asi každý manželia by chceli spat spolu, ale ked sa dieta budí každú polhodinu tak je asi lepšie, ked je matka s ním v noci a otec pomáha cez den.. Matka si vtedy oddýchne.. Ale ono sa to tažko vyvetluje.. To treba zažit.. Manžel spí oddelene ale nikdy si nemyslel, že mám toho málo.. On mi proste pomáha cez den najviac ako sa dá...A keby bol nevyspatý aj on tak by chodil ako mátoha...
a možete byt radi, že vám dietatko umožní spávat spolu.. My sa na to už tiež neuveritelne tešíme... 🙂
nikto nehovorí, že matka sedí na zadku teda aspon moj muž mi povie, že vie že žena má toho nespočetne viac ako muž...

kijonkova.k
18. bře 2009

dudinka21,tak to máš manžela frajera,že to uzná 😉

dudinka21
18. bře 2009

jasné že je... 😉 ved preto som si ho zobrala..chudáčik mal aj má výčitky spat vedla, ale hovorím mu, nieje to navždy...a viac mi pomože svieži ako tapý ťapko oťapko!!! a aj si nášho drobca viac užíva...
ale fakt závidím takým, čo možu spat spolu

beruska2x
18. bře 2009

terina, prosim te precti si me prispevky, nikdy jsem nerekla ze se nam strat ani nic podobneho jen nechapu ze kdyz nekdo spi oddelene tak z nej delaji otce co se pomalu nestara o sve dite, nepomaha a nic nedela...

dudinka souhlasim 😉

gedgitka.a
18. bře 2009

beruš: ahojky koukám nějak hustějc tady ne 😒

tak holky náš taťka chrní s náma bo má spánek jako medvěd v zimě a já ho nechávám vyspat páč chodí do práce a je celej den za volantem, ale když bylo třeba vstal a pomohl a šel malého třeba chovat, když budem nevyspalý oba je to na prda, když si dáchne taťka, tak pak třeba pohlídá a zažene mě mezi kojením na 2-3 hodinky do pelechu a stará se on a je pohodička 😎

terina25
18. bře 2009

beruška:to som zase tiež ja nepovedala 😉 ja nemám nič proti tomu ak muž spí inde.Ak by sa dalo,tak by som to aj ja určite využila.ale zase nie vždy,aby si na to príliš nezvykol 😉

markytkaaa
18. bře 2009

Od začátku spíme všichni v ložnici ... manža s tím od začátku neměl problém 🙂 a malý taky neměl problém - chrápaní ani naše mulisení ho nebudí 😀 😀 😀
Počítám, že s námi v ložnici bude ještě nějakou dobu spát ... Ještě postýlku nepřeleze, ale až bude mít tyto ambice, chci dát dolů postranici a postýlku šoupnout k naší manželské posteli ... 🙂

akejka
19. bře 2009

Prvú dcéru sme mali s manželom ako 25 roční - vtedy spal manžel s nami v spálni, ke´d malá zo začiatku plakávala v noci, ja som ju kŕmila, prebaľovala a manžel ju uspával - hojdal si ju na rukách 😉
Ale teraz pri druhej dcére (už máme obaja 33 rokov) sa už manžel na prvé mesiace odsťahoval spávať do obývačky. Niežeby táto druhá dcérka viac po nociach plakávala, ale manžel je už starší, už potrebuje viac spánku, viac oddychu a aj keď má voľnejšiu prácu (podniká, môže si ísť do práce, kedy chce, resp. kedy sa dohodne s klientami), už hovorí že to nie je "ako za mlada" 😀

lisanda
19. bře 2009

Ahoj taky přispěju s troškou do mlýna. Sice jsem ,,teprve" těhotná ale také zastávám názar, že by se tatínkové neměli stěhovat jinam. Vyjímku snad tvoří pár zaměstnání , které potřebují 100% koncentraci - řidič. I manželé- partneři by měli přispět s troškou péčev do mlýna. Bohužel znám i takové tatínky, kteří jsou 8 a více hod v práci, pak jsou unavení takže potřebují ,,chvilku" oddechu a pak se potřebují pořádně vyspat, chudák takové maminy a miminka.
Chápu, že někdy to situace vyžaduje- chrápání manžela a jemný spánek dítka, ale brát to automaticky je blbost.V našem okolí se zase začalo hojně objevovat vystěhování maminky i s dítkem do tzv. dětského pokojíku, taky aby se tatínek vyspal, přijde mi to směšné 😒 Miminko přece plodí oba a i péče by měla být oboustranná. Navíc tatínkové si to naspávají dopředu, nevím jak většině maminek, ale mě se od 18tt nespí zrovna dobře a do práce jsem chodila až do 26tt- nevyspaná, unavená, ale v pohodě 🙂

skalnicka
19. bře 2009

vsetci spolu...a manzelko by to vzal osobne, keby som ho "vyhanala" 🙂

vladimuraz
19. bře 2009

Taky to moc nechápu, když se manžel po narození dítka odstěhuje z ložnice. My spíme pořád všichni dohromady a nikdy by nás nenapadlo, že by to mělo být jinak. Manžel většinou ani nezaregistroval, že jsme v noci x krát kojily, protože já vstala s prvním zakníknutím, abychom ho zbytečně nebudilly. Manželé mých kamarádek ale spí v pracovně, potřebují se prý vyspat a jsou děěěěsně unavení. Holky to berou jako samozřejmost, chodí kolem manželů po špičkách, ale myslím, že je to jen pohodlnost chlapů a nechuť zapojit se... oni ani jinak holkám nepomáhají, pomalu ani děti nepohlídají, takže ony nemají minutu pro sebe- a to už kamarádkám vadí. Ale: jaký si to uděláš, takový to máš 😉

lenule76
19. bře 2009

Ahoj holky,
neda m ito, abych nereagovala. Máme 5 týdenní dvojcatka, manzel chodi do prace, je OSVC, domu chodi cca po třeti hodine, ochotne pomaha a stara se, umi kluky, prebalit nakrmit, chodi k nim, kdyz placou ... je to moje opora. ale proste jsou dny kdy vyslovene pada na usta, spal v obyvaku, a ja s klukama v loznici. mam i klidek na krmeni, kdyz spi s nami v loznici tak chodim kluky krmit do obyvaku, je to pro me lepsi. zalezi i na domluve manzelu/partneru. pokud to maji zarizene tak, ze polovicka nepomaha a nejevi zajem, tak to spani v loznici nezachrani 🙂 me moc pomuze kdyz si mohu jit lehnout na dve hodinyk v podvecer, abych fungovala a mam jistotu, ze manzel pohlida. a to by nebylo kdyby se cas od casu nevyspal v obyvaku v klidu. to bychom pak byli oba dva jako namesicni ... ale dala jsem mu volnou ruku jestli chce spinkat s nami nebo v obyvaku, prvni tyden si vybral obyvak a pak nas a loznici, kdyz odpadne v obyvaku, roztahnu sedacku a necham ho tam spinkat, stejne by mi pri krmeni v noci nebyl moc platny 🙂 tak jen to je muj nazor. ale rozhodne neschavlu se plne distancovat od miminka a nepomahat. to bych partnera hnala svinskym krokem 😀
mejte se hezky zdravi lenka

fifinna
19. bře 2009

ja ked sa vratim do svojich mladsich cias, ked som byvala doma, slobodna, bezdetna, tak mi vôbec nerobilo problem prist z roboty domov a starat sa o sestrine dieta, ked bola v praci, v noci k nemu vstat a x krat mu ist zarobit sunar alebo caj. Rano som v pohode stala do roboty a vladala som pracovat. Tych osem hodin v praci bol pre mna taky oddych od maleho, aj ked som sa v praci narobila, ale bolo to nieco ine ako byt 24 hod. s dietatom. A tak si myslim, ak sa nemylim, ze tak sa citi teraz aj môj chlap. Ale nastasie spime spolu, nerobil mu problem , ked bol nas maly maly k nemu vstat a pomôct mi, tak vlastne nemam co riesit. 🙂

papol
20. bře 2009

Tak já se také přidám k debatě o spaní manžela s matkou a sítětem. Jak jsem tu tak pročítala příspěvky, názory jsou různé a také podmínky maminek a tatínků i dětiček se liší. Někomu dítko spí, manžel se neprobudí...
U nás to je tak, že jsem byla asi 9 dní po porodu úplně ležící a spala jsem v jiném pokoji s mimčem, neboť tatínek kromě své práce a vyřizování všeho na úřadech měl na starosti chod celé domácnosti + mě. Byla jsem na něm zcela závislá! On si to takto nepřál a chtěl spát s námi, ale já to neviděla jako dobré, neboť jsem měla strach, že toho na něj už bude moc. Potom jsme se s malým přestěhovali do ložnice a manžel k malému také vstával a chystak Nutrilon, neboť jsem měla málo mléka. Byla jsem za to vděčná, protože bych asi spadla ze schodů únavou. Podotýkám, že manžel vstává do práce před 4 hodinou ranní a domů se vrací po 19:30 hod.
Někomu se možná daří spát přes den, ale já nebyla schopná spát ani v noci bolestí. Teď manžel klidně spí a když se vzbudí, tak je to proto, že je třeba malého na chvíli zabavit, když si potřebuji před kojení odskočit na WC 🙂

pastuska
20. bře 2009

No náš malý spáva od začiatku s nami v posteli, manželovi to nevadí. Sama som ho posielala do obývačky, aby sa vyspal, no odmieta to, že on chce tiež spať s nami.

blau
20. bře 2009

Tatinek sa odstahoval do inej izby, lebo dlho pozera Tv. Obavam sa ze by nebolo ani miesto, lebo maly sa strasne roztahuje.